1
19:48

Τελικό αποτέλεσμα στο ''ΑEL FC Arena''. ΑΕΛ – ΑΕΚ 1-1.

19:45

90'+2: Ευκαιρία για την ΑΕΛ με κεφαλιά του Δεινόπαπα από κοντά, ο Βούρας μπλοκάρει.

19:44

90': Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

19:41

88': Συρτό σουτ του Τζούνιορ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, ο Βούρας μπλοκάρει εύκολα.

19:40

87': Εκτελέστηκε, απομακρύνει με το κεφάλι ο Τσεμπερίδης.

19:39

Φάουλ για την ΑΕΚ σε καλή θέση για ένα γέμισμα.

19:37

84': Ακόμα δύο αλλαγες για την ΑΕΛ. Γκούρτσας, Δεινόπαπας πέρασαν στο ματς. Τσιλιγκίρης και Βερδού εκτός.

19:35

81': Στην θέση του Νεμπεγλέρα ο Τσεμπερίδης για την ΑΕΛ.

19:34

Μπήκαμε στο τελευταίο δεκάλεπτο με τον ρυθμό να έχει πέσει. Πάντα στο 1-1 ΑΕΛ και ΑΕΚ.

19:30

77': Στην θέση του Μάινθ ο Μπιλά για την ΑΕΛ.

19:28

75': Πρώτη αλλαγή για την ΑΕΛ. Στην θέση του Περίκο ο Πινδώνης.

19:27

10-11 οι τελικές προσπάθειες στο ματς.

19:27

74': Ο Σαρρής εκτέλεσε το φάουλ, η μπάλα ψηλά.

19:27

73': Κάρτα βλέπει ο Καρανίκας που βιάστηκε να φύγει από το τείχος πριν την εκτέλεση.

19:26

72': Ακόμα τρεις αλλαγές για την ΑΕΚ. Τσέλιος, Γροντής, Μπακάκης μπαίνουν στο ματς. Ζόριτς, Γεωργέας, Μάρκος Ντούνης εκτός.

19:25

71': Πάνω κάτω η μπάλα στα τελευταία λεπτά. Η ΑΕΚ έχει κερδίσει φάουλ σε καλή θέση.

19:22

68': Απειλεί η ΑΕΚ με σέντρα του Γεωργέα από δεξιά, ο Βλαχομήτρος παίρνει την κεφαλιά, μπλοκάρει ο Αθανασόπουλος.

19:21

Να δύο καλές στιγμές για την ΑΕΛ που δείχνει σιγά σιγά να μπαίνει στο ματς στην επανάληψη.

19:21

67': Το κόρνερ εκτελέστηκε, κεφαλιά του Δεληζήση, ο Βούρας με διπλή προσπάθεια μπλοκάρει!

19:20

67': Μακρινό σουτ του Τζούνιορ, ο Βούρας δύσκολα σε κόρνερ!

19:17

64': Άλλες τρεις αλλαγές για την ΑΕΚ. Στο ματς οι Κυριαζής, Καρβουνίδης, Γιαννούτσος. Εκτός οι Πεταυράκης, Κορδέρο, Ντακόλ.

19:15

Το μεγάλο πρόβλημα της ΑΕΛ στην επανάληψη είναι πως δεν μπορεί να κρατήσει και να κυκλοφορήσει την μπάλα. Κάτι που έκανε με επιτυχία στο α' μέρος.

19:15

Εκτελεί ο Ντούνης, βγάζει με το κεφάλι ο Τζούνιορ στο πρώτο δοκάρι.

19:15

61': Και κερδίζει κόρνερ!

19:14

Κυριαρχεί στην επανάληψη η Ένωση.

19:13

59': Τεράστια ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Πεταυράκης σπάει την μπάλα προς τα έξω, οβίδα του Βλαχομήτρου με το αριστερό, με δυσκολία διώχνει ο Αθανασόπουλος και κρατά το 1-1.

19:11

1-1 λοιπόν, πλέον, στο ''AEL FC Arena''. Για να δούμε την εξέλιξη του φιλικού αγώνα που παρουσιάζει μεγάλο ενδιαφέρον.

19:10

57': Διπλή αλλαγή για την ΑΕΚ. Εκτός Σβάρνας, Φαγιέ, μέσα Τζανετόπουλος, Ρόβας.

19:10

Το γκολ της ΑΕΚ είναι φάση... καρμπόν με εκείνο της ΑΕΛ.

