2
02:53

Τελικό αποτέλεσμα, 2-1 οι Ιταλοί τους Άγγλους.

02:52

90'+4: Εκτελεί ο Πίρλο με απίστευτη δύναμη, στο οριζόντιο δοκάρι η μπάλα!

02:51

Φάουλ σε καλή θέση για την Ιταλία.

02:50

90'+2: Κάρτα στον Στέρλινγκ για μαρκάρισμα στον Παρόλο, είναι η πρώτη στο ματς!

02:49

90': Πέντε λεπτά ο έξτρα χρόνος.

02:47

Εκτελέστηκε, οι Ιταλοί απομακρύνουν.

02:47

89': Κόρνερ για την Αγγλία, όλοι μπροστά!

02:45

87': Σουτ του Ρούνεϊ με το αριστερό εκτός περιοχής, αστοχεί απελπιστικά.

02:43

85': Ο Τζέραρντ εκτελεί, ψηλά η μπάλα.

02:42

84': Φάουλ σε εξαιρετική θέση για την Αγγλία.

02:39

Μπήκαμε στο τελευταίο δεκάλεπτο.

02:37

79': Μέσα ο Λαλάνα, έξω ο Στάριτζ για τους Άγγλους.

02:37

79': Αλλαγή για την Ιταλία. Στην θέση του Καντρέβα ο Παρόλο.

02:35

Εκτελέστηκε, άσχημα από τον Ρούνεϊ.

02:35

77': Εκτελεί ο Μπέινς, ο Σιρίγκου πέφτει στη γωνιά του και διώχνει σε κόρνερ.

02:34

Μπέινς και Τζέραρντ στην μπάλα.

02:33

Φάουλ σε καλή θέση για την Αγγλία.

02:33

Μπήκαμε στο τελευταίο τέταρτο, όλη η Ιταλία πίσω.

02:31

73': Αλλαγή και για τους Άγγλους. Μέσα ο Γουίλσιρ, έξω ο Χέντερσον.

02:30

73': Στην θέση του Μπαλοτέλι ο Ιμόμπιλε για την Ιταλία.

02:30

72': Με πάσα αυτή την φορά, κεραυνός του Τζόνσον, η μπάλα άουτ.

02:30

Εκτελέστηκε, νέο κόρνερ.

02:29

71': Κόρνερ για την Αγγλία, ακόμα ένα.

02:26

68': Δυνατό σουτ του Καντρέβα που βρήκε χώρο έξω από την περιοχή, λίγο αουτ η μπάλα, ήλεγχε την πορεία πάντως ο Χαρτ που έπεσε.

02:25

Εκτέλεσε ο Μπέινς, βγαίνει μπλοκάρει και καθαρίζει την φάση ο Σίριγκου.

02:24

66': Κόρνερ για την Αγγλία.

02:22

Πάνω κάτω η μπάλα, εξαιρετικό παιχνίδι.

02:22

64': Στην κόντρα οι Άγγλοι με τον Μπάρκλεϊ, σουτάρει με το δεξί, ο Σιρίγκου του λέει όχι!

02:20

62': Μεγάλη ευκαιρία για τους Άγγλους. Ο Μπέινς παίζει κάθετα στον Ρούνεϊ, αυτός σουτάρει με το δεξί, η μπάλα άουτ.

02:19

61': Αλλαγή για την Αγγλία. Στην θέση του Γουέλμπεκ ο Μπάρκλεϊ.

02:19

61': Δυνατό σουτ του Στάριτζ έξω απο την μεγάλη περιοχή, η μπάλα ελάχιστα άουτ.

02:15

57': Στην θέση του Βεράτι ο Μότα για τους Ιταλούς.

02:14

56': Ζητά πέναλτι ο Τζέραρντ για σύγκρουση με τον Παλέτα, καμία περίπτωση, σωστα ο Κάιπερς έδειξε παίζετε.

02:14

Εκτελέστηκε χωρίς αποτέλεσμα.

