0
-
3
21:24

Το γκολ του Τζίλβαν Γκόμες με την έναρξη της επανάληψης ''αποτελείωσε'' τον ούτως ή άλλως προβληματικό, σήμερα, Εργοτέλη με τον Πλατανιά να φεύγει δίκαια με το ''διπλό'' από το Παγκρήτιο, με τον Τόρες στο φινάλε να βάζει το κερασάκι στην τούρτα για το 0-3.

21:23

Τελικό αποτέλεσμα στο Παγκρήτιο... Εργοτέλης – Πλατανιάς 0-3.

21:22

Πάρτι του Πλατανιά στο Παγκρήτιο.

21:22

Ο Νταβίντ Τόρες με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή κατάφερε να σκοράρει έπειτα από ασταθή απόκρουση του Τσέρνι ο οποίος δεν μπόρεσε να μαζέψει τη μπάλα.

21:21

90'+2: ΓΚΟΛ ο ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ!

21:19

90': Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

21:18

Κορυφαίος του αγώνα ο Θανάσης Τσουράκης με γκολ και ασίστ.

21:17

88': Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον Πλατανιά. Εκτός ο Τσουράκης, μέσα ο Γουνδουλάκης.

21:16

87': Επικίνδυνη συρτή μπαλιά του Τζανακάκη, η μπάλα φεύγει, όμως, άουτ. Απειλεί, εδώ, ο Εργοτέλης.

21:13

84': Απελπιστικά άστοχο το σουτ του Βλαχοδήμου για τον Εργοτέλη. Δείχνουν να τα έχουν παρατήσει οι γηπεδούχοι.

21:11

83': Ο Μιλούνοβιτς μπαίνει στην θέση του Μενδρινού για τον Πλατανιά. Δεύτερη κίνηση από τον Γιάννη Χριστόπουλο.

21:09

Όλα για όλα πλέον από τον Παύλο Δερμιτζάκη.

21:09

80': Τρίτη αλλαγή για τον Εργοτέλη. Στην θέση του Πίτσου ο Κούρεζ.

21:08

Αυτή είναι η καλύτερη στιγμή των γηπεδούχων στην επανάληψη.

21:08

79': Απειλεί ο Εργοτέλης με σουτ του Γιουσούφ, ο Ολίμπα του λέει όχι!

21:06

76': Δοκιμάζει τα ποδια του ο Τζανακάκης αλλά αστοχεί. Ένα σουτ μετά από αρκετή ώρα για τον Εργοτέλη.

21:05

76': Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μενδρινού, η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ.

21:04

75': Ο Τόρες μπήκε επικίνδυνα μέσα στην περιοχή του Εργοτέλη από τα αριστερά αλλά ο Πίτσος απομάκρυνε...

21:01

72': Ο Ζαραδούκας στη θέση του Τζίλβαν Γκόμες για τον Πλατανιά.

20:57

68': Δεύτερη αλλαγή για τον Εργοτέλη. Εκτός ο Χαλκιαδάκης εντός ο Λεονάρντο Κούτρης.

20:55

Το ματς δεν έχει ρυθμό στα τελευταία λεπτά με τον Πλατανιά να ελέγχει απόλυτα την κατάσταση.

20:49

Οι φιλοξενούμενοι έχουν οργανωθεί αρκετά καλά στα μετόπισθέν για να κρατήσουν το 0-2.

20:49

Συμπληρώσαμε μια ώρα αγώνα, το δεύτερο τέρμα του Πλατανιά φαίνεται να έχει ''κόψει'' τα πόδια των παικτών του Εργοτέλη, που προσπαθούν να συνέλθουν αλλά δεν απειλουν.

20:47

58': Κάρτα και στον Νέπλιακ.

20:43

55': Κίτρινη στον Πίτσο για φάουλ στον Μενδρινό.

20:41

Το κόρνερ εκτελέστηκε, κεφαλιά του Αγκιλέρα, ελάχιστα άουτ η μπάλα.

20:41

52': Κοντά και σε τρίτο γκολ ο Πλατανιάς! Απευθείας εκτέλεση φάουλ απ' τα αριστερά του Μαχαμάτ αλλά η μπάλα κόντραρε και κατέληξε κόρνερ.

20:40

''Αέρας'' δύο τερμάτων για τους Χανιώτες πλέον.

20:38

Μετά από λάθος των αμυντικών του Εργοτέλη, ο Τσουράκης έκανε ατομική ενέργεια από δεξιά και έδωσε έτοιμο γκολ στον Τζίλβαν Γκόμες που από κοντά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για το 0-2.

20:37

49': ΓΚΟΛ ο ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ!

20:36

47': Ωραία σέντρα του Πίτσου, ο Ολιμπια ''καθαρίζει'' την φάση. Πρώτη επίσκεψη του Εργοτέλη στα καρέ του Πλατανιά στην επανάληψη.

20:35

Χωρλίς αλλαγές οι δύο ομάδες στην επανάληψη. Να θυμίσουμε πως από το 37' ο Νόσκοβιτς έχει περάσει στο ματς στην θέση του Καζναφέρη για τον Εργοτέλη.

20:33

46': Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο στο Παγκρήτιο.