2
-
0
17:52

Τελικό στην Τρίπολη, ο Αστέρας παίρνει μια δίκαιη νίκη (2-0) απέναντι στην Καλλονή, η οποία προσπάθησε αν και από το 24' έπαιζε με δέκα παίκτες, λόγω της αποβολής του Αναστασιάδη

17:50

Ο Αστέρας έφυγε στην αντεπίθεση, η μπάλα έφτασε στον Καράσκο και εκείνος με δυνατό σουτ γράφει το 2-0

17:49

90+1': ΓΚΟΛ ο Αστέρας, 2-0 και game over!

17:48

90': Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

17:46

89': Έχει ανοίξει το παιχνίδι στα τελευταία λεπτά με την Καλλονή να τα παίζει όλα για όλα και να ανεβαίνει ψηλά

17:40

83': Έχει χάσει τον ρυθμό του το ματς στα τελευταία λεπτά, με αποτέλεσμα να έχει ισορροπήσει κάπως η Καλλονή

17:38

80': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του και ο Αστέρας. Έξω Ναβάρο, μέσα Έντο...

17:38

79': Τρίτη και τελετυταία αλλαγή για την Καλλονή. Στη θέση του Χουανλού ο Σιλιγαρδάκης.

17:34

75': Στην θέση του Μανούσου περνάει ο Περόνε

17:33

75': Τελευταίο τέταρτο στην Τρίπολη, με τον Γιάννη Ματζουράκη να ετοιμάζει αλλαγές

17:30

72': Ο Κάφα σούταρε από μακριά, η μπάλα κόντραρε στον Γκάσιτς, κατέλησε στον Ντε Μπλάσις, αλλά αυτός πλάσαρε άουτ

17:28

Ύστερα από φάση διαρκείας στα καρέ της Καλλονής, η μπάλα κατέληξε στα πόδια του Ντε Μπλάσις ο οποίος με ωραίο πλασέ από το ύψος της μικρής περιοχής γράφει το 1-0

17:27

69': ΓΚΟΛ για τον Αστέρα!

17:26

68': Καλή στιγμή για τον Αστέρα. Γέμισμα του Τσαμπούρη, Χουάνμα και Καράσκο δεν μπορούν να σπρώξουν τη μπάλα στα δίχτυα

17:25

67': Κάρτα στον Χουανλού

17:24

66': Στη θέση του Γκρατσίνι ο Κάφα. Δεύτερη αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης

17:22

Υπο καταρακτώδη βροχή πλέον ο αγώνας...

17:21

63': Ελάχιστα άουτ φεύγει η μπάλα μετά το σουτ του Ουσέρο. Πιέζει ο Αστέρας, ψάχνει το γκολ...

17:21

62': Πρώτο αξιόλογο σουτ στην επανάληψη για την Καλλονή με τον Λεοζίνιο, κανένα πρόβλημα για τον Φερνάντεζ

17:20

61': Σέντρα του Πιπίνη, κεφαλιά του Ναβάρο η μπάλα φεύγει έξω

17:17

Έχει ξεκινήσει να βρέχει εδώ και λίγα λεπτά στην Τρίπολη

17:16

58': Αλλαγή για τον Αστέρα, στην θέση του Ζησόπουλου ο Καράσκο

17:13

Πιέζει ο Αστέρας Τρίπολης, που έχει κλείσει στα καρέ της την Καλλονή, η οποία να θυμίσουμε πως από το 24' παίζει με δέκα παίκτες λόγω της αποβολής του Αναστασιάδη

17:13

55': Κάρτα στον Χωριανόπουλο για κράτημα στον Ντε Μπλάσις

17:12

54': Σουτ του Ουσέρο από καλή θέση, η μπάλα κοντράει σε αμυντικούς της Καλλονής

17:09

Πρόσωπο του αγώνα μέχρι στιγμής ο γκολκίπερ της Καλλονής, έχει σταματήσει με σωτήριες επεμβάσεις, σε τουλάχιστον 4 περιπτώσεις, τους παίκτες του Αστέρα

17:07

48': Πάσα του Ουσέρο στον Ντε Μπλάσις ο οποίος έφυγε την πλάτη της άμυνας της Καλλονής, πλάσαρε, ωστόσο και πάλι ο Σιδεράκης έσωσε την ομάδα του

17:06

48': Μακρινό σουτ του Πιπίνη, μπλοκάρει ο Σιδεράκης

17:03

46': Σέντρα στην επανάληψη

16:48

Στο 0-0 Αστέρας και Καλλονή, με τους Αρκάδες να έχουν την υπεροχή και τις ευκαιρίες μετά την αποβολή του Αναστασιάδη από το 24'.

