0
20:51

Τελικό αποτέλεσμα, 4-0 οι Γερμανοί.

20:50

90'+2: Κεραυνός του Ρονάλντο με φάουλ, ο Νόιερ του λέει όχι.

20:50

90': Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος.

20:41

Εκτελέστηκε χωρίς αποτέλεσμα, απομακρύνουν οι Γερμανοί.

20:41

82': Κόρνερ για την Πορτογαλία.

20:40

82': Στάντινγκ οβέισιον! Εκτός ο Τόμας Μίλερ που γνωρίζει την αποθέωση, μέσα ο Ποντόλσκι.

20:38

Χατ τρικ από τον Τόμας Μίλερ.

20:37

Λάθος του Αλμέιδα στα δεξιά, ο Σίρλε γυρίζει παράλληλα με δύναμη, ο Πατρίσιο δεν μπορει να μπλοκάρει και ο Μίλερ γράφει το 4-0 με πλασέ από κοντά.

20:37

78': ΓΚΟΛ η ΓΕΡΜΑΝΙΑ!

20:36

Μπήκαμε στο τελευταίο τέταρτο.

20:34

Στη συνέχεια της φάσης οι Πορτογάλοι ''φωνάζουν'' για πέναλτι και δικαιολογημένα, ο Έντερ ''τσίμπησε'' την μπάλα και ο Χέβεντες τον έχει βρει.

20:34

75': Κραυνός του Νάνι εκτός περιοχής, ο Νόιερ του λέει όχι!

20:32

73': Δεν μπορεί να συνεχίσει ο στόπερ της Ντόρτμουντ. Στην θέση του ο Μουστάφι που μπήκε να θυμίσουμε στην αποστολη μετα τον τραυματισμό του Ρόις κατά την διάρκεια της προετοιμασίας.

20:31

Νέα διακοπή, ο Χούμελς στο έδαφος μετά από μονομαχία που είχε στον αέρα με τον Έντερ.

20:29

Με πάσα εκτελέστηκε, η Γερμανία κυκλοφορεί την μπάλα.

20:28

69': Οι Γερμανοί βγαίνουν μπροστά ταχύτατα, ο Σίρλε βρίσκει τον Γκέτσε που σουτάρει, η μπάλα κοντράρει και φεύγει κόρνερ.

20:27

Εκτελεί ο Μουτίνιο και πάλι ο Κεντίρα απομακρύνει.

20:27

68': Κόρνερ για την Πορτογαλία.

20:26

Το ματς δεν έχει βρει ρυθμό στην επανάληψη, με την Γερμανία πάντως η αλήθεια είναι να έχει βγάλει το πόδι από το γκάζι.

20:24

65': Στην θέση του ο Αντρέ Αλμέιδα.

20:23

Εκτός αγώνα ο Κοεντράο, δεν μπορεί να συνεχίσει.

20:22

Στο έδαφος ο Κοεντράο, πιάνει τον προσαγωγό του.

20:21

62': Αλλαγή για την Γερμανία. Μέσα ο Σίρλε, έξω ο Μεσούτ Οζίλ.

20:19

Εκτελέστηκε, η μπαλα μένει στα καρέ των Γερμανών, ο Ρικάρντο Κόστα δεν μπορεί να σουτάρει.

20:19

60': Κόρνερ για τους Ίβηρες.

20:19

60': Εκτελεί ο Κριστιάνο, στο τείχος η μπάλα.

20:18

59': Φάουλ σε καλή θέση για την Πορτογαλία, το κέρδισε ο Ρονάλντο.

20:17

Τον Σίρλε ετοιμάζει ο Γιοακίμ Λεβ.

20:13

55': Εκτελεί ο Μουτίνιο, ο Κεντίρα απομακρύνει με το κεφάλι.

20:13

Φάουλ σε καλή θέση, για ένα γέμισμα, για την Πορτογαλία.

20:10

51': Ευκαιρία για την Γερμανία. Ο Πατρίσιο σταματά σε τετ-α-τετ τον Οζίλ, ο Μίλερ εν συνεχεία παίρνει την κεφαλιά από κοντά αλλά αστοχεί.

