0
19:47

Τελικό αποτέλεσμα στα Χάνια, 5-0 η ΑΕΚ την Α.Ε. Διμηνίου.

19:46

89': Κόρνερ για την ΑΕΚ, εκτελέστηκε με πάσα, μετά από φάση διαρκείας οι αμυντικοί της Α.Ε. Διμηνίου διώχνουν.

19:43

87': Χαμένη ευκαιρία για την ΑΕΚ με τον Ντακόλ να πατάει στον Ντούνη, αυτός φεύγει μόνος απέναντι από τον Τόμπρα αλλά σε τετ-α-τετ δεν μπορεί να τον νικήσει.

19:41

Υπέροχο γκολ, το πιο όμορφο στο παιχνίδι. Ο Αραβίδης πιάνει εξαιρετικό φαλτσαριστό σουτ από μακρινή απόσταση και νικά τον Τόμπρα στέλνοντας την μπάλα στο αριστερό παραθυράκι της εστιας του γκολκίπερ της Α.Ε. Διμηνίου.

19:41

84': ΓΚΟΛ η ΑΕΚ.

19:39

82': Ο Ντακόλ εκτελεί, η μπάλα φεύγει λίγο άουτ.

19:38

Φάουλ για την Ένωση σε καλή θέση.

19:36

79': Δυνατό σουτ του Ντακόλ εκτός περιοχής, ο Τόμπρας μαζεύει εύκολα.

19:34

77': Αλλαγή για την Α.Ε. Διμηνίου. Μέσα ο Τομπρας, έξω ο Κοντογιάννης.

19:30

Μετά από κόντρα σε γύρισμα του Ζόριτς η μπάλα φτάνει στον Ντακόλ ο οποίος πιάνει ένα δυνατό σουτ από την γωνια της μεγάλης περιοχής αριστερά και στέλνει την μπάλα στο αριστερό παραθυράκι της εστίας του Κοντογιάννη.

19:30

73': ΓΚΟΛ η ΑΕΚ.

19:27

Τελευταίο 20λεπτο στο φιλικό, η Ένωση πάντα στο 3-0, ενα σκορ που έχει διαμορφωθεί από το πρώτο μέρος με τα τέρματα του Σβαρνα, του Μπρέσεβιτς και του Μπαρμπόσα.

19:27

70': Νέο καλό σουτ για την ΑΕΚ, ο Ντούνης αυτή την φορά δοκίμασε τα πόδια του αλλά αστόχησε.

19:24

68': Ο Ντακόλ δοκιμάζει ένα ξαφνικό σουτ με το εξωτερικό από το ύψος της μεγάλης περιοχή, η μπάλα ψηλά.

19:22

64': Ο Γροντής βρίσκει μέσα στην περιοχή τον Ντακόλ, αυτός προσπαθεί να πλασάρει, τον σταματά ο Κοντογιάννης.

19:19

62': Ο Φαγιέ σηκώνει στον Ντούνη, αυτός σουτάρει εκτός περιοχής αλλά αστοχεί.

19:18

Εκτελέστηκε χωρίς αποτέλεσμα για την ΑΕΚ η οποία σιγά σιγά ανεβάζει στροφές στην επανάλψη.

19:17

61': Ο Ρόβας έκλεψε την μπάλα, πέρασε τον αντίπαλο του, δοκίμασε τα πόδια του από μακριά, ο Κοντογιάννης σε κόρνερ.

19:15

59': Ωραίο συρτό και δυνατό σουτ του Ντούνη από μακρινή απόσταση, η μπάλα καταλήγει στην εξωτερική μεριά των διχτύων.

19:13

56': Ο Ρόβας δοκιμάζει τα πόδια του από μακριά, η μπάλα φεύγει ψηλά, πάνω από την εστία του Κοντογιάννη.

19:12

55': Αλλαγή για την Α.Ε. Διμηνίου . Εκτός ο Κανδήλας, μέσα ο Τσουκάλης.

