3
-
1
22:18

Τελικό αποτέλεσμα... Ο Αστέρας ηττήθηκε 3-1 από την Μακάμπι, αλλά έγραψε ιστορία στην Κύπρο καθώς πέρασε για πρώτη φορά στην ιστορία του στους ομίλους του Γιουρόπα Λιγκ.

22:17

Άλλα δύο λεπτά...

22:16

90'+3: Σουτ του Παρα από το κέντρο σε κενή εστία, αφού ο Πάμπλο είχε βγει μπριστά, η μπάλα άουτ! Τεράστια ευκαιρία για τον Αστέρα.

22:16

Εκτεέστηκε αλλά χάνουν οι παίκτες της Μακάμπι.

22:15

Εκτέλεσε ο Ράντι, διώχνε ο Σανκαρέ. Εν συνεχεία σουτ του Ζάχαβι, νέο κόρνερ για την Μακάμπι.

22:15

90'+2:Κόρνερ η Μακάμπι. Μπροστά και ο γκολκίπερ Πάμπλο.

22:14

90'+1: Κάρτα στον Θεοδωρόπουλο για καθυστερήσεις.

22:13

90': Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις.

22:13

Εκτελέστηκε, ο Θεοδωρόπουλος μπλοκάρει, παίρνει και το φάουλ!

22:12

90':ΔΟΚΑΡΙ η ΜΑΚΑΜΠΙ! Οβίδα του Ζάχαβι, ο Θεοδωρόπουλος βρίσκει ελάχιστα, όσο πρέπει την μπάλα, αυτή χτυπά στο δοκάρι και φεύγει έξω. Κόρνερ είναι.

22:12

Όλος ο Αστέρας πίσω πλέον για να κρατήσει το 3-1. Αντίθετα η Μακάμπι έχει βγει μαζικά στην επίθεση.

22:08

86': Ολοκληρώνουν τις αλλαγές τους και οι Αρκάδες. Στη θέση του Ντε Μπλάσις ο Πάρα.

22:07

85': Κλείνει τις αλλαγές της η Μακάμπι. Στο ματς περνά ο Ράντι. Εκτός ο Μπαντάς.

22:07

84': Ευκαιρία για την Μακάμπι! Μετά από γέμισμα ο Πρίτσα πιάνει το πλασέ από κοντά, η μπάλα ελάχιστα άουτ.

22:06

Εκτελέστηκε με πάσα, κλέβουν οι Αρκάδες.

22:06

83': Φάουλ για την Μαλάμπι σε επικίνδυνη θέση για ένα γέμισμα.

22:01

Οι Αρκάδες πάντως παίζουν με την φωτιά πλέον...

22:01

Θρίλερ στο τελευταίο τέταρτο πλέον, με την Μακάμπι να ψάχνει ένα γκολ για να περάσει. Αν μείνει αυτό το 3-1 ο Αστέρας είναι στους ομίλους του Γιουρόπα Λιγκ.

22:01

77': Στην θέση του Ρόλε ο Σανκαρέ για τον Αστέρα.

21:59

Όλα στραβά σ' αυτή την φάση για τους Αρκάδες.

21:58

Η άμυνα του Αστέρα κοιμήθηκε, η Μακάμπι εκτέλεσε έξυπνα ένα φάουλ, ο Μπεν Χαΐμ γύρισε παράλληλα, ο Θεοδωρόπουλος δεν έδιωξε καλά και ο Πρίτσα από κοντά με πλασέ γράφει το 3-1.

21:58

75': ΓΚΟΛ η ΜΑΚΑΜΠΙ.

21:55

72': Αλλαγή για την Μακάμπι. Εκτός ο Μπεν Μπασάτ, μέσα ο Πρίτσα. Όλα για όλα πλέον από τους τυπικά γηπεδούχους Ισραηλινούς.

21:50

Μπήκαμε στο τελευταίο 25λεπτο, με τον Αστέρα να είναι πίσω στο σκορ αλλά αυτό το 2-1 να του δίνει την πρόκριση στους ομίλους χάρη στο 2-0 του πρώτου αγώνα.

21:48

65': Ευκαιρία για την Μακάμπι με τον Μίτσα να πλασάρει από το ύψος του πέναλτι αλλά να αστοχεί.

21:46

Εκτέλεσε ο Ζάχαβι, απομακρύνουν οι Αρκάδες.

21:45

63': Κόρνερ για την Μακάμπι.

21:44

61': Αλλαγή και για την Μακάμπι. Στην θέση του Ιγκιεμπόρ ο Μπεν Χαΐμ.

21:44

61': Καρτα στον Ρόλε.

21:42

59': Πρώτη αλλαγή για τον Αστέρα. Εκτός ο Μάσα, μέσα ο Τιεμπί.

21:38

Εκτελέστηκε, ο Γιενί σεντράρει, δεν έχει πρόβλημα ο Θεοδωρόπουλος να μπλοκάρει.

21:37

55': Κόρνερ για τη Μακάμπι που πιέζει.

21:37

Ο Ζάχαβι από τα έντεκα βήματα νίκησε τον Θεοδωρόπουλο, που έπεσε σωστά, και το 2-1 είναι γεγονός.

21:36

54': ΓΚΟΛ η ΜΑΚΑΜΠΙ.

21:36

Για κράτημα το Παντελιάδη στον Μπαντάς.

21:36

53': ΠΕΝΑΛΤΙ για τη ΜΑΚΑΜΠΙ.

21:30

Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες στην επανάληψη.

21:28

46': Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

21:14

Τέλος πρώτου ημιχρόνου... Μακάμπι - Αστέρας 1-1.

21:13

45': Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.

21:11

44': Αυτή την φορά ο Μουνάφο δοκίμασε τα πόδια του, άουτ η μπάλα. Πατά καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο ο Αστέρας.

21:10

43': Ο Μάτσα πιάνει ένα αδύναμο σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, ο Πάμπλο δεν έχει πρόβλημα να μπλοκάρει.