0
-
0
02:52

Τελικό αποτέλεσμα, η Εθνική παίρνει ισοπαλία με την Ιαπωνία! Και φυσικά παραμένει ζωντανή στο κυνήγι της πρόκρισης.

02:50

90'+3: Γιόμα του Κόνο, ο Καρνέζης μπλοκάρει εύκολα.

02:49

Κοντά σε έναν ηρωικό βαθμό η Ελλάδα και ενώ παίζει από το 38' με παίκτη λιγότερο.

02:48

90': Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος.

02:48

Μέσα πήγαινε, ο Έλληνας γκολκίπερ έπεσε και το έβγαλε!

02:47

90': Ο Έντο εκτελεί, ο Καρνέζης του λέει όχι με δύσκολη επέμβαση στην γωνια του.

02:47

Ο Χόντα στην μπάλα.

02:47

Η μπάλα είναι στημένη σε επικίνδυνο σημείο.

02:46

88': Κάρτα στον Τοροσίδη που έκανε φάουλ στον Οκαζάκι.

02:46

88': Σέντρα σουτ του Χολέμπας, ο Καβασίμα δύσκολα απομακρύνει.

02:44

Ο Μανωλάς πονάει στον δικέφαλο αλλά συνεχίζει.

02:43

Πέντε λεπτά ακόμα, η Ιαπωνία έχει αυξήσει την πίεση της αλλά η Εθνική αντέχει με τους παίκτες να κάνουν συγκινητική προσπάθεια.

02:42

Με πάσα εκτελέστηκε, η μπάλα φτάνει στην άλλη πλευρά στον Ναγκατόμο που κάνει σέντρα-σουτ, χτυπά σε συμπαίκτη του και φεύγει ψηλά.

02:42

85': Κόρνερ για την Ιαπωνία.

02:41

Νέα σέντρα και πάλι ο Μανωλάς με το κεφάλι διώχνει.

02:40

83': Παράλλλο γύρισμα του Ουτσίντα, απομακρύνει ο Μανωλάς όπως όπως σωστά.

02:38

81': Ο Καραγκούνης εκτελεί το κόρνερ, ο Σαμαράς πιο ψηλά απ' όλους, παίρνει την κεφαλιά, η μπάλα άουτ.

02:38

80': Αλλαγή για την Εθνική. Ο Κονέ εκτός, μέσα ο Σαλπιγγίδης.

02:35

77': Μακρινό σουτ του Οκούμπο, σε κόρνερ ο Καρνέζης. Εκτελέστηκε, ο Παπασταθόπουλος διώχνει με το κεφάλι...

02:33

Μπήκαμε στο τελευταίο τέταρτο, η Ελλάδα αντέχει και κρατά την ισοπαλία.

02:29

71': Παραλίγο να γίνει η ζημιά! Σέντρα απο αριστερά του Ναγκατόμο, η μπάλα μένει στα ελλληνικά καρέ, ο Παπασταθόπουλος ρισκάρει, χάνει την μπάλα αλλά ο Γιοσίντα πλασάρει άουτ από την μικρή περιοχή.

02:25

68': Ευκαιρία για την Ιαπωνία. Ο Καγκάουα βρίσκει δεξιά τον Γιοσίντα, αυτός γυρίζει παράλληλα στον Οκούμπο ωστόσο το πλασέ του τελευταίου από εξαιρετική θέση είναι κακό ευτυχώς, ψηλά η μπάλα.

02:24

67': Ο Χόντα εκτελεί ένα φάουλ από μακριά, στο τείχος η μπάλα.

02:22

Η Εθνική στέκεται εξαιρετικά στην επανάληψη, αν και αγωνίζεται με παίκτη λιγότερο, δίχως να κινδυνεύει ιδιαίτερα. Στο 65' φτάσαμε.

02:19

62': Φάουλ από πίσω του Οκούμπο στον Σαμαρά, δεν βγάζει κάρτα ο Ζοέλ Αγκουϊλάρ. Ο Κατσουράνης να θυμίσουμε πως έκανε δύο μαρκαρίσματα και είδε ισάριθμες κάρτες.

02:18

''Ελλάς, Ελλάς'' από την εξέδρα...

02:18

Αυτή την φορά ο Οκαζάκι απομακρύνει και ο Κονέ αστοχεί στο μακρινό σουτ.

