1
-
0
20:52

Τελικό αποτέλεσμα, 1-0 η μέτρια Αργεντινή που είδε τον χάρο με τα μάτια της αλλά λυτρώθηκε χάρη στον Μέσι.

20:51

90'+3: Στην θέση του Ντι Μαρία ο Μπίλια για την Αργεντινή.

20:49

Ο μεγάλος αστέρας της Αργεντινής παιρνει την μπάλα έξω από την μεγάλη περιοχή, βρίσκει λίγο χώρο και με ένα σουτ... αλά Μέσι νικά τον Χαγιγί και κάνει το 1-0.

20:49

90'+1: ΓΚΟΛ η ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ, ΓΚΟΛΑΡΑ ο ΜΕΣΙ!

20:48

90': Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος.

20:45

88': Αλλαγή για το Ιράν, τρίτη και τελευταία. Στην θέση του Χατζί Σαφί ο Ρεζά Χαγιγί.

20:45

Ο γκολκίπερ της Αργεντινής κρατά ''ζωντανή'' την Αργεντνινή για δεύτερη φορά.

20:44

86': Μεγάλη ευκαιρία για το Ιράν στην κόντρα. Ο Ρεζά βγήκε φάτσα με τον Ρομέρο, δεν μπορεί όμως να τον νικήσει στο τετ-α-τετ.

20:43

86': Και νέο κόρνερ για την Αργεντινή. Και αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

20:43

Τώρα εκτελέστηκε το κόρνερ με πάσα για την Αργεντινή, ο Χαγιγί καθαρίζει την φάση μετά από γέμισμα.

20:42

85': Πριν την εκτέλση αλλαγή για το Ιράν. Έξω ο Ντεζάγκα, μέσα ο Αλιρεζά.

20:42

84': Ο Μέσι βρίσκει τον Παλάσιο, αυτός πέρνει την κεφαλιά, ο Χαγιγί δύσκολα σε κόρνερ.

20:40

82': Καλό σουτ του Ρόχο με το αριστερό, η μπάλα πέρνει εξωτερικά φάλτσα και φεύγει άουτ.

20:40

Εκτελεί ο Λαβέτσι, απομακρύνουν και πάλι οι παίκτες του Ιράν.

20:39

82': Και νέο κόρνερ μετά από προσπάθεια του Λαβέτσι.

20:38

Ο Ντι Μαρία στην εκτέλεση, οι Ιρανοί στο πρώτο δοκάρι απομακρύνουν.

20:38

80': Κόρνερ για την Αργεντινή που πιέζει.

20:35

Μπήκαμε στο τελευταίο τέταρτο.

20:34

77': Στην θέση των Αγκουέρο, Ιγκουαΐν οι Λαβέτσι και Παλάσιο για την Αργεντινή.

20:34

76': Πρώτα όμως αλλαγή για το Ιράν. Εκτός ο Μασούντ, μέσα ο Χεϊνταρί.

20:33

Δύο αλλαγές ετοιμάζει ο Σαμπέγια, Παλάσιο και Λαβέτσι.

20:32

75': Ο Ντι Μαρία πιάνει δυνατό διαγώνιο σουτ μέσα από την περιοχή από θέση αριστερά, ο Χαγιγί με διπλή προσπάθεια μπλοκάρει.

20:31

74': Εκτελεί, η μπάλα ελάχιστα άουτ. Για την ακρίβεια στην εξωτερική μεριά των διχτύων.

20:31

Ο Μέσι στη μπάλα...

20:30

72': Κάρτα στον Μασούντ και φάουλ σε εξαιρετική θέση για την Αργεντινή.

20:30

Ο Ντεζάγκα εκτελεί, επιθετικό φάουλ του Χοσεϊνί, τελειώνει η φάση.

20:29

71': Απο την άλλη μερια, το Ιράν κερδίζει κόρνερ.

20:27

Ο Μέσι στην εκτέλεση, απομακρύνει ο Μονταζερί με το κεφάλι.

20:26

69': Κόρνερ για την Αργεντινή, πάνω κάτω η μπάλα πλέον.

20:26

Το κόρνερ εκτελέστηκε, ο σωτήρας της Αργεντινής Ρομέρο μπλοκάρει.

20:25

67': Τεράστια ευκαιρία για το Ιράν ανα ανοίξει το σκορ. Εξαιρετική σέντρα από δεξιά, κεφαλιά του Ντεζάγκα από το ύψος του πέναλτι, ο Ρομέρο κάνει την επέμβαση του αγώνα και κρατά το μηδέν.

20:24

Ο Ντεζάγκα εκτελεί, απομακρύνουν οι αμυντικοί της Αργεντινής.

20:24

66': Και νέο κόρνερ για το Ιράν από... τσαφ σε διώξιμο του Γκαράι.

20:23

Για να δούμε, σιγά σιγά το Ιράν παίρνει θάρρος και κάνει αισθητή την παρουσία του και στην επίθεση!

20:22

Εκτελέστηκε, η μπάλα μένει στα καρέ της Αργεντινής, όπως όπως ο Γκάγκο απομακρύνει.

20:21

64': Κόρνερ για το Ιράν μετά από σουτ του Χαϊσαφί και κόντρα σε πόδι αμυντικών.

