Τελικό αποτέλεσμα, 2-1 την Αγγλία η Ουρουγουαη!

Φοβερές στιγμές στον πάγκο της Ουρουγουάης με την κάμερα συνεχώς πάνω στον Σουάρεζ.

23:50

Στην επίθεση και ο Χαρτ, κεφαλιά του Γιαγκέλκα τελικά, η μπάλα άουτ.

23:50

90'+4: Κόρνερ για την Αγγλία.

23:48

90'+3: Μακρινό σουτ του Τζέραρντ, άουτ η μπάλα.

23:46

90': Πέντε λεπτά ο έξτρα χρόνος.

23:45

89': Αλλαγή και για την Αγγλία. Μέσα ο Λάμπερτ, έξω ο Χέντερσον.

23:44

89': Στην θέση του Σουάρεζ ο Κόατες.

23:43

Είναι δύσκολη φάση, το ένα ριπλέι που είδαμε δεν είναι ξεκάθαρο, υπάρχει περίπτωση να έχει βρει την μπάλα με το κεφάλι ακόμα και ο Τζέραρντ, άρα η μπάλα να φτάνει από αντίπαλο στον Σουάρεζ, κάτι που σημαίνει δεν υπάρχει περίπτωση οφ σάιντ.

23:42

Ο Σουάρεζ φαίνεται να είναι σε θέση οφ σάιντ όταν ο Καβάνι κάνει την κεφαλιά-πάσα.

23:41

Κακή αντίδραση της άμυνας των Άγγλων, ο Σουάρεζ βγήκε εύκολα στην πλάτη και με ωραίο τελείωμα δίνει εκ νέου το προβάδισμα στην Ουρουγουάη.

23:40

Ο Καβάνι βρίσκει τον Σουάρεζ με κεφαλιά πάσα προς τα πίσω και αυτός κεραυνοβολεί τον Χαρτ από κοντα για το 2-1!

23:40

85': ΓΚΟΛ η ΟΥΡΟΓΟΥΑΗ!

23:38

Εκτελέστηκε, περνά ανεκμετάλλευτο κι αυτό.

23:37

82': Μίνι πίεση από τους Ουρουγουανούς, κερδίζουν δεύτερο συνεχόμενο κόρνερ.

23:34

78': Αλλαγή για την Ουρουγουάη. Ο Φουτσίλε στο ματς, εκτός ο Γκονζάλεζ.

23:34

Η Αγγλία έχει το μομέντουμ και πάει για την ολική ανατροπή.

23:33

78': Πλασέ του Στάριτζ από το ύψος του πέναλτι, ο Μουσλέρα είναι εκεί και του λέει όχι!

23:32

Ένα τέταρτο ακόμα, ματς-θρίλερ στο Σάο Πάουλο!

23:31

Ο Στάριτζ κρατά μπάλα, βρίσκει δεξιά τον Γκλεν Τζόνσον που κάνει υπέροχη προσπάθεια και παράλληλο γύρισμα, ο Γουέιν Ρούνεϊ από το μισό μέτρο με πλασέ ισοφαρίζει.

23:31

75': ΓΚΟΛ η ΑΓΓΛΙΑ!

23:29

74': Ο Στάριτζ αποφεύγει τον αντίπαλο του, φτάνει στο ύψος της μεγάλης περιοχής, πλασάρει χωρίς δύναμη όμως και ο Μουσλέρα δεν έχει πρόβλημα να μπλοκάρει.

23:27

Ότι επιθετικό όπλο έχει και δεν έχει ο Ρόι Χόντγκσον το περνά στον αγωνιστικό χώρο.

23:26

71': Δεύτερη αλλαγή για την Αγγλία. Εκτός ο Γουέλμπεκ μέσα ο Λαλάνα.

