1
-
1
01:53

Τελικό αποτέλεσμα στον πρώτο τελικό του Σούπερ Καπ Ισπανίας, Ρεάλ - Ατλέτικο 1-1. Η υπόθεση τίτλος παραμένει ανοιχτή εν όψει της ρεβάνς του ''Καλντερόν''.

01:51

90': Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

01:50

Στην προηγούμενη φάση όπου η Ρεάλ κερδίζει το κόρνερ υπάρχει πενθακάθαρο χέρι του Σουάρεθ άρα και πέναλτι. Δεν το είδε ο Χαβιέρ Εστράδα Φερνάντεθ.

01:50

Εκτελέστηκε, περνά ανεκμετάλλευτο.

01:49

90': Κόρνερ για την Ρεάλ.

01:47

Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Γκάμπι, η μπάλα περνά απ' όλους, ο Κασίγιας δεν βγαίνει και ο Ραούλ Γκαρθία από κοντά με τακουνάκι ισοφαρίζει.

01:47

88': ΓΚΟΛ η ΑΤΛΕΤΙΚΟ!

01:46

Εκτελέστηκε, κεφαλιά του Πέπε η μπάλα άουτ.

01:46

86': Εδώ κερδίζει ένα κόρνερ.

01:45

Τελευταίο πεντάλεπτο, η Ρεάλ πατά καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο συνολικά στην επανάληψη και δίκαια βρίσκεται στο 1-0.

01:42

Εκτελέστηκε, ο Μιράντα πετάχτηκε στο πρώτο δοκάρι, πήρε την κεφαλιά αλλά αστόχησε για λίγο.

01:42

82': Ξαφνικό σουτ του Χιμένεζ, ο Κασίγιας σε κόρνερ.

01:40

Μετά από γύρισμα, από δεξιά, του Καρβαχάλ, ο Μπενζεμά δεν μπορεί να πλασάρει, η μπάλα μένει όμως στα καρέ της Ατλέτικο και ο Χάμες Ροντρίγκεζ με κοντινό πλασέ ανοίγει το σκορ.

01:40

81': ΓΚΟΛ η ΡΕΑΛ!

01:38

78': Και τώρα ολοκληρώνει τις αλλαγές της η Ατλέτικο. Εκτός ο Μάντζουκιτς, μέσα ο Ραούλ Χιμένεζ.

01:37

78': Στην θέση του Μόντριτς ο Ντι Μαρία για την Ρεάλ.

01:37

77': Απειλούν και πάλι οι γηπεδούχοι με κεφαλιά του Μπενζεμά, η μπάλα άουτ.

01:36

76': Καλή στιγμή για την Ρεάλ με τον Κρόος να κατεβάζει ωραία την μπάλα, να σουταρει αδύναμα απο το ύψος της μεγάλης περιοχής, ο Μογιά ωστόσο δεν έχει πρόβλημα.

01:34

Ο Ραούλ Χιμένεζ θα είναι η τελευταία κίνηση του Σιμεόνε.

01:31

71': Ένα σουτ του Ροντρίγκεζ από το ύψος της μεγάλης περιοχής δεν ανησυχεί τον Μογιά.

01:30

Μπήκαμε στο τελευταίο 20λεπτο, η Ρεάλ έχει ανεβάσει την πίεση της και ψάχνει το γκολ περισσότερο απο την Ατλέτικο που είναι σε παθητικό ρόλο.

01:29

69': Τεράστια ευκαιρία για την Ρεάλ! Ο Μπέιλ τελικά εκτέλεσε το φάουλ, ο Μογιά του λέει όχι διώχνοντας ασταθώς, ο Μπενζεμά παίρνει το ριμπάουντ αλλά σουτάρει ψηλά από κοντά.

01:27

68': Κάρτα στον Ραούλ Γκαρθία που βγήκε από το τείχος. Ο Ράμος πάνω στη μπάλα για να εκτελέσει και ο Κρόος.

01:26

67': Σειρά της Ρεάλ να κερδίσει φάουλ σε εξαιρετικό σημείο.

01:25

66': Ο Γκάμπι εκτέλεσε το κόρνερ, ο Γκοντίν παίρνει την κεφαλιά αλλά έχει κάνει επιθετικό φάουλ και δεν υπάρχει φάση.

01:25

Εκτελέστηκε με πάσα, ο Χουανφράν σεντράρει, κόρνερ για την Ατλέτικο.

01:24

64': Φάουλ για την Ατλέτικο σε καλή θέση.

01:23

63': Δεύτερη αλλαγή για την Ατλέτικο. Εκτός ο Σικουέιρα (έχει και κάρτα), μέσα ο Ανσάλντι.

01:23

63': Ο Πέπε σεντράρει, κεφαλιά του Ράμος, η μπάλα φεύγει άουτ.

01:21

Πολλά νεύρα στον αγωνιστικό χώρο με τα δυνατά χτυπήματα να δίνουν και να πέρνουν. Στο 61' φτάσαμε, πάντα στο 0-0 οι δυο μονομάχοι.