20:09

Αργό τέμπο στο ξεκίνημα της επανάληψης, η Γερμανία είναι αυτή που κυκλοφορεί την μπάλα έχοντας και την αριθμητική υπεροχή.

20:07

48': Οφ σάιντ ο Χέβεντες, τον έψαξε αριστερά ο Λαμ με ωραία μπαλιά.

20:04

20:03

46': Αλλαγή για την Πορτογαλία πριν την έναρξη της επανάληψης. Στο ματς έχει περάσει ο Ρικάρντο Κόστα, για να καλύψει το κενό του Πέπε, έξω ο Βελόσο.

20:01

Οι δύο ομάδες επιστρέφουν σιγά σιγά στον αγωνιστικό χώρο.

19:47

Εφιάλτης τα πρώτα 45' για την Πορτογαλία, όνειρο για τους Γερμανούς που κυριάρχησαν και στα... ίσα και με παίκτη παραπάνω (μετά το 37' όταν αποβλήθηκε ο Πέπε), με αποτέλεσμα να φτάσουν σ' αυτό το 3-0.

19:47

Τέλος ημιχρόνου.

19:47

Η Πορτογαλία κέρδισε δύο κόρνερ τα οποία όμως πέρασαν ανεκμετάλλευτα.

19:46

45': Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος.

19:45

Ο Κρόος γεμίζει, ο Μπρούνο Άλβες κάνει λάθος απομάκρυνση, η μπάλα φτάνει στον Μίλερ και αυτός εύκολα, σαν σε προπόνηση με σουτ από το ύψος του πέναλτι γράφει το 3-0.

19:45

45': ΓΚΟΛ η ΓΕΡΜΑΝΙΑ!

19:43

Δύσκολες στιγμές περνά πλέον η άμυνα των Πορτογάλων.

19:41

42': Οι Γερμανοί βρίσκουν χώρους, βγαίνουν ταχύτατα μπροστά, η μπάλα φτάνει στον Γκέτσε που πλασάρει από το ύψος του πέναλτι, ο Πατρίσιο μπλοκάρει.

19:40

40': Μετά από εκτέλεση κόρνερ ο Οζίλ σουτάρει μέσα από την περιοχή, άουτ η μπάλα.

19:38

Και όλα αυτα ενώ η Γερμανία είναι ήδη 2-0 μπροστά στο σκορ.

19:38

Ανόητη ενέργεια από τον Πέπε που κρεμάει την Πορτογαλία και την αφήνει με δέκα παίκτες.

19:37

Ο αμυντικός της Πορτογαλίας πήγε στον Μίλερ που ήταν στο έδαφος, οι δύο παίκτες ήρθαν κεφάλι με κεφάλι, ο διαιτητής θεώρησε ότι ο Πορτογάλος είχε πρόθεση να χτυπήσει τον αντίπαλο του και του έδειξε την κόκκινη κάρτα.

19:37

37': ΚΟΚΚΙΝΗ για τον Πέπε.

19:36

Νεύρα ανάμσεα σε Πέπε - Μίλερ!

19:36

Εδώ οι Ίβηρες είχαν την ευκαιρία να σκοράρουν και να ξαναμπούν στο παιχνίδι.

19:35

36': Το κόρνερ εκτελέστηκε, πιο ψηλά απ' ολους ο Έντερ παίρνει την κεφαλιά, η μπάλα ψηλά.

19:35

35': Μοναδική ευκαιρία για την Πορτογαλία. Ο Μουτίνιο πασάρει στον Κοεντράο (που είναι οφ σάιντ), αυτός αντί να πλασάρει αφού βρισκόταν φάτσα με τον Νόιερ, πάει να κάνει πάσα και κερδίζει μόνο το κόρνερ.

19:33

Το παιχνίδι έχει ανοίξει πλέον, η Πορτογαλία έχει ανέβει ψηλά και οι Γερμανοί βρίσκουν χώρους.

19:31

Ο Κρόος εκτελεί το κόρνερ, ο Χούμελς νικά τους πάντες στον αέρα και με καρφωτή κεφαλιά περίπου απο το ύψος του πέναλτι γράφει το 2-0.