19:09

Ίσως ο κορυφαίος της ΑΕΛ Τσιλιγκίρης ''πουλάει'' την μπάλα στην μεσαία γραμμή, ο Φαγιέ πασάρει αριστερά στον Βλαχομήτρο και ο 17χρονος με ωραίο πλασέ νικά τον Αθανασόπουλο και ισοφαρίζει.

19:09

55': ΓΚΟΛ η ΑΕΚ!

19:08

61% υπέρ της ΑΕΚ η κατοχή στην επανάληψη.

19:07

Οργανωμένη αμυντικά στο μισό γήπεδο η ΑΕΛ που στόχος της είναι να ''κλέψει'' μπάλες και να βγει γρηγορα στην κόντρα. Ότι έγινε δηλαδή στη φάση του 1-0, με το υπέροχο γκολ του Βερδού.

19:04

Πρώτο πεντάλεπτο στην επανάληψη με την Ένωση να έχει μπει με διάθεση να πιέσει ψηλά να να ψάξει την ισοφάριση.

19:01

47': Τεράστια ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Κορδέρο βρίσκει με μακρινή μπαλιά τον Ντούνη, αυτός πλασάρει, ο Αθανασόπουλος του λέει όχι!

18:58

46': Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο. Χωρίς αλλαγές για την ΑΕΛ.

18:58

46': Δύο αλλαγές για την ΑΕΚ. Στο ματς οι Βούρας, Βλαχομήτρος. Εκτός οι Καραγκιολίδης, Τζάθας.

18:43

Ημίχρονο στο ''AEL FC Arena''... ΑΕΛ - ΑΕΚ 1-0.

18:41

44': Καλή στιγμή για την ΑΕΛ με τον Περίκο να βρίσκει τον Μάινθ, αυτός δεν αουτάρει όμως καλά και ο Καραγκιολίδης μπλοκάρει.

18:39

Ο Κορδέρο ''πουλά'' την μπάλα στη μεσαία γραμμή, ο Περίκο βρίσκει τον Βερδού με ωραία κάθετη και ο τελευταίος με υπέροχο πλασέ νικά τον Καραγκιολίδη για το 1-0.

18:38

41': ΓΚΟΛ η ΑΕΛ!

18:37

Άλλα πέντε λεπτά για το φινάλε του πρώτου μέρους.

18:36

39': Μοναδική ευκαιρία για την ΑΕΛ! Ο Βερδού βρήκε τον Μάινθ με εξαιρετική κάθετη πάσα, αυτός βγήκε φάτσα με τον Καραγκιολίδη, αλλά ο γκολκίπερ της ΑΕΚ τον νικά στο τετ-α-τετ και κρατά το 0-0.

18:34

37': Ευκαιρία για την ΑΕΚ που κυκλοφόρησε ωραία την μπάλα, ο Γεωργέας σέντραρε ο Ζόριτς πήρε ανενόχλητος την κεφαλιά αλλά αστόχησε.

18:32

Ο Μάρκος Ντούνης εκτέλεσε το κόρνερ, ο Τζούνιορ απομακρύνει.

18:32

35': Μακρινό σουτ του Τζάθα, ο Αθανασόπουλος σε κόρνερ!

18:29

Οι ''βυσσινί'' στα τελευταία λεπτά έχουν ανεβάσει την απόδοση και την πίεση τους. Πατούν καλύτερα από την ΑΕΚ.

18:29

Κινητικός ο Τσιλιγκίρης, έχει δημιουργήσει πολλά προβλήματα από αριστερά στον Γεωργέα.

18:28

31': Νέα καλή στιγμή για την ΑΕΛ με τον Τσιλιγκίρη να περνά σαν σταματημένο τον Γεωργέα, μπαίνει από αριστερά, ωστόσο επιλέγει να εκτελέσει από δύσκολη πλάγια θέση και αστοχεί.

18:26

Εκτελέστηκε το κόρνερ, φάση διαρκείας στα καρέ της ΑΕΚ, διώχνει όπως όπως ο Πεταυράκης.

18:25

28': Σουτ του Βερδού, ο Καραγκιολίδης δύσκολα σε κόρνερ! Απειλεί η ΑΕΛ!

18:24

27': Φωνάζει για πέναλτι ο ΑΕΛ σε μαρκάρισμα του Καραγκιολίδη στον Βερδού. Έχουν δίκιο οι ''βυσσινί'', ο επιθετικός των γηπεδούχων έχει τσιμπήσει τη μπάλα και ο γκολκίπερ της ΑΕΚ τον έχει βρει καθαρά. Υπάρχει πέναλτι που δεν είδε ο διαιτητής Τζήλος.

