1
21:25

Τελικό αποτέλεσμα στο Αγρίνιο... Παναιτωλικός - ΠΑΟΚ 0-1.

21:24

90'+3: Απίθανη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Μετά από γέμισμα και φάση διαρκείας στα καρέ του ΠΑΟΚ ο Άλβες πλασάρει με λόμπα, ο Κατσικάς πάνω στην γραμμή διώχνει.

21:22

90': Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

21:21

Ο Μαρτίνεζ στην εκτέλεση, ο Βίτορ καθαρίζει με το κεφάλι.

21:21

90': Κόρνερ για τον Παναιτωλικό, για να δούμε.

21:19

89': Κάρτα βλέπει ο Κέβιν για τον Παναιτωλικό.

21:17

87': Κλείνει τις αλλαγές του και ο ΠΑΟΚ. Στην θέση του ''Σάλπι'' ο Κίτσιου.

21:15

Όσο περνούν τα λεπτά ο Παναιτωλικός ρισκάρει και προσπαθεί να πιέσει. Χωρίς αποτέλεσμα όμως, δύσκολα απειλεί την καλά οργανωμένη άμυνα του ΠΑΟΚ. Στο 85' φτάσαμε.

21:11

Οι ''ασπρόμαυροι'' κρατούν σχετικά εύκολα το προβάδισμα, άλλα δέκα λεπτά για το τέλος στο Αγρίνιο.

21:11

80': Απειλεί ο ΠΑΟΚ με εκτέλεση φάουλ του Ρατς, μπλοκάρει ο Ράφαελ Μπρακάλι.

21:09

78': Κίτρινη κάρτα στον Γοδόι.

21:08

77': Δεύτερη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Στην θέση του Αθανασιάδη ο Δημήτρης Παπαδόπουλος.

21:07

76': Κάρτα στον Τζανδάρη για τον ΠΑΟΚ.

21:07

Ντεμπούτο για τον - μέχρι πρότινος - επιθετικό του Λεβαδειακού.

21:05

74': Κλείνει τις αλλαγές του ο Παναιτωλικός με τον Χάβο να τα παίζει όλα για όλα. Στο ματς ο Βασιλείου, εκτός ο Θεοδωρίδης.

21:03

Μπήκαμε στο τελευταίο 20λεπτο στο Αγρίνιο, με τον ΠΑΟΚ να κρατά το 0-1.

21:03

71': Εκτελεί ο Θεοδωρίδης, η μπάλα στο τείχος!

21:02

Θεοδωρίδης και Φωτάκης στην μπάλα. 23 μέτρα από την εστία.

21:02

71': Κίτρινη κάρτα στον Κατσικά και φάουλ για τον Παναιτωλικό σε καλή θέση.

20:57

66': Σουτ του Κάπελ, δεν βρίσκει στόχο ο μεσοεπιθετικός του Παναιτωλικού.

20:55

Ατυχος εδώ ο ΠΑΟΚ που δείχνει να πατά καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο.

20:55

Ύστερα από σέντρα του Σκόνδρα, ο Βίτορ παίρνει την κεφαλιά αλλά η μπάλα σταματά στο οριζόντιο δοκάρι.

20:55

64': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΟΚ!

20:54

63': Κάρτα στον Μπεχαράνο για μαρκάρισμα στον Μακ.

20:54

Η μπάλα έφυγε... εκτός γηπέδου

20:53

62': Ο Κέβιν δοκίμασε τα πόδια του εκτός περιοχής αλλά δεν βρίσκει στόχο.

20:52

61': Μακρινό σουτ του Κάτσε για τον ΠΑΟΚ, η μπάλα άουτ...

20:50

58': Πρώτη καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό στην επανάληψη, δεν προλαβαίνει ο Άλβες να αλλάξει την πορεία της μπάλας και να πλασάρει σωστά τον Γλύκο!

20:49

57': Ο Μακ σκοράρει για τον ΠΑΟΚ αλλά το γκολ έχει ακυρωθεί για οφ σάιντ.

20:47

56': Πρώτη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Έξω ο Περέιρα, μέσα ο Τζιόλης.

20:43

52': Νέο σουτ για τον ΠΑΟΚ, του Μακ αυτή την φορά, η μπάλα άουτ.

20:42

50': Αυτή είναι η πρώτη καλή στιγμή στο δεύτερο μέρος με ένα μακρινό σουτ του Κάτσα να μην έχει αποτέλεσμα.

20:41

Πρώτο πεντάλεπτο στην επανάληψη χωρίς κάτι ιδιαίτερο.

20:38

Παπαδόπουλος, Τζιόλης και Κίτσιου σηκώθηκαν για ζέσταμα από τον Ανασταδιάδη.

20:36

46': Τώρα ξεκινά το δεύτερο ημίχρονο.

20:35

Υπάρχει ένα μικρό πρόβλημα με τα δίχτυα στο τέρμα που θα κάτσει ο Γλύκος στο δεύτερο ημίχρονο. Η επανάληψη θα ξεκινήσει με μια μικρή καθυστέρηση.

20:35

46': Διπλή αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Κουτρομάνος, Μορένο εκτός. Μπεχαράνο και Κάπελ περνούν στο ματς.

20:33

Βγαίνουν σιγά σιγά από τα αποδυτήρια οι παίκτες των δύο ομάδων. Σε πολύ λίγο ξεκινά το β' μέρος.

20:17

Τέλος πρώτου ημιχρόνου στο Αγρίνιο... Παναιτωλικός - ΠΑΟΚ 0-1.

20:17

Οι γηπεδούχοι πιέζουν μήπως βρουν το γκολ της ισοφάρισης πριν πανε στα αποδυτήρια.