02:14

56': Κερδίζουν κόρνερ.

02:13

Ανεβάζουν στροφές οι Άγγλοι.

02:13

55': Φαρμακερό παράλληλο γύρισμα του Γκλεν Τζόνσον από δεξιά, δύσκολα απομακρύνει ο Παλέτα όπως όπως.

02:12

54': Ο Ρούνεϊ κάνει την κούρσα στον άξονα, πλασάρει από το ύψος της μεγάλης περιοχής, άουτ η μπάλα.

02:11

Για να δούμε αν έχει δεύτερη ''απάντηση'' η Αγγλία.

02:08

Εξαιρετική προσπάθεια του Καντρέβα από δεξιά, ''αδειάζει'' τον Μπέινς, σεντράρει πάρε - βάλε στον Μπαλοτέλι και ο Σούπερ Μάριο με καρφωτή κεφαλιά κάνει το 2-1.

02:08

50': ΓΚΟΛ η ΙΤΑΛΙΑ!

02:07

Πέρασε ανεκμετάλλευτο...

02:07

49': Υπέροχη προσπάθεια του Στάριτζ, φέρνει την μπάλα στο αριστερό, σουτάρει δυνατά, ο Σιρίγκου δύσκολα! Κόρνερ για την Αγγλία...

02:06

48': Γέμισμα προς τον Μπαλοτέλι που βγαίνει στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας, δεν υπάρχει φάση, οφ σάιντ.

02:04

Χωρίς αλλαγές για τις δύο ομάδες.

02:03

46': Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

02:02

Οι δύο ομάδες επιστρέφουν στον αγωνιστικό χώρο για την έναρξη της επανάληψης.

01:47

Τέλος ημιχρόνου!

01:47

45'+3: ΔΟΚΑΡΙ για την ΙΤΑΛΙΑ! Το κόρνερ εκτελέστηκε με πάσα, ο Καντρέβα σουτάρει, η μπάλα σταματά στο δεξί δοκάρι του Χαρτ.

01:46

45'+2: Πλασέ του Μπαλοτέλι, ο Γιαγκέλκα πάνω στην γραμμή απομακρύνει σε κόρνερ! Απίθανη έμπνευση από τον φορ της Ιταλίας που πήγε να κρεμάσει τον Χαρτ που είχε βγει εκτός εστίας.

01:45

45': Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος.

01:44

45': Ο δεξιός μπακ των Ιταλών Νταρμιάν βρίσκει χώρο, κάνει διαγώνια κίνηση προς τον άξονα, κουβαλά την μπάλα, ωστόσο σουτάρει ψηλά.

01:40

41': Οφ σάιντ ο Καντρέβα, προσπάθησε να βγει στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας.

01:40

Πέντε λεπτά ακόμα για το φινάλε του πρώτου μέρους, στο 1-1 οι δύο ομάδες μετά την γρήγορη ''απάντηση'' των Άγγλων.

01:39

Υπάρχει πρόβλημα στον πάγκο της Αγγλίας, με έναν ανθρωπο του προπονητικού τιμ, ο οποίος μεταφέρθηκε εκτός γηπέδου με το φορείο.

01:37

Τα ''Λιοντάρια'' βγαίνουν ταχύτατα μπροστά με δύο πάσες, ο Γουέιν Ρούνεϊ από αριστερά γυρίζει παράλληλα και ο Ντάνιελ Στάριτζ από κοντά σε κενή εστία ισοφαρίζει.

01:37

37': ΓΚΟΛ η ΑΓΓΛΙΑ!

01:34

Η ''Σκουάντρα Ατζούρα'' εκτελεί με πάσα το κόρνερ, ο Πίρλο αφήνει την μπάλα κάτω από τα πόδια, αυτή φτάνει στον Μαρκίζιο και εκείνος με ξερό σουτ εκτός περιοχής σημαδεύει γωνία για το 1-0.

01:34

35': ΓΚΟΛ η ΙΤΑΛΙΑ!

