1
-
1
19:51

Τελικό αποτέλεσμα, ο ΠΑΟΚ μένει στο 1-1 με την Καμπούρ στο τελευταίο του φιλικό επί ολλανδικού εδάφους.

19:47

Ανεκμετάλλευτο περνά το κόρνερ για τους Ολλανδούς με τον Σπυρόπουλο να κερδίζει φάουλ.

19:47

Εκτελέστηκε, ο Γιακουμής που αιφνιδιάστηκε σε κόρνερ.

19:46

86': Φάουλ για την Καμπούρ σε καλή θέση.

19:44

Έχει πέσει ο ρυθμός στα τελευταία λεπτά με αρκετά λάθη και από τις δύο πλευρές.

19:44

84': Επικίνδυνη σέντρα του Μακ, ο γκολκίπερ των Ολλανδών απομακρύνει με δυσκολία.

19:40

Μπήκαμε στο τελευταίο δεκάλεπτο, πάντα στο 1-1 ο ΠΑΟΚ με την Καμπούρ.

19:37

Όχι, αυτή την φορά δεν έχουν δίκιο, ο Σλοβάκος πέφτει εύκολα μόνος του.

19:37

77': Νέες φωνές των παικτών του ΠΑΟΚ για πέναλτι, αυτή την φορά για κράτημα στον Μακ.

19:36

76': Καλή εκτέλεση του Πόζογλου που σημάδεψε το αριστερό παραθυράκι της εστίας του Νινχάις, η μπάλα λίγο άουτ.

19:35

75': Και τώρα κερδίζει νέο φάουλ σε καλή θέση, για να δούμε.

19:35

Ψάχνει το δεύτερο γκολ ο ΠΑΟΚ που θα του δώσει τη φιλική νίκη.

19:32

72': Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ με ωραία κίνηση και σουτ του Περέιρα με το αριστερό, η μπάλα άουτ.

19:30

Φαίνεται να υπάρχει επαφή ανάμεσα στον Ολλανδό στόπερ και τον φορ του ΠΑΟΚ.

19:29

69': Ζητάνε πέναλτι οι του ΠΑΟΚ για ένα μαρκάρισμα στον Πόζογλου, παίζετε λέει ο ρέφερι του φιλικού αγώνα.

19:27

Ανεβάζει σιγά σιγά ρυθμούς ο ΠΑΟΚ και θυμίζει την καλή εικόνα που έδειξε στο α' μέρος.

19:25

65': Τεράστια ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Παράλληλο συρτό γύρισμα του Σπυρόπουλου, ο Κωνσταντινίδης πλασάρει με την μια μέσα από την περιοχή αλλά αστοχεί για λιγο!

19:25

64': Ο Μακ εκτελεί με δύναμη, η μπάλα περνά από το τείχος, αλλά ο γκολκίπερ των Ολλανδών απομακρύνει με δυσκολία.

19:23

63': Φάουλ σε εξαιρετική θέση για τον ΠΑΟΚ.

19:22

Εκτελέστηκε, η μπάλα έμεινε για λίγο στα ολλανδικά καρέ, οι αμυντικοί της Καμπούρ τελικά απομάκρυναν όπως όπως.

19:22

61': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ.

19:19

59': Απειλεί και πάλι η Καμπούρ με τον Μελεγκ να βγάζει την μπάλα προς τα έξω στον Χέμεν, αυτός όμως από το ύψος της μεγάλης περιοχής σουτάρει άσχημα.

19:18

Πρώτο δεκάλεπτο στην επανάληψη με τον ΠΑΟΚ να μην δείχνει την συνενοχή που είχε στο πρώτο μέρος. Μοιρασμένο παιχνίδι μέχρι τώρα.

19:14

Το κόρνερ εκτελέστηκε, ο Γιακουμής μπλοκάρει και καθαρίζει την φάση.

19:13

53': Καλή στιγμή για την Καμπούρ με κεφαλιά του Χέμεν, ο Γιακουμής δύσκολα σε κόρνερ.

19:11

Η ενδεκάδα του ΠΑΟΚ στο β' μέρος: Γιακουμής Κωνσταντινίδης Σπυρόπουλος, Κιόσε, Σκόνδρας, Κάτσε, Πολύζος, Παναγιωτούδης, Μακ, Περέιρα, Πόζογλου.

