Τελικό στα Ψαχνά, 1-2 η Νίκη Βόλου που βρίσκεται αγκαλιά με την άνοδο

Τωρα ξεκινα εκ νέου το ματς αφού ο γκολκίπερ της Νίκης σηκώθηκε

19:52

Μικρή διακοπή, ο Αποστολίδης στο έδαφος

19:51

90'+2: Κόκκινη στον Παλαιολόγο, επεδίωξε την δεύτερη κίτρινη

19:50

Μόλις μπήκαμε στις καθυστερήσεις

19:48

90': Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος

19:48

88': Σέντρα Ντινιωτάκη από δεξιά, ο Αποστολίδης μπλοκάρει εύκολα

19:45

Πέντε λεπτά ακόμα στα Ψαχνά με τη Νίκη Βόλου να κρατά σχετικα εύκολα ένα διπλο που είναι μισή άνοδος

19:43

83': Αλλαγή κάνει όμως και ο Ηρακλής Ψαχνών. Ο Ντινιωτακης στο ματς, έξω ο Βασίλης Πατσατζόγλου

19:42

83': Αλλαγή για τη Νίκη Βόλου. Μέσα ο Ακασού έξω ο Μπιτσάκος

19:37

77': Εκτέλεση φάουλ του Σοϊλέδη με το αριστερό, δύσκολα ο Αθανασόπουλος

19:36

76': Κάρτα βλέπει ο Τζανής για σκληρό μαρκάρισμα

19:34

Ο Ισπανός γνωρίζει την αποθέωση από τον κόσμο της Νίκης Βόλου

19:33

74': Αλλαγή για τη Νίκη Βόλου. Στην θέση του Ανιέτε ο Μπακάλης

19:31

Τελευταίο 20λεπτο στα Ψαχνά

19:30

Ο Ανιέτε βρισκει δεξιά τον Ζουλιώτη, αυτος επιχειρεί ένα σουτ με το αριστερό, η μπάλα φτάνει στον Ισαάκ μέσα στην περιοχή και εκείνος με πλασέ από κοντά γράφει το 1-2

19:29

70': ΓΚΟΛ η ΝΙΚΗ!

19:27

Μπήκαμε στο τελευταίο 25λεπτο, για να δούμε τι άλλο επιφυλάσσει ένα ματς που έδειχνε να γέρνει προς τη Νίκη που ήταν σαφώς ανώτερη

19:26

Σέντρα από δεξιά του Ντάνιελ, ο Αποστολίδης κάνει κακή εκτίμηση της φάσης και λάθος έξοδο, χάνει την μπάλα και ο Ντελέκος με ωραίο πλασέ ισοφαρίζει σε 1-1 και ξαναμπαίνει στο κόλπο

19:25

66': ΓΚΟΛ τα ΨΑΧΝΑ!

19:24

Εκτελεί ο Ανιέτε, στο πρώτο δοκάρι απομακρύνει ο Πατσατζόγλου

19:23

64': Κόρνερ κερδίζει η Νίκη Βόλου

19:22

Εκτελεί ο Σοϊλεδης, στο τείχος η μπάλα

19:22

62': Φάουλ σε καλή θέση, για ένα γέμισμα, κερδίζει η Νίκη Βόλου

19:20

Μια ώρα αγώνα στα Ψαχνά με τους γηπεδούχους να προσπαθούν να αντιδράσουν χωρίς αποτέλεσμα

19:18

59': Τώρα η αλλαγή για τη Νίκη Βόλου. Στην θέση του τραυματία Σουλίδη ο Ισαάκ

19:18

59': Αυτοί που την πληρώνουν είναι Παλαιολόγος και Σοϊλέδης

19:17

Νεύρα ανάμεσα σε Σοϊλέδη και Ντάνιελ, στις... κοκορομαχίες μπαίνουν κι άλλοι ποδοσφαιριστές

19:16

Τον Ισαάκ θα ρίξει στο ματς ο Αλέκος Βοσνιάδης

19:16

Πρόβλημα για τη Νίκη με τον Σουλίδη, κρατά το πόδι του, δύσκολα θα συνεχίσει

19:14

55': Απειλούν τα Ψαχνά με πλασέ του Ντάνιελ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, η μπάλα χτυπά σε αμυντικό και φεύγει για λίγο κόρνερ, άουτ δείχνει ο διαιτητής λανθασμένα

