0
20:50

Τελικό αποτέλεσμα, το Βέλγιο νικά 1-0 την Ρωσία και είναι στην επόμενη φάση.

20:49

90'+2: Μεγάλη ευκαιρία για το Βέλγιο που βγάζει αντεπίθεση με τον Αζάρ να πασάρει στον Μιραλάς, αυτός σε τετ-α-τετ με τον Ακινφέεφ δεν πλασάρει σωστά.

20:47

90': Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος.

20:46

90': Αλλαγή για την Ρωσία. Έξω ο Σαμέντοφ, μέσα ο Κερζακόφ.

20:45

Ο Αζάρ μπαίνει από τα δεξιά, περνά σαν σταματημένο τον προσωπικό του αντίπαλο, ''σπάει'' έξω την μπάλα στον Οριτζί και αυτός με ωραίο πλασέ από την μικρή περιοχή κάνει το 1-0.

20:44

88': ΓΚΟΛ το ΒΕΛΓΙΟ!

20:43

Αυτό εκτελέστηκε για τους Βέλγους, επιθετικό φάουλ, τελειώνει η φάση.

20:43

86': Ατομική προσπάθεια του Αζάρ μέσα στην περιοχή, γυρίζει, σουτάρει ο Ακινφέεφ σε κόρνερ.

20:40

84': ΔΟΚΑΡΙ για το Βέλγιο! Ο Κέβιν Μιραλάς εκτελεί το φάουλ, η μπάλα σταματά στο δεξί δοκάρι του Ακινφέεφ.

20:40

83': Πριν την εκτέλεση αλλαγή για την Ρωσία. Στην θέση του Σατόφ ο Τζαγκόεφ.

20:39

83': Φάουλ σε καλή θέση για το Βέλγιο.

20:37

81': Ευκαιρία για τους Ρώσους. Ο Εστσένκο σουτάρει συρτά από το υψος της μεγάλης περιοχής, η μπάλα φεύγει άουτ.

20:33

Ο Κομπάροφ και πάλι στην εκτέλεση και πάλι οι Βέλγοι διώχνουν στο πρώτο δοκάρι.

20:33

76': Κόρνερ για την Ρωσία, για να δούμε.

20:31

76': Στην θέση του Μέρτενς ο Μιραλάς για το Βέλγιο.

20:31

75': Ο Εστσένκο βρίσκει ωραία τον Γκλουσακοφ που σουτάρει εκτός περιοχής, ψηλά η μπάλα.

20:30

73': Κάρτα στον Αλντερβέιρελντ.

20:29

73': Κεφαλιά του Ιγκνασέβιτς μετά από εκτέλεση φάουλ, η μπάλα φεύγει πάνω από τα δοκάρια του Κουρτουά.

20:28

Εκτελέστηκε, ο Κομπανί απομακρύνει.

20:28

Εκτελεί ο Κομπάροφ, νέο κόρνερ από Βέλγο αμυντικό που έβαλε το κεφάλι του.

20:27

71': Κόρνερ για την Ρωσία.

20:26

Αποδοκιμασίες στο Maracanã από το κάκιστο θέαμα των δύο ομάδων.

20:22

Άσχημη εκτέλεση στο πρώτο δοκάρι, διώχνει σε πλάγιο άουτ ο Βερτόνγκεν.

20:21

65': Κόρνερ για τους Ρώσους.

20:19

62': Αναγκαστική αλλαγή για την Ρωσία. Στην θέση του Κοζλόφ που δείχνει να αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού ο Εστσένκο.

20:15

Συμπληρώσαμε το πρώτο δεκάλεπτο στην επανάληψη, είναι ένα ματς που πάει σε χαμηλό τέμπο, μοιρασμένο και με τις δύο ομάδες να είναι πολύ προσεκτικές.

20:14

Εκνευρισμένος ο Λουκάκου στον πάγκο από την αλλαγή. Πάντως δεν βοήθησε καθόλου τους Βέλγους.

20:13

57': Αλλαγή για το Βέλγιο. Ο Βίλμοτς βγάζει τον αόρατο (και σήμερα) Λουκάκου, μέσα ο Οριτζί.

20:11

54': Κάρτα στον Βίτσελ για κράτημα στον Σατόφ.

20:10

53': Σουτ του Γκλουσακοφ από θέση αριστερά μέσα στην περιοχή, η μπάλα παίρνει εξωτερικό φάλτσο και φεύγει άουτ.

20:09

Εκτελεί ο Κομπάροφ, απομακρύνουν οι Βέλγοι.

20:09

52': Κόρνερ για τους Ρώσους.

20:07

Τώρα σηκώθηκε, το ματς ξεκινά εκ νέου.

20:06

Μικρή διακοπή, στο έδαφος ο Βίτσελ.

20:02

46': Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

19:59

Οι δύο ομάδες επιστρέφουν σιγά σιγά στον αγωνιστικό χώρο.

19:46

Ημίχρονο, 0-0.

19:45

45': Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.

19:43

44': Τεράστια ευκαιρία για την Ρωσία. Σέντρα από αριστερά του Γκλουσακοφ, κεφαλιά του Κοκόριν από το ύψος του πέναλτι, η μπάλα ελάχιστα άουτ.

