1
-
0
22:25

Χάρη στο γκολ του Μπεργκ ο Παναθηναϊκός πήρε τη νίκη, όμως η εικόνα του ήταν και πάλι προβληματική και δεν μπορεί να κρατήσει τίποτα περισσότερο από τους 3 βαθμούς απ' αυτό το ματς.

22:23

Τέλος του αγώνα

22:19

Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων

22:17

88': Σουτ του Ατζαγκούν η μπάλα φεύγει δίπλα απ' το δεξί δοκάρι του Δασκαλάκη

22:14

85': «Κλείνει» τις αλλαγές του και ο ΟΦΗ. Μπαίνει ο Λαμπρόπουλος στη θέση του Βερόν

22:13

84': Κόκκινη (2η κίτρινη) στον Ρισβάνη για φάουλ πάνω στον Περογαμβράκη

22:08

79': Τελευταία αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Μέντες παίρνει τη θέση του Πράνιτς

22:03

74': Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Κάλαϊτζιτς μπαίνει στη θέση του Κουτσιανικούλη

22:01

72': Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Βγαίνει ο Μαρινάκης και μπαίνει ο Σίλντενφελντ

21:55

66': Κίτρινη κάρτα στον Ντίνα

21:54

Ωραίος συνδυασμός του Μπεργκ με τον Αμπεΐντ, ο Σουηδός έπιασε ένα σουτ από το ημικύκλιο της περιοχής του ΟΦΗ και νίκησε τον Δασκαλάκη για το 1-0. Φέρει ευθύνη για το γκολ ο τερματοφύλακας των Κρητικών

21:54

65': ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό!

21:50

61': Λανθασμένη απόφαση του Δασκαλόπουλου, ο οποίος υπέδειξε φάουλ υπέρ του ΟΦΗ, τη στιγμή που ο Κουτσιανικούλης έβγαινε τετ α τετ με τον Καπίνο

21:48

60': Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Ντίνας παίρνει τη θέση του Ζέκα

21:43

54': Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Μπαίνει ο Ζόρο στη θέση του Ζε Εντουάρντο

21:34

Αποβάλλεται ο Σβασίγια που «γκρέμισε» τον Μπεργκ τη στιγμή που ο Σουηδός έβγαινε μόνος του απέναντι στον Δασκαλάκη

21:34

46': Κόκκινη κάρτα για τον ΟΦΗ!

21:34

Έναρξη β' μέρους

21:18

Κακό από πλευράς θεάματος το πρώτο ημίχρονο. Ο Παναθηναϊκός δεν έχει δημιουργήσει την παραμικρή αξιόλογη φάση, ενώ ο ΟΦΗ προσπαθεί να βγει μπροστά με αντεπιθέσεις ή μπαλιές προς το κεφάλι του Παπάζογλου

21:17

Τέλος α' μέρους

21:14

Μπήκαμε στο 3λεπτο των καθυστερήσεων

21:13

44': Κίτρινη κάρτα στον Σβασίγια

21:11

42': Σουτ του Μπεργκ από το ύψος της περιοχής, η μπάλα φεύγει πολλά μέτρα άουτ

21:07

38': Τα πνεύματα ηρέμησαν και το ματς άρχισε και πάλι

21:06

37': Ένταση στο γήπεδο με τους οπαδούς του Παναθηναϊκού που βρίσκονται πάνω απ' τον πάγκο του ΟΦΗ. Το παιχνίδι διεκόπη για λίγο

21:03

34': Επικίνδυνη σέντρα του Νάνο, ο Δασκαλάκης απομακρύνει τη μπάλα με υπερένταση προ του Ατζαγκούν

21:01

31': Κίτρινη κάρτα στον Ρισβάνη

20:59

30': Μεγάλο πρόβλημα στη δημιουργία αντιμετωπίζουν μέχρι στιγμής οι γηπεδούχοι. Προσπαθούν να αναπτυχθούν κυρίως από τα πλάγια, αλλά οι σέντρες του δεν έχουν ανησυχήσει τον Δασκαλάκη

20:54

25': Αδύναμο μακρινό σουτ του Ζε Εντουάρντο ο Καπίνο μπλοκάρει εύκολα

20:47

18': Καλή στιγμή για τον ΟΦΗ, με τον Κουτσιανικούλη να μπαίνει στην περιοχή και να κάνει ένα συρτό σουτ, αλλά είδε τον Καπίνο να μπλοκάρει

20:39

10': Τίποτα το ουσιαστικό μέχρι στιγμής στο παιχνίδι με τον Παναθηναϊκό να έχει περισσότερη ώρα τη μπάλα στα πόδια του

20:29

1' Έναρξη του αγώνα

20:27

Οι δύο ομάδες έχουν βγει στον αγωνιστικό χώρο και σε λίγο θα ξεκινήσει το παιχνίδι

20:21

Οι Κρητικοί, αντιθέτως, δεν έχουν ακόμα πανηγυρίσει «τρίποντο» και έχουν 3 ισοπαλίες σε 4 ματς (όλες στην έδρα τους)

20:20

Οι «πράσινοι» ψάχνουν την πρώτη τους νίκη έπειτα από αυτή της πρεμιέρας με τον Παναιτωλικό

20:15

Με το παιχνίδι Παναθηναϊκός - ΟΦΗ ολοκληρώνεται η πρώτη μέρα της 5ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας

Καπίνο, Μαρινάκης, Ρισβάνης, Τριανταφυλλόπουλος, Νάνο, Λαγός, Ζέκα, Πράνιτς, Ατζαγκούν, Αμπεΐντ, Μπεργκ
Αναπ: Κοτσόλης, Χουχούμης, Μέντες, Κλωναρίδης, Καρέλης, Σίλντενφελντ, Ντίνας
ΟΦΗ
Δασκαλάκης, Μπούρμπος, Τριποτσέρης, Σβασίγια, Μιλιάζες, Βερόν, Ζε Εντουάρντο, Μακρής, Κουτσιανικούλης, Περογαμβράκης, Παπάζογλου
Αναπ: Φερνάντες, Ζόρο, Κάλαϊτζιτς, Λαμπρόπουλος, Όγιος, Στάθης, Νιμανί
Διαιτητής: Δασκαλόπουλος (Κορινθίας), Βοηθοί: Καρσιώτης (Κορινθίας), Γεωργιάδης (Κοζάνης), 4ος: Παπαπέτρου (Αθηνών)