18:23

26': Στην άλλη πλευρά, ο Περίκο δοκιμάζει τα πόδια του για την ΑΕΛ εκτός περιοχής, μπλοκάρει ο Βούρας.

18:22

25': Εξαιρετική μπαλιά του Κορδέρο στην πλάτη της άμυνας της ΑΕΛ, ο Ντούνης όμως αργεί να εκτελέσει και ενώ έβγαινε φάτσα με τον Αθανασόπουλο και ο Σαρακατσάνος απομακρύνει τελευταία στιγμή.

18:20

Στα μισά του πρώτου μέρους φτάσαμε, πάντα στο 0-0 το φιλικό παιχνίδι της ΑΕΛ με την ΑΕΚ.

18:19

22': Ο Μάινθ μπήκε επικίνδυνα στα καρέ της ΑΕΚ, ποσπάθησε να πλασάρει με το αριστερό αλλά η μπάλα κόντραρε σε αμυντικούς.

18:18

Τώρα σηκώθηκε ο εξτρέμ της ΑΕΛ και το ματς ξεκινά εκ νέου μετά από μια μικρή διακοπή.

18:17

Στο έδαφος ο Τσιλιγκίρης από μαρκάρισμα του Γεωργέα.

18:16

Κόρνερ ήταν, εκτελέστηκε με πάσα για την Ένωση, μακρινό σουτ του Κορδέρο, η μπάλα ψηλά.

18:15

18': Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Μάρκο Ντούνης έκανε το παράλληλο γύρισμα από δεξιά, η μπάλα φτάνει στον Τζάθα στην άλλη μεριά που πλασάρει, με δυσκολία ο Αθανασόπουλος διώχνει.

18:14

Καλός ο ρυθμός στα τελευταία λεπτά με την ΑΕΚ να έχει μια ελαφρά υπεροχή.

18:11

14': Δυνατό σουτ του Μάρκου Ντούνη μέσα από την περιοχή και δεξιά, ο Ντακόλ προσπαθει να μπει στην πορεία της μπάλας αλλά είναι οφ σάιντ.

18:09

12': Η ΑΕΚ βγήκε γρήγορα στην αντεπίθεση, ο Ντακόλ έπιασε ένα δυνατό σουτ εκτός περιοχής, μπλοκάρει ο Αθανασόπουλος.

18:09

Εκτελεί ο Νεμπεγλέρας, απομακρύνει ο Σαρρής με το κεφάλι.

18:08

11': Φάουλ για την ΑΕΛ σε καλή θέση.

18:05

7': Πρώτη κάρτα στην αναμέτρηση, την βλέπει ο Κορδέρο για λογαριασμό της ΑΕΚ. Για μαρκάρισμα στον Τσιλιγκίρη.

18:03

Συμπληρώσαμε το πρώτο πεντάλεπτο χωρίς κάτι αξιόλογο, παιχνίδι κέντρου.

18:01

Πρώτα λεπτά στο ''ΑEL FC Arena'', αναγνωριστικό παιχνίδι για τις δύο ομάδες.

17:57

Η ΑΕΛ στη σέντρα.

17:57

1': Ξεκίνησε το ματς!

17:56

Αρχηγοί των δύο ομάδων Νεμπεγλέρας και Γεωργέας.

17:56

Οι δύο ομάδες έχουν κάνει την εμφάνιση τους στον αγωνιστικό χώρο. Σε πολύ λίγο η σέντρα.

17:50

Στις εξέδρες του γηπέδου βρίσκονται και περίπου 50 φίλοι της ΑΕΚ που έχουν πάρει θέση στο πέταλο του ''ΑEL FC Arena''.

17:49

Διαιτητής του αγώνα ο Τζήλος με επόπτες τους Παπαδημητρίου - Αναστασίου.

17:48

Περίπου 2.000 φίλαθλοι στο ''ΑEL FC Arena'', ένα τέταρτο πριν αρχίσει ο φιλικός αγώνας.

17:26

Πρόκειται για ένα... φιλικό ντέρμπι δύο ομάδων που συμμετέχουν στο πρωτάθλημα της Β' Εθνικής. Οι ''βυσσινί'' στον Βόρειο όμιλο και η Ένωση στον Νότιο, βέβαια.