Η ΑΕΚ παίρνει την πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου με δύο νίκες.

19:51

Τελικό αποτέλεσμα στην Άμφισσα... Φωκικος - ΑΕΚ 0-1 με το γκολ του Φαγιέ.

19:51

90'+5: Ευκαιρία για την ΑΕΚ με σουτ το Ντάμπου, ο Ανέστης μπλοκάρει.

19:48

Ίσως το πρώτο λάθος στο ματς για τον γκολκίπερ του Φωκικού.

19:47

Μετά από εκτέλεση φάουλ του Μάνταλου ο Φαγιέ πηδά πιο ψηλά απ' όλους, εκμεταλλεύεται την άστοχη έξοδο του Τσεκρέζι και με τον ώμο (!) κάνει το 0-1.

19:47

90': ΓΚΟΛ η ΑΕΚ!

19:46

90': Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

19:45

89': Κλείνει τις αλλαγές της και η ΑΕΚ. Εκτός ο Ρόβας, μέσα ο Φαγιέ.

19:45

Η αλήθεια πάντως είναι πως ο Πλατέλλας σούταρε πάνω στον Τσεκρέζι.

19:44

88': Ανίκητος ο Τσεκρέζι! Η μπάλα φτάνει στον Πλατέλλα μέσα στα καρέ του Φωκικού, ο εξτρέμ της ΑΕΚ σουτάρει με δύναμη, ο γκολκίπερ των γηπεδούχων του λέει όχι.

19:43

Ο Μάνταλος στην εκτέλεση, κλασικά... Τσεκρέζι! Μπλοκάρει σταθερά ο γκολκίπερ του Φωκικού.

19:43

Η ΑΕΚ έχει κερδίσει φάουλ σε καλή θέση για ένα γέμισμα.

19:41

85': Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον Φωκικό. Στο ματς περνά ο Δημητρίου, εκτός ο Καλλέργης.

19:40

85': Και νέο σουτ για την ΑΕΚ, του Ντούνη αυτή την φορά, ξανά οι του Φωκικού βάζουν τις κόντρες.

19:40

84': Ο Μάνταλος από το ύψος του πέναλτι πλασάρει, σώματα αμυντικών του Φωκικού σταματούν την πορεία της μπάλας.

19:39

Μ' αυτά και μ' αυτά λοιπόν φτάσαμε στο 84' και το 0-0 παραμένει στην Άμφισσα.

19:38

Στην προηγούμενη φάση υπήρξε ένα μπέρδεμα καθώς ο διαιτητής αρχικά έδειξε σέντρα. Με την υπόδειξη ωστόσο του βοηθού πήρε την απόφαση του (σωστά) πίσω, καθώς η μπάλα δεν πέρασε ποτέ την γραμμή.

19:38

82': Στην θέση του Μπαρμπόσα ο Μάρκος Ντούνης για την ΑΕΚ.

19:37

81': Μετά από παράλληλο γύρισμα - σουτ του Πλατέλλα η μπάλα παίζει περίεργα παιχνίδια, ο Τσεκρέζι τελικά καταφέρνει πάνω στην γραμμή να σταματήσει την μπάλα πριν αυτή καταλήξει στα δίχτυα!

19:33

77': Ο Μάνταλος δοκιμάζει τα πόδια του από μακρινή απόσταση αλλά αστοχεί.

19:32

77': Παράλληλο γύρισμα του Γροντή από αριστερά, ο Τσεκρέζι πέφτει και μπλοκάρει σαν σε προπόνηση.

19:29

74': Μετά από εκτέλεση φάουλ του Μάνταλου, ο Μπαρμπόσα πλασαρε στην κίνηση αλλά ασόχησε.

19:29

73': Κάρτα στον Καλέργη για μαρκάρισμα στον Πλατέλλα.

19:27

71': Αλλαγή και για την ΑΕΚ. Στην θέση του Αραβίδη ο Ντακόλ.

19:27

71': Πρώτα, όμως, αναγκαστική αλλαγή για τον Φωκικό. Εκτός ο Ρεβυθόπουλος, μέσα ο Πολυχρονάκης.

19:25

Ο Ντακόλ θα περάσει σε πολύ λίγο στο ματς για την ΑΕΚ.

19:24

Με πάσα εκτελέστηκε, ο Μάνταλος κάνει ατομική προσπάθεια αλλά βγαίνει άουτ μαζί με την μπάλα.

19:24

Από την άλλη πλευρά, κόρνερ για την ΑΕΚ.

19:23

68': Πρώτο σουτ (!) στο ματς για τον Φωκικό, ο Ντάμπος το έπιασε από μακριά, ο Ανέστης μπλοκάρει.

19:19

Ο Ρεβυθόπουλος αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυμτισμού και δύσκολα θα συνεχίσει.

