2
-
5
23:53

Ο Ολλανδός λοιπόν ακύρωσε το έκτο γκολ, άρα το κοντέρ για τους Γάλλους σταμάτησε στο 5-2. Αναμφίβολα το ματς του Μουντιάλ μέχρι τώρα.

23:52

Την ώρα που η Γαλλία έχει βγει στην επίθεση και ο Μπενζεμά πλασάρει και σκοράρει για το 6-2, ο Κάιπερς σφυρίζει το τέλος του αγώνα.

23:52

Τελικό αποτέλεσμα, 5-2 η Γαλλία.

23:52

Το γκολ έχει ακυρωθεί, απίστευτα πράγματα!

23:48

90': Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος.

23:46

89': Κάρτα στον Καμπάιγ, χάνει το επόμενο παιχνίδι με το Εκουαδόρ.

23:45

Εξαιρετικό παιχνίδι, με την Γαλλία να έχει χαλαρώσει πλέον και να δέχεται δύο γκολ.

23:45

Ο Ινλέρ βρίσκει τον Ξάκα στην πλάτη της γαλλικής άμυνας και εκείνος με ωραίο μονοκόμματο αριστερό σουτ μειώνει σε 5-2.

23:44

87': ΓΚΟΛ η ΕλΛΒΕΤΙΑ!

23:42

84': Κόρνερ για την Ελβετία, εκτελέστηκε με πάσα, δεν περνάει η μπάλα από την γαλλική άμυνα.

23:39

82': Αλλαγή για την Γαλλία. Εκτός ο Βαλμπουενά μέσα ο Γκριζμάν.

23:39

Ο Τζεμαϊλί εκτελεί ένα φάουλ με δύναμη, η μπάλα περνά από το τείχος και καταλήγει στην γωνια του Γιορίς.

23:38

81': ΓΚΟΛ η ΕΛΒΕΤΙΑ, της τιμής!

23:34

Όποτε θέλουν κάνουν φάση πλέον οι Γάλλοι, η Ελβετία έχει πετάξει λευκή πετσέτα.

23:34

Και νέα ευκαιρία, ο Μπενζεμά δεν μπορεί να νικήσει τον Μπενάλιο από κοντά!

23:33

76': Ο Σισοκό περνά σαν σταματημένο από δεξιά τον αντίπαλι του, γυρίζει την μπάλα, ο Βαλμπουενά δεν μπορεί να πλασάρει σωστά.

23:33

Και να δούμε βέβαια αν θα σταματήσουν οι Γάλλοι, ένα τέταρτο ακόμα...

23:30

Το πετυχαίνουν οι Γάλλοι οι οποίοι βρίσκουν ανοργάνωτη την αντίπαλη άμυνα και έχουν στήσει πάρτι. Ο Μπενζεμά στον άξονα βρίσκει δεξιά τον Σισοκό και εκείνος με πλασε στην κίνηση νικά τον Μπενάλιο.

23:30

73': ΓΚΟΛ η ΓΑΛΛΙΑ, 5-0!

23:29

72': Ο Εβρά από εξαιρετική θέση πλασάρει άσχημα με το εξωτερικό φάλτσο, κοντά και σε πέμπτο γκολ οι Γάλλοι.

23:28

Ο Ροντρίγκεζ το εκτελεί, κεφαλιά του Ξάκα, η μπάλα λίγο άουτ.

23:28

70': Κόρνερ για την Ελβετία.

23:26

69': Ολοκληρώνουν τις αλλαγές τους οι Ελβετοί. Στην θέση του Σεφέροβιτς ο Ντρμιτς.

23:25

Ο Πογκμπά βρίσκει με υπέροχη μπαλιά, με εξωτερικό φάλτσο, τον Μπενζεμά ο οποίος μέσα από την περιοχή τελειώνει με την μια την φάση και γράφει το 4-0.

23:24

67': ΓΚΟΛ η ΓΑΛΛΙΑ!

23:23

66': Πράγματι ο Ντεσάμ δεν ρισκάρει και τον βγάζει εκτός. Αναγκαστική αλλαγή, εκτός ο τραυματίας Σακχό μέσα ο Κοσιελνί.

23:22

Στο έδαφος ο Σακχό, ζητά αλλαγή.

23:22

65': Προσπάθεια από δεξιά του Λιχτστάινερ που σεντράρει, η μπάλα φτάνει στον Μεχμέντι που πλασάρει από εξαιρετική θέση αλλά αστοχεί.

23:20

63': Αλλαγή για την Γαλλία. Εκτός ο Ζιρού, μέσα ο Πογκμπά.

23:18

Εκτελέστηκε από τον Βαλμπουενά, διώχνουν οι Ελβετοί.

23:17

59': Πλασέ του Μπενζεμά μέσα από την περιοχή, η μπάλα κοντράρει σε αμυντικό, αλλάζει πορεία και φεύγει κόρνερ.

