1
-
0
21:53

Με γκολ του Σαλπιγγίδη ο ΠΑΟΚ κέρδισε 1-0 τη Ξάνθη σε ένα κακό παιχνίδι. Λίγες οι καλές φάσεις, πολλές αδυναμίες και για τις δύο ομάδες.

21:53

90'+3: Τέλος του αγώνα.

21:50

90': Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

21:48

87': Ο Κωλαράς στη θέση του Καρυπίδη, που χειροκροτείται από τους φίλους του ΠΑΟΚ, που δεν ξέχασαν την προσφορά του.

21:46

Εκτελεί ο Παναγιωτούδης, διώχνουν οι της Ξάνθης στο πρώτο δοκάρι.

21:45

85': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ.

21:43

Ο Τσαμούρης στη θέση του Βασιλακάκη, ο Ορφανίδης σε αυτή του Λουσέρο

21:42

Πεισματάρης ο Τζανδάρης πίεσε και κέρδισε την μπάλα έξω από την περιοχή, έδωσε στον εκτεθειμένο Σαλπιγγίδη που από θέση τετ α τετ πλάσαρε εύστοχα και άνοιξε το σκορ. Σε θέση οφσάιντ ο επιθετικός του ΠΑΟΚ.

21:41

82': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ.

21:40

80': Στο ίδιο μοτίβο το ματς με τον ΠΑΟΚ να έχει την κατοχή, αλλά να μην βγάζει ευκαιρίες με εξαίρεση το δοκάρι του Ποζατζίδη από στημένη φάση. Ακίνδυνη και η Ξάνθη, που αμυντικά όμως πάει καλά.

21:31

73': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. Άουτ η κεφαλιά του Βίτορ.

21:29

Ωραία εκτέλεση φάουλ του Παναγιωτούδη, κεφαλιά του Ποζατζίδη στο οριζόντιο δοκάρι.

21:29

70': ΔΟΚΑΡΙ ο ΠΑΟΚ.

21:26

Αποκρούει ο Γιακουμής την κεφαλιά του Καπετάνου.

21:25

66': Κόρνερ για τη Ξάνθη.

21:24

Εκτελεί ο Ποζατζίδης, επιθετικό φάουλ του Σαλπιγγίδη στον Ζαρόπουλο.

21:24

65': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ.

21:19

61': Ζαρόπουλος και Περέιρα στη θέση των Κυριακίδη και Μπέρτου.

21:19

60': Καλή συνεργασία Σαλπιγγίδη και Πολύζου στην περιοχή, καθυστερεί να σουτάρει ο Τζανδάρης και κόβεται ενώ βρίσκεται σε ευνοϊκή θέση για σουτ.

21:16

57': Σουτ του Καπετάνου από το ύψος της περιοχής, άουτ.

21:15

55': Μπαξεβανίδης, Πασχαλάκης και Σολτάνι στη θέση των Γουάλας Κάλβο και Ράνου

21:15

55': Βίτορ, Παναγιωτούδης, Σαλπιγγίδης, Πόποβιτς, Πολύζος στο ματς, έξω Σκόνδρας, Κάτσε, Περέιρα, Κουλούρης και Ρατς

21:13

54': Φάουλ σε εξαιρετική θέση για τον ΠΑΟΚ. Το αναλαμβάνει ο Ρατς, που σουτάρει στο τείχος.

21:08

50': Σουτ του Περέρια μέσα από την περιοχή, μπλοκάρει ο Κυριακίδης.

21:05

Ο Καπετάνος στη θέση του Φλίσκα.

21:04

Γιακουμής, Κίτσιου, Τζαβέλλας, Τζανδάρης, Μαντούρο, Ποζατζίδης έχουν περάσει στο ματς για τον ΠΑΟΚ. Έξω οι Γλύκος, Κωνσταντινίδης, Κατσικάς, Σαββίδης, Μάρτενς και Πόζογλου.

21:03

46': Ξεκίνησε το β' μέρος.