19:18

Κορυφαίος του αγώνα ο γκολκίπερ του Φωκικού, έχει 5 αποκρούσεις.

19:18

Με πάσα εκτελέστηκε το κόρνερ, σέντρα του Μπαρμπόσα, ο Τσεκρέζι ξανά, απομακρύνει.

19:17

61: Σέντρα σουτ του Μπαρμπόσα με το αριστερό, ο Τσεκρέζι εντυπωσιακά σε κόρνερ.

19:16

Μια ώρα αγώνα στην Άμφισσα, η ΑΕΚ πιέζει, ψάχνει με σωστή ανάπτυξη και με ορθόδοξο τρόπο το γκολ αλλά της έχει λείψει το καλό τελείωμα στην τελική προσπάθεια.

19:12

57': Αλλαγή για τον Φωκικό. Στην θέση του Σαϊνέ Μαμούτ ο Ντάμπος.

19:11

55': Δυνατό σουτ του Πλατέλλα με το αριστερό από το ύψος της μεγάλης περιοχής, ο Τσεκρέζι μπλοκάρει.

19:09

53': Γρηγορη ανάπτυξη από την ΑΕΚ στην κόντρα, το γύρισμα του Γροντή δεν είναι καλό όμως.

19:08

52': Μεγάλη ευκαιρια για την ΑΕΚ. Παράλληλο γύρισμα του Μπαρμπόσα από αριστερά, ο Αραβίδης καταφέρνει από την μικρή περιοχή να πλασάρει άουτ.

19:07

51': Ο Μάνταλος εκτελεί, ο Τσεκρέζι είναι και πάλι εκεί, σταθερά μπλοκάρει και καθαρίζει τον κίνδυνο.

19:06

Φάουλ κερδίζει η ΑΕΚ σε καλή θέση για ένα γέμισμα.

19:06

50': Ωραία προσπάθεια και σέντρα του Μπακάκη από δεξιά, ο Τσεκρέζι μπλοκάρει.

19:03

48': Πρώτη ευκαιρία για την ΑΕΚ στην επανάληψη. Σόλο του Μπαρμπόσα απο αριστερά, ο Πορτογάλος μπαίνει στην περιοχή, σουτάρει από κοντά με το δεξί αλλά ασοχεί απελπιστικά.

19:01

Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

19:01

46': Τώρα ξεκινά το β' μέρος στην Άμφισσα.

19:01

Οι δύο ομάδες επιστρέφουν στον αγωνιστικό χώρο για την έναρξη της επανάληψης.

18:47

Τέλος πρώτου ημιχρόνου... Φωκικός - ΑΕΚ 0-0.

18:46

Εκτέλεσε ο Μπαρμπόσα, βγάζει ο Καλέργης.

18:46

45'+1: Κόρνερ για την ΑΕΚ μετά από επικίνδυνη προβολή του Αραβίδη.

18:46

45'+1: Κάρτα στον Χαριτίδη για διαμαρτυρία.

18:45

45': Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ η οποία αναπτύχθηκε υπέροχα από δεξιά, ο Μάνταλος μπήκε στην περιοχή, έφτασε απέναντι από τον Τσεκρέζι αλλά δεν πλάσαρε σωστά.

18:45

45': Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.

18:44

Οι δυνατές μονομαχίες και τα πολλά λάθη στη μεσαία γραμμή κυριαρχούν στα τελευταία λεπτά.

18:42

42': Εκτέλεσε ο Χαριτίδης, εύκολα μπλοκάρει ο Ανέστης.

18:41

41': Φάουλ για τον Φωκικό, σε καλή θέση για ένα γέμισμα.

18:39

Στο 38' φτάσαμε, πάντα στο 0-0 το ματς στην Άμφισσα.

18:38

Πάντα σε παθητικό ρόλο ο Φωκικός που προσπαθεί να ''παγώσει'' τον ρυθμό.

18:33

34': Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Μετά από γέμισμα ο Αραβίδης πάτησε ωραία με το τακουνάκη στον Μάνταλο, αυτός σουτάρει από το ύψος της μεγάλης περιοχής αλλά η μπάλα φεύγει άουτ.

18:32

32': Ο Μάνταλος εκτελεί, ο Λαμπρόπουλος παίρνει την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι αλλά αστοχεί.

18:31

32': Φάουλ για την ΑΕΚ σε καλή θέση.

18:28

0-6 οι τελικές προσπαθειες μετά από 29' λεπτά αγώνα στην Άμφισσα.

18:28

28': Ο Μπαρμπόσα στην εκτέλεση, μπλοκάρει ο Τσεκρέζι.

18:27

27': Κάρτα στον Καντούτση και φάουλ σε καλή θέση για την ΑΕΚ.