23:15

57': Καλό σουτ του Τζεμαϊλί, ο Γιορίς βλέπει την μπάλα να περνά λίγο έξω από το δεξί παραθυράκι της εστίας του. Απειλούν εδώ οι Ελβετοί που πιέζουν.

23:12

55': Σειρά του Ζιρού να εκτελέσει από μακρινή απόσταση, άουτ η μπάλα, ήλεγχε την πορεία ο Μπενάλιο.

23:12

54': Ο Σακίρι δοκιμάζει τα πόδι του από μακριά, δεν ανησυχεί ο Γιορίς.

23:10

Εκτελεί ο Σακίρι, κεφαλιά του Ξάκα στο πρώτο δοκάρι, ψηλά η μπάλα.

23:10

52': Κόρνερ για την Ελβετία.

23:09

Πρώτο πεντάλεπτο στην επανάληψη, οι Ελβετοί έχουν βγει με διάθεση να πιέσουν ψηλά, αλλά αφήνουν κενούς χώρους πίσω τους οποίους θέλουν να εκμεταλλευτούν οι Γάλλοι στην κόντρα.

23:06

Εκτελεί ο Βαλμπουενά, απομακρύνουν οι Ελβετοί.

23:05

48': Κόρνερ για την Γαλλία.

23:03

47': Σουτ του Σεφέροβιτς από το ύψος της μεγάλης περιοχής, ψηλά η μπάλα, δεν ανησυχεί ο Γιορίς.

23:03

46': Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

23:02

46': Αλλαγή για την Ελβετία. Στην θέση του Μπεχράι ο Τζεμαϊλί.

23:01

Οι δύο ομάδες επιστρέφουν στον αγωνιστικό χώρο για την έναρξη της επανάληψης.

22:47

Τέλος πρώτου μέρους, εύκολα 3-0 η Γαλλία τους Ελβετούς που πέρασαν εφιαλτικές στιγμές.

22:46

45'+2: Σουτ του Μπενζεμά με το αριστερό από το ύψος της μεγάλης περιοχής, ο Μπενάλιο μπλοκάρει.

22:45

45': Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος για το πρώτο ημίχρονο.

22:43

''Ολε ολε'' από τους Γάλλους στην εξέδρα.

22:42

43': Τρομερό ποδόσφαιρο οι Γάλλοι! Ο Μπενζεμά φεύγει αριστερά, γυριζει στον Βαλμπουενά ο οποίος πιάνει εναέριο σουτ με εξωτερικό φάλτσο, ο Μπεναλιο κρατά το... 3-0.

22:40

Αντεπίθεση σεμιναριακού επιπέδου για την Γαλλία. Μετά το κόρνερ των Ελβετών οι ''τρικολόρ'' βγήκαν ταχύτατα με δύο πάσες μπροστά, ο Ζιρού έφυγε από αριστερά, γύρισε παράλληλα και ο Βαλμπουενά με πλασέ από κοντά γράφει το 3-0 σε κενή εστία, σαν σε προπόνηση.

22:40

40': ΓΚΟΛ η ΓΑΛΛΙΑ!

22:39

Ο Ροντριγκεζ εκτελεί, οι Γάλλοι διώχνουν.

22:39

40': Κόρνερ για την Ελβετία.

22:34

Μπήκαμε στο τελευταίο δεκάλεπτο του πρώτου μέρους, 2-0 η Γαλλία μπροστά στο σκορ με τα τέρματα του Ζιρού και του Ματουϊντί.

22:34

Ο Καμπάιγ έχει χάσει γκολ που δεν χάνεται. Πλασάρει σε κενή εστία, από το μισό μέτρο στο οριζόντιο δοκάρι. Η χαμένη ευκαιρία του Μουντιάλ είναι αυτή...

22:32

32': Το έχασε ο Μπενζεμά! Ο Μπενζεμά ανέλαβε την εκτέλεση, ο Μπενάλιο του λέει όχι, στην επαναφορά ο Καμπάιγ πλασάρει από κοντά στο ΔΟΚΑΡΙ!

22:31

Υπάρχει χαμηλά επαφή, τρικλοποδιά του Τζουρού στον Μπενζεμά για την ακρίβεια.

22:31

Ο Κάιπερς έχει δει μαρκάρισμα του Τζουρού στον Μπενζεμά.

22:30

31': ΠΕΝΑΛΤΙ κερδίζει η ΓΑΛΛΙΑ.

22:30

Βρήκε την μπάλα ο Γιορίς στο πλασέ του Σακίρι, κόρνερ ήταν τελικά, άουτ έδωσε ο Ολλανδός Κάιπερς .

22:29

30': Ευκαιρία για την Ελβετία! Σουτ του Μεχμέντι έξω από την μεγάλη περιοχή, ο Γιορίς του λέει όχι, η μπάλα στη συνέχεια φτάνει στον Σακίρι που παίρνει το ριμπάουντ αλλά πλασάρει άσχημα.

22:28

29': Ο Ζιρού δοκιμάζει τα πόδια του μετά από υπέροχο κατέβασμα της μπάλας αλλά αστοχεί.

