1
17:52

Τελικό αποτέλεσμα... Βέροια - Κέρκυρα 2-1.

17:50

90': Έχουμε μπει στις καθυστερήσεις (3 λεπτά).

17:45

Η Βέροια κυκλοφορεί την μπάλα και προσπαθεί να παγώσει τον ρυθμό και ενώ απομένουν πέντε λεπτά για το φινάλε.

17:41

81' Ωραία κίνηση και γύρισμα από τον Μπαργκάν, αλλά ο Ντουμίτρου άφησε την μπάλα να περάσει χωρίς να εκτελέσει...

17:38

Οι δύο προπονητές ολοκλήρωσαν τις κινήσεις τους από τον πάγκο και πλέον έχουμε μπροστά ένα γεμάτο δεκάλεπτο για να δούμε αν η Βέροια κρατήσει τη νίκη.

17:37

79': Αλλαγή έκανε, όμως, και η Κέρκυρα. Στο ματς ο Κόντος, εκτός ο Σάντσεθ.

17:37

79': Αλλαγή για την Βέροια. Στην θέση του Ραούλ Μπράβο ο Όστοϊτς.

17:33

Έχουμε μπει στο τελευταίο τέταρτο στην Βέροια, το 2-1 υπέρ των γηπεδούχων παραμένει.

17:33

73': Κίτρινη για τον Αμαραντίδη.

17:30

Κάρτα έχει δει ο Νταβίντ Βάσκες.

17:29

Βγάζει επιθετικό και βάζει αμυντικό μέσο ο Χοσέ Γκρανέρο που είναι φανερό, πλέον, πως πάει για να κρατήσει το 2-1.

17:29

71': Δεύτερη αλλαγή για την Βέροια. Εκτός αγώνα ο Κάμπορα, σκορερ του πρώτου γκολ, μέσα ο Μπατιόν.

17:27

69': Επικίνδυνη σέντρα του Ντουμίτρου, ο Καλτσάς έκανε την κίνηση στο πρώτο δοκάρι, ωστόσο ο Σέτκους είναι σε καλή θέση και μπλοκάρει.

17:26

Μετά το 2-1 το ματς έχει αποκτήσει ρυθμό και έχει ανοίξει για τα καλά.

17:26

68': Σουτ του Μπαργκαν από το ύψος της μεγάλης περιοχής, δεν βρίσκει στόχο. Απαντά στις ευκαιρίες η Βέροια!

17:25

67': Κάρτα στον Σάντσεθ για μαρκάρισμα στον Καλτσά.

17:24

65': Νέα επικίνδυνη στιγμή για τους νησιώτες με προβολή του Μαρκόβσκι στο δεύτερο δοκάρι, η μπάλα άουτ!

17:24

65': Απειλεί η Κέρκυρα με γρήγορη αντεπίθεση, ο Καϊκούτ δεν μπορεί να εκτελέσει ωστόσο, αφού πριν σουτάρει ο Καλί του κλέβει την μπάλα.

17:21

Προσπαθεί να αλλάξει κάτι πλέον ο Μιχάλης Γρηγορίου καθώς βλέπει πως η ομάδα του δεν απειλεί ούτε μετά το 2-1.

17:21

63': Διπλή αλλαγή για την Κέρκυρα. Στο ματς οι Μαρκόβσκι - Ανδρεόπουλος, εκτός οι Ναγιάρ και Ρόχας.

17:19

60': Αλλαγή για την Βέροια. Έξω ο Γεωργιάδης, μέσα ο Μπαργκάν.

17:16

Η Βέροια φέρνει... τούμπα την κατάσταση και αυτή που καλείται, πλέον, να αντιδράσει είναι η Κέρκυρα.

17:16

Ο Ντουμίτρου αποφεύγει υπέροχα τον προσωπικό του αντίπαλο, πιάνει υπέροχο πλασέ μέσα από την περιοχή και γράφει το 2-1!

17:15

57': ΓΚΟΛ η ΒΕΡΟΙΑ!

17:12

Πρώτο δεκάλεπτο στην επανάληψη στην Βέροια, πάντα στο 1-1 οι δύο ομάδες.

17:12

54': Εκτέλεση φάουλ του Νταβίντ Βάσκες, κανένα πρόβλημα για τον Σέτκους που μπλοκάρει σταθερά.

17:10

51' Σουτ του Ναγιάρ έξω από την περιοχή, η μπάλα έφυγε άουτ.

17:08

49': Αριστερό σουτ του Καλτσά, δεν το πιάνει καλά, η μπάλα ψηλά. Καλύτερα έχει μπει στην επανάληψη η Βέροια.

17:07

Ο Καλτσάς εκτελεί στο δεύτερο δοκάρι, η μπάλα απευθείας άουτ.

17:07

48': Κόρνερ για την Βέροια.

17:05

Πρώτη καλή στιγμή στο δεύτερο μέρος για την Βέροια.

17:04

46': Επικίνδυνη σέντρα-σουτ του Αμαραντίδη από αριστερά, η μπάλα άουτ!

17:04

Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες στην επανάληψη.

17:04

46': Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο στην Βέροια.

16:47

Τέλος πρώτου ημιχρόνου... Βέροια - Κέρκυρα 1-1.

16:46

45': Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.

16:45

Ο Καϊκούτ προσπάθησε να σκοράρει από τα άριστερά της περιοχής, αλλά το σουτ του κατέληξε έξω, με την μπάλα να χτυπά στην εξωτερική μεριά του δοκαριού του Καντιμοίρη.

16:44

43': ΔΟΚΑΡΙ για την ΚΕΡΚΥΡΑ!