19:31

32': ΓΚΟΛ η ΓΕΡΜΑΝΙΑ!

19:30

31': Η Γερμανία βγαίνει με δύο πάσες μπροστά, ο Οζίλ από τα δεξιά ''σπάει'' προς τα έξω στον Γκέτσε, αυτός πλασάρει, η μπάλα κοντράρει και φεύγει κόρνερ.

19:27

Ο Αλμέιδα φαίνεται να έχει υποστεί θλάση.

19:27

28': Δεν μπορεί να συνεχίσει τελικά ο Αλμέιδα. Μέσα ο Έντερ.

19:27

Τώρα σηκώθηκε και περνά εκτός. Με δέκα προσωρινά η Πορτογαλία.

19:26

Μικρή διακοπή, στο έδαφος ο Ούγκο Αλμέιδα.

19:24

25': Ο Νάνι πιάνει εξαιρετικό σουτ περίπου από την γωνία της μεγάλης περιοχής και δεξιά, η μπάλα λίγο πάνω από το δεξί παραθυράκι του Νόιερ.

19:22

Και όλα αυτά ενώ φτάσαμε στο 23'.

19:21

Τρομερός Λαμ ως αμυντικό χαφ, κλέβει την μπάλα από τον Περέιρα που είχε ξεκινήσει ένα σόλο προς τα καρέ του Νόιερ, κερδίζει και το φάουλ μετά.

19:20

Οι Γερμανοί κυκλοφορούν την μπάλα μετά το 1-0, ελέγχουν τον ρυθμό και ''παγώνουν'' όποτε θέλουν το παιχνίδι.

19:14

Να δούμε αν έχει ''απάντηση'' η Πορτογαλία, συμπληρώσαμε το πρώτο τέταρτο και οι Γερμανοί βρήκαν το γρήγορο γκολ που έψαχναν.

19:11

Ο Τόμας Μίλερ από τα 11 βήματα νικά τον Πατρίσιο, που επεσε πάντως σωστά και κάνει το 1-0.

19:11

12': ΓΚΟΛ η ΓΕΡΜΑΝΙΑ!

19:10

Ο Περέιρα κράτησε τον Γκέτσε εντός περιοχής, σωστή απόφαση του Μίλοραντ Μάζιτς να δείξει την ασπρη βούλα.

19:10

Ο Ζοάο Περέιρα το έκανε, βλέπει την κάρτα.

19:10

11': ΠΕΝΑΛΤΙ κερδίζει η ΓΕΡΜΑΝΙΑ!

19:07

8': Απαντά στις ευκαιρίες η Πορτογαλία! Ο Πατρίσιο κάνει λάθος απομάκρυνση, η μπάλα φτάνει στον Κεντίρα που πλασάρει με την μια σε κενή ουσιαστικά εστία, από μακριά ωστόσο, αστοχεί για λίγο!

19:07

8': Λάθος στην γερμανική άμυνα, ο Μουτίνιο βρίσκει αριστερά τον Ρονάλντο, αυτός πιάνει συρτό, δυνατό, διαγώνιο σουτ, ο Νόιερ του λέει όχι!

19:06

6': Μακρινό, φιλόδοξο σουτ του Ρονάλντο, η μπάλα ψηλά, σε μια... κυρία στην εξέδρα!

19:05

Οι Πορτογάλοι εδώ αν είχαν έναν πιο ταχύ παίκτη αντί του Αλμέιδα θα είχαν απειλήσει περισσότερο τον Νόιερ.

19:04

5': Ευκαιρία για την Πορτογαλία που βγάζει ταχύτατα την κόντρα επίθεση με τον Ρονάλντο, αυτός πασάρει στον βαρύ Αλμέιδα ο οποίος πλασάρει με τα χίλια ζόρια, ο Νόιερ εύκολα.

19:01

2': Σέντρα από τα δεξιά του Χέβεντες, κεφαλιά Γκέτσε στο δεύτερο δοκάρι, ο Πέπε απομακρύνει.

19:01

Η Γερμανία στη σέντρα.

19:01

1': Ξεκίνησε η αναμέτρηση.