1
-
2
21:56

Ο ΠΑΟΚ προηγήθηκε, αλλά τελικά γνώρισε την τρίτη του ήττα σε ισάριθμα φιλικά προετοιμασίας στην Ολλανδία. Ισορροπημένο ήταν το ματς, αλλά οι Ολλανδοί εκμεταλλεύτηκαν τα αμυντικά κενά του Δικεφάλου, ειδικά στις στημένες φάσεις.

21:55

90'+1: Τέλος του αγώνα.

21:53

Εκτελεί ο Πόζογλου, η μπάλα φτάνει στον Τζανδάρη που σουτάρει πάνω στα σώματα, νέο γέμισμα από τον ίδιο, άουτ.

21:52

88': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ.

21:51

86': Σέντρα του Ρατς, ο Παπαδόπουλος ελίσσεται και σουτάρει από πλάγια θέση, διώχνουν οι αμυντικοί.

21:45

80': Βελτιώθηκε ο ΠΑΟΚ από το 70' όταν και άλλαξε ο Αναστασιάδης το σχήμα σε 4-4-2. Έγινε πιο επικίνδυνος, αλλά άστοχος στην τελική προσπάθεια.

21:41

77': Μεγάλη ευκαιρία ο ΠΑΟΚ. Ωραία μακρινή μπαλιά, ο Πόζογλου κατεβάζει άψογα μέσα στην περιοχή, αλλά αστοχεί από θέση τετ α τετ.

21:39

75': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Σέντρα του Μαντούρο, κεφαλιά του Ρατς πάνω από την εστία.

21:38

73': Κάθετη του Πόποβιτς για τον Παναγιωτούδη, αδύναμο το σουτ του από πλάγια θεση μέσα στην περιοχή, καμία ανησυχία για τον Μπερ.

21:35

71': Ξεκινάει το ματς εκ νέου μετά από δίλεπτη διακοπή.

21:33

69': Τάιμ άουτ, όπως και στο α' μέρος.

21:33

69': Καλή στιγμή για την Τσβόλε. Το σουτ του Μαχμούτοφ από πλάγια θέση καταλήγει άουτ.

21:31

67': Ο Πόζογλου επιχειρεί την απευθείας εκτέλεση φάουλ αρκετά μέτρα έξω από την περιοχή, πάνω από τα δοκάρια.

21:28

Εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Νίχλαντ, η μπάλα χτυπάει στο οριζόντιο δοκάρι, αλλά οι παίκτες του ΠΑΟΚ αργούν να αντιδράσουν και σε κενή εστία ο Ντροστ κάνει το 2-1.

21:28

64': ΓΚΟΛ για την ΤΣΒΟΛΕ.

21:27

63': Φάουλ σε εξαιρετική θέση για την Τσβόλε, σχεδόν πάνω στη γραμμή της περιοχής.

21:24

60': Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ. Ο Πόποβιτς μπαίνει στην περιοχή από αριστερά, κάνει τη συρτή σέντρα, προλαβαίνουν οι αμυντικοί πριν τον Παπαδόπουλο.

21:22

58': Κόρνερ για την Τσβόλε. Διώχνουν οι αμυντικοί του ΠΑΟΚ.

21:19

55': Σχηματισμό 3-4-3 επέλεξε για το β' μέρος ο Αναστασιάδης.

21:17

53': Μεγάλη ευκαιρία η Τσβόλε. Ταχύτατη αντεπίθεση, σέντρα του Καραγκούνη στο δεύτερο δοκάρι, αστοχεί από κοντά ο Νίχλαντ.

21:14

Ο Φαν Πόλεν γεμίζει με μακρινό φάουλ στην καρδιά της περιοχής, κακή αμυντική αντίδραση και ο Περέιρα με το κεφάλι νικάει τον Μελίσσα που έχει κάνει μερικά μέτρα έξω από την εστία του, 1-1.

21:14

50': ΓΚΟΛ για την ΤΣΒΟΛΕ.

21:12

Διώνει ο Μελίσσας σε πλάγιο το κόρνερ του Φαν Πόλεν.

21:12

48': Κόρνερ για την Τσβόλε.

21:12

Η 11άδα του ΠΑΟΚ στο β’ μέρος: Μελίσσας, Κιόσε, Μαντούρο, Ρατς, Ποζατζίδης, Τζανδάρης, Παναγιωτούδης, Πολύζος, Παπαδόπουλος, Πόζογλου, Πόποβιτς