19:13

54': Σουτ του Σοϊλέδη, πάει και πάλι να του βγει σαν πάσα, πριν ωστόσο ο Μανουσάκης μπει στην φάση, ο Αθανασόπουλος μπλοκάρει

19:12

52': Σουτ του Ανιέτε έξω από την μεγάλη περιοχή, η μπάλα κοντράρει και φτάνει στην αγκαλιά του Αθανασόπουλου

19:11

Για να δούμε αν μπορεί να αντιδράσει ο Ηρακλής Ψαχνών κι ενώ συμπληρώσαμε το πρώτο πεντάλεπτο στην επανάληψη

19:08

Ο Σοϊλέδης κάνει σουτ με το αριστερό, του βγαίνει πάσα, η μπάλα φτάνει σαν δώρο στα πόδια του Τζιώρα κι αυτός από κοντά με πλασέ κάνει το 0-1

19:08

48': ΓΚΟΛ η ΝΙΚΗ!

19:06

47': Κάκιστη εκτέλεση του Χρήστου Πατσατζόγλου, η μπάλα απευθείας άουτ

19:06

Φάουλ κερδίζουν τα Ψαχνά σε καλή θέση για ένα γέμισμα, για να δούμε...

19:05

46': Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

19:04

46': Στην θέση του Παληγεώργου λοιπόν ο Ντελέκος για τα Ψαχνά

18:47

45': Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος

18:46

45': Νέα απίστευτη, χαμένη, ευκαιρία για τη Νίκη! Ο Τζιώρας φεύγει μόνος απέναντι από τον Αθανασόπουλο, τον περνά αλλά φεύγει λίγο πλάγια και πλασάρει σε κενή εστία άουτ

18:46

Εξαιρετική μπαλιά του Πινειρο στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας, εκεί είναι ο Μανουσάκης ο οποίος παίρνει την κεφαλιά, η μπάλα σταματά στο οριζόντιο δοκάρι και φεύγει άουτ

18:46

44': ΔΟΚΑΡΙ για τη ΝΙΚΗ!

18:45

Με πάσα εκτελέστηκε, ο Ανιέτε μπαίνει στην περιοχή, γυρίζει παράλληλα αλλά δεν βρίσκει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

18:44

43': Καλό σουτ του Ανιέτε έξω από την μεγάλη περιοχή, η μπάλα κοντράρει σε πόδια αμυντικών και φεύγει κόρνερ

18:43

Εκτελέστηκε από τον Σοϊλέδη, οι αμυντικοί των Ψαχνών απομακρύνουν

18:42

41': Κόρνερ για τη Νίκη Βόλου

18:39

Έχει ισορροπήσει ο Ηρακλής Ψαχνών και μάλιστα σε μια, δύο περιπτώσεις έχει γίνει και αρκετά επικίνδυνος

18:38

Εκτελέστηκε αλλά περνά ανεκμετάλλευτο

18:38

36': Ο Ντάνιελ μπαίνει από αριστερά, ''σπάει'' την μπάλα προς τα έξω, ο Πατσατζογλου δεν πλασάρει σωστά , κόρνερ κερδίζουν τα Ψαχνά

18:37

Δέκα λεπτά για το φινάλε του πρώτου μέρους

18:36

34': Ο Ντάνιελ βγαίνει από αριστερά, κάνει την παράλληλη σέντρα ωστόσο ο Αποστολίδης μπλοκάρει

18:35

33': Ωραία σέντρα του Καλαϊτζίδη, ο Ντάνιελ από κοντά δεν μπορεί να πιάσει την κεφαλιά

18:33

Μισή ώρα στα Ψαχνά, πάντα στο 0-0 το παιχνίδι με τους Βολιώτες να έχουν χάσει αρκετές ευκαιρίες για να πάρουν κεφάλι στο σκορ

18:30

28': Μακρινό δυνατό σουτ του Μπιτσάκου, η μπάλα πάνω από την εστία του Αθανασόπουλου

18:28

27': ''Φωνάζει'' για πέναλτι ο Ανιέτε, έχει προηγηθεί ωστόσο οφ σάιντ

18:27

Εκτελέστηκε με πάσα, ο Σοϊλέδης σεντράρει, ο Αθανασόπουλος ''καθαρίζει'' την φάση

