Τελικο αποτέλεσμα, 3-1 η Κόστα Ρίκα, μεγάλη νίκη κόντρα στην ισχυρή Ουρουγουάη.

23:54

Δολοφονική η κλωτσιά στον Κάμπελ.

23:53

90'+4: ΚΟΚΚΙΝΗ για την Ουρουγουάη, την βλέπει σωστά ο Μάξι Περέιρα.

23:53

Δολοφονικό μαρκάρισμα του Περέιρα στον Κάμπελ και ένταση!

23:52

Εκτελέστηκε με πάσα, πλάγιο άουτ υπέρ των Κοσταρικανών, δύο λεπτά ακόμα.

23:52

90'+3: Κόρνερ για την Κόστα Ρίκα, ο κερδίζει έξυπνα ο Κάμπελ.

23:49

90': Πέντε λεπτά ο έξτρα χρόνος.

23:47

89': Αλλαγή για την Ουρουγουάη, τρίτη και τελευταία. Στην θέση του Μπολάνιος ο Μπαράντες.

23:46

Εκτελεί ο Λοδέιρο, με γροθιές ο Νάβας σε πλάγιο άουτ.

23:46

87': Κόρνερ για την Ουρουγουάη.

23:44

Πάρτι η Κόστα Ρίκα!

23:43

Ο Τζοέλ Κάμπελ κάνει μαγική μπαλιά -τρύπα, ο Ουρένια βγαίνει ταχύτατα στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας και πλασάρει με την μια τον Μουσλέρα για το 1-3!

23:43

84': ΓΚΟΛ η ΚΟΣΤΑ ΡΙΚΑ!

23:43

Εξαιρετική η Κόστα Ρίκα στην επανάληψη, έχει μπλοκάρει την Ουρουγουάη με το 5-4-1

23:41

82': Δεύτερη αλλαγή για την Κόστα Ρίκα. Έξω ο Ρουίζ, μέσα ο Ουρένια.

23:40

81': Κάρτα στον Μάρτιν Κάσερες για σκληρό μαρκάρισμα.

23:39

Μπήκαμε στο τελευταίο δεκάλεπτο, η Κόστα Ρίκα αντέχει στην πίεση των Ουρουγουανών και κρατά αυτό το 2-1.

23:35

Το κόρνερ εκτελέστηκε αλλά πέρασε ανεκμετάλλευτο για τους Κοσταρικανούς.

23:35

76': Στην θέση του Κριστιάν Ροντρίγκεζ ο Ερνάντεζ για την Ουρουγουάη.

23:35

76': Κόρνερ για την Κόστα Ρίκα.

23:33

74': Αλλαγή για την Κόστα Ρίκα. Έξω ο Τεχέδα, μέσα ο Χοσέ Κουμπέρο.

23:31

Εκτελεί ο Λοδέιρο, άσχημα στο δεύτερο δοκάρι.

23:31

72': Νέο κόρνερ για την Ουρουγουάη που πιέζει.

23:29

Εκτελέστηκε, απομακρύνουν οι αμυντικοί των Κοσταρικανών.

23:29

70': Κεφαλιά του Καβάνι, ο Νάβας δύσκολα σε κόρνερ!

23:27

69': Μακρινό σουτ του Μποργκές, φιλίδοξη προσπάθεια, ψηλά η μπάλα.

23:27

68': Οφ σάιντ ο Καβάνι που είναι καλά κλεισμένος στο δεύτερο μέρος.

23:25

Μπήκαμε στο τελευταίο 25λεπτο, δεν δείχνει να αντιδρά η Ουρουγουάη.

23:24

66': Εκτέλεση φάουλ του Μπολάνιος, κεφαλιά του Ρουίζ από το ύψος του πέναλτι, άουτ η μπάλα.

23:23

''Λάμψη'' Κάμπελ στο Estadio Castelao!

23:23

64': Ο Κάμπελ πιανει εκπληκτικό σουτ από μακριά, η μπάλα ελάχιστα άουτ!

23:22

Και ο Όσκαρ Ταμπάρεζ προσπαθεί να διορθώσει τα αδιόρθωτα!

23:21

Η Ουρουγουάη δεν έχει βγει καν στον αγωνιστικό χώρο στην επανάληψη, κάνει το ένα λάθος μετά το άλλο!

23:19

60': Και δεύτερη κίνηση του Ταμπάρεζ. Βγάζει τον Γκαργκάνο και βάζει τον Γκονζάλεζ.

