0
-
1
20:55

Δεύτερη ήττα για τον ΠΑΟΚ στο δεύτερο φιλικό προετοιμασίας στην Ολλανδία. Σαφώς πιο έτοιμη η Ντνιεπρ, κέρδισε 1-0 και έβγαλε στην επιφάνεια τις αδυναμίες του Δικεφάλου του Βορρά.

20:55

90'+5: Τέλος της αναμέτρησης.

20:54

90'+4: Ανεκμετάλλευτο ακόμα ένα κόρνερ για τον ΠΑΟΚ.

20:53

90'+4: Νέο μπέρδεμα στην περιοχή της Ντνιεπρ, δεν το εκματαλλεύονται οι του ΠΑΟΚ μετά από σέντρα του Πόποβιτς.

20:53

Εκτελεί ο Πόποβιτς, διώχωνουν πάλι στο πρώτο δοκάρι οι Ουκρανοί.

20:52

90'+3: Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ.

20:52

Συνέχεια στο ματς, δεν θα αργήσει να σφυρίξει ο διαιτητής το τέλος.

20:51

90'+1: Στο έδαφος ο τερματοφύλακας Μπόικο, μπαίνει το ιατρικό επιτελείο στο γήπεδο.

20:50

90'+1: Σέντρα σουτ του Πόποβιτς, άουτ.

20:50

90': Δύο λεπτό οι καθυστερήσεις.

20:49

89': Γρήγορη αντεπίθεση για την Ντνιεπρ μετά το κόρνερ και λάθος του Κωνσταντινίδη, σουτ του Σελέζνιοφ έξω από την περιοχή, άουτ.

20:48

Εκτελεί ο Κάτσε πάλι, διώχνει ο Μάτος στο πρώτο δοκάρι.

20:48

88': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ.

20:45

Εκτελεί ο Κάτσε, διώχνουν οι αμυντικοί χωρίς δυσκολία.

20:44

84': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ.

20:41

80': Δέκα λεπτά ακόμα, η Ντνιεπρ έχει επιβάλλει το παιχνίδι της μετά το γκολ.

20:36

76': Εκτέλεση φάουλ σαν κοντινό κόρνερ του Μάτος, ο Μαζούχ προλαβαίνει την έξοδο του Γιακουμή, πάνω από τα δοκάρια η κεφαλιά του.

20:33

73': Μέσα ο Μπλιζιτσένκο, έξω ο Ματέους.

20:29

Εύστοχος ο Σελέζνιοφ, ψαρεύει τον Γιακουμή που έπεσε στη δεξιά του γωνία.

20:29

69': ΓΚΟΛ για την ΝΤΝΙΕΠΡ.

20:28

68': Πέναλτι για την Ντνιεπρ, το έκανε ο Γιακουμής στον Κάλινιτς. Κακή αντίδραση σε αυτή τη φάση του Γιακουμή που αναγκάστηκε να ανατρέψει τον αντίπαλό του.

20:27

68': Ευκαιρία η Ντνιεπρ. Μετά από ολιγορία της άμυνας ο Κάλινιτς βρήκε χώρο και σούταρε μέσα από την περιοχή, αποκρούει ο Γιακουμής.

20:27

67': Ο Φέντολτσουκ στη θέση του Ροτάν.

20:23

63': Ο Κάλινιτς στη θέση του Ζοζούλια.

20:19

59': Υποψία φάσης για τον ΠΑΟΚ με τον Κουλούρη να κατεβάζει ωραία μακρινή μπαλιά του Ποζατζίδη μέσα στην περιοχή, αλλά να μην προλαβαίνει να σουτάρει καθώς κλείστηκε από δύο αμυντικούς.

20:17

57': Κακό σουτ του Κονοπιάνκα έξω από την περιοχή, πολλά μέτρα άουτ.

20:15

55': Με 3-4-3 αγωνίζεται ο ΠΑΟΚ στο β' μέρος.

20:15

Απομακρύνει ο Μαντούρο το κόρνερ του Ματέους.

20:12

54': Ευκαιρία η Ντνιεπρ. Δυνατό σουτ έξω από την περιοχή, δύσκολα σε κόρνερ ο Γιακουμής.

20:11

50': Επικίνδυνη φάση για τους Ουκρανούς με τον Πεντέσκι να σεντράρει και τον Γιακουμή να καθαρίζει με γροθιές.

20:06

46': Πολίτιλο και Σελέζνιοφ τα δύο νέα πρόσωπα της Ντνιεπρ. Γκάμα και Κανκάβα αποσύρθηκαν.

20:05

46': Ξεκίνησε το β' μέρος.

20:03

Στο β' μέρος για τον ΠΑΟΚ θα παίξουν οι Γιακουμής, Κωνσταντινίδης, Ποζατζίδης, Σκόνδρας, Μαντούρο, Πολύζος, Τζανδάρης, Πόποβιτς, Αθανασιάδης, Κουλούρης και Κάτσε

20:03

Στον αγωνιστικό χώρο επιστρέφουν σιγά σιγά οι δύο ομάδες.

19:49

Χωρίς γκολ το α' μέρος και με δύο καλές στιγμές της Ντιενπρ. Καλός αμυντικά ο ΠΑΟΚ, παντελώς ακίνδυνος επιθετικά δίχως να έχει ουσιαστικά καμία τελική.

19:48

45': Λήξη ημιχρόνου χωρίς καθυστερήσεις.

19:48

Εκτελεί ο Ματέους, καθαρίζει ο Μελίσσας.

19:48

45': Κόρνερ για την Ντνιεπρ.

19:46

44': Καλό σουτ του Ματέους έξω από την περιοχή μετά από αλλεπάλληλες άστοχες σέντρες, πέφτει στη γωνία του και αποκρούει σταθερά ο Μελίσσας. Κακή αμυντική αντίδραση από τον ΠΑΟΚ

19:41

39': Εκτελεί πάλι ο Ματέους, σουτ του Κονοπιάνκα πάνω από τα δοκάρια.

19:40

ΔΟΚΑΡΙ για την ΝΤΝΙΕΠΡ. Εκτελεί ο Ματέους ο Παναγιωτούδης στην προσπάθειά του να διώξει στέλνει την μπάλα στο δοκάρι και ο Μελίσσας σε νέο κόρνερ.

19:40

38': Κόρνερ για την Ντνιεπρ.

19:36

35': Υποψία φάσης για τον ΠΑΟΚ, που για πρώτη φορά γίνεται απειλητικός. Ο Γκολάσα συνεργάζεται ωραία με τον Κίτσιου, καλή η σέντρα του, κακό όμως το κοντρόλ του Σαββίδη, που θα μπορούσε να βγει τετ α τετ.