1
-
0
19:51

Ο ΑΟ Χανιά παίρνει τη νίκη με 1-0 και περιμένει στην τελευταία αγωνιστική τον Ολυμπιακό Βόλου στον «τελικό» για την 3η θέση των πλέι οφ.

19:51

Τέλος στο ματς.

19:47

Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος.

19:47

90': Κίτρινη στον Τσατσαρή.

19:46

89': Τελευταία αλλαγή και από τον Μουράτ Σεροπιάν. Ο Μάνικος παίρνει τη θέση του Πάγκαλου.

19:43

Το εκτέλεσε ο Βαλλιάνος, η μπάλα φτάνει στον Κοσταντίνοφ που κάνει τεχνικό πλασέ έξω απ' την περιοχή, άουτ η μπάλα.

19:43

85': Ο Βαλλιάνος εκτελεί φάουλ, ο Λουκίνας την κεφαλιά, η μπάλα φεύγει κόρνερ έπειτα από κόντρα σε σώματα αντιπάλων.

19:42

84': Κίτρινη στον Ζιάμπαρη.

19:38

80': Μπαλιά του Βαλλιάνου για τον Λουκίνα, ο οποίος κοντρολάρει με το στήθος και ετοιμάζεται να πλασάρει, αλλά ο Γιαννιώτης έχει βγει έγκαιρα και μπλοκάρει την μπάλα.

19:36

78': Ολοκληρώνουν τις αλλαγές τους οι φιλοξενούμενοι. Έξω ο Λεοντίου, μέσα ο Μπαστάνης.

19:36

78': Ωραία φαλτσαριστό σουτ του Σκάρου, άουτ η μπάλα.

19:31

72': Λουκίνας αντί Βασιλόγιαννη η δεύτερη αλλαγή των Χανίων.

19:27

69': Ο Βασιλόγιαννης εκτέλεσε το κόρνερ, ο Σκάρος παίρνει την κεφαλιά, η μπάλα φεύγει πάνω απ' την εστία των φιλοξενούμενων.

19:26

68': Εκτελεί ο Βαλλιάνος, η μπάλα κατευθύνεται στα δίχτυα, αλλά ο Γιαννιώτης ίπταται και αποκρούει σε κόρνερ.

19:25

67': Κίτρινη στον Γαρουφαλιά και φάουλ σε πολύ καλή θέση για τα Χανιά.

19:23

65': Αλλαγή για τον Φωστήρα. Ο Λύρας παίρνει τη θέση του Μακρίδη.

19:12

55': Αντεπίθεση του Φωστήρα, ο Γκίνο βγάζει μπαλιά για τον Σεχολάρι που κάνει το σουτ μέσα απ' την περιοχή και δεξιά, για να μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια ο Ρίζος.

19:10

Εκτέλεσε ο Βασιλόγιαννης το κόρνερ, απομάκρυνε με γροθιές ο Γιαννιώτης.

19:10

52': Κόρνερ για τον ΑΟ Χανιά σε σουτ του Πάγκαλου από το ύψος της περιοχής που κόντραρε σε σώματα.

19:03

46': Μία αλλαγή για τον Φωστήρα. Έξω ο Σμυρλής, μέσα ο Σεχολάρι.

19:03

46': Ξεκίνησε το β' μέρος.

18:48

Δίκαιο το προβάδισμα που έχουν πάρει οι Κρητικοί. Είναι ανώτεροι των φιλοξενούμενων σε αυτά τα πρώτα 45 λεπτά και απείλησαν αρκετές φορές των αντίπαλη εστία.

18:48

Τέλος στο α' μέρος.

18:46

Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος.

18:46

Οι γηπεδούχοι πλέον έχουν αποκτήσει σοβαρό προβάδισμα για να πάρουν τη νίκη που θα τους κρατήσει σε τροχιά 3αδας.

18:44

Ο Πάγκαλος εκτελεί εύστοχα το πέναλτι και κάνει το 1-0.

18:44

43': ΓΚΟΛ για τα Χανιά!

18:43

Αποβολή με δεύτερη κίτρινη για τον Αχείμαστο που υπέπεσε στο πέναλτι τραβόντας τον Κοσταντίνοφ.

18:43

42': ΠΕΝΑΛΤΙ για τα Χανιά!

18:41

40': Αναγκαστική αλλαγή για τους γηπεδούχους. Αποχωρεί τραυματίας ο Παγώνης και μπαίνει ο Κοσταντίνοφ.

18:39

38': Κίτρινη στον Αχείμαστο.

18:37

36': Κίτρινη στον Πυθαρούλη.

18:34

33': Ο Βαλλιάνος κάνει ελιγμούς έξω απ' την περιοχή του Γιαννιώτη, πιάνει και το σουτ, άουτ η μπάλα.

18:31

30': Νέα ευκαιρία για τον ΑΟΧ. Ο Πάγκαλος με κεφαλιά βρίσκει στον Μαραγκουδάκη μέσα στην περιοχή, αυτός έκανε με τη μία το σουτ, αλλά ο Γιαννιώτης έπεσε και μπλόκαρε.

18:27

26': Εντυπωσιακή απόκρουση του Γιαννιώτη σε απευθείας εκτέλεση φάουλ του Βαλλιάνου. Ακόμα μια καλή στιγμή για τους Κρητικούς και πάλι με τον ίδιο παίκτη.

18:25

24': Ευκαιρία για τον ΑΟΧ και πάλι με σουτ του Βαλλιάνου, η μπάλα βρήκε στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

18:15

15': Δυνατό σουτ του Βαλλιάνου έξω απ' την περιοχή, η μπάλα περνάει δίπλα απ' το δοκάρι του Γιαννιώτη.

18:12

Οι γηπεδούχοι είναι πιο ορεξάτοι στο ξεκίνημα του αγώνα, αλλά με εξαίρεση κάποια «στημένα» δεν έχουν καταφέρει να πλησιάσουν με αξιώσεις στην αντίπαλη περιοχή.

18:10

9': Άστοχο σουτ του Σκάρου έξω απ' την περιοχή.

18:06

5': Ο Βαλλιάνος εκτελεί φάουλ, ο Παγώνης παίρνει την κεφαλιά, απομακρύνει με γροθιές ο Γιαννιώτης.

18:01

ΧΑΝΙΑ
Ρίζος, Παπατζίκος, Καμπλιώνης, Παγώνης, Πυθαρούλης, Σκάρος, Τσατσαρής, Βαλλιάνος, Βασιλόγιαννης, Πάγκαλος, Μαραγκουδάκης
Αναπ: Μαρκαντωνάκης, Χατζηησαΐας, Γκούμας, Κοσταντίνοφ, Μάνικος, Λουκίνας, Μέλο
ΦΩΣΤΗΡΑΣ
Γιαννιώτης, Κακαράς, Γαρουφαλιάς, Τασουλής, Γκίνο, Ζιάμπαρης, Τεγούσης, Μακρίδης, Λεοντίου, Αχείμαστος, Σμυρλής
Αναπ: Μοσχονάς, Λύρας, Σεχολάρι, Γ. Μπαστάνης
Διαιτητής: Κουτσιαύτης (Άρτας) - Βοηθοί: Μαγιάννης (Άρτας), Κοντιζάς (Πειραιά) - 4ος: Φουκάκης (Ηρακλείου)