16:47

Τέλος του πρώτο ημιχρόνου

16:45

45': Απίστευτη ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Ντε Μπλάσις, ύστερα από φάουλ του Ναβάρο, γύρισε την μπάλα στον Γκόιαν, εκείνος σε κενή εστία δεν μπόρεσε να σκοράρει

16:42

42': Κάρτα σε Πιπίνη - Σιδεράκη για μια κοκορομαχία

16:41

Στην συνέχεια της φάσης ο Σιδεράκης είπε όχι σε σουτ του Ναβάρο

16:41

41': Η κεφαλιά του Χουάνμα, ύστερα από σέντρα του Ντε Μπλάσις σταμάτησε στο δοκαρι

16:40

Δοκάρι για τον Αστέρα!

16:38

Πρόβλημα τραυματισμού δείχνει να αντιμετωπίζει ο Γκρατσίνι, ο Τσιώλης έχει σηκώσει ήδη για ζέσταμα τον Καράσκο

16:37

37': Νέα καλή στιγμή για τον Αστέρα, μετά από γύρισμα του Πιπίνη ο Χουάνμα δεν μπόρεσε να πλασάρει

16:36

35': Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γκρατσίνι, λίγο άουτ η μπάλα

16:34

34': Ο Γκάσιτς έχει πάει δίπλα στον Λεάντρο στο κέντρο της άμυνας, την ώρα που ο Αστέρας έχοντας την αριθμητική υπεροχή πιέζει για ένα γκολ

16:30

Βγάζει αμυντικό μέσο και βάζει στόπερ ο Ματζουράκης προκειμένου να καλύψει το κενό του Αναστασιάδη ο οποίος αποβλήθηκε

16:29

30': Αλλαγή για την Καλλονή. Στην θέση του Φαρία ο Γκάσιτς

16:27

27': Κάρτα στον Γκοιάν για μαρκάρισμα στον Μανούσο

16:26

25': Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ουσέρο διώχνει δύσκολα στη γωνία του ο Σιδεράκης.

16:25

24': Με δέκα συνεχίζει η Καλλονή, ο Αναστασιάδης δέχεται δεύτερη κίτρινη κάρτα για τράβηγμα στον Χουάνμα

16:21

21': Ο Χουάνμα πέρασε υπέροχα τον Λεάντρο, μπήκε στην περιοχή, ωστόσο δεν μπόρεσε να γυρίσει σωστά την μπάλα στον Τσαμπούρη και έτσι χάθηκε η ευκαιρία να απειλήσει ο Αστέρας

16:18

17': Από μια καλή ευκαιρία οι δύο ομάδες μέχρι τώρα, με τον Αστέρα να είναι στα τελευταία λεπτά πιο κινητικός και να πιέζει

16:14

14': Κάρτα στον Αναστασιάδη για χτύπημα στον Χουάνμα

16:12

12': Μεγάλη στιγμή για τον Αστέρα. Σέντρα του Νάβάρο, κεφαλιά του Χουάνμα ο Σιδεράκης του λέει όχι

16:09

Πρώτη καλή στιγμή στο παιχνίδι, ανήκει στην Καλλονή

16:08

8': Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Λεοζίνιο από 40 μέτρα, άουτ η μπάλα

16:06

5': Πεντάλεπτο στην αναμέτρηση χωρίς κάτι ιδιαίτερο, με τον Αστέρα να έχει την κατοχή της μπάλας

16:01

1': Έναρξη του αγώνα

15:58

Όλα έτοιμα για τη σέντρα στην Τρίπολη, οι δύο ομάδες κάνουν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους διαιτητές

Ερνάντεζ, Τσαμπούρης, Πιπίνης, Γκοιάν, Κοντοές, Ουσέρο, Ζησόπουλος, Ντε Μπλάσις, Χουάνμα, Γκρατσίνι, Ναβάρο.
Αναπ: Μπαντής, Έντο, Λισγάρας, Σέτι, Καράσκο, Πολ, Κάφα.