19:42

Εκτελεί ο Σαμέντοφ, η μπάλα απομακρύνθηκε, μακρινό σουτ του Φαϊζούλιν με την μια εκτός περιοχής, ψηλά η μπάλα.

19:42

43': Και νέο κόρνερ για τους Ρώσους, αυτή την φορά από δεξιά.

19:41

Εκτελέστηκε, ο Κουρτουά διώχνει με γροθιές, κερδίζει και το φάουλ.

19:40

41': Κόρνερ για την Ρωσία.

19:37

38': Κάρτα βλέπει ο Γκλουσακόφ για μαρκάρισμα στον Μέρτενς.

19:35

36': Το Βέλγιο απειλεί εδώ πάντως, ο Μέρτενς περνά σαν σταματημένο από δεξιά τον αντίπαλο του, πλασάρει από δύσκολη θέση, ο Ακινφέεφ κρατά το μηδέν.

19:35

Οι Ρώσοι έχουν ισορροπήσει και δείχνουν στα τελευταία λεπτά πιο επικίνδυνοι.

19:34

35': Συρτό σουτ του Φαϊζούλιν απο μακρινή απόσταση, εύκολα ο Κουρτουά.

19:30

31': Αναγκαστική αλλαγή για το Βέλγιο. Στην θέση του Βερμάελεν που αντιμετώπισε πρόβλημα και στην προθέρμανση ο Βερτόνγκεν.

19:30

30': Απειλεί η Ρωσία με ''οβίδα'' του Κανουνίκοφ εκτός περιοχής, ο Κουρτουά πέφτει και κρατά το μηδέν.

19:25

Εκτελεί άσχημα ο Μέρτενς, διώχνει ο Ιγκνασεβιτς με το κεφάλι.

19:24

25': Κόρνερ για το Βέλγιο.

19:22

Εξακολουθεί να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων το Βέλγιο, σε παθητικό ρόλο οι Ρώσοι.

19:21

22': Και νέα προσπάθεια του Μέρτενς που είναι ο κορυφαίος παίκτης του γηπέδου, μπαίνει στην περιοχή, σουτάρει αλλά αστοχεί.

19:19

20': Ωραία ατομική προσπάθεια του Μέρτενς από τα δεξιά, ο μέσος της Νάπολι φτάνει έξω από την περιοχή, σουτάρει δυνατά, η μπάλα λίγο άουτ. Καλή στιγμή για τους Βέλγους.

19:13

14': Ο Μέρτενς βρέθηκε δεξιά μέσα στην περιοχή, αντί να εκτελέσει ωστόσο επιλέγει να σιγουρέψει το γκολ και πασάρει παράλληλα στον Λουκάκου, οι Ρώσοι αμυντικοί διώχνουν τελευταία στιγμή.

19:12

Το κόρνερ εκτελέστηκε αλλά περνά ανεκμετάλλευτο για τους Ρώσους, οι οποίοι πριν λίγο απείλησαν τον Κουρτουά.

19:11

12': Σουτ του Φαϊζούλιν από το ύψος της μεγάλης περιοχής, ο Κουρτουά του λέει όχι, εν συνεχεία η Ρωσία κερδίζει κόρνερ.

19:09

10': Σέντρα του Βερμάελεν, ο Φελαϊνί πηδά για να πάρει την κεφαλιά, δεν υπάρχει φάση ωστόσο, οφ σάιντ ο μέσος του Βελγίου.

19:05

Πρώτο πεντάλεπτο, το Βέλγιο έχει μπει πιο δυνατά και πιέζει ψηλά τους Ρώσους.

19:04

4': Μετά από βαθιά μπαλιά ο Μέρτενς βρέθηκε στην πλάτη της ρωσικής άμυνας, σούταρε, η μπάλα ωστόσο κόντραρε στον Μπερεζούτσκι.

19:03

Το ματς ξεκινά εκ νέου, μετά από μια μικρή διακοπή που υπήρξε λόγω τραυματισμού του Σαμέντοφ.

19:01

Εκτελεί ο Μέρτενς στο πρώτο δοκάρι, οι Ρώσοι απομακρύνουν.

19:01

1': Κόρνερ για το Βέλγιο.

19:01

1': Ξεκίνησε το παιχνίδι, οι Βέλγοι στη σέντρα.

18:56

Ολοκληρώθηκε η ανάκρουση, σε λίγα λεπτά η σέντρα.

18:53

Η ώρα των εθνικών ύμνων, πρώτα αυτός του Βελγίου, ακολουθεί εκείνος της Ρωσίας.

18:52

Τώρα η επίσημη είσοδο τους.

18:51

Στη φυσούνα οι δύο ομάδες, έτοιμες να βγουν στον αγωνιστικό χώρο.

18:22

Οι καιρικές συνθήκες στο Ρίο Ντε Τζανέιρο είναι καλές, 24 βαθμοί Κελσίου.

18:21

Να θυμίσουμε πως στην πρεμιέρα το Βέλγιο τα είχε βρει μπαστούνια απέναντι στην Αλγερία αλλά τελικά είχε νικήσει 2-1 με ανατροπή, ενώ η Ρωσία είχε μείνει στην ισοπαλία (1-1) με την Κορέα.