0
-
0
19:55

Ο Ολυμπιακός Βόλου πάει στο μπαράζ με την Ξάνθη παίρνοντας την ισοπαλία στα Χανιά.

19:55

Τέλος του αγώνα.

19:55

90'+5': Κίτρινη στον Γιαλούση.

19:53

90'+4': Κίτρινη στον Ρίζο.

19:51

90'+3': Αλλαγή για τους φιλοξενούμενους. Βγαίνει ο Ρόκας και μπαίνει ο Ντινόπουλος.

19:48

Άρχισε και πάλι το ματς. Κουτσαίνοντας παίζει ο Ρόκας.

19:48

Πέντε λεπτά ο έξτρα χρόνος.

19:47

Μικρή διακοπή καθώς είναι πεσμένος στον αγωνιστικό χώρο ο Ρόκας.

19:46

Τελευταία δραματικά λεπτά στα Περιβόλια. Οι γηπεδούχοι πιέζουν για το γκολ που θα τους στείλει στο μπαράζ, ο Ολυμπιακός Βόλου κρατάει την πολύτιμη ισοπαλία.

19:45

88': Έξω ο Νικολιάς, μέσα ο Μπρέσκα για τον Ολυμπιακό Βόλου.

19:42

85': Τελευταία αλλαγή για τα Χανιά. Ο Μέλο στη θέση του Γκούμα.

19:39

81': Κίτρινη στον Γκίτκο.

19:38

80': Κίτρινη στον Πάγκαλο.

19:37

79': Κατσίκης αντί Γκούρμα η πρώτη αλλαγή του Ολυμπιακού Βόλου.

19:36

Ευκαιρία για τους γηπεδούχους. Εκτελέστηκε το κόρνερ, η μπάλα έφτασε μέσα στο ύψος της μικρής περιοχής στον Παπατζίκο, ο οποίος σούταρε άουτ.

19:36

78': Νέο κόρνερ για τα Χανιά.

19:34

Το εκτέλεσε ο Κοσταντίνοφ, ο Χατζηησαΐας πήρε την κεφαλιά, η μπάλα έφυγε άουτ.

19:33

76': Κόρνερ για τους γηπεδούχους.

19:32

74': Δεύτερη αλλαγή για τα Χανιά. Ο Λουκίνας στη θέση του Βασιλόγιαννη.

19:32

74': Κίτρινη κάρτα στον Ζέρη.

19:27

Εκτελεί ο Βασιλόγιαννης, διώχνει ο Γκίτκος.

19:27

71': Κόρνερ για τον ΑΟΧ.

19:21

63': Αλλαγή για τα Χανιά. Ο Κοσταντίνοφ στη θέση του Βαλλιάνου.

19:18

Εκτελεί ο Βασιλόγιαννης, διώχνουν οι παίκτες του Ολυμπιακού Βόλου.

19:18

60': Κόρνερ για τα Χανιά που ανεβάζουν την πίεσή τους και πάλι.

19:15

57': Αντεπίθεση των φιλοξενούμενων, ο Νικολιάς μερικά μέτρα έξω απ' την περιοχή κάνει το σουτ, μπλοκάρει ο Ρίζος.

19:12

Εκτέλεσε ο Κατσιαρός, πλάγιο από την απέναντι πλευρά φεύγει η μπάλα.

19:11

54': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό Βόλου.

19:08

50': Κίτρινη κάρτα στον Κατσιαρό.

19:04

Χωρίς αλλαγές οι ενδεκάδες των δύο ομάδων.

19:03

46': Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

18:48

Καλύτεροι οι γηπεδούχοι στο πρώτο 45λεπτο, έχουν απειλήσει αρκετές φορές την εστία του Γκίτκου, αλλά δεν έχουν βρει τον δρόμο προς τα δίχτυα και ο Ολυμπιακός Βόλου κρατάει το πολύτιμο 0-0.

18:48

Τέλος α' μέρους.

18:47

45'+2': Ο Πινδώνης με μια λόμπα προσπαθεί να αιφνιδιάσει τον Ρίζο, αλλά η μπάλα φεύγει άουτ.

18:45

Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος.

18:41

Εκτέλεσε το κόρνερ ο Κολημήτρας, απομάκρυνε με κεφαλιά ο Μαραγκουδάκης.

18:40

41': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό Βόλου, με τον Ρίζο να αποκρούει μία επικίνδυνη εκτέλεση φάουλ του Κατσαριού.

18:34

34': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΑΟΧ! Ο Βασιλόγιαννης βγάζει κάθετα για τον Πάγκαλο, ο οποίος ανενόχλητος από το ύψος του πέναλτι σουτάρει ψηλά άουτ.