02:17

60': Εκτελεί ο Καραγκούνης, κεφαλιά Γκέκα, ο Καβασίμα σε νέο κόρνερ με τρομερή επέμβαση στην γωνια του!

02:17

Τρίτο κόρνερ σερί! Ο Χόνρα απομάκρυνε αυτή την φορά.

02:16

Εκτελεί ο Καραγκούνης στο πρώτο δοκάρι, η μπάλα περνά τελικά από την άλλη μεριά, νέο κόρνερ. Για να δούμε...

02:15

58': Κόρνερ για την Ελλάδα!

02:14

57': Στην θέση του Οσάκο ο Καγκάουα για την Ιαπωνία.

02:14

Με πάσα εκτελέστηκε, ο Χόντα χάνει την μπάλα από τον Καραγκούνη που κερδίζει και το άουτ.

02:14

56': Κόρνερ για την Ιαπωνία.

02:13

56': Ο Έντο εκτελεί, στο ελληνικό τείχος η μπάλα.

02:12

Σε ακόμα πιο επικίνδυνη θέση αυτή την φορά.

02:12

54': Και νέο φάουλ, το κάνει ο Σαμαράς στον Οκούμπο, βλέπει και κάρτα.

02:08

50': Φάουλ για την Ιαπωνία σε επικίνδυνη θέση. Ο Έντο εκτελεί, η μπάλα περνά απ' όλους στο δεύτερο δοκάρι και φεύγει απευθείας άουτ.

02:07

Οργανωμένη πίσω η Εθνική στο πρώτο πεντάλεπτο, η Ιαπωνία είναι αυτή που κυκλοφορεί την μπάλα. Αυτό θα είναι το σκηνικό στην επανάληψη.

02:04

Το γκολ της ζωής του πήγε να βάλει ο ''Σαμ''.

02:03

47': Με την σέντρα ο Σαμαράς πάει να κρεμάσει τον Καβασίμα, δεν ήθελε και πολύ, άουτ η μπάλα!

02:03

46' Σέντρα στην επανάληψη!

02:03

Όρκος νίκης από την εθνική ομάδα της Ιαπωνίας.

02:02

46': Η Ιαπωνία έχει μια αλλαγή. Στο ματς περνά ο Έντο, εκτός ο Χασέμπε.

02:02

Οι δύο ομάδες επιστρέφουν σιγά σιγά στον αγωνιστικό χώρο.

01:47

Στο 0-0 η Ελλάδα με την Ιαπωνία και ενώ η ''γαλανόλευκη'' από το 38 έχει μείνει με παίκτη λιγότερο λόγω της αποβολής του Κατσουράνη.

01:47

Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

01:46

Δεν υπάρχει κανένα οφ σάιντ, λάθος του επόπτη, ο Γκέκας αν συνεχιζόταν η φάση ήταν σε εξαιρετική θέση φάτσα με τον Καβασίμα!

01:46

45'+2: Οφ σάιντ ο Γκέκας, για να δούμε...

01:45

45': Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος για το πρώτο μέρος.

01:44

45': Κεφαλιά του Τοροσίδη από την μικρή περιοχή, δεν είχε αίσθηση του χώρου, η μπάλα άουτ!

01:44

44': Φάουλ για την Εθνική, ο Καραγκούνης γεμίζει...

01:42

Στόχος να βγει το ημίχρονο, πέντε λεπτά ακόμα.

01:41

Με 4-4-1 η Ελλάδα πλέον.

01:40

41': Ο Καραγκούνης θα περάσει στο ματς. Εκτός ο Φετφατζίδης.

01:40

Τον Καραγκούνη ετοιμάζει ο Σάντος και ενώ η Ελλάδα μετά την αποβολή του Κατσουράνη παίζει με δέκα.

01:40

Το κόρνερ εκτελέστηκε αλλά περνά ανεκμετάλλευτο.

01:39

40': Κοντά στο γκολ η Ελλάδα! Σουτ το Τοροσίδη από το ύψος της μεγάλης περιοχής, σε κόρνερ ο Καβασιμα!

01:38

Ο αρχηγός της Εθνικής έκοψε αντικανονικά αντίπαλο του που έβγαινε στην αντεπίθεση. Για παρόμοιο τρόπο ήρθε και η πρώτη κίτρινη.

01:37

Ο Κατσουράνης βλέπει δεύτερη κίτρινη για δυνατό μαρκάρισμα και πάει στα αποδυτήρια.

