0
-
3
20:50

Η Ισπανία κέρδισε εύκολα 3-0 την Αυστραλία, ωστόσο η νίκη είναι χωρίς αντίκρισμα, αφού επιστρέφει σπίτι της δίχως να υπερασπιστεί το στέμμα της. Αντίο και από τα καγκουρό, που ολοκλήρωσαν με τρεις ήττες το Μουντιάλ.

20:50

90'+3: Τέλος του αγώνα.

20:49

90'+3: Λίγο άουτ το φάουλ του Μάτα.

20:49

90'+2: Κίτρινη για τον Γέντινακ.

20:47

90': Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

20:47

90': Νέα ευκαιρία για την Ισπανία. Ο Σπιράνοβιτς έδιωξε τελευταία στιγμή προ του Μάτα.

20:45

89': Άγγιξε το 4-0 η Ισπανία. Καλό σουτ του Σίλβα από το ύψος της περιοχής, μόλις άουτ.

20:45

88': Κίτρινη κάρτα για τον Σπιράνοβιτς.

20:44

87': Κόρνερ για την Αυστραλία. Περνάει ανεκμετάλλευτο.

20:40

84': Ο Σίλβα στη θέση του Αλόνσο.

20:39

Ο Φάμπρεγκας βρίσκει ωραία μέσα στην περιοχή τον Μάτα, που στοπάρει σωστά και με πλασέ κάτω από τα πόδια του Ράιαν ανεβάζει το δείκτη του σκορ.

20:39

82': Γκολ για την ΙΣΠΑΝΙΑ.

20:35

78': 45%-55% και 3-7 τα σουτ υπέρ της Ισπανίας μέχρι τώρα.

20:33

76': Κόρνερ για την Ισπανία. Απομακρύνει ο Χάλοραν τη σέντρα του Ινιέστα.

20:29

72': Μακρινό σουτ του Τροΐζι, πάνω από τα δοκάρια.

20:28

72': Ο Μπρεσιάνο στη θέση του Μπόζανιτς.

20:26

Νέα εξαιρετική κάθετη του Ινιέστα, άψογο πλασέ του Τόρες, που νικάει τον Ράιαν και κάνει το 2-0.

20:26

69': ΓΚΟΛ για την ΙΣΠΑΝΙΑ.

20:24

67': Ο Φάμπρεγκας στη θέση του Καθόρλα.

20:18

62': Κίτρινη για τον Ράμος.

20:16

61': Ο Τροΐζι στη θέση του Όαρ.

20:15

58': Κόρνερ για την Αυστραλία. Ο Μπόζανιτς εκτελεί, σουτ του ΜακΚάι πάνω από τα δοκάρια.

20:12

56': Ο Μάτα στη θέση του Βίγια, που με αυτό τον τρόπο ολοκληρώνει την καριέρα του στην Εθνική Ισπανίας.

20:10

53': Δίχως κάτι το αξιόλογο στα πρώτα λεπτά στο β' μέρος. Οι Αυστραλοί προσπαθούν να γίνουν απειλητικοί, αλλά οι Ισπανοί ελέγχουν.

20:02

46': Ο Χάλοραν στη θέση του Τάγκαρτ.

20:02

46': Ξεκίνησε το β' ημίχρονο με την Ισπανία στη σέντρα.