2
-
1
17:52

Δίκαιο τρίποντο για τωους "κυανόλευκους", οι οποίοι καταχειροκροτούνται από τον κόσμο τους. Συνδυάσαν νίκη και καλή πάλα. Προβλημάτισε ο Αστέρας στο β' ημίχτονο που χάθηκε.

17:51

Λήξη αναμέτρησης, τελικό αποτέλεσμα Πανιώνιος - Αστέρας Τρίπολης 2-1.

17:50

90'+3: Κίτρινη στον Γιαννιώτα.

17:48

Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων...

17:47

90'+1: Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Γκέζος στη θέση του Κολοβού.

17:43

87': Δεύτερη αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Μπούζας στη θέση του Μπουμάλ.

17:41

84': Κίτρινη στον Σανκαρέ.

17:40

Τραγουδούν οι φίλοι του Πανιωνίου, περισσότεροι από 2.000 στις εξέδρες... Στα επίσημα και ο πρώην μεγαλομέτοχος Κωνσταντίνος Τσακίρης, αλλά και ο άσος του Ολυμπιακού Γιάννης Μανιάτης.

17:38

81': Σουτ Γιαννιώτα από τα αριστερά και μέσα στην περιοχή, διώχνει δύσκολα ο Γιαννακόπουλος.

17:37

Στο τελευταίο δεκάλεπτο πλέον. Σαφώς ανώτερος ο Πανιώνιος στο δεύτερο ημίχρονο.

17:34

78': Ο Γιάννου από τα αριστερά επιχειρεί το σουτ, βγαίνει, προλαβαίνει και διώχνει με τα πόδια ο Κοσίτσκι.

17:32

76': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του ο Στάικος Βεργέτης για τον Αστέρα Τρίπολης. Ο Μπαράλες στη θέση του Παντελιάδη. Τα παίζει όλα για όλα πλέον ο προπονητής των Αρκάδων με επιπλέον παίκτη στην επίθεση.

17:29

73': Κίτρινη στον Χατζηισαΐα.

17:27

71': Κίτρινη στον Μουνάφο.

17:27

70': Τεράστια ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Ο Σιώπης με ανάποδη κεφαλιά ανοίγει από το κέντρο για τον Κολοβό, ο οποίος βλέπει εκτός θέσης τον Κοσίτσκι, επιχειρεί να τον κρεμάσει με λόμπα από τα 40 μέτρα και αριστερά, η μπάλα σε κενή εστία θα φύγει ένα μέτρο από το δεξι δοκάρι.

17:25

68': Πρώτη αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Γκίνη στη θέση του Ιμπαγάσα. Βγαίνει εν μέσω θερμότατων χειροκροτημάτων ο Αργεντινός. "Δεν μπορούσα άλλο", είπε απευθυνόμενος στον πάγκο...

17:24

67': Κίτρινη στον Μάσα.

17:22

65': Νέα αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης. Ο Γιαννιώτας στη θέση του Ρόλε.

17:20

63': Μακρινό σουτ Μητρόπουλου άουτ.

17:18

61': Κόρνερ από τα δεξιά για τον Πανιώνιο με τον Ιμπαγάσα, σουτ από τα αριστερά και έξω από την περιοχή του Μητρόπουλου άστοχο...

17:17

60': Κίτρινη στον Ζησόπουλο.

17:15

59': Σουτ Μάσα έξω από την περιοχή, άουτ.

17:15

58': Ο Γιάννου άνοιξε για τον Μπουμάλ, σουτ από θέση έξω δεξιά, πολλά μέτρα άουτ η μπάλα.

17:14

57': Πρώτη αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης. Ο Μπαντιμπανγκά αντί του Μπακασέτα.

17:13

56': Κόρνερ για τον Αστέρα, υπάρχει επιθετικό φάουλ και τέλος συναγερμού στα καρέ των γηπεδούχων.

17:12

55': Ο Ιμπαγάσα έβγαλε για τον Μπουμάλ, ο οποίος μπήκε ταχύτατα μέσα στην περιοχή από τα δεξιά, το σουτ του όμως, δεν είναι καλό, πάνω στον Κοσίτσκι, που διώχνει σε κόρνερ. Πέρασε χωρίς δυσκολίες για τους φιλοξενούμενους ο κίνδυνος.

17:03

47': Εκτέλεση φάουλ για τον Αστέρα από τα αριστερά σαν γέμισμα, βγαίνει και μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια ο Γιαννακόπουλος.

17:02

46': Έναρξη β' ημιχρόνου. Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.