1
20:50

Τελικό, μεγάλη νίκη για την Ελβετία!

20:49

Απίστευτο φινάλε! Οι Ελβετοί βγάζουν αντεπίθεση, η μπάλα φτάνει στον Ροντριγκεζ, ο οποίος γυρίζει παράλληλα και η χρυσή αλλαγή Σεφέροβιτς με πλασέ από κοντά γράφει το 2-1!

20:49

90'+3: ΓΚΟΛ η ΕΛΒΕΤΙΑ!

20:46

90': Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος.

20:42

86': Ο Αρόγιο εκτελεί με δύναμη, δύσκολα ο Μπενάλιο.

20:42

86': Φάουλ σε καλή θέση για το Εκουαδόρ.

20:40

84': Κάρτα στον Τζουρου για κράτημα σε αντίπαλο του.

20:38

Εκτελέστηκε με πάσα ο Σακίρι σουτάρει, στο τείχος η μπάλα.

20:36

80': Φάουλ σε εξαιρετική θέση για την Ελβετία. Το κέρδισε ο Σακίρι από τον Νομπόα.

20:32

76': Αλλαγή και για το Εκουαδόρ. Έξω ο Μοντέρο, μέσα ο Ρόχας.

20:31

75': Στην θέση του Ντρμιτς ο Σεφέροβιτς για τους Ελβετούς.

20:31

Τελευταίο τέταρτο, πάνω κάτω η μπάλα.

20:29

74': Λάθος στην Ελβετική άμυνα, ο Ένερ Βαλέντσια μπαίνει στην φάση, τελευταία στιγμή ο Φον Μπέργκερ απομακρύνει.

20:29

73': Απίστευτη χαμένη ευκαιρία για την Ελβετία! Τρεις με έναν βγαίνει μπροστά η ομάδα του Χίτσφελντ, σουτ του Σακίρι από πλάγια αριστερά, λίγο άουτ η μπάλα!

20:26

70': Στην θέση του Καϊσέδο ο Αρόγιο για το Εκουαδόρ.

20:26

70': Η Ελβετία σκοράρει με τον Ντρμιτς αλλά το γκολ έχει ακυρωθεί για οφ σάιντ.

20:22

Εκτελέστηκε, ο Ινλέρ απομακρύνει με το κεφάλι.

20:22

66': Κοντά στο γκολ το Εκουαδόρ. Ατομική προσπάθεια του Μοντέρο, σουτάρει με το αριστερό, ο Μπενάλιο με το πόδι δύσκολα σε κόρνερ.

20:19

Οι Ελβετοί μπήκαν φουριόζοι στην επανάληψη, ισοφάρισαν με το καλημέρα, ωστόσο σιγά σιγά το Εκουαδόρ ισορρόπησε και πλέον βλέπουμε ένα μοιρασμένο ματς.

20:17

61': Μακρινό, συρτό, σουτ του Νομπόα, εύκολα ο Μπενάλιο στην γωνιά του.

20:15

60': Κεραυνός του εξαιρετικού Ένερ Βαλέντσια από το ύψος της μεγάλης περιοχής, η μπάλα ελάχιστα άουτ!

20:13

57': Κόρνερ για το Εκουαδόρ, εκτελέστηκε με πάσα, η μπάλα έφτασε στον Γρουέσο ο οποίος δοκίμασε τα πόδια του από μακριά αλλά αστόχησε.

20:12

Προσπαθεί να ισορροπήσει το Εκουαδόρ.

20:11

55': Ο Μοντέρο σε καλή θέση μέσα στην περιοχή, κάνει κάτι σαν σέντρα - σουτ, η μπάλα άουτ.

20:09

53': Κάρτα στον Παρέδες για μαρκάρισμα στον Μεχμέντι που έβγαινε στην κόντρα.

20:08

52': Εκτέλεση φάουλ του Αγιοβί στο δεύτερο δοκάρι, οι του Εκουαδόρ παίζουν βόλεϊ στην μικρή περιοχή, κεφαλιά του Εράσο, η μπάλα άουτ.

20:06

Η Ελβετία έχει βγει αποφασισμένη στην επανάληψη.

20:05

49': Κοντά και σε δεύτερο γκολ οι Ελβετοί! Μακρινό σουτ του Ινλέρ με το αριστερό, η μπάλα έξω.

20:04

Η φάση του 1-1 είναι παρόμοια, για να μην πούμε καρμπόν, με το γκολ του Εκουαδόρ.

20:04

Ο Ροντρίγκεζ εκτελεί το κόρνερ και ο Μεχμέντι με κεφαλιά από την μικρή περιοχή ισοφαρίζει.

20:04

48': ΓΚΟΛ η ΕΛΒΕΤΙΑ!

20:03

47': Δυνατό, συρτό σουτ του Λιχτστάιντερ εκτός περιοχής, η μπάλα ελάχιστα έξω, κόρνερ είναι τελικά!

20:02

Με καθαρό 4-4-2 πλέον οι Ελβετοί και τους Μεχμέντι - Ντρμιτς στην επίθεση.

20:01

46': Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

20:01

46': Αλλαγή για την Ελβετία πριν την σέντρα της επανάληψης. Στην θέση του Στόκερ ο Μεχμέντι.

19:46

Ημίχρονο, 1-0 το Εκουαδόρ.

19:46

45'+1: Σουτ του Βάλτερ Αγιοβί, η μπάλα άουτ.

19:46

Κόρνερ για το Εκουαδόρ.

19:45

45': Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.