23:19

60': Αλλαγή για την Ουρουγουάη. Έξω ο Φορλάν μέσα ο Λοδέιρο.

23:18

Ο Λουίς Σουάρεζ κάνει ζέσταμα για την Ουρουγουάη, όλα δείχνουν πως ο Όσκαρ Ταμπάρεζ θα αναγκαστεί να τον χρησιμοποιήσει αν και δεν είναι 100% έτοιμος.

23:17

Μέσα σε 4 λεπτά η Κόστα Ρίκα φέρνει τα πάνω κάτω!

23:17

Εκτέλεση φάουλ του Μπολάνιος, ο Ντουάρτε ξεφεύγει από τους αμυντικούς και με κεφαλιά ψαράκι στο δεύτερο δοκάρι δίνει το προβάδισμα στην ομάδα του.

23:16

58': ΓΚΟΛ η ΚΟΣΤΑ ΡΙΚΑ!

23:15

56': Κάρτα στον Γκαργκάνο.

23:13

Σέντρα από δεξιά του Γκονζάλεζ, ο Λουγκάνο δεν διώχνει σωστά με το κεφάλι, η μπάλα φτάνει στον Κάμπελ και αυτός με κεραυνό εντός περιοχής ισοφαρίζει.

23:13

54': ΓΚΟΛ η ΚΟΣΤΑ ΡΙΚΑ!

23:11

52': Ωραία προσπάθεια του Καβάνι έξω από την περιοχή, δοκιμάζει ένα φιλόδοξο σουτ, η μπάλα ψηλά.

23:10

Σπουδαία, χαμένη, ευκαιρία για τους Κοσταρικανούς.

23:09

50': Εκτέλεση φάουλ για την Κόστα Ρίκα, ο Ντουάρτε δεν μπορεί να νικήσει σε πρώτη φάση με κεφαλιά τον Μουσλέρα, ενώ εν συνεχεία πλασάρει άσχημα.

23:09

50': Κάρτα στον Λουγκάνο για σκληρό τάκλιν στον Κάμπελ.

23:04

Χωρίς αλλαγές από τους δύο προπονητές, Όσκαρ Ταμπάρεζ και Χόρχε Λουίς Πίντο.

23:04

46': Σέντρα στην επανάληψη.

23:03

Οι δύο ομάδες επιστρέφουν σιγά σιγά στον αγωνιστικό χώρο.

22:48

Τέλος πρώτου ημιχρόνου, 1-0 η Ουρουγουάη.

22:47

45'+2: Κεφαλιά του Κάμπελ μετά από σέντρα από δεξιά, άουτ η μπάλα!

22:46

45': Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος.

22:45

Εκτέλεσε ο Φορλάν, απομάκρυναν οι Κοσταρικανοί.

22:44

44': Σουτ του Φορλάν, η μπάλα κοντράρει αλλάζει πορεία, ο Νάβας δύσκολα σε κόρνερ.

22:44

43': Εκτελέστηκε από τον Μπολάνιος, κακή έξοδος του Μουσλέρα, για καλή του τύχη ωστόσο η μπάλα περνά απ' όλους.

22:43

Κόρνερ για την Κόστα Ρίκα.

22:41

40': Σουτ του Φορλάν από το ύψος της μεγάλης περιοχής, άστοχο, η μπάλα άουτ.

22:38

Έχει πέσει ο ρυθμός, η Ουρουγουάη ελέγχει την κατάσταση.

22:37

Τελευταίο δεκάλεπτο στο πρώτο μέρος.

22:32

Ο Μπολάνιος εκτελεί, η μπάλα περνά απ' όλους, απευθείας άουτ από την άλλη μεριά.

22:32

Πέρασε ανεκμετάλλευτο, νέο κόρνερ για την Κόστα Ρίκα.

22:31

31': Εκτελέστηκε το φάουλ, η μπάλα μένει στα καρέ της Ουρουγουάης, ο Γκονζάλεζ σουτάρει, κόρνερ.

22:31

Συμπληρώσαμε μισή ώρα αγώνα.

22:30

Και τώρα κερδίζει ένα φάουλ από τον Αρεβάλο Ρίος.

22:30

Ότι πιο επικίνδυνο έχει να παρουσιάσει η Κόστα Ρίκα είναι ο Κάμπελ, σε έναν ρόλο ψευτο 9αριου.