01:37

38': ΚΟΚΚΙΝΗ για την ΕΛΛΑΔΑ.

01:35

Μπήκαμε στο τελευταίο δεκάλεπτο του πρώτου μέρους, το ματς εξακολουθεί να πηγαίνει σε χαμηλό τέμπο και την Εθνική να ψάχνει μια ευκαιρία να την κάνει γκολ.

01:34

35': Πράγματι. Αναγκαστική αλλαγή για την Εθνική. Έξω ο Μήτρογλου, μέσα ο Γκέκας.

01:33

Ο Γκέκας ετοιμάζεται να μπει στο ματς, ο Μήτρογλου δεν μπορεί να συνεχίσει μετά το χτύπημα του Χασέμπε.

01:33

33': Σέντρα του Ναγκατόμο από αριστερά, ο Οκούμπο παίρνει την κεφαλιά απο το ύψος του πέναλτι περίπου, η μπάλα ψηλά.

01:32

Επέστρεψε ο φορ της Φούλαμ στο ματς, με 11 και πάλι η Εθνική.

01:31

Σηκώθηκε ο ''Μητρογκόλ'', βγαίνει εκτός, με δέκα προσωρινά η Ελλάδα.

01:31

Ο Χασέμπε χτύπησε άθελα του τον Έλληνα επιθετικό με τον αγκώνα του.

01:30

Στο έδαφος ο Μήτρογλου, πιάνει την μέση του.

01:28

29': Ο Χόντα εκτελεί με δύναμη πράγματι, δύσκολα ο Καρνέζης με διπλή επέμβαση κρατά το μηδέν!

01:27

28': Φάουλ σε επικίνδυνη θέση έξω από την περιοχή έχει κερδίσει η Ιαπωνία, ο Χόντα στην μπάλα.

01:26

27': Κάρτα στον Κατσουράνη.

01:26

27': Ευκαιρία με τον Μανιάτη. Ο μέσος της Εθνικής περνά την μπάλα κάτω από τα πόδια του αντιπάλου του, μπαίνει στην περιοχή από δεξιά, ωστόσο το πλασέ που επιχειρεί κοντράρεται από αμυντικούς.

01:24

25': Ο Χόντα εκτελεί, ψάχνει δεύτερο δοκάρι, η μπάλα περνά απ' όλους και φεύγει πλάγιο άουτ απο την άλλη μεριά.

01:23

24': Φάουλ για την Ιαπωνία σε επικίνδυνη θέση για γέμισμα.

01:22

Η Ιαπωνίας εξακολουθεί να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων και η Εθνική μας... περιμένει. Δεν αλλάζει το σκηνικό, στο 23' φτάσαμε.

01:21

22': Ο Χολέμπας κουβαλά την μπάλα από αριστερά με ωραίο σόλο, ωστόσο όταν φτάνει έξω από την μεγάλη περιοχή δεν ξέρει τι θέλει να κάνει, πλασάρει τελικά, εύκολα ο Καβασίμα.

01:20

21': Ο Οσάκο κάνει ωραία ατομική προσπάθεια έξω από την μεγάλη περιοχή, πιάνει φαλτσαριστό σουτ αυτη την φορά με δύναμη, η μπάλα περίπου ένα μέτρο έξω από το αριστερό δοκάρι του Καρνέζη.

01:18

19': Ο Οσάκο πλασάρει από μακρινή απόσταση, δεν έχει δύναμη το σουτ, ο Καρνέζης πέφτει και μπλοκάρει εύκολα στην δεξιά γωνια του.

01:16

17': Σέντρα του Χόντα προς τον Οσάκο, ο Χολέμπας απομακρύνει με το κεφάλι, ούτως ή άλλως ωστόσο η φάση έχει τελειώσει για οφ σάιντ.

01:12

13': Ο Χολέμπας εκτελεί, επιθετικό φάουλ του Παπασταθόπουλου, τελειώνει η φάση.

01:12

Ο Μανιάτης το κέρδισε που πήρε το... πορτοφόλι του Χασέμπε.

01:12

Και φάουλ σε καλή θέση για την Ελλάδα, για ένα γέμισμα.

01:11

12': Κάρτα στον Χασέμπε.

01:10

11': Ο Κονέ κουβαλά την μπάλα στον άξονα, φτάνει έξω από την μεγάλη περιοχή, πιάνει δυνατό συρτό σουτ, ο Καβασίμα με διπλή προσπάθεια μπλοκάρει.