0
19:53

Τελικό στο ΕΑΚ, ο Ολυμπιακός Βόλου επικράτησε 1-0 του Άρη με γκολ του Κατσίκη

19:52

90+4': Μεγάλη εταιρία για τον Αρη! Ο Αγκάνθο δεν μπορεί να πλασάρει σωστά, ο Γκίτκος μπλοκάρει και κρατάει το 1-0

19:50

90+1': Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γενγκά, η μπάλα ελάχιστα άουτ

19:49

90': Τέσσερα τα λεπτά του έξτρα χρόνου

19:47

88': Κοντά στο δεύτερο γκολ ο Ολυμπιακός Βόλου, αλλά πριν προλάβει ο Γενγκά να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα, ο Έλσνερ έδιωξε μακριά

19:42

82': Στην θέση του Ρόκα ο Πινδώνης

19:41

- Τελευταίο δεκάλεπτο, ο Άρης αυξάνει την πίεση για να φτάσει στην ισοφάριση

19:35

74': ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό Βόλου! Ο Κατσίκης σουτάρει αδύναμα έξω από την περιοχή, ο Μπουζάνης δεν μπορεί να επέμβει και η μπάλα αφού χτυπά το δοκάρι, καταλήγει στα δίχτυα

19:32

73': Στην θέση του Καραγιάννη ο Μανιάς

19:31

72': Καλή στιγμή για τον Άρη με ένα σουτ του Τριανταφυλλάκου, άουτ η μπάλα

19:30

Θα ρίξει και τον Μανιά στο ματς ο Μιλίνκοβιτς σε λίγα λεπτά...

19:28

69': Ο Μπρέσκα έκανε μια επικίνδυνη σέντρα, ωστόσο ο Γεγνκά δεν μπόρεσε να βάλει το κεφάλι

19:27

- Έχει χάσει τον ρυθμό του το παιχνίδι στα τελευταία λεπτά και ενώ μπαίνουμε στο τελευταίο 20λεπτο...

19:27

67': Δεύτερη αλλαγή και για τον Άρη. Μέσα ο Νταμαρλής, έξω ο Σουνάς

19:23

64': Στην θέση του Γκούρμα περνάει ο Γενγκά. Δεύτερη αλλαγή για τον Ολυμπιακό

19:21

62': Παράλληλη σέντρα του Μπρέσκα, πριν η μπάλα φτάσει στον Γκούρμα ο Μπουζάνης βγαίνει και μπλοκάρει

19:19

60': Στην θέση του Ιμπέ λοιπόν περνάει ο Αγκάνθο

19:18

- Ο Αγκάνθο θα είναι η πρώτη αλλαγή στο ματς για τον Άρη

19:18

58': Σουτ του Ακόστα, ψηλά η μπάλα. Έχει ανοίξει για τα καλά το παιχνίδι...

19:17

58': Αλλαγή για τον Ολυμπιακό Βόλου. Στην θέση του Ολίσε ο Κατσίκης

19:16

56': Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη. Κεφαλιά-ψαράκι του Αγγελούδη, η μπάλα ελάχιστα άουτ

19:16

55': Ο Μπουζάνης βγαίνει και μπλοκάρει την μπάλα, πριν μπει στην φάση ο Μπρέσκα

19:12

53': Κάρτα στον Ιμπέ για δυνατό μαρκάρισμα

19:11

- Καλός ο ρυθμός στο δεύτερο μέρος με τον Ολυμπιακό Βόλου να έχει την κατοχή και τον Άρη περιμένει να χτυπήσει με αντεπιθέσεις

19:08

49': Πρώτη ευκαιρία στην επανάληψη για τον Ολυμπιακό. Ο Κατσιαρός βρήκε τον Καπετάνο, ο οποίος σούταρε άουτ μέσα από την μεγάλη περιοχή

19:05

-Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες στο δεύτερο μέρος...

19:04

46': Σέντρα στην επανάληψη

18:47

Τέλος του πρώτου μέρους στο ΕΑΚ

18:46

45': Νέα επικίνδυνη στιγμή για τον Ολυμπιακό Βόλου, μετά την εκτέλεση κόρνερ, η μπάλα έφτασε στον Μπρέσκα, αλλά ο Σλοβάκος ήταν άστοχος

18:46

45': Ξαφνικό δυνατό σουτ του Μπρέσκα, ο Μπουζάνης δύσκολα σε κόρνερ

18:44

43': Μακρινό σουτ του Τσουμάνη, η μπάλα στην αγκαλιά του Γκίτκου

18:42

41': Περνάει ανεκμετάλλευτο, κακή εκτέλεση από τον Καραγιάννη στο πρώτο δοκάρι

18:41

Κόρνερ κερζίζει ο Άρης...

18:35

34': Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό Βόλου, o Μπουζάνης μπλοκάρει δύσκολα ένα σουτ του Καπετάνου

18:33

33': Φωνάζουν δικαιολογημένα για πέναλτι στον Ολυμπιακό Βόλου. Ο Τσουμάνης βρήκε με το χέρι την μπάλα μέσα στην περιοχή, ωστόσο ο Αρετόπουλος δεν είδε την παράβαση. Το ριπλέι δεν τον δικαιώνει, είναι καθαρό πέναλτι...

18:30

29': Κάρτα στον Πουλίδο για μαρκάρισμα στον Μπρέσκα

18:24

23': Ο Μπρέσκα έκανε μια παράλληλη πάσα, η μπάλα έφτασε στον Γκούρμα ο οποίος βρέθηκε σε καλή θέση, αλλά έχοντας αμυντικούς μπροστά του σούταρε άσχημα

18:18

17': Πρώτη καλή στιγμή για τον Άρη με τον Τριανταφυλλάκο ο οποίος έπιασε ένα αδύναμο σουτ, η μπάλα στην αγκαλιά του Γκίτκου

18:17

15': επικίνδυνη εκτέλεση κόρνερ του Καπετάνου που πήγαινε για απευθείας, ο Μπουζάνης μπλόκαρε δύσκολα

18:13

12': Κάρτα στον Οικονομόπουλο για μαρκάρισμα στον Καπετάνο που έβγαζε αντεπίθεση για τον Ολυμπιακό

18:12

- Χωρίς κάποια φάση το ματς στο πρώτο δεκάλεπτο, με πολλές δυνατές μάχες στην μεσαία γραμμή

18:06

- Πεντάλεπτο στο ΕΑΚ με τον Ολυμπιακό Βόλου να έχει μπει πιο επιθετικά, έχοντας και δύο επικίνδυνες σέντρες οι οποίες εξουδετερώθηκαν από την άμυνα του Άρη

18:01

1': Σέντρα στο παιχνίδι

Γκίτκος, Καρράς, Μελίσσης, Αρβανίτης, Κατσιαρός, Ρόκας, Ολίσε, Μπρέσκα, Καπετάνος, Ακόστα, Γκούρμα.
Αναπ: Σταυράκης, Κόμνος, Κατσίκης, Πινδώνης, Δεινόπαπας, Παπανικόλας, Γενγκά