23:25

Μπήκαμε στο τελευταίο 20λεπτο, όλη η Ουρουγουάη πίσω πλέον για να κρατήσει τη νίκη. Αντίθετα η Αγγλία έχει βγει μπροστά και ψάχνει την ισοφάριση χωρίς ωστόσο να το κάνει και με τον πιο ορθολογικό τρόπο ανάπτυξης.

23:23

68': Κάρτα στον Τζέραρντ για σκληρό μαρκάρισμα.

23:22

67': Πρώτη αλλαγή και για την Ουρουγουάη. Εκτός ο Λοδέιρο μέσα ο Στουάνι.

23:20

65': Παράλληλο γύρισμα του Στάριτζ, πριν μπει στην φάση ο Ρούνεϊ, ο Μουσλέρα καθαρίζει ακόμα μια φάση.

23:20

64': Στην θέση του Στέρλινγκ ο Μπάρκλεϊ για την Αγγλία.

23:19

64': Σέντρα του Στάριτζ, καμία τύχη, μπλοκάρει ο εξαιρετικός απόψε Μουσλέρα.

23:19

Φοβερή σκηνή, το ματς έχει ξεκινήσει εκ νέου και η Αγγλία πιέζει.

23:18

Ο Άλβαρο Περέιρα σηκώθηκε, είναι έτοιμος να μπει στο ματς αλλά ο γιατρός κοιτά προς τον πάγκο και ζητά αλλαγή! Όχι του λέει ο παίκτης και ξαναμπαίνει!

23:17

Στο έδαφος ο Άλβαρο Περέιρα, δείχνει ζαλισμένος...

23:16

61': Ατομική προσπάθεια του Στέρλινγκ, περνά έναν, δύο, μπαίνει μέσα στην περιοχή ζητά πέναλτι μετά από μαρκάρισμα, παίζετε λέει ο Κάρλος Βελάσκο Καρμπάγιο σωστά.

23:15

59': Ωραία κίνηση του Χέντερσον έξω από την μεγάλη περιοχή, κάνει κάτι σαν σέντρα σουτ, ο Μουσλέρα σταθερά.

23:12

Τώρα σηκώθηκε, το ματς ξεκινά εκ νέου.

23:11

Και είναι και στο έδαφος ο γκολκίπερ της Ουρουγουάης μετά την σύγκρουση που είχε με τον Άγγλο φορ.

23:10

55': Νέα σέντρα του Μπέινς από αριστερά, ο Γουέλμπεκ με προβολή προσπαθεί να μπει στην φάση και να σκοράρει, ο Μουσλέρα μπλοκάρει.

23:09

54': Ο Μπέινς γυρίζει παράλληλα την μπάλα, αυτή φτάνει στον Ρούνεϊ μέσα στην περιοχή, εκείνος πλασάρει από το ύψος του πέναλτι περίπου, ο Μουσλέρα του λέει όχι!

23:09

Να δούμε αν έχει αντίδραση, την ώρα βέβαια που ''καίγεται'' για τη νίκη κι αυτή, όπως και η Ουρουγουάη.

23:08

Δεν έχει μπει καλά η Αγγλία στην επανάληψη.

23:07

52': Καλασική ευκαιρία για την Ουρουγουάη! Ο Λοδέιρο βρίσκει τον Καβάνι μέσα στην περιοχή, αυτός τετ-α-τετ με τον Χαρτα πλασάρει άσχημα.

23:06

51': Η Ουρουγουάη επανέρχεται ωστόσο, διαγώνιο σουτ του Σουάρεζ, η μπάλα άουτ.

23:06

Αυτή την φορά απομακρύνουν οι Άγγλοι αμυντικοί.

23:05

50': Νέο κόρνερ για την Ουρουγουάη που πιέζει!

23:05

49': Απευθείας το πάει, ο Χαρτ λίγο πριν η μπάλα περάσει την γραμμή απομακρύνει!

23:04

Ο Σουάρεζ πάει να το εκτελέσει.

23:04

48': Κόρνερ για την Ουρουγουάη.