22:26

27': Το φάουλ εκτελέστηκε, η μπάλα απομακρύνθηκε, το σουτ εν συνεχεία του Ινλέρ, εξελίσσεται σε πάσα στον Ξάκα που σκοράρει αλλά δεν υπάρχει φάση, το γκολ έχει ακυρωθεί για οφ σάιντ.

22:25

26': Φάουλ σε καλή θέση, για ένα γέμισμα, κερδίζει η Ελβετία. Για να δούμε...

22:25

25': Ο Μπενζεμά κουβαλά την μπάλα για αρκετά μέτρα στον άξονα, φτάνει έξω από την περιοχή, πλασάρει αλλά ο Μπενάλιο αυτή την φορά μπλοκάρει εύκολα.

22:20

Να δούμε βέβαια αν οι Ελβετοί έχουν ''απάντηση'', ακόμα είναι νωρίς, μόλις συμπληρώσαμε 20 λεπτά αγώνα.

22:19

Μέσα σε ένα λεπτό η Γαλλία σκοράρει δύο φορές και δείχνει να απλοποιεί τα πράγματα.

22:17

Φοβερά πράγματα! Οι Ελβετοί με την σέντρα ''πουλάνε'' την μπάλα, αυτή φτάνει στον Μπενζεμά που ''σπάει'' αριστερά του στον Ματουϊντί και εκείνος με ωραίο πλασέ γράφει το 2-0.

22:17

18': ΓΚΟΛ η ΓΑΛΛΙΑ!

22:16

Το κόρνερ εκτελέστηκε από τον Καμπάιγ, ο Ζιρού πηδά στο ύψος του πέναλτι πιο ψηλά απ' όλους και με άπιαστη κεφαλιά νικά τον Μπενάλιο για το 1-0.

22:16

17': ΓΚΟΛ η ΓΑΛΛΙΑ!

22:15

16': Παράλληλο γύρισμα του Ζιρού προς τον Μπενζεμά, τελευταία στιγμή ο Τζουρού σε κόρνερ.

22:12

13': Μακρινό σουτ του Καμπάιγ χωρίς ισορροπία, η μπάλα ψηλά.

22:12

Σε χαμηλό τέμπο πάει το παιχνίδι, οι δύο ομάδες είναι αρκετά προσεκτικές, με την Γαλλία να έχει μια ελαφρά υπεροχή.

22:09

9': Τώρα η αλλαγή, μέσα ο Σεντέρος που πάει στο πλάι του Τζουρού στο κεντρο της άμυνας.

22:08

Ζαλισμένος ο Φον Μπέργκεν αποχωρεί από τον αγωνιτικό χώρο. Κάτω από το μάτι έχει χτυπήσει ο αμυντικός των Ελβετών.

22:07

Αλλαγή ζητάνε από το ιατρικό τιμ, ο Σεντέρος έχει σηκωθεί και κάνει ζέσταμα.

22:07

Ο Φον Μπέργκεν στο έδαφος, μικρή διακοπή. Στο κεφάλι φαίνεται να έχει χτυπήσει.

22:05

Πρώτη ευκαιρία στο ματς, ανήκει στους Γάλλους.

22:05

6': Ωραίο, φαλτσαριστό, σουτ του Μπενζεμά έξω από την μεγάλη περιοχή, άουτ η μπάλα.

22:04

Πρώτο πεντάλεπτο, αναγνωριστικό παιχνίδι μέχρι τώρα χωρίς κάποια καλή στιγμή.

22:03

4': Βαθιά μπαλιά του Μπενζεμά προς τον Ντεμπισί, αυτός από δεξιά δεν μπορεί να κατεβάσει την μπάλα και ενώ πιεζόταν από τον Ροντρίγκεζ.

22:01

1': Ξεκίνησε το παιχνίδι, στη σέντρα οι Ελβετοί.

21:57

Ολοκληρώθηκε η ανάκρουση, μετράμε αντίστροφα για τη σέντρα.

21:54

Ώρα για τους εθνικούς ύμνους, πρώτα αυτός της Ελβετίας, ακολουθεί η γαλλικός.

21:53

Τώρα Ελβετία και Γαλλία κάνουν την επίσημη είσοδο τους στον αγωνιστικό χώρο του εντυπωσιακού Arena Fonte Nova.

21:51

Στη φυσούνα οι 22 ποδοσφαιριστές, μαζί με τους διαιτητές.

21:29

Οι καιρικές συνθήκες στην πόλη Σαλβαδόρ είναι καλές, 26 βαθμοί Κελσίου.

21:28

Στην πρεμιέρα οι Γάλλοι είχαν επικρατήσει 3-0 της Ονδούρας, ενώ οι Ελβετοί ειχαν νικήσει με ανατροπή 2-1 το Εκουαδόρ.

21:27

Σε περίπου 30 λεπτά, οι ''τρικολόρ'' του Ντεσάμ θα αντιμετωπίσουν στο Arena Fonte Nova του Σαλβαδόρ την Ελβετία, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του 5ου ομίλου του Μουντιάλ.