18:32

32': Σέντρα του Πάγκαλου, ο Βαλλιάνος νικάει στον αέρα τον Γιαλούση και πιάνει μια δύσκολη κεφαλιά, στην αγκαλιά του Γκίτκου η μπάλα.

18:31

31': Καλή στιγμή για τους γηπεδούχους. Από φάουλ του Βαλλιάνου ο Πάγκαλος παίρνει την κεφαλιά, η μπάλα βρίσκει στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

18:25

Εκτέλεσε ο Βαλλιάνος έδιωξε ο Γκίτκος.

18:24

24': Ευκαιρία για τα Χανιά. Σέντρα του Μανωλά, ο Πάγκαλος από πλάγια κοντινή θέση μέσα στην περιοχή έκανε το πλασέ, η μπάλα πριν περάσει την γραμμή βρίσκει στον Γιαλούση και φεύγει κόρνερ.

18:24

Εκτέλεσε ο Βαλλιάνος, απομάκρυνε με γροθιές ο Γκίτκος.

18:24

24': Κόρνερ για τον ΑΟΧ.

18:19

19': Κίτρινη στον Μελίσση.

18:10

10': Σουτ του Ιωάννου μέσα απ' την περιοχή, η μπάλα φεύγει ψηλά άουτ.

18:06

6': Κίτρινη στον Παγώνη.

18:04

4': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΑΟΧ! Ο Βαλλιάνος εκτελεί το φάουλ, ο Χατζηησαΐας από πολύ κοντά κάνει το σουτ και ο Γκίτκος αποκρούει πάνω στη γραμμή.

18:04

3': Φάουλ σε καλή θέση για σέντρα από δεξιά κερδίζουν οι γηπεδούχοι.

18:01

17:58

Βγήκαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες με τον διαιτητή και τους βοηθούς του.

17:56

Στις εξέδρες βρίσκεται και ο νέος τεχνικός του Πλατανιά, ο Γιάννης Χριστόπουλος, αλλά και ο κόουτς του ΠΑΣ Γιάννινα, Γιάννης Πετράκης.

17:55

Σχεδόν γεμάτο το γήπεδο. Ελάχιστα εισιτήρια πρέπει να έμειναν απούλητα.

17:52

Θυμίζουμε ότι στο αντίστοιχο παιχνίδι της κανονικής περιόδου του πρωταθλήματος τα Χανιά είχαν νικήσει με 2-1.

17:49

Μερικές ώρες πριν την έναρξη του αγώνα υπήρξε ένταση ανάμεσα σε φιλάθλους του ΑΟΧ και τον Αχιλλέα Μπέο, ο οποίος ακολούθησε την αποστολή του Ολυμπιακού Βόλου στα Χανιά.

17:48

Θα πρέπει βέβαια να σημειωθεί ότι αν ο Ολυμπιακός Βόλου πάρει το «τρίποντο» έχει πιθανότητες να πάρει ακόμα και την 2η θέση. Για να συμβεί, βέβαια, αυτό, θα πρέπει την ίδια στιγμή να χάσει η Νίκη Βόλου στο Πανθεσσαλικό από τον Ηρακλή. Ακραίο σενάριο, αλλά υπαρκτό.

17:46

Οι Κρητικοί θέλουν οπωσδήποτε τη νίκη, ενώ στους «ερυθρόλευκους» αρκεί ακόμα και η ισοπαλία.

17:46

ΑΟ Χανιά και Ολυμπιακός Βόλου αναμετρώνται για το ποιος θα πάρει την 3η θέση που οδηγεί στον αγώνα μπαράζ με την Ξάνθη.

17:45

Στο Δημοτικό Γήπεδο Περιβολίων ξεκινάει στις 18.00 το πιο κρίσιμο παιχνίδι της τελευταίας αγωνιστικής των πλέι οφ.

ΧΑΝΙΑ
Ρίζος, Παπατζίκος, Μανωλάς, Παγώνης, Χατζηησαΐας, Γκούμας, Βασιλόγιαννης, Πάγκαλος, Πότσι, Μαραγκουδάκης, Βαλλιάνος
Αναπ: Θεοδωρόπουλος, Πυθαρούλης, Σκάρος, Καμπλιώνης, Κοσταντίνοφ, Μέλο, Λουκίνας
Γκίτκος, Μελίσσης, Πινδώνης, Κατσιαρός, Ζέρης, Ρόκας, Νικολιάς, Κολημήτρας, Γκούρμα, Ιωάννου, Γιαλούσης
Αναπ: Γεωργίου, Κατσίκης, Μπόρας, Κεσίδης, Κόμνος, Ντινόπουλος, Μπρέσκα
Διαιτητής: Δασκαλόπουλος (Κορινθίας) - Βοηθοί: Καρσιώτης (Κορινθίας), Σωτηρόπουλος (Αχαΐας) - 4ος: Παναγιωτόπουλος (Αιτ/νίας)