2
-
0
23:58

Ήττα με 2-0 για τον ΠΑΟΚ σε ένα πολύ δυνατό φιλικό. Ο Δικέφαλος του Βορρά στάθηκε πολύ καλά, ειδικά στο β' μέρος όταν και έχασε πολλές ευκαιρίες, αλλά πληγώθηκε από την άμυνά του.

23:58

90'+3: Τέλος του αγώνα.

23:56

Στον ύμνο πιάστηκε η άμυνα του ΠΑΟΚ. Ο Μέρτενς εκτελεί γρήγορα το φάουλ, σουτ που εξελίχθηκε σε πάσα από τον Τζεμαϊλί και ο Ραντόσεβιτς από κοντά γράφει το 2-0.

23:56

90+1: ΓΚΟΛ για τη ΝΑΠΟΛΙ.

23:55

90': Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

23:54

89': Κόρνερ για τη Νάπολι. Διώχνουν οι του ΠΑΟΚ.

23:50

86': Νέα ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ωραία σέντρα του Αθανασιάδη, κεφαλιά του Κουλούρη, αποκρούει ο Κολόμπο.

23:48

83': Μεγάλη ευκαιρία ο ΠΑΟΚ. Ο Μακ βρίσκει ωραία τον Μάρτενς που σουτάρει έξω από την περιοχή, αποκρούει ο Κολόμπο δύσκολα και ο Αθανασιάδης δεν μπορεί σχεδόν σε κενή εστία να σκοράρει και πλασάρει άουτ.

23:46

Εκτελεί ο Μάρτενς, διώσνουν με διπή προσπάθεια οι της Νάπολι.

23:46

82': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ.

23:44

80': Πίεσε και έκλεψε έξω από την περιοχή της Νάπολι ο ΠΑΟΚ, αλλά τόσο ο Μακ, όσο και ο Κάτσε δεν μπόρεσαν να τελειώσουν τη φάση.

23:38

74': Ο Μέρτενς εκτελεί απευθείας φάουλ από καλή θέση λίγο έξω από την περιοχή, πάνω από τα δοκάρια.

23:37

73': Ο Κολόμπο στη θέση του Ράφαελ.

23:36

72': Άμεση απάντηση για τη Νάπολι με τον Πάντεφ να σημαδεύει το δοκάρι από το ύψος της περιοχής.

23:35

71': Απίστευτη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Αθανασιάδης ωραία κάθετη για τον Μακ, αυτός κάνει το γύρισμα για τον αμαρκάριστο Κουλούρη που δεν μπορεί να πλασάρει σωστά από πολύ κοντά και η μπάλα σταματάει στον Μάτζιο.

23:34

70': Ο Κωνσταντινίδης στη θέση του Κίτσιου.

23:34

70': Έξω Αλμπιόλ και Χάμσικ, μέσα Πάντεφ και Λουπέρτο.

23:33

69': Σε καλή θέση ο Αλμπιόλ μετά το κόρνερ του Χάμσικ, του κλείνει γρήγορα το οπτικό πεδίο ο Γιακουμής, που αποκρούει το σουτ.

23:33

68': Κόρνερ για την Νάπολι.

23:26

62': Κουλούρης και Ποζατζίδης μπαίνουν στο ματς, έξω Κατσικάς και Περέιρα.

23:25

62': Μάτζιο και Ραντόσεβιτς στις θέσεις των Γκαργκάνο και Μέστο.

23:24

60: Κίτρινη για τον Γκουλάμ.

23:22

58': Ο Μέρτενς προσπαθεί να αιφνιδιάσει από μακριά τον Γιακουμή, άουτ. Προηγήθηκε εξαιρετικό τριγωνάκι μεταξύ Μέρτενς, Χάμσικ και Ινλέρ.

23:20

56': Ο Σαββίδης στη θέση του Τζανδάρη.

23:18

53': Τρεις αλλαγές για τον ΠΑΟΚ. Μέσα Μάρτενς, Σπυρόπουλος και Σκόνδρας, έξω Γκολάσα, Ρατς και Βίτορ.

23:16

50': Τραγικό λάθος του Κατσικά που προσπαθεί να γυρίσει με το κεφάλι προς τον Γιακουμή χωρίς να έχει αντιληφθεί την παρουσία του Μίτσου.Ταχύτατη η αντίδραση του Γιακουμή που προλαβαίνει τον Ισπανό επιθετικό.

23:10

46': Ξεκίνησε το β' μέρος.