23:01

46': Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

23:01

Οι δύο ομάδες επιστρέφουν σιγά σιγά στον αγωνιστικό χώρο για την έναρξη της επανάληψης.

22:46

Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

22:45

45': Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.

22:43

Όλη η Ουρουγουάη πίσω με στόχο να κρατήσει το 1-0 μέχρι το ημίχρονο.

22:42

Κι αυτό περνά ανεκμετάλλευτο για τα ''λιοντάρια''.

22:42

Ο Μπέινς εκτελεί, νέο κόρνερ.

22:41

42': Νέο κόρνερ που πιέζει ασφυκτικά.

22:41

Ο Ρούνεϊ αυτή την φορά και πάλι απομακρύνουν οι Ουρουφουανοί.

22:41

Εκτελέστηκε από τον Τζέραρντ, νέο κόρνερ.

22:40

41': Ο Ρούνεϊ παίζει κάθετα στον Στάριτζ, εκείνος εκτελεί, ο Μουσλέρα σε κόρνερ!

22:38

Η ''σελέστε'' βγαίνει υπέροχα με δύο πάσες στην αντεπίθεση, ο Καβάνι σεντράρει από αριστερά και ο Λουίς Σουάρεζ με υπέροχη κεφαλια νικά τον Χαρτ για το 1-0.

22:38

39': ΓΚΟΛ η ΟΥΡΟΥΓΟΥΑΗ!

22:35

36': Μακρινό, φιλόδοξο σουτ του Στάριτζ, η μπάλα φεύγει ψηλά, δεν ανησυχεί ο Μουσλέρα.

22:33

Εκτελέστηκε άσχημα από τον Σουάρεζ.

22:32

Ηρέμησε γρήγορα η κατάσταση, φάουλ για την Ουρουγουάη.

22:32

Νεύρα μετά από ένα μαρκάρισμα του Τζέραρντ.

22:31

Άτυχη εδώ η Αγγλία, ο Ρούνεϊ πήρε την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι ολομόναχος αλλά δεν μπόρεσε να σκοράρει.

22:31

31': ΔΟΚΑΡΙ! Εκτελεί ο Τζέραρντ, κεφαλιά Ρούνει από κοντά, στο οριζόντιο δοκάρι η μπάλα!

22:30

31': Και νέο φάουλ για την Αγγλία! Για να δούμε...

22:29

Συμπληρώσαμε μισή ώρα αγώνα στο Arena Corinthians, πάντα στο 0-0 Ουρουγουάη και Αγγλία.

22:29

Εκτελεί ο Τζέραρντ, με το κεφάλι ο Γκοντίν απομακρύνει.

22:28

29': Φάουλ σε καλή θέση, για ένα γέμισμα, κερδίζει η Αγγλία.

22:27

27': Ευκαιρία για την Ουρουγουάη! Εκτέλεση κόρνερ του Σουάρεζ με έξυπνο τρόπο, βρίσκει τον Καβάνι που πλασάρει με την μια αλλά αστοχεί για ελάχιστα.

22:23

Έχει πέσει πλέον ο ρυθμός, οι δύο ομάδες είναι αρκετά προσεκτικές.

22:22

23': Οφ σάιντ ο Σουάρεζ μετά από γέμισμα...

22:17

Άσχημα εκτελεσμένο από τον Τζέραρντ, απομακρύνουν οι Ουρουγουανοί στο πρώτο δοκάρι με το κεφάλι.

22:16

17': Κόρνερ για τους Άγγλους.

22:16

Για την ακρίβεια η μπάλα έφυγε χιλιοστά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Χαρτ.

22:15

15': Κακή απομάκρυνση των Άγγλων αμυντικών, η μπάλα φτάνει στον Κρίστιαν Ροντρίγκεζ, που από αριστερά πιάνει με την μια ένα ξερό σουτ αλλά αστοχεί για λίγο!