19:09

53': Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Μπακάκης και Ντούνης άλλαξαν ωραία την μπάλα, ο δεύτερος γύρισε παράλληλα αλλά ο Αραβίδης από κοντά δεν μπόρεσε σε κενή εστία να σκοράρει.

19:08

51': Στην θέση του Αξιώτη ο Αναστασίου για την Α.Ε. Διμηνίου.

19:07

Πρώτο πεντάλεπτο στην επανάληψη χωρίς κάτι ιδιαίτερο με την Ένωση να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων και να κυκλοφορεί την μπάλα.

19:03

Η ενδεκάδα της ΑΕΚ στο β’ ημίχρονο: Ντούνης, Μπακάκης, Γροντής, Λαμπρόπουλος, Σαρρής, Ρόβας, Φαγιέ, Ζόριτς, Ντούνης, Αραβίδης, Ντακόλ.

19:01

46': Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος, με νέα ενδεκάδα η ΑΕΚ.

18:47

Τέλος πρώτου ημιχρόνου, 3-0 η ΑΕΚ με τα γκολ του Σβάρνα, του Μπρέσεβιτς και του Μπαρμπόσα.

18:47

Κόρνερ ήταν, εκτελέστηκε, σουτ του Πλατέλλα, η μπάλα ψηλά.

18:46

45'+1: Ο Πλατέλλας κάνει ωραία ατομική προσπάθεια, αφήνει τελικά στον Μπαρμπόσα ο οποίος δεν μπορεί από κοντά να σκράρει.

18:42

42': Κλασική χαμένη ευκαιρία για την ΑΕΚ με τον Πλατέλλα να πασάρει κάθετα στον Ανάκογλου, αυτός σε τετ-α-τετ με τον Κοντογιάννη πλασάρει άουτ.

18:41

41': Ο Τσεβάς βγήκε φάτσα με τον Κοντογιάννη, προσπάθησε να τον περάσει αλλά έχασε την ισορροπία του και επεσε στο έδαφος. Ζήτησε πέναλτι αλλά δεν υπάρχει απολύτως τίποτα.

18:39

12 (7 στο τέρμα)-0 οι τελικές προσπάθειες, ενδεικτικό της εικόνας του αγώνα.

18:38

38': Ωραίο σουτ του Μάνταλου εκτός περιοχής, η μπάλα φεύγει άουτ.

18:36

Ο Μάνταλος εκτελεί χαμηλά και με δύναμη, η μπάλα φτάνει στον Πλατέλλα που σουτάρει, πάνω στην γραμμή πόδι αμυντικού της Α.Ε. Διμηνίου απομακρύνει.

18:35

35': Νέο κόρνερ για την ΑΕΚ.

18:34

33': Ύστερα από κακό διώξιμο η μπαάλα στρώθηκε στον Γεωργέα ο οποίος έπιασε ένα δυνατο σουτ στην κίνηση αλλά αστόχησε.

18:33

Το κόρνερ εκτελέστηκε χωρίς αποτέλεσμα για την Ένωση.

18:32

32': Αλλαγή για την ΑΕΚ. Στην θέση του Μπρέσεβιτς ο Τσεβάς.

18:32

32': Κόρνερ για την ΑΕΚ μετά από επικίνδυνο γέμισμα του Μάνταλου.

18:29

Η ΑΕΚ εκτέλεσε γρήγορα ένα φαουλ, ο Ανάκογλου γύρισε έξω στον Μπαρμπόσα και ο Πορτογάλος με ωραία ενέργεια και τελείωμα ανάμεσα από πολλούς αμυντικούς γράφει το 3-0.

18:29

29': ΓΚΟΛ η ΑΕΚ.

18:27

Ο Μπαρμπόσα άνοιξε ωραία αριστερά στον Πεταυράκη, αυτός σέντραρε και ο Ιβάν Μπρέσεβιτς με κεφαλιά από την καρδιά της αντίπαλης άμυνας γράφει το 2-0.