01:21

Δεν εκτίμησε σωστά την φάση εδώ ο Χαβιέρ Εστράδα Φερνάντεθ. Ο Ράμος τη... γλίτωσε πολύ φτηνά.

01:20

61': Από μια κάρτα σε Ράμος και Μάντζουκιτς.

01:20

Σηκώθηκε ο Κροάτης επιθετικός ο οποίος έφαγε ύπουλο χτύπημα από τον Ράμος.

01:19

Μονομαχία Ράμος - Μάντζουκιτς στον αέρα, στο έδαφος ο Κροάτης, δείχνει να πονάει.

01:17

58': Κάρτα στον Μάριο Σουάρεθ για σκληρό μαρκάρισμα στον Κρόος.

01:16

57': Πράγματι, τώρα η αλλαγή. Στη θέση του Σαούλ ο Γκριζμάν για την Ατλέτικο.

01:16

Τον Αντουάν Γκριζμάν ετοιμάζει ο Ντιέγκο Σιμεόνε.

01:14

Ένα πρόβλημα στο γόνατο φαίνεται να είναι ο λόγος της αλλαγής του Ρονάλντο στο ημίχρονο.

01:14

Η Ρεάλ δείχνει να έχει μπει στην επανάληψη πιο επιθετικά με στόχο να πιέσει ψηλά.

01:13

54': Ο Καρβαχάλ δοκιμάζει τα πόδια του από μακρινή απόσταση, φιλοδοξη προσπάθεια, η μπάλα ψηλά.

01:12

Με πάσα εκτελέστηκε, ο Μαρσέλο σεντράρει, απομακρύνουν οι της Ατλέτικο.

01:11

52': Από την άλλη πλευρά, κόρνερ για την Ρεάλ.

01:10

50': Τρια συνεχόμενα κόρνερ περνούν ανεκμετάλλευτα για την Ατλέτικο.

01:09

47': Σουτ από τον Ροντρίγκεζ, ο Μογιά του λέει όχι. Πρώτη καλή στιγμή στην επανάληψη, ανήκει στην Ρεάλ.

01:05

46': Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

01:05

46': Ο Ροντρίγκεζ περνά στο ματς αντί του Ρονάλντο. Μάλλον με αναγκαστική μοιάζει η αλλαγή του Πορτογάλου αστέρα ο οποίος στο πρώτο ημίχρονο δεν πατούσε καλά.

01:01

Τον Ροντρίγκεζ θα ''ρίξει'' στο ματς ο Κάρλο Αντσελότι.

01:01

Οι δύο ομάδες επιστρέφουν σιγά σιγά στον αγωνιστικό χώρο για την έναρξη της επανάληψης.

01:01

Ημίχρονο στο ''Μπερναμπέου'' στο 0-0 το Ρεάλ - Ατλέτικο.

01:01

45': Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος για το α' μέρος.

01:01

43': Απαντα η Ατλέτικο! Μετά από πλάγιο άουτ και κακό διώξιμο των γηπεδούχων, ο Σαούλ παίρνει την κεφαλιά αλλά αστοχεί.

01:01

41': Καλή ευκαιρία για την Ρεάλ! Σέντρα από αριστερά, ο Ρονάλντο πηδά στον... θεό, παίρνει την κεφαλιά αλλά η μπάλα περνά λίγο άουτ.

01:01

38': Κάρτα στον Τσάμπι Αλόνσο για μαρκάρισμα στον Κόκε.

01:01

Και πάλι βγάζουν οι της Ατλέτικο, ακόμα ένα ανεκμετάλλευτο κόρνερ για την ''βασίλισσα''.

01:01

Ο Μόντριτς εκτελεί, βγάζει ο Σικουέιρα. Στη συνεχεια της φάσης, νέο κόρνερ.

01:01

36': Κόρνερ για την Ρεάλ Μαδρίτης.

01:01

Σηκώθηκε ο αριστερός μπακ της Ατλέτικο αφού δέχτηκε τις πρώτες βοήθειες. Το ματς συνεχίζεται.

01:01

Καλή στιγμή εδώ για την Ατλέτικο. Μικρή διακοπή στο ματς, στο έδαφος ο Σικουέιρα.

01:01

33': Μετά από γέμισμα του Κόκε και φάση διαρκείας στα καρέ της Ρεάλ, ο Κασίγιας δεν διώχνει καλά με τις γροθιές, αλλά διορθώνει το λάθος του καθώς μπλοκάρει την κεφαλιά του Μάντζουκιτς.

01:01

Ο Κόκε εκτέλεσε, ο Μαρσέλο με το κεφάλι καθαρίζει.

01:01

31': Πρώτο κόρνερ στο ματς για την Ατλέτικο Μαδρίτης.

01:01

30': Επικίνδυνο παράλληλο γύρισμα του Καρβαχάλ από δεξιά, ο Μογιά μπλοκάρει σταθερά και τελειώνει την φάση.