2
-
3
20:50

Τελικό αποτέλεσμα, 3-2 οι Ολλανδοί την Αυστραλία, μετά από ένα εξαιρετικό παιχνίδι.

20:50

90'+3: Ο Ντιπάι βρέθηκε μέσα στην περιοχή από αριστερά, έκανε ωραία κοφτή ντρίπλα, σούταρε, ο Ράιαν του λέει όχι.

20:47

90': Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος.

20:44

87': Ολοκληρώνει τις αλλαγές της και η Ολλανδία. Στην θέση του Φαν Πέρσι ο Λενς.

20:41

Πέντε λεπτά ακόμα για να δούμε αν οι Ολλανδοί καταφέρουν να κρατήσουν το τρίποντο.

20:38

Εκτελεί ο Γέντινακ, απομακρύνει με το κεφάλι ο Ντε Γιονγκ, δεν έβαλε δύναμη στο σουτ ο μέσος της Αυστραλίας, κακή εκτέλεση.

20:37

80': Φάουλ σε εξαιρετική θέση για την Αυστραλία. Για να δούμε...

20:36

79': Ο Φαν Πέρσι μέσα στην περιοχή κρατά μπάλα, τελικά προσπαθεί να κάνει κάτι σαν σέντρα - σουτ, δεν ανησυχεί ο Μάτι Ράιαν.

20:35

78': Αλλαγή για την Ολλανδία. Έξω ο Ντε Γκουζμαν, μέσα ο Βαϊνάλντουμ.

20:34

78': Ο Λέκιε μπαίνει από αριστερά στην περιοχή, πέφτει πάνω στον Γιάνμαατ, ζητά πέναλτι, παίζετε λέει σωστά ο Χαϊμούντι. Καμία περίπτωση πέναλτι...

20:34

77': Αλλαγή για την Αυστραλία. Στην θέση του Οάρ ο Τάγκαρντ.

20:32

74': Πλασέ του Ντε Γιονγκ από το ύψος του πέναλτι, ο Μάτι Ράιαν του λέει όχι.

20:29

72': Ατομική προσπάθεια Ρόμπεν από δεξιά, ''σπάει'' την μπάλα προς τα έξω, ο Σνάιντερ δεν μπορεί να σουτάρει αφού οι Αυστραλοί αμυντικοί βάζουν τις κόντρες.

20:29

Οι Αυστραλοί πιέζουν ψηλά πλέον, αφού ψάχνουν την ισοφάριση, με τους Ολλανδούς να βρίσκουν χώρους/.

20:27

Απίστευτο παιχνίδι στο Πόρτο Αλέγκρε, οι Ολλανδοί μπροστά στο σκορ, μπήκαμε στο τελευταίο 20λεπτο.

20:26

70': Στην θέση του Κέιχιλ ο Χάλοραν για την Αυστραλία.

20:25

Η αλλαγή του Φαν Γκάαλ, Ο Μέμφις Ντιπάι φέρνει την μπάλα στο δεξί, δοκιμάει τα πόδια του από μακρινή απόσταση, νικά τον Μάτι Ράιαν και γράφει το 3-2!

20:25

68': ΓΚΟΛ η ΟΛΛΑΝΔΙΑ!

20:24

67': Κοντά στο τρίτο γκολ η Αυστραλία. Λάθος στην ολλανδική άμυνα, ο Οαρ γυρίζει παράλληλα, ο Λέκιε προσπαθεί με το στήθος να σκοράρει αλλά ο Τσίλεσεν του λέει όχι.

20:21

Ξεκινά εκ νέου το παιχνίδι.

20:21

Υπάρχουν και νεύρα μετά το δυνατό μαρκάρισμα του Φαν Πέρσι στον αντίπαλο του.

20:21

Στο έδαφος ο Γέντινακ, πονάει στο γόνατο, μικρή διακοπή.

20:20

63': Σέντρα του ΜακΚάι, κεφαλιά του Κέιχιλ υπό πίεση από την μικρή περιοχή, η μπάλα φεύγει άουτ.

20:16

Άμεση απάντηση των ''οράνιε'', να δούμε τι επιφυλάσσει ακόμα το παιχνίδι, με όλα τα αποτελέσματα να είναι ανοιχτά.

20:15

Ο Ρόμπεν βρίσκει τον Ντιπάει, αυτός πασάρει κάθετα στον Φαν Πέρσι και ο αστέρας της Γιουνάιτεντ με υπέροχο τελείωμα ισοφαρίζει.

20:14

58': ΓΚΟΛ η ΟΛΛΑΝΔΙΑ!

20:14

Εκτελέστηκε, ο Ντε Γκουζμαν απομακρύνει με το κεφάλι.

20:13

56': Κόρνερ για την Αυστραλία που πάει και για τρίτο γκολ!

20:11

Ο Γέντινακ νικά από τα 11 βήματα τον Τσίλεσεν, ο οποίος έπεσε στην άλλη γωνια, 2-1 οι Αυστραλοί.

20:11

54': ΓΚΟΛ η ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ!

20:10

Για χέρι του Γιάνμαατ καταλογίζει το πέναλτι ο διαιτητής! Η φάση ξεκινά από γύρισμα του Μπόζανιτς, ο αμυντικός των Ολλανδών αν και βρίσκεται κοντά στον αντίπαλο του βρίσκει την μπάλα με το χέρι, ο Τζαμέλ Χαϊμούντι δεν το θεωρεί ακούσιο και δείχνει την άσπρη βούλα.

20:10

53': ΠΕΝΑΛΤΙ κερδίζει η ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ!

20:08

51': Στην θέση του Μπρεσιάνο ο Μπόζανιτς για τους Αυστραλούς.

20:08

Εκτελέστηκε, η φάση τελειώνει για επιθετικό φάουλ.

20:07

50': Σουτ του Σνάιντερ, ο Μάτι Ράιαν δύσκολα σε κόρνερ.

20:06

49': Παράλληλο γύρισμα του Γιάνμαατ, ο Μάτι Ράιαν μπλοκάρει.

20:04

47': Κάρτα στον Φαν Πέρσι, χάνει το επόμενο ματς της Ολλανδίας, αυτό με την Χιλή.

20:03

46': Η Αυστραλία σκοράρει με τον Λέκιε αλλά το γκολ έχει ακυρωθεί αφού σωστά έχει προηγηθεί επιθετικό φάουλ πάνω στον Γιάνμαατ.

20:02

46': Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

20:01

Οι δύο ομάδες επιστρέφουν σιγά σιγά στον αγωνιστικό χώρο.

19:47

Τέλος πρώτου ημιχρόνου, στο 1-1 οι Ολλανδοί με τους Αυστραλούς.

19:46

45'+3: Αναγκαστική αλλαγή για την Ολλανδία. Εκτός ο Μάρτινς Ιντί, μέσα ο Μέμφις Ντιπάι.

19:45

Πάει απευθείας στα αποδυτήρια.

19:45

Τώρα μεταφέρεται εκτός με το φορείο.

19:44

Ο Μάρτινς Ιντι είναι στο έδαφος, φαίνεται να αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού.

19:43

Ο σκόρερ της Αυστραλίας χάνει το επόμενο παιχνίδι με την Ισπανία αφού έφτασε τις δύο κίτρινες.

19:43

43': Κάρτα στον Τιμ Κέιχιλ για μαρκάρισμα στον Μάρτινς Ιντι.

19:37

Εγκλωβισμένοι οι Ολλανδοί στην ασφυκτική πίεση που ασκούν ψηλά οι Αυστραλοί, δέκα λεπτά ακόμα για το φινάλε του α' μέρους.