18:26

25': Κόρνερ κερδίζει η Νίκη Βόλου

18:25

Στο 23' φτάσαμε, η Νίκη Βόλου έχει πάντα τον έλεχγο στην μεσαία γραμμή και κυκλοφορεί την μπάλα με στόχο να βρει διαδρόμους προς την καλά οργανωμένη άμυνα των Ψαχνών

18:23

Ο Οχάντζα αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού και ζήτησε αλλαγή

18:21

20': Αναγκαστική αλλαγή για τα Ψαχνά. Στην θέση του Οχάντζα περνά ο Καλαϊτζίδης

18:20

Πιέζει η Νίκη Βόλου που ελέγχει απόλυτα το παιχνίδι

18:19

18': Γύρισμα του Μανουσάκη, πριν η μπάλα φτάσει στον Τζιώρα, απομακρύνουν οι αμυντικοί των Ψαχνών

18:18

16': Μοναδική χαμένη ευκαιρία για τη Νίκη Βόλου! Σέντρα του Σοϊλέδη από αριστερά, ο Τζιώρας παίρνει την κεφαλιά από την γωνία της μικρής περιοχής, ωστόσο αστοχεί για λίγο

18:15

14': Σέντρα Πινιέιρο, κεφαλιά Τζιώρα, ο Αθανασόπουλος με εντυπωσιακή επέμβαση του λέει όχι!

18:13

12': Και αυτό ωστόσο περνά ανεκμετάλλευτο για τα Ψαχνά, απευθείας άουτ η μπάλα μετά την άσχημη εκτέλεση του Πατσατζόγλου

18:13

Εκτελέστηκε από τον Ντάνιελ, ο Αποστολίδης αγγίζει την μπάλα και νέο κόρνερ από την άλλη μεριά...

18:12

11': Κόρνερ για τον Ηρακλή Ψαχνών

18:11

10': Πρώτη καλή στιγμή στο ματς είναι για τη Νίκη, ο Τζιώρας βγαίνει στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας, σουτάρει από αρκετά πλάγια θέση δεξιά, η μπάλα ψηλά!

18:08

Πρώτο πεντάλεπτο στα Ψαχνά, η Νίκη Βόλου δείχνει να πατά καλύτερα στο ξεκίνημα

18:06

Ο Ντάνιελ εκτελεί, ο Αποστολίδης βγαίνει και μπλοκάρει την μπάλα

18:06

4': Κόρνερ αυτή την φορά για τα Ψαχνά

18:04

Εκτελέστηκε ο Αθανασόπουλος απομακρύνει με γροθιές

18:03

2': Κόρνερ για τη Νίκη Βόλου

18:02

Να θυμίσουμε πως η Νίκη είναι στην 2η θέση (23 πόντους) και βρίσκεται πολυ κοντά στην άνοδο, ενώ τα Ψαχνά είναι στην 5η θέση με 18 βαθμούς και ψάχνουν δύο τρίποντα για να ελπίζουν

18:02

1': Ξεκίνησε το παιχνίδι, σέντρα για τη Νίκη Βόλου!

18:01

Όρκος νίκης από τους παίκτες της Νίκης Βόλου λίγο πριν την σέντρα

17:59

Μόλις τώρα οι δύο ομάδες βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο

17:59

Στο δημοτικό γήπεδο Ψαχνών δίνουν το ''παρών'' και περίπου 400 φίλοι της Νίκης Βόλου

17:56

Εξαιρετικές οι καιρικές συνθήκες στα Ψαχνά, 31 βαθμοί κελσίου

17:50

Σε περίπο δέκα λεπτά η σέντρα στα Ψαχνά, στην αναμέτρηση του τοπικού Ηρακλή με τη Νίκη Βόλου για την 13η αγωνιστική των πλέι οφ Β' Εθνικής

Αθανασόπουλος, Μπακομήτρος, Β. Πατσατζόγλου, Παληγεώργος, Παλαιολόγος, Χρ. Πατσατζόγλου, Τζανής, Σταματής, Ντάνιελ Γκμπαγκουιντί, Οχάτζα, Κρητικός.
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
Αποστολίδης, Ζουλιώτης, Ρεπετσάς, Γκότοβος, Σοϊλέδης, Πινιέιρο, Μπιτσάκος, Μανουσάκης, Σουλίδης, Ανιέτε, Τζιώρας.
Διαιτητής: Καλογερόπουλος (Αθηνών). Βοηθοί: Ακριβός, Τσολάκης (Αθηνών). 4ος: Παπαγεωργίου (Αθηνών)