Τελικό αποτέλεσμα, 2-1 το Βέλγιο την Αλγερία.

20:48

Με πάσα εκτελέστηκε, ροκανίζουν τον χρόνο οι Βέλγοι.

20:47

90'+2: Κόρνερ για το Βέλγιο.

20:46

90':Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος.

20:43

88': Ο Οριτζί βρίσκει τον Φελαϊνί μέσα στην περιοχή, αυτός προσπαθεί να κατεβάσει με το στήθος, το κάνει υπέροχα, ωστόσο λίγο πριν εκτελέσει γλιστράει και χάνει την ευκαιρία.

20:40

Το κόρνερ εκτελέστηκε χωρίς αποτέλεσμα για τους Βέλγους.

20:39

84': Στην θέση του Μετζανί ο Τζίλας για την Αλγερία.

20:39

84': Μεγάλη ευκαιρία για τους Βέλγους. Σέντρα Αλντερβέιρελντ από δεξιά, κεφαλιά του Φελαϊνί, ο Μπολί σε κόρνερ εντυπωσιακά.

20:38

Την διαφορά βέβαια την κάνουν οι δύο ''χρυσές'' αλλαγές του Βίλμοτς, Φελαϊνί και Μέρτενς.

20:35

Οι Βέλγοι κλέβουν με τον Ντε Μπρούιν, η μπάλα φτάνει στον Αζάρ που την κουβαλά στον άξονα, ανοίγει δεξιά στον Μέρτενς και εκείνος με ξερό σουτ νικά τον Μπολί για το 2-1! Ολική ανατροπή...

20:35

80': ΓΚΟΛ το ΒΕΛΓΙΟ!

20:32

Μπήκαμε στο τελευταίο τέταρτο, στο 1-1 το Βέλγιο με την Αλγερία.

20:29

73': Εκτελέστηκε από τον Μέρτενς, κεφαλιά του Φαν Μπούιτεν, η μπάλα ψηλά.

20:28

73': Κόρνερ για το Βέλγιο.

20:27

72': Στην θέση του Μαχρέζ ο Λασέν για την Αλγερία.

20:27

Τελευταίο 20λεπτο, για να δούμε αν το Βέλγιο μπορεί να κάνει την ολική ανατροπή.

20:26

Σέντρα από αριστερά του Ντε Μπρούιν, ο Φελαϊνί νικά στον αέρα τον προσωπικό του αντίπαλο και ισοφαρίζει με ωραία κεφαλιά.

20:26

70': ΓΚΟΛ το ΒΕΛΓΙΟ!

20:23

66': Εκτελέστηκε, κεφαλιά του Φελαϊνί, απομακρύνουν οι Αλγερινοί.

20:22

Κερδίζει κόρνερ.

20:22

Αγγίζει την ισοφάριση εδώ το Βέλγιο.

20:22

66': Τετ-α-τετ του Οριτζί με τον Μπολί, ο γκολκίπερ της Αλγερίας κρατά το 1-0!

20:21

66': Στην θέση του Σουντάνι ο Σλιμανί για την Αλγερία.

20:21

66': Δυνατό, αριστερό σουτ του Βερτόνγκεν, η μπάλα άουτ. Απειλεί εδώ το Βέλγιο.

20:20

65': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του το Βέλγιο. Το τελευταίο χαρτί του Βίλμοτς είναι ο Φελαϊνί. Εκτός ο Ντεμπελέ που κι αυτός, όπως και ο Λουκάκου δεν βοήθησε καθόλου.

20:16

Μια ώρα αγώνα, το Βέλγιο δεν έχει βρει ακόμα ''απάντηση'' και λύσεις στην καλά οργανωμένη άμυνα της Αλγερίας.

20:15

59': Νέο κόρνερ κερδίζουν οι Αλγερινοί, εκτελέστηκε κι αυτό, περνά ανεκμετάλλευτο.

20:13

58': Αλλαγή για το Βέλγιο. Εκτός ο Λουκάκου που δεν φάνηκε στο ματς, μέσα ο Οριτζί.

20:12

Εκτελέστηκε, κεφαλιά του Μετζανί στο πρώτο δοκάρι, η μπάλα ελάχιστα έξω!

20:11

56': Κόρνερ για την Αλγερία.

20:07

Οι Αλγερινοί πάντως πάνε σαν... καμικάζι πάνω στην μπάλα, δεν χάνουν μονομαχία μέχρι τώρα στο ένας με έναν.

20:06

Ίδιο σκηνικό και στην επανάληψη, όλη η Αλγερία οργανωμένη πίσω, το Βέλγιο κάνει παιχνίδι και προσπαθεί να διασπάσει την αντίπαλη μαζική άμυνα.

20:06

51': Ατομική προσπάθεια του Μέρτενς, περνά όποιον βρίσκει μπροστά του, γυρίζει παράλληλα, ο Μπολί μπλοκάρει.

