1
-
0
01:20

Τελικό αποτέλεσμα στο ''Καλντερόν''. Η Ατλέτικο νικά 1-0 την Ρεάλ με το γκολ του Μάντζουκιτς και κατακτά το Σούπερ Καπ Ισπανίας.

01:20

90'+4: Και κάρτα στον Ρονάλντο.

01:20

Εκτελέστηκε, επιθετικό φάουλ πάνω στον Γκοντίν.

01:20

90'+4: Κόρνερ η Ρεάλ.

01:19

90'+2: Σέντρα-ξυραφιά του Καρβαχάλ, ο Ράμος πιο ψηλά απ' όλους δεν μπορεί να πάρει την κεφαλιά!

01:17

90'+1: ΚΟΚΚΙΝΗ για την ΡΕΑΛ. Ο Μόντριτς βλέπει δεύτερη κίτρινη για μαρκάρισμα στον Ροντρίγκεζ κι αφήνει την Ρεάλ με δέκα παίκτες. Άλλα τρία λεπτά για το φινάλε.

01:16

90': Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

01:16

90': Μακρινό σουτ του Τιάγκο, δεν ανησυχεί ο Κασίγιας.

01:16

Έκανε μεγάλο ματς ο Γκαρθία, ίσως ο κορυφαίος της Ατλέτικο.

01:15

89': Ολοκληρώνει τις αλλαγές της και η Ατλέτικο. Ο Σιμεόνε ρίχνει στο ματς τον Σαούλ, εκτός ο Ραούλ Γκαρθία. Αποθέωση και για τον Βάσκο μέσο από τον κόσμο της Ατλέτικο.

01:15

89': Κάρτα στον Σέρχιο Ράμος.

01:14

87': Μετά από γέμισμα ο Κριστιαν Ροντρίγκεζ προσπαθεί να γίνει κάτοχος της μπάλας, ο Κασίγιας διαβάζει την φάση και μπλοκάρει.

01:10

85': Δεύτερη αλλαγή για την Ατλέτικο. Στην θέση του σκόρερ Μάντζουκιτς που γνωρίζει την αποθέωση, ο Κριστιάν Ροντρίγκεζ.

01:09

Οργανωμένη πίσω πλέον η Ατλέτικο, όλα για όλα από την Ρεαλ που βγαίνει μαζικά μπροστά.

01:09

83': Μπαλιά του Ίσκο προς τον Μπέιλ, αυτός προσπαθεί να σουτάρει με την μια, με το αριστερό, από δύσκολη θέση και αστοχεί.

01:06

80': Έξυπνο γέμισμα του Καρβαχάλ προς τον Μπέιλ, ο Ουαλός δεν κάνει κοντρόλ και ο Μογιά μπλοκάρει. Δέκα λεπτά ακόμα στο ''Καλντερόν''.

01:04

78': Άλλη μια κάρτα στο ματς, την βλέπει ο Ίσκο.

01:02

Μπήκαμε στο τελευταίο τέταρτο με την Ατλέτικο να κρατά με άνεση το 1-0 που της δίνει τον τίτλο του Σούπερ Καπ.

01:02

Με πάσα εκτελέστηκε, γέμισμα του Μαρσέλο, διώχνουν οι της Ατλέτικο.

01:01

75': Κόρνερ για την Ρεάλ.

01:01

74': Κάρτα στον Ραούλ Γκαρθία.

01:01

73': Πρώτη αλλαγή για την Ατλέτικο. Στην θέση του Γκριζμάν ο Ραούλ Χιμένεζ.

01:01

72': Και νέα ευκαιρία για την Ατλέτικο με τον Γκριζμάν από δεξιά να πιάνει συρτό διαγώνιο σουτ, όχι καλά όμως, η μπάλα φεύγει άουτ.

01:01

71': Ωραίο μακρινό φαλτσαριστό σουτ του Κόκε, η μπαλα περνά λίγο πάνω απο τα δοκάρια του Κασίγιας.

01:01

70': Κλείνει τις αλλαγές του ο Αντσελότι. Αλλάζει αριστερό μπακ. Εκτός ο Κοεντράο, μέσα ο Μαρσέλο.

01:01

69': Ο Ρονάλντο εκτελεί, η μπάλα σταματά στο τείχος.

01:01

68': Κάρτα στον Γκριζμάν και φάουλ σε καλή θέση για την Ρεάλ.

01:01

65': Αλλαγή για την Ρεάλ, η δεύτερη, Μέσα ο Ίσκο, εκτός ο Χάμες Ροντρίγκεζ.

01:01

Εκτελέστηκε, βγάζει η άμυνα της Ατλέτικο.

01:01

65': Ακόμα ένα κόρνερ για την Ρεάλ μετά από σουτ του Μπέιλ και κόντρα σε αμυντικούς.

01:01

62': Κεραυνός του Κριστιάνο από μακρινή αποσταση, ο Μογιά είναι και πάλι εκεί και μπλοκάρει.

01:01

61': Εκτελέστηκε με πάσα, σέντρα του Χάμες, κεφαλιά του Βαράν από το ύψος του πέναλτι, άουτ η μπάλα, δεν ανησυχεί ο Μογιά.

01:01

60': Από την άλλη πλευρά, κόρνερ για την Ρεάλ.

01:01

60': Εκτελέστηκε, ο Γκριζμάν παίρνει την κεφαλιά, η μπάλα παίρνει ύψος, με δυσκολία ο Κασίγιας απομακρυνει με γροθιές.

01:01

Κόρνερ για την Ατλέτικο.

01:01

57': Οβίδα του Ραούλ Γκαρθία εκτός περιοχής, η μπάλα άουτ. Ευκαιρία για την Ατλέτικο με, ίσως, τον κορυφαίο της παίκτη για απόψε.

01:01

Πρώτο δεκάλεπτο στην επανάληψη, πέφτουν... κορμιά στον αγωνιστικό χώρο του ''Καλντερόν'', με το ματς να έχει μεγάλη ένταση και πάθος.

01:01

52': Κίτρινη και στον Αλόνσο για μαρκάρισμα στον Ραούλ Γκαρθία.

01:01

52': Κόρνερ για την Ρεάλ, εκτελέστηκε με πάσα, η σέντρα όμως του Καρβαχάλ δεν είναι καλή.

01:01

51': Κάρτα και στον Κόκε.

01:01

Εν συνεχεία ο Μάντζουκιτς προσπαθεί να μπει στη φάση αλλά έχει κάνει επιθετικό φάουλ.

01:01

49': ΔΟΚΑΡΙ για την Ατλέτικο! Μετά από εκτέλεση φάουλ ο Ραούλ Γκαρθία παίρνει την ανάποδη κεφαλιά, η μπάλα σταματά στο δοκάρι! Την έχει βρει με τα δάχτυλα ελάχιστα και ο Κασίγιας.

01:01

48': Κάρτα στον Μόντριτς για μαρκάρισμα στον Σικουέιρα.

01:01

Άλλωστε η Ρεάλ ψάχνει για το γκολ, αφού το 1-0 δίνει την κούπα του Σούπερ Καπ στην Ατλέτικο. Η ''βασίλισσα'' ψάχνει ένα τέρμα για να στείλει το ματς, τουλάχιστον, στην παράταση.