01:33

34': Κόρνερ για την Ιταλία.

01:32

33': Ο Νταρμιάν ''σπάει'' την μπάλα προς τα έξω, μετά από μπαλιά του Ντε Ρόσι, ο Μπαλοτέλι από κοντά δεν μπορεί να σκοράρει με το κεφάλι.

01:32

32': Εκτέλεση φάουλ του Τζέραρντ που έψαξε συμπαίκτη του, η μπάλα απευθείας στην αγκαλιά του Σιρίγκου.

01:30

Μισή ώρα στο Arena Amazonia, πάντα στο 0-0 Αγγλία και Ιταλία.

01:27

28': Ο Καντρέβα σουτάρει με το δεξί από μακριά, αρκετά μέτρα έξω η μπάλα από το δεξί δοκάρι του Χαρτ.

01:24

25': Εκτέλεσε ο Μπέινς, ο Σιρίγκου με διπλή προσπάθεια μπλοκάρει.

01:23

Εκτελέστηκε, νέο κόρνερ για τα ''Λιοντάρια'' που πιέζουν.

01:23

24': Κόρνερ για την Αγγλία μετά από γύρισμα του Γουέλμπεκ και τάκλιν του Μπαρτσάλι ο οποίος λίγο ήθελε να σημειώσει αυτογκόλ.

01:22

23': Ο Μπαλοτέλι δοκιμάζει τα πόδια του από μακρινή απόσταση, ψηλά η μπάλα.

01:21

22': Παράλληλο γύρισμα του Στέρλινγκ, αρκετά επικίνδυνο, ο Γουέλμπεκ υπό πίεση δεν μπορεί να μπει στην φάση και η μπάλα περνά πλάγιο άουτ από την άλλη μεριά.

01:19

Για καλή του τύχη η μπάλα πήγε σε αμυντικό και όχι σε κάποιον επιθετικό της Ιταλίας.

01:18

19': Μακρινό σουτ του Μαρκίζιο, δύσκολα ο Χαρτ απομακρύνει.

01:15

16': Φιλόδοξο σουτ του Γκλεν Τζόνσον με το αριστερό, δεν ανησυχεί ο Σιρίγκου.

01:13

13': Ο Στάριτζ μπαίνει ταχύτατα από δεξιά, προσπαθεί να γυρίσει την μπάλα έξω, ο Σιρίγκου μετά από κόντρες σε αμυντικούς του μπλοκάρει.

01:11

11': Οι Ιταλοί ''πουλάνε'' την μπάλα στον άξονα, ο Γουέλμπεκ πιάνει δυνατό, μακρινό αουτ, αλλά αστοχεί.

01:10

Πρώτο δεκάλεπτο, μοιρασμένο παιχνίδι με καλό ρυθμό.

01:05

5': Δυνατό σουτ του Χέντερσον, ο Σιρίγκου δύσκολα πέφτει στη γωνιά του και απομακρύνει.

01:04

Η πρώτη μεγάλη ευκαιρία του αγώνα ανήκει στους Άγγλους.

01:03

4': Ο Στέρλινγκ κουβαλά την μπάλα στον άξονα, πιάνει ένα δυνατό σουτ εκτός περιοχής, αλλά αστοχεί για λίγο!

01:02

3': Επικίνδυνη σέντρα του Νταρμπιαν από δεξιά, όπως όπως ο Γιαγκέλκα.

01:01

1': Ξεκίνησε η αναμέτρηση στο Arena Amazonia.

01:01

Όλα έτοιμα για τη σέντρα.

01:01

Η ώρα για τους εθνικούς ύμνους, πρώτα αυτός των Άγγλων, ακολουθεί εκείνος των Ιταλών.

01:01

Οι δύο ομάδες κάνουν την εμφάνιση τους στον αγωνιστικό χώρο.

01:01

Οι Κοσταρικανοί ήδη έχουν 3 πόντους μετά την σπουδαία νίκη τους (3-1) απέναντι στην ''Σελέστε''.