2
-
1
20:55

Η Κολομβία κράτησε το τρίποντο και με τη δεύτερη νίκη της είναι μία ανάσα από τη φάση των νοκ άουτ του Μουντιάλ. Για πρώτη φορά στην ιστορία της κερδίζουν δύο ματς σε φάση ομίλων σε Παγκόσμιο Κύπελλο.

20:54

90'+4: Τέλος του αγώνα.

20:54

Οι Κολομβιανοί κρατούν μακριά από την περιοχή τους την Ακτή στις καθυστερήσεις.

20:50

90': Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

20:49

89': Κίτρινη για τον Τιοτέ.

20:48

88': Η Κολομβία έχει κλειστεί στην περιοχή της για να κρατήσει τη νίκη, αλλά η Ακτή πιέζει.

20:45

85': Σουτ του Καλού από το ύψος της περιοχής, είναι αδύναμο και ο Οσπίνα μπλοκάρει εύκολα.

20:43

84': Κεφαλιά άουτ του Μπολί μετά από σέντρα του Τιοτέ.

20:40

81': Κόρνερ για την Ακτή. Διώχνουν οι Κολομβιανοί με τον Γιέπες.

20:39

78': Ο Μεχία στη θέση του Αγκιλάρ.

20:33

73': ΓΚΟΛ η ΑΚΤΗ ΕΛΕΦΑΝΤΟΣΤΟΥ. Εκπληκτική ατομική προσπάθεια του Ζερβίνιο, που ντριπλάρει όποιον βρίσκει μπροστά του και εκτελεί από κοντά τον Οσπίνα, μειώνοντας σε 2-1.

20:32

73': Ο Μπολί στη θέση του Ντιέ.

20:31

72': Ο Αρίας στη θέση του Αρμέρο.

20:29

70': ΓΚΟΛ η ΚΟΛΟΜΒΙΑ. Μετά από τραγικό λάθος του Ντιέ, ο Γκουτιέρες βγάζει τετ α τετ τον Κιντέρο, που πλασάρει ψύχραιμα και άψογα, γράφοντας το 2-0.

20:28

68': Επικίνδυνη σέντρα σουτ του Οριέ, δύσκολα σε κόρνερ ο Οσπίνα. Νέο κόρνερ, δεύτερο διαδοχικό. Διώχνουν αυτή τη φορά οι της Κολομβίας

20:28

68': Πάνω στο τείχος το φάουλ του Γιάγια Τουρέ.

20:27

67': Ο Καλού στη θέση του Γκραντέλ.

20:26

66': Φάουλ σε εξαιρετική θέση λίγο έξω από την περιοχή και κάθετα προς την εστία για την Ακτή.

20:23

64': ΓΚΟΛ η ΚΟΛΟΜΒΙΑ. Ο Κουαντράντο εκτελεί το κόρνερ, ο Ροντρίγκες την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι, στα δίχτυα του Μπαρί.

20:22

63': Κόρνερ για την Κολομβία.

20:20

60': Ο Ντρογκμπά στη θέση του Μπονί.

20:18

58': ΔΟΚΑΡΙ για την Κολομβία. Ο Κουαντράντο παιδεύει τον Μποκά από δεξιά μέσα στην περιοχή, το σουτ του από πλάγια θέση χτυπάει στο δοκάρι και ενώ άλλαξε πορεία της μπάλας για λίγο και ο Μπαρί.

20:17

57': Νέα υποσχόμενη φάση για την Ακτή, ο Γιέπες έκοψε τελευταία στιγμή τον Γκραντέλ, από τα πόδια του οποίου η μπάλα φεύγει άουτ.

20:16

56': Πολύ καλή στιγμή για την Ακτή. Υπέροχη κάθετη του Γιάγια Τουρέ στην πλάτη της άμυνας, ο Μπονί προσπαθεί να κάνει το γυριστό από εξαιρετική θέση, αλλά δεν το πιάνει και η μπάλα καταλήγει άουτ.

20:14

54': Κίτρινη για τον Ζοκορά, που χάνει το επόμενο ματς, δηλαδή αυτό με την Εθνική Ελλάδας.

20:12

53': Ο Κιντέρο στη θέση του Ιμπάρμπο.

20:12

52': Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γιάγια Τουρέ λίγο έξω από την περιοχή και δεξιά, άουτ.

20:08

48': Γέμισμα του Τουρέ με φάουλ από πλάγια θέση, μπλοκάρει ο Οσπίνα.

20:05

46': Έναρξη στο β' ημίχρονο με την Κολομβία στη σέντρα αυτή τη φορά.