20:17

60': Κοντά στο γκολ η Αργεντινή. Ατομική προσπάθεια του Μέσι που κουβαλά την μπάλα στον άξονα, πλασάρει από το ύψος της περιοχής αλλά αστοχεί για λίγο.

20:13

56': Ο Ντι Μαρία εκτελεί, Γκαράι και Ρόχο πάνε μαζί στην μπάλα, μπερδεύονται και με κεφαλιά ο πρώτος αστοχεί απελπιστικά.

20:13

55': Κόρνερ κερδίζει η Αργεντινή.

20:12

Φωνές του Ντεζάγκα για πέναλτι, δεν έχει δίκιο, μπάλα έχει βρει ο Ζαμπαλέτα.

20:11

53': Κάρτα στο Νεκουνάμ για σκληρό μαρκάρισμα.

20:10

53': Μεγάλη ευκαιρία για το Ιράν! Σέντρα από δεξιά, κεφαλιά ψαράκι του Ρεζά Κουτσανεζάντ από εξαιρετική θέση, ο Ρομέρο με εντυπωσιακή επέμβαση κρατά το μηδέν!

20:08

Καλή στιγμή για την Αργεντινή.

20:08

50': Ωραία προσπάθεια του Μέσι στον άξονα, ''σπάει'' δεξιά στον Ζαμπαλέτα ο οποίος πλασάρει με το αριστερό, η μπάλα λίγο άουτ.

20:05

Ο Γκάγκο εκτελεί, οι Ιρανοί απομακρύνουν σε πλάγιο άουτ.

20:05

47': Κόρνερ για την Αργεντινή.

20:03

46': Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

20:01

Οι δύο ομάδες επιστρέφουν σιγά σιγά στον αγωνιστικό χώρο για την έναρξη της επανάληψης.

19:47

Ημίχρονο, το Ιράν κρατά στο 0-0 την Αργεντινή.

19:45

45': Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος.

19:44

Ο Ντι Μαρία εκτελεί, κεφαλιά του Φερνάντεζ στο δεύτερο δοκάρι, ψηλά η μπάλα.

19:44

45': Κόρνερ για την Αργεντινή.

19:44

42': Κόρνερ του Ντεζάγκα, κεφαλιά του Χοσεϊνί, η μπάλα άουτ. Ευκαιρία για το Ιράν να ανοίξει το σκορ.

19:36

36': Πράγματι, ο Μέσι εκτελεί, ψάχνει τον Γκαράι στο δεύτερο δοκάρι, αυτός παίρνει την κεφαλιά από κοντά αλλά αστοχεί.

19:35

35': Νέο φάουλ για την Αργεντινή έξω από την περιοχή του Ιράν, για να δούμε, λογικά για σέντρα θα το πάει από εκεί, ο Μέσι στην μπάλα.

19:32

33': Ο Μέσι εκτελεί, η μπάλα άουτ.

19:31

31': Φάουλ σε εξαιρετική θέση κερδίζουν οι Αργεντίνοι.

19:30

Συμπληρώσαμε το πρώτο μισάωρο, το Ιράν αντέχει στην πίεση της Αργεντινής με μαζική άμυνα και κρατά το 0-0.

19:26

Ο Μέσι εκτελεί αυτή την φορά, κεφαλιά του Φερνάντεζ, ψηλά η μπάλα.

19:26

26': Κόρνερ για την Αργεντινή μετά από προσπαθεια του Ντι Μαρία από αριστερά.

19:24

76% η κατοχή της μπάλας.

19:24

Ακόμα μια σημαντική ευκαιρία για την Αργεντινή.

19:23

24': Ο Ντι Μαρία εκτελεί το κόρνερ, ο Ρόχο πιο ψηλά απ' όλους παίρνει την κεφαλιά, η μπάλα λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι του Χαγιγί.

19:23

23': Κόρνερ κερδίζει η Αργεντινή που πιέζει ασφυκτικά.

19:21

22': Οι Αργεντινοι κρύβουν την μπάλα από αριστερά, ο Ιγκουαΐν σπάει στον Αγκουέρο που πλασάρει, ο Χαγιγί κρατά το μηδέν.

19:19

19': Καλή στιγμή για την Αργεντινή, ο Ιγκουαΐν κλέβει την μπάλα, πασάρει στον Ντι Μαρία, αυτός ωστόσο δεν πλασάρει σωστά έξω από την μεγάλη περιοχή.

19:17

Εκτελέστηκε αλλά περνά ανεκμετάλλευτο.

19:16

17': Κόρνερ για το Ιράν, για να δούμε.

19:15

Χαμός από τους Αργεντινούς στις εξέδρες, έχουν στήσει το δικό τους πάρτι.

19:15

Στις εξέδρες του Estadio Mineirao και ο μεγάλος Ντιέγκο Μαραντόνα για να δει την εθνική ομάδα της χώρας του.

19:14

Ευκαιρία για την Αργεντινή που πιέζει και κυκλοφορεί την μπάλα με το Ιράν να κάνει άμυνα στο 1/3 του γηπέδου.

19:13

13': Ωραία μπαλιά του Γκάγκο προς τον Ιγκουαΐν στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας, ο φορ της Αργεντινής πλασάρει αλλά ο Χαγιγί έχει διαβάσει την φάση, βγαίνει γρήγορα και μπλοκάρει.