2
-
0
20:51

Τελικό αποτέλεσμα. 2-0 η Ολλανδία την Χιλή που παίρνει την πρωτιά στον 2ο όμιλο. Δεύτεροι τερματίζουν οι Χιλιανοί που είναι κι αυτοί στους ''16''.

20:49

Και Game Over! Οι Ολλανδοί βγαίνουν ταχύτατα στην αντεπίθεση με ποιον άλλον τον Άριεν Ρόμπεν ο οποίος φεύγει από αριστερά, γυρίζει παράλληλα στον Ντιπάι, έτοιμο γκολ, 2-0 με πλασέ.

20:49

90'+2: ΓΚΟΛ η ΟΛΛΑΝΔΙΑ!

20:48

Ο Σάντσεζ εκτελεί, όπως όπως οι Ολλανδοί αμυντικοί.

20:48

Και ακόμα ένα κόρνερ για την Χιλή.

20:48

90': Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος.

20:46

Εκτελεί ο Σάντσεζ, η μπάλα στην άλλη μεριά στον Χάρα ο οποίος σεντράρει, κεφαλιά του Μεντέλ... άστοχη.

20:46

89': Νέο κόρνερ έχει κερδίσει η Χιλή.

20:46

89': Αλλαγή για την Ολλανδία. Ο Κάιτ εκτός μέσα ο Κόνγκολο.

20:45

88': Εκτελεί ο Σάντσεζ, απομακρύνουν οι Ολλανδοί στο πρώτο δοκάρι.

20:45

Σηκώθηκε, ξεκινά εκ νέου το ματς, κόρνερ για την Χιλή.

20:44

Στο έδαφος ο Κάιτ, μικρή διακοπή.

20:42

85': Σουτ του Ίσλα, του βγαίνει πάσα στον Πινίγια, ο οποίος ωστόσο είναι σε θέση οφ σάιντ με αποτέλεσμα να μην υπάρχει φάση.

20:39

Η Χιλή τα παίζει όλα για όλα και έχει βγει μαζικά μπροστά. Στο μισό γήπεδο κάνει άμυνα η Ολλανδία.

20:38

Το κόρνερ εκτελέστηκε, κόντρες στην περιοχή της Ολλανδίας, χέρι ζητάνε οι Χιλιανοί αλλά είναι ακούσιο, τελικά ο Ντίαζ σουτάρει αλλά αστοχεί.

20:38

81': Στην θέση του Βάργκας ο Πινίγια για την Χιλή.

20:38

Εκτελέστηκε, κεφαλιά Μεντέλ, κόντρα σε αμυντικούς και νεο κόρνερ.

20:37

80': Κόρνερ για την Χιλή.

20:36

Δύο γκολ και ολική ανατροπή πλέον θέλει η Χιλή αν θέλει να πάρει την πρωτιά στον όμιλο. Αγκαλιά με την πρώτη θέση οι Ολλανδοί.

20:34

Το κόρνερ εκτελέστηκε με πάσα, ο Γιάνμαατ σεντράρει από δεξιά και ο Φερ που πέρασε δύο λεπτά πριν στο ματς ολομόναχος με καρφωτή κεφαλιά από κοντά κάνει το 1-0.

20:34

77': ΓΚΟΛ η ΟΛΛΑΝΔΙΑ!

20:33

76': Οβίδα του Ντιπάι εκτός περιοχής, ο Μπράβο δύσκολα σε κόρνερ!

20:33

75': Στην θέση του Σνάιντερ ο Φερ για την Ολλανδία.

20:32

75': Εκτελέστηκε από τον Ρόμπεν, ο Κάουτ πιο ψηλά απ' όλους παίρνει την κεφαλιά από την μικρή περιοχή αλλά αστοχεί απελπιστικά.

20:31

74': Ο Σνάιντερ εκτελεί, από κεφάλι Χιλιανου η μπάλα κόρνερ.

20:30

73': Φάουλ σε καλή θέση για την Ολλανδία για μια σέντρα.

20:27

71': Και τώρα η είσοδος του Βαλντίβια. Εκτός ο Σίλβα.

20:26

69': Πρώτα όμως η αλλαγή για τους Ολλανδούς. Στην θέση του Λενς ο Μέμφις Ντιπάι.

20:26

Και ο Βαλντίβια για την Χιλή.

20:25

Ο Μέμφις Ντιπάι θα περάσει σε λίγα λεπτά στο ματς.

20:24

Τώρα πάει να ανοίξει κάπως το παιχνίδι και να αποκτήσει ρυθμό. Αυτή που ''καίγεται'' περισσότερο πάντως είναι η Χιλή που θέλει μόνο νίκη για την πρωτιά.

20:23

66': Ατομική προσπάθεια του Ρόμπεν στον άξονα, σουτάρει με δύναμη από το ύψος της μεγάλης περιοχή, ο Μπράβο κρατά το μηδέν.

20:22

65': Υπέροχη ντρίπλα του Σάντσεζ πάνω στην τελική γραμμή στον Λενς, σουτάρει δυνατά από δύσκολη θέση, ο Τσίλεσεν απομακρύνε.

20:22

64': Κάρτα στον Μπλιντ.

20:20

63': Φωνάζουν και πάλι για πέναλτι οι Χιλιανοί σε σύγκρουση Σάντσεζ - Τσίλεσεν, όχι, μπάλα έχει βρει πρώτα ο γκολκίπερ της Ολλανδίας και εν συνεχεία έχει επαφή με τον αντίπαλο του.

20:19

Κακό θέαμα στο δεύτερο ημίχρονο, συμπληρώσαμε μια ώρα αγώνα στο Arena Corinthians.

20:14

56': Μακρινό, φιλόδοξο σουτ του Αλέξις Σάντσεζ, η μπάλα ψηλά πάνω από τα δοκάρια του Τσίλεσεν.

20:12

Δέκα λεπτά στην επανάληψη, ακόμα ψάχνουμε την πρώτη αξιόλογη φάση.

20:10

Τον Μέμφις Ντιπάι έχει σηκώσει για ζέσταμα ο Φαν Γκάαλ, είναι ο παίκτης που άλλαξε την εικόνα της Ολλανδίας στο ματς με την Αυστραλία (είχε γκολ και ασίστ).