2
17:19

Τελικό στην Κατερίνη, Πιερικός - Καλλονή 1-2

17:18

90+3': Ο Αγρίτης σέντραρε από δεξιά, ο Περόνε έπιασε μια... στραβοκλωτσιά έδωσε στην μπάλα ύψος και αυτή κατέληξε στο παραθυράκι της εστίας του Πατσογιώργου που αιφνιδιάστηκε

17:18

ΓΚΟΛ για την Καλλονή

17:16

Τρία θα είναι τα λεπτά του έξτρα χρόνου

17:16

90+1': Σουτ του Αγρίτη μέσα από την περιοχή, ο Πατσογιώργος μπλοκάρει και κρατάει το 1-1

17:11

Ολοκληρώνει τις αλλαγές της η Καλλονή...

17:10

85': Στην θέση του Φαρία ο Βαλιός

17:09

85': Τελευταίο πεντάλεπτο για το φινάλε, δύσκολα θα αλλάξει κάτι, έχει πέσει ο ρυθμός στο ματς

17:03

79': Σέντρα του Στεφανίδη ο Κέρι έπιασε ένα δυνατό σουτ, η μπάλα άουτ

17:01

76': Κεφαλιά του Περόνε, ο Πατσογιώργος διώχνει δύσκολα σε κόρνερ

16:57

72': Αλλαγή και για την Καλλονή, στην θέση του Χουανλού ο Λίμα

16:55

70': Αλλαγή για τον Πιερικό, στην θέση του Μανίκα ο Ελευθεριάδης

16:50

65': Το έπιασε ο Πατσογιώργος που νικησε από τα 11 βήματα τον Περόνε

16:49

64': Πέναλτι κερδίζει η Καλλονή για χέρι του Μανίκα ο οποίος παίρνει σωστά και την κάρτα

16:47

62': Ευκαιρία για τον Πιερικό με σουτ του Ιορδανίδη, η μπάλα βρήκε σε σώμα αμυντικού και έφυγε λίγο έξω

16:41

54': Φωνές από τον Πιερικό για χέρι του Φαρία μέσα στην περιοχή, όμως ο βοηθός είχε σηκώσει τη σημαία, υποδεικνύοντας οφσάιντ...

16:34

49': Πρώτο σουτ στην επανάληψη με τον Βλαστέλλη η μπάλα ψηλά

16:30

Σέντρα στην επανάληψη, με μια αλλαγή για την Καλλονή, στην θέση του Ντος Σάντος έχει περάσει ο Αγρίτης

16:17

Τέλος του πρώτου μερους

16:17

Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος

16:14

44': Ευκαιρία για την Καλλονή με τον Περόνε να πλασάρει και τον Πατσογιώργο να διώχνει τελευταία στιγμή και πριν μπει στην φάση ο Ντος Σάντος

16:10

40': Πέντε λεπτά ακόμα για για το φινάλε του πρώτου μέρους, με το 1-1 να παραμένει

16:06

36': Κάρτα στον Φαρία για μια μονομαχία που είχε στον αέρα με τον Καθάριο

16:03

32': Η ομάδα της Κατερίνης ισοφαρίζει με υπέροχη κεφαλιά-ψαράκι του Καθάριου, μετά από σέντρα του Κρουσταλέλη

16:03

ΓΚΟΛ για τον Πιερικό 1-1

15:57

26': Αγγίζει την ισοφάριση ο Πιερικός με ένα σουτ του Παπατόλιου, ο Χογκ διώχνει και κρατάει το 0-1

15:56

Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Γάλα, ο Γκάσιτς με κεφαλιά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα και γράφει το 0-1

15:55

24': ΓΚΟΛ για την Καλλονή

15:54

20': Σουτ του Σιλιγαρδάκη η μπάλα άουτ

15:49

19': Κάρτα στον Νίκου για μαρκάρισμα στον Χουανλού

15:45

15': Δυνατό σουτ του Καθάριου έξω από την μεγάλη περιοχή, μπλοκάρει σταθερά ο Χογκ

15:40

Πριν την έναρξη του αγώνα ο Σύνδεσμος Φιλάθλων Ιστορίας Πιερικού τίμησε τον Γιάννη Μαντζουράκη. Στην τιμητική πλακέτα που του απονεμήθηκε γράφει: "Στον προπονητή μας Γιάννη Μαντζουράκη, αρχιτέκτονα του υπέροχου Πιερικού της περιόδου 90-92"

15:37

7': Πρώτο σουτ στο ματς για την Καλλονή με τον Περόνε, μπλοκάρει σταθερά ο Πατσογιώργος

15:36

Η Καλλονή πάντως έχει μπει λίγο πιο επιθετικά σε σχέση με τον Πιερικό

15:36

5': Πεντάλεπτο στην Κατερίνη χωρίς κάτι ιδιαίτερο, με αρκετές μάχες στην μεσαία γραμμή

15:31

1': Σέντρα στην αναμέτρηση