20:16

Τελευταίες στιγμές στο πρώτο μέρος.

20:12

Έβγαλε εντυπωσιακή αντεπίθεση ο ΠΑΟΚ, κράτησε το 0-1 ο γκολκίπερ του Παναιτωλικού.

20:12

40': Κοντά σε δεύτερο γκολ ο ΠΑΟΚ με σουτ του Αθανασιάδη, ο Ράφαελ του λέει όχι!

20:11

38': Σέντρα του Ρατς από αριστερά, κεφαλιά του Βίτορ, άουτ η μπάλα.

20:10

Αλλάζουν πλέον τα δεδομένα στο Αγρίνιο, για να δούμε αν ο Παναιτωλικός έχει αντίδραση. Άλλα 7 λεπτά για το φινάλε του πρώτου μέρους.

20:09

Ο Κουτρομάνος είδε και κάρτα για την παράβαση του.

20:08

Ο Μακ ευστοχεί από τα 11 βήματα και γράφει το 0-1.

20:07

36': ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ!

20:07

35': ΠΕΝΑΛΤΙ κερδίζει ο ΠΑΟΚ! Ο Κουτρομάνος βρήκε τον Μακ μέσα στην περιοχή, τον ανέτρεψε και ο Κουκουλάκης σωστά έδειξε την άσπρη βούλα.

20:05

31': Κίτρινη κάρτα στον Θεοδωρίδη, για τράβηγμα της φανέλας.

20:02

Ο Σαλπιγγίδης έκανε τη σέντρα, ο Πορτογάλος δεν βρήκε στόχο. Άγγιξε το γκολ εδώ η ομάδα της Θεσσαλονίκης.

20:01

29': Στη συνέχεια της φάσης ωστόσο ο ΠΑΟΚ χάνει μεγάλη ευκαιρία! Κεφαλιά του Βίτορ, μετά από γέμισμα, η μπάλα λίγο άουτ.

20:01

Εκτελεί ο Ρατς, άσχημα...

20:01

28': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ.

20:01

Εδώ υπήρχαν οι προϋποθέσεις να απειλήσει ο Παναιτωλικός.

19:59

26': Η μπάλα στρώθηκε στον Θεοδωρίδη έξω από την περιοχή του ΠΑΟΚ, ο άσος των γηπεδούχων ωστόσο δεν είχε την μπάλα στο καλο του πόδι το αριστερό και δεν εκτέλεσε.

19:56

Τίποτα, διαγωνισμός λαθών μέχρι τώρα για Παναιτωλικό και ΠΑΟΚ. Στο 24' φτάσαμε, ακόμα ψάχνουμε την πρώτη πραγματική ευκαιρία.

19:54

22': Μακρινή εκτέλεση φάουλ του Θεοδωρίδη με γέμισμα, ο Γλύκος μπλοκάρει εύκολα και καθαρίζει την φάση.

19:52

20': Κάρτα στον Κάτσε για χέρι.

19:50

Κοντινές πάσες και προσεκτικό παιχνίδι για Παναιτωλικό και ΠΑΟΚ. Σε αργό τέμπο το ματς.

19:45

Πολλές οι μάχες στον χώρο του κέντρου ως τώρα. Στο 13' φτάσαμε, πάντα στο 0-0 οι δύο ομάδες.

19:38

6': Να η πρώτη ευκαιρία στο ματς, ανήκει στον Παναιτωλικό. Μετά από γέμισμα από αριστερά, ο Μορένο πήρε την κεφαλιά αλλά αστόχησε.

19:38

Πρώτο πεντάλεπτο στο Αγρίνιο, αναγνωριστικό παιχνίδι από τις δύο ομάδες χωρίς κάτι ιδιαίτερο.

19:34

2': Σέντρα του Ρατς από αριστερά, ο Ράφαελ βγαίνει και καθαρίζει με γροθιές την φάση.

19:31

5 με 6.000 κόσμος στις εξέδρες. Μεμονωμένα και χωρίς να φέρουν διακριτικά βρίσκονται και οπαδοί των φιλοξενούμενων στο Αγρίνιο.

19:31

1': Σέντρα στο Αγρίνιο!

19:30

Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι παίκτες των δύο ομάδων.

19:22

Σιγά - σιγά αρχίζει να γεμίζει το γήπεδο, αναμένεται αρκετός κόσμος.

19:18

Σε περίπου 20 λεπτά ξεκινά το ματς στο Αγρίνιο, εκεί όπου ο Παναιτωλικός υποδέχεται τον ΠΑΟΚ στο παιχνίδι με το οποίο κλείνει η αυλαία της 4ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας.

Ράφαελ, Κουτρομάνος, Κούσας, Μαλεζάς, Κέβιν, Γοδόι, Φωτάκης, Μαρτίνεζ, Μορένο, Θεοδωρίδης, Άλβες.
Αναπ: Στεφανάκος, Κόρμος, Μπεχαράνο, Κάπελ, Καλογερής, Ετζενγκέλε, Βασιλείου.
Γλύκος, Σκόνδρας, Βίτορ, Κατσικάς, Ρατς, Κάτσε, Τζανδάρης, Περέϊρα, Μακ, Σαλπιγγίδης, Αθανασιάδης.
Αναπ: Γιακουμής, Τζιόλης, Παπαδόπουλος, Σπυρόπουλος, Ποζατζίδης, Μάρτενς, Κίτσιου.
Διαιτητής: Κουκουλάκης (Ηρακλείου). Βοηθοί: Ευθυμιάδης (Πιερίας), Τάτσης (Ηπείρου). 4ος: Μαντάκης (Ημαθίας).