19:10

50': Πρώτη καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ στην επανάληψη με ένα πλασέ του Κάτσε από το ύψος της μεγάλης περιοχής, ο αντίπαλος γκολκίπερ μπλοκάρει.

19:06

Πολλές αλλαγές στην ενδεκάδα του ΠΑΟΚ για το δεύτερο ημίχρονο.

19:05

46': Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

19:05

Οι δύο ομάδες επιστρεφουν στον αγωνιστικό χώρο για την έναρξη της επανάληψης.

18:49

Το σκορ αδικεί τους Θεσσαλονικείς που είναι σαφώς ανώτεροι, έχουν χάσει δύο, τρεις καλές ευκαιρίες ενώ είχαν και δοκάρι με τον Βίτορ.

18:48

Τέλος πρώτου ημιχρόνου, στο 1-1 ο ΠΑΟΚ με την Καμπούρ.

18:46

44': Κάρτα στον Ογκμπέτσε για μαρκάρισμα στον Βίτορ.

18:45

7-4 οι τελικές στο παιχνίδι υπέρ του ΠΑΟΚ.

18:43

Ο Μέλεγκ εκτελεί ένα φάουλ με το αριστερό λίγο κάτω από το κεντρο (!) η μπάλα παίρνει περίεργη τροχιά και καταλήγει στο δεξί παραθυράκι του Μελίσσα ο οποίος εννοείται πως φέρει τεράστια ευθύνη.

18:43

Από το πουθενά οι Ολλανδοί ισοφαρίζουν.

18:43

41': ΓΚΟΛ η ΚΑΜΠΟΥΡ!

18:39

Ο Ρατ εκτέλεσε το κόρνερ, κεφαλιά ''κανονιά'' του Βίτορ, η μπάλα τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι των Ολλανδών!

18:39

36': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΟΚ!

18:38

36': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ.

18:37

35': Εντυπωσιακή φάση για την Καμπούρ. Ύστερα από σέντρα από αριστερά, ο Μέλεγκ πιάνει το ανάποδο ψαλίδι αλλά δεν βρίσκει στόχο.

18:35

32': Αλλαγή τερματοφύλακα για τον ΠΑΟΚ. Εκτός ο Ιτανζ, μέσα ο Μελίσσας.

18:34

32': Και νεα ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Μάρτενς βγήκε από αριστερά, γύρισε προς τα έξω την μπάλα, αυτή έφτασε στον Γκολάσα που σούταρε από το ύψος της μεγάλης περιοχής αλλά αστόχησε.

18:33

Κοντά και σε δεύτερο γκολ εδώ οι ''ασπρόμαυροι''.

18:31

29': Τεράστια ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Γκολάσα εκτελεσε το κόρνερ, ο Βίτορ πήρε την κεφαλιά, πάνω στην γραμμή διώχνουν οι Ολλανδοί. Εν συνεχεία η μπάλα επέστρεψε στον Πορτογάλο στόπερ αλλά αυτός σούταρε άσχημα πάνω στον αντίπαλο γκολκίπερ.

18:31

28': Σέντρα του Μάρτενς, σε κόρνερ όπως όπως οι Ολλανδοί.

18:29

Σηκώθηκε ο ''Κλάους'' που είχε ένα άσχημο πέσιμο, το ματς συνεχίζεται κανονικά.

18:28

Μικρή διακοπή, ο Αθανασιάδης στο έδαφος πιάνει τον ώμο του.

18:28

25': Μακρινό, φιλόδοξο σουτ του Ντίικστρα, η μπάλα ψηλά.

18:27

Οι Ολλανδοί βρήκαν ανοργάνωτη την άμυνα του ΠΑΟΚ αλλά ο Ιτάνζ ήταν σε ετοιμότητα.

18:26

23': Εδώ απειλεί όμως η Καμπούρ με ένα σουτ του Σέπερς μέσα από την περιοχή, ο Ιτάνζ του λέει όχι!

18:26

Στα μισά του πρώτου μέρους φτάσαμε, με τον ΠΑΟΚ να ελέγχει απόλυτα το παιχνίδι και να κυκλοφορεί ωραία την μπάλα κατά διαστήματα.

18:22

Εκτελέστηκε, στο πρώτο δοκάρι απομακρύνει ο Ρατ.

18:22

19': Κόρνερ για την Καμπούρ.