0
-
0
20:50

Η Κόστα Ρίκα πήρε το 0-0 και το βαθμό που ήθελε και ως εκ τούτου κατακτάει την πρώτη θέση του ομίλου. Πανηγυρίζουν για μία μεγάλη επιτυχία οι παίκτες του Πίντο, απογοητευμένοι οι Άγγλοι, που αποχωρούν με έναν μόλις πόντο από το Μουντιάλ.

20:50

90'+3: Τέλος του αγώνα.

20:48

90'+1: Κόρνερ για την Αγγλία. Διώχνουν οι αμυντικοί την εκτέλεση του Τζέραρντ.

20:47

90': Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

20:42

85': Έχει πέσει ο ρυθμός στα τελευταία λεπτά, ενώ και η κούραση έχει κάνει την εμφάνισή της.

20:37

80': Εκτέλεσε ο Τζέραρντ, με γροθιές διώχνει ο Νάβας.

20:36

79': Σκαφτό σουτ του Ρούνεϊ έξω από την περιοχή, σε κόρνερ ο Νάβας.

20:34

77': Ο Μπαράντες στη θέση του Μπόρχες.

20:33

76': Ο Ρούνεϊ στη θέση του Μίλνερ.

20:32

75': Κόρνερ για την Αγγλία. Ο Τζέραρντ εκτελεί, κεφαλιά του Λάμπαρντ, καταλήγει πλάγιο άουτ.

20:29

72': Ο Τζέραρντ στη θέση του Γουίλσιρ.

20:27

70': Κόρνερ για την Κόστα Ρίκα μετά από γρήγορη αντεπίθεση. Καθαρίζει ο Φόστερ, που κερδίζει και επιθετικό φάουλ.

20:26

69': Κόρνερ για την Αγγλία. Ο Μπάρκλεϊ εκτελει, διώχνει με γροθιές ο Νάβας.

20:22

65': Ο Ουρένια στη θέση του Κάμπελ.

20:22

65': Μεγάλη ευκαιρία η Αγγλία. Εξαιρετικό ένα-δύο μεταξύ Γουίλσιρ και Στάριτζ, το πλασέ του δεύτερου από εξαιρετική θέση μόλις άουτ.

20:19

62': Καλό μακρινό σουτ του Μπολάνιος, μπλοκάρει σταθερά ο Φόστερ.

20:18

62': Ο Στέρλινγκ στη θέση του Λαλάνα.

20:18

61': Κακή η εκτέλεση από τον Λάμπαρντ, πάνω στο τείχος και κερδισμένο φάουλ για την Κόστα Ρίκα.

20:17

60': Κίτρινη στον Γκονζάλες. Έχει γίνει σκληρό το ματς στο β' μέρος. Φάουλ σε πολύ καλή θέση για την Αγγλία.

20:16

59': Ο Μπολάνιος στη θέση τους Μπρένες.

20:15

58': Επικίνδυνη φάση για την Αγγλία. Ο Λαλάνα πλαγιοκοπεί από αριστερά, κάνει το γύρισμα με στόχο τον αμαρκάριστο Στάριτζ, βγαίνει και καθαρίζει σωτήρια ο Νάβας.

20:14

57': Κίτρινη στον Λαλάνα.

20:10

53': Κίτρινη στον Μπάρκλεϊ.