19:44

45': Ο Καϊσεδο μέσα στην περιοχή επικίνδυνα, δεν σουτάρει γρήγορα και χάνει την ευκαιρία.

19:41

41': Ο Σακίρι εκτελεί το φάουλ που κέρδισε, η μπάλα περνά απευθείας άουτ.

19:40

Γλιτώνει την κάρτα ο Βάλτερ Αγιοβί.

19:40

41': Σκληρό φάουλ στον Σακίρι.

19:38

7-2 συνολικά τα κόρνερ, υπέρ των Ελβετών φυσικά.

19:38

Τραγική εκτέλεση Σακίρι...

19:38

38': Και νέο κόρνερ για τους Ελβετούς!

19:36

Ούτε τώρα! Το κόρνερ εκτελέστηκε με πάσα, σέντρα - σουτ του Σακίρι, ο Ντομίνγκεζ μπλοκάρει.

19:36

36': Κεραυνός του Ινλέρ εκτός περιοχής, ο Ντομίνγκεζ δύσκολα στην γωνιά του σε κόρνερ!

19:33

Εκτελεί ο Σακίρι, κεφαλιά του Μπεχράμι, ο Ντομίνγκεζ μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια,

19:33

33': Νέο κόρνερ, πιέζουν οι Ελβετοί!

19:31

Και αυτό περνά χωρίς αποτέλεσμα, η μπάλα πέρασε από τον Τζουρου και έφυγε πλάγιο άουτ από την άλλη πλευρά.

19:31

31': Κόρνερ για την Ελβετία μετά από ανέβασμα του Στόκερ.

19:30

Και όλα αυτά ενώ συμπληρώσαμε μισή ώρα αγώνα.

19:29

Σε θέση άμυνας το Εκουαδόρ, έτοιμο να χτυπήσει στην κόντρα όταν βρει χώρο.

19:29

Η Ελβετία έχει ανέβει ψηλά μετά το 0-1, κυκλοφορεί την μπάλα και πιέζει.

19:27

28': Ο Σακίρι εκτελεί, ο Στόκερ στο πρώτο δοκάρι παίρνει την κεφαλιά, ψηλά η μπάλα.

19:27

27': Νέο κορνερ για την Ελβετία.

19:25

Με πάσα εκτελέστηκε, γεμίζει ο Σακίρι, εύκολη δουλειά για τον Ντομίνγκεζ που μπλοκάρει.

19:24

25': Σουτ του Σακίρι, κοντράρει η μπάλα αλλάζει πορεία και φεύγει κόρνερ.

19:23

Για να δούμε αν έχουν απάντηση οι Ελβετοί.

19:22

Ο Τζουρου άργησε να πάει στον αντίπαλο του, ο Μπενάλιο έμεινε καρφωμένος στο τέρμα του και η ζημιά έγινε για τους Ελβετούς.

19:22

Ο Βάλτερ Αγιοβί εκτελεί το φάουλ, ο Ένερ Βαλέντσια ανενόχλητος με κεφαλιά από την μικρή περιοχή στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

19:21

22': ΓΚΟΛ το ΕΚΟΥΑΔΟΡ!

19:21

21': Φάουλ σε καλή θέση - για ένα γέμισμα - για το Εκουαδόρ, το κέρδισε ο Μοντέρο.

19:19

Εκτελέστηκε αλλα πέρασε ανεκμετάλλευτο για τους Ελβετούς.

19:19

19': Κεραυνός του Ροντρίγκεζ από αριστερά, ο Ντομίνγκεζ δύσκολα σε κόρνερ.

19:18

Πάει να αποκτήσει κάπως ρυθμό το ματς εδ1 και λίγα λεπτά με τις δύο ομάδες να είναι προσεκτικές.

19:17

17': Ο Ένερ Βαλέντσια βρέθηκε επικίνδυνα στην περιοχή των Ελβετών, σούταρε, η μπάλα όμως κόντραρε πήρε ύψος και ο Μπενάλιο απομάκρυνε με γροθιές.

19:15

16': Ο Ινλέρ βρίσκει τον Σακίρι, εκείνος κάνει ωραία προσπάθεια στον άξονα, περνά τον αντίπαλο του, σουτάρει συρτά με δύναμη, ο Ντομίνγκεζ είναι εκεί!

19:12

13': Μακρινό σουτ του Ξάκα, η μπάλα άουτ, ήλεγχε την πορεία ο Ντομίνγκεζ δεν ανησύχησε.

19:10

Πρώτο δεκάλεπτο στο Estadio Nacional, το Εκουαδόρ εξακολουθεί να πατά καλύτερα, με την Ελβετία να προσπαθεί να ισορροπήσει.

19:10

10': Σέντρα του Λιχτστάινερ από δεξιά, η μπάλα απευθείας στην αγκαλιά του Ντομίγνκεζ.

19:04

Με πάσα εκτελέστηκε, ο Μοντέρο βγαίνει με την μπάλα άουτ πριν προλάβει να γυρίσει.

19:04

5': Κόρνερ για το Εκουαδόρ που έχει μπει δυνατά!

19:03

4': Εκτελέστηκε με δύναμη από τον Βάλτερ Αγιοβί, η μπάλα στην αγκαλιά του Μπενάλιο.

19:03

3': Φάουλ σε καλή θέση, για ένα γέμισμα, κερδίζει το Εκουαδόρ με τον Νομπόα.

19:01

Εκτελέστηκε αλλά περνά ανεκμετάλλευτο.

19:01

1': Κόρνερ για το Εκουαδόρ.

19:01

1': Σέντρα στο ματς!