20:05

Εκτελεί ο Μέρτενς, ο Μπολί κάνει κακή έξοδο, η μπάλα φτάνει στον Βίτσελ που αιφνιδιάστηκε, παίρνει την κεφαλιά αλλά αστοχει.

20:05

49': Κόρνερ για το Βέλγιο.

20:01

46': Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

19:59

46': Πριν την έναρξη της επανάληψης θα γίνει αλλαγή για το Βέλγιο. Τον Μέρτενς ρίχνει στο ματς ο Μαρκ Βίλμοτς, βγάζει τον Τσαντλί.

19:58

Οι δύο ομάδες επιστρέφουν σιγά σιγά στον αγωνιστικό χώρο.

19:46

Ημίχρονο, 1-0 η Αλγερία.

19:45

45': Ένα λεπτο ο έξτρα χρόνος.

19:43

44': Ωραία προσπάθεια του Αζάρ που βρίσκει τον Τσαντλί, αυτός πιάνει ένα αδύναμο σουτ με το αριστερό μέσα από την περιοχή, μπλοκάρει ο Ράις.

19:41

42': Ακόμα ένα μακρινό σουτ, αυτή την φορά του Τσαντλί, η μπάλα άουτ.

19:38

39': Ο Ντε Μπρούιν πατάει για τον Βερτόνγκεν, αυτό σουτάρει ψηλά ωστόσο.

19:37

38': Φάουλ σε καλή θέση κερδίζουν οι Βέγλοι.

19:36

Τελευταίο δεκάλεπτο στο α' μέρος, 65% η κατοχή υπέρ των Βέλγων.

19:34

Εκτελέστηκε, ο Ράις Μπολί διώχνει με γροθιές.

19:34

34': Σουτ του Βίτσελ από μακρινή απόσταση, ο Ράις Μπολί δύσκολα σε κόρνερ.

19:33

34': Κάρτα στον Μπενταλέμπ για αγκωνιά στον Βίτσελ.

19:32

Εκτελεί άσχημα ο Ντε Μπρούιν,

19:32

32': Κόρνερ για το Βέλγιο.

19:31

Όλη η Αλγερία κάνει άμυνα σχεδόν στο 1/3 του γηπέδου πλέον!

19:30

30': Τραγική εκτέλεση του Ντε Μπρούιν, ούτε απευθείας το πήγε, ούτε για σέντρα, η μπάλα έξω.

19:29

Φάουλ κερδίζει το Βέλγιο με τον Αζάρ, σε καλή θέση για ένα γέμισμα.

19:27

27': Μακρινό σουτ της απελπισίας από τον Ντεμπελέ, η μπάλα άουτ...

19:25

Για να δούμε την αντίδραση των Βέλγων, οι οποίοι μέχρι τώρα ναι μεν είχαν τον έλεγχο, αλλά το μόνο που έκαναν είναι να παίζουν παράλληλο ποδόσφαιρο και την μπάλα προς τα πίσω.

19:24

Το γκολ αυτό πάντως έρχεται κόντρα στην ροή του αγώνα.

19:24

Ο Φεγκουλί που κέρδισε το πέναλτι το εκτέλεσε κιόλας, νίκησε τον Κουρτουά που τον έστειλε από την άλλη γωνια, 0-1 η Αλγερία!

19:24

25': ΓΚΟΛ η ΑΛΓΕΡΙΑ!

19:23

Σωστή απόφαση του διαιτητή, ο Βέλγος έχει κρατήσει από το χέρι τον αντίπαλο του.

19:23

24': Και κάρτα στον Βερτόνγκεν, που κράτησε τον Φεγκουλί εντός περιοχής.

19:23

23': ΠΕΝΑΛΤΙ κερδίζει η ΑΛΓΕΡΙΑ!

19:20

21': Κεραυνός του Βίτσελ έξω από την περιοχή, ο Μπολί Ράις του λέει όχι!

19:17

18': Η πρώτη ευκαιρία ανήκει στην Αλγερία. Λάθος στην άμυνα των Βέλγων, ο Μαχρέζ σουτάρει με το αριστερό μέσα από την περιοχή, ψηλά η μπάλα.

19:15

Έχει οπισθοχωρήσει η Αλγερία και κλείνει σωστά τους διαδρόμους.

19:14

Στο 15' φτάσαμε και ακόμα ψάχνουμε το πρώτο... σουτ.

19:10

Χαμηλό τέμπο στο παιχνίδι, προσεκτικές οι δύο ομάδες.

19:04

Πρώτο πεντάλεπτο χωρίς κάτι ιδιαίτερο, η Αλγερία πιέζει σωστά ψηλά και δεν αφήνει το Βέλγιο να κάνει εύκολα παιχνίδι.

19:01

2': Εκτελέστηκε, απομακρύνει ο Κομπανί με το κεφάλι.

19:01

Φάουλ του Φαν Μπούιτεν στον Σουντανί.

18:59

1': Ξεκίνησε η αναμέτρηση, στην σέντρα η Αλγερία.