22:28

Κοντά στην ισοφάριση η Κόστα Ρίκα!

22:27

27': Κεραυνός του Κάμπελ από το... σπίτι του, η μπάλα ελάχιστα έξω από το αριστερό παραθυράκι του Μουσλέρα!

22:26

26': Η Ουρουγουάη κυκλοφορεί ωραία την μπάλα, οι της Κόστα Ρίκα δεν διώχνουν σωστά, αλλά ο Φορλάν σουτάρει άσχημα με το αριστερο και με την μια.

22:25

Να δούμε την αντίδραση των Κοσταρικανών πλέον, αφού πρέπει να βγουν από την άμυνα τους και να αλλάξουν τρόπο παιχνιδιου.

22:24

Ο Εντίνσον Καβάνι από τα 11 βήματα νικά τον Κέιλορ Νάβας, ο οποίος έπεσε σωστά πάντως και ανοίγει το σκορ.

22:24

24': ΓΚΟΛ η ΟΥΡΟΥΓΟΥΑΗ!

22:23

Ναι είναι πεντακάθαρο πέναλτι, ο Ντίαζ έχει κρατήσει τον Λουγκάνο.

22:23

Ο Φέλιξ Μπριχ έχει δει κράτημα στον Λουγκάνο μετά την εκτέλεση φάουλ.

22:23

22': ΠΕΝΑΛΤΙ για την ΟΥΡΟΥΓΟΥΑΗ.

22:22

Φάουλ σε καλή θέση για την Ουρουγουάη, για ένα γέμισμα.

22:21

Με 4-4-2 οι Ουρουγουανοί και επιθετικό δίδυμο Καβάνι - Φορλάν. Μέχρι στιγμής δεν έχουν βρει ρυθμό ωστόσο, η Κόστα Ρίκα είναι καλά οργανωμένη πίσω.

22:19

64.000 θεατές η χωρητικότητα του Estadio Castelao, το οποίο δεν είναι κατάμεστο.

22:17

16': Ευκαιρία για την Ουρουγουάη. Εκτέλεση φάουλ του Φορλάν, λάθος στην άμυνα της Κόστα Ρίκα, η μπάλα φτάνει στον Καβάνι ο οποίος πλασάρει άσχημα.

22:16

Ήταν πιο μπροστά από την αντίπαλη άμυνα ο στόπερ της Ουρουγουάης και πρωταθλητής Ισπανίας με την Ατλέτικο.

22:15

14': Η Ουρουγουάη σκοράρει με τον Γκοντίν αλλά το γκολ έχει ακυρωθεί σωστά για οφ σάιντ.

22:12

12': Κεφαλιά του Μπράιαν Ρουίζ από το ύψος του πέναλτι, άουτ η μπάλα, πάνω απο το δοκάρι του Μουσλέρα.

22:12

Αρκετά δυναμικό παιχνίδι στο πρώτο δεκάλεπτο.

22:10

Εκτελέστηκε, επιθετικό φάουλ βλέπει ο Φέλιξ Μπριχ και ''τελειώνει'' την φάση.

22:10

9': Κόρνερ κερδίζει η Κόστα Ρίκα.

22:08

7': Λάθος στην άμυνα των Κοσταρικανών, ο Φορλάν δεν μπορεί να μπει στην φάση, ο Νάβας μπλοκάρει.

22:06

Τίποτα ιδιαίτερο στο πρώτο πεντάλεπτο, αναγνωριστικό παιχνίδι από τις δύο ομάδες.

22:03

Στην κορυφή της επίθεσης για την Κόστα Ρίκα παίζει ο Τζοέλ Κάμπελ, ο οποίος αγωνίστηκε φέτος ως δανεικός στον Ολυμπιακό από την Άρσεναλ.

22:01

1': Ξεκίνησε ο αγώνας, στη σέντρα η Ουρουγουάη.

22:01

Όρκος νίκης από τους Κοσταρικανούς.

21:58

Ολοκληρώθηκε η ανάκρουση, όλα έτοιμα για δράση!

21:55

Αρχικά αυτός της Ουρουγουάης, ακολουθεί εκείνος της Κόστα Ρίκα.

21:54

Η ώρα των εθνικών ύμνων.

21:54

Στο άλλο ματς του Δ' ομίλου η Αγγλία αντιμετωπίζει στις 1.00 την Ιταλία στην μεγάλη τιτανομαχία.