2
-
1
22:55

Φινάλε στην Λεωφόρο. Ο Παναθηναϊκός επικράτησε με 2-1 του Ατρομήτου. Καλό σας βράδυ.

22:54

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων

22:52

Ο Σουηδός ωστόσο στην εκτέλεση το σούταρε πάνω από τα δοκάρια του Μπάρκα.

22:51

88': Ο Κούρος γκρεμίζει τον Μπεργκ και ο Παπαπέτρου δίνει το πέναλτι.

22:50

87': Ο Μπάρκας βγήκε έγκαιρα και έκοψε προ του Μπεργκ.

22:49

86': Ο Στιλ περνάει στη θέση του Κοτσόλη.

22:47

84': Μέσα ο Παπασπύρος έξω ο Φυτανίδης για τον Ατρόμητο.

22:44

81': Νέα αλλαγή για τον ΠΑΟ. Μέσα ο Χουχούμης, έξω ο Νάνο.

22:41

Ο Ζέκα κάνει συρτή σέντρα από τα δεξιά με τον Κλωναρίδη από το σημείο του πέναλτι με φαλτσαριστό σουτ να βάζει μπροστά στο σκορ τους πράσινους.

22:40

77': ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό, 2-1.

22:37

75': Ο Σπυρόπουλος περνάει στη θέση του Τριανταφυλλόπουλου για τον Παναθηναϊκό.

22:37

74': Ο Καρέλης από πλάγια θέση και αριστερά έκανε το σουτ, αλλά ο Μπάρκας με διπλή προσπάθεια απέκρουσε.

22:34

71': Καλή στιγμή μετά από πολλή ώρα. Ο Καρέλης έβγαλε μεγάλη μπαλιά στον Μπεργκ, αυτός πάτησε με τακουνάκι στον Κλωναρίδη που πλάσαρε, αλλά ο Μπάρκας μπλόκαρε.

22:31

68': Ο Κλωναρίδης στη θέση του Σίλντενφελντ. Οπισθοχωρεί ο Μέντες σε θέση στόπερ.

22:30

Είκοσι λεπτά στο δεύτερο μέρος δίχως κάποια αξιόλογη φάση μπροστά στις δύο εστίες.

22:27

65': Αλλαγές για τον Ατρόμητο. Μπάρκας αντί Τσέναμο, Κούρος αντί Γιαννούλη, Εγκουεμ αντί Πίτου Γκαρσία και Θεολόγου αντί Λαζαρίδη.

22:20

60': Ντίνας και Καρέλης στις θέσεις των Ατζαγκούν και Πέτριτς.

22:19

57': Η αλλαγή του Λαγού με τον Πράνιτς είναι γεγονός.

22:17

Ο Λαγός θα είναι η πρώτη αλλαγή των πράσινων. Θα περάσει στη θέση του Πράνιτς.

22:16

O Παναθηναϊκός φαίνεται να έχει μπει καλύτερα στο δεύτερο μέρος. Πάντως, ακόμη δεν υπάρχει κάποια αξιόλογη φάση.

22:08

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο με τον Ατρόμητο στην σέντρα.

22:07

Πέντε αλλαγές για τον Ατρόμητο. Νάστος, Καραμάνος, Γεωργίου, Μπρίτο και Δημούτσος πέρασαν εκτός με τους Κιβρακίδη, Ναπολεόνι, Φάμπιο, Τάτο και Μπάλλα να περνούν στις θέσεις τους. Χωρίς αλλαγή για τους πράσινους.

21:47

Ημίχρονο στην Λεωφόρο. Παναθηναϊκός και Ατρόμητος είναι ισόπαλοι 1-1.

21:46

Κι άλλο κόρνερ για τον Παναθηναϊκό. 8-0 υπερτερούν στην συγκεκριμένη κατηγορία οι πράσινοι. Πλην όμως δεν έχουν δημιουργήσει κάποιο σοβαρό πρόβλημα στην άμυνα του Ατρομήτου από τα κόρνερ.

21:45

Ακόμη ένα κόρνερ περνάει ανεκμετάλλευτο για τους πράσινους.

21:40

39': Οι πράσινοι άλλαξαν πολλές πάσες έξω από την περιοχή του Ατρομήτου με τον Πράνιτς να αναλαμβάνει να τελειώσει τη φάση, αλλά το σουτ που επιχείρησε έφυγε ψηλά άουτ. Κακά τελειώματα από τον Κροάτη μέσο στο αποψινό παιχνίδι.

21:36

Ο Μπέργκ έκανε κάθετη στον Ζέκα, αυτός γύρισε στο σημείο του πέναλτι για τον Πέτριτς που με πλασέ ισοφάρισε για τους πράσινους.

21:36

34': ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό, 1-1.

21:33

Ο Λαζαρίδης έκοψε σωτήρια τον Ζέκα που έβγαινε απέναντι στον Τσέναμο. Το κόρνερ πέρασε δίχως αξιοποίηση για τον Παναθηναϊκό.

21:32

Πέμπτο κερδισμένο κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, αλλά κι αυτό δεν αποφέρει κάτι για τους πράσινους, αφού οι αμυντικοί του Ατρομήτου απομακρύνουν την μπάλα στο πρώτο δοκάρι.

21:31

29': Ο Νάστος μπήκε από τα δεξιά στην περιοχή των πρασίνων, ύστερα από τακουνάκι του Μπρίτο, αλλά το σουτ που επιχείρησε έφυγε άουτ από την εστία του Κοτσόλη.

21:27

28': Μακρινό σουτ του Πράνιτς, η μπάλα πολλά μέτρα άουτ.