1
19:49

Τέλος αγώνα στο ΕΑΚ!

19:48

Με ρουκέτα του Κόντου από μακριά η Κέρκυρα κάνει το 2-1, απίστευτη εξέλιξη στο ματς!

19:48

90'+5: ΓΚΟΛ η ΚΕΡΚΥΡΑ!

19:44

90': Το κόρνερ εκτελέστηκε χωρίς αποτέλεσμα, 4 λεπτά ο έξτρα χρόνος

19:43

Τρομερή έμπνευση του Ναγιάρ, βλέπει τον Αθανασόπουλο εκτός θέσης, προσπαθεί να τον κρεμάσει με λόμπα από μακριά, ο γκολκίπερ βρίσκει ελάχιστα την μπάλα, αυτή χτυπά στο οριζόντιο δοκάρι και φεύγει κόρνερ!

19:42

89': ΔΟΚΑΡΙ η ΚΕΡΚΥΡΑ!

19:41

Έχουμε μπει στην τελική ευθεία στο ματς το οποίο έχει χάσει τον ρυθμο του

19:41

87': Κάρτα στον Βενέτη

19:39

86': Κάρτα βλέπει ο Μπουμάλ για τα Ψαχνά

19:36

84': Αλλαγή στην αλλαγή από τον Θωμά Γράφα, Βγάζει τον Βιγιαρέχο, που μπήκε στο ματς στο 56', μέσα ο Ντελέκος

19:35

82': Εκτέλεση φάουλ του Πατσατζόγλου, τακουνάκι του Παλαιολόγου, η μπάλα άουτ

19:33

Μπήκαμε στο τελευταίο δεκάλεπτο στο ΕΑΚ, πάντα στο 1-1 οι δύο ομάδες

19:31

78': Κάρτα βλέπει ο Οχάντζα

19:30

77': Ολοκληρώνει τις κινήσεις του ο Μιχάλης Γρηγορίου. Στην θέση του Παρασκευαϊδη που κι αυτός δείχνει να έχει ενοχλήσεις ο Καραγιαννίδης

19:28

76': Αναγκαστική αλλαγή για την Κέρκυρα. Εκτός αγώνα περνά ο Ζορμπάς που αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού, μέσα ο Κόντος

19:27

73': Σουτ του Μπουμάλ, περίπου από το ύψος που σκόραρε, η μπάλα άουτ

19:25

Ευκαιρία για τα Ψαχνά, άγρια ομορφιά πλέον στο ματς και οι δύο ομάδες ψάχνουν τη νίκη

19:24

71': Ο Μπουμάλ βρίσκει τον Τσούτση μέσα στην περιοχή, αυτός σουτάρει, η μπάλα άουτ!

19:23

70': Κάρτα στον Αθανασόπουλο για καθυστέρηση

19:23

10-5 οι τελικές προσπάθειες

19:23

Αυτό εκτελέστηκε, κεφαλιά του Παρασκευαϊδη, η μπάλα άουτ

19:22

69': Σουτ του Ναγιάρ, ξαφνικό, η μπάλα σκάει μπροστά στον Αθανασόπουλο, ο οποίος με δυσκολία διώχνει σε κόρνερ!

19:20

67': Πρώτη αλλαγή για την Κέρκυρα. Στην θέση του Καραδέμητρου περνά ο Μπέριαν

19:18

Πάνω κάτω η μπάλα από την στιγμή που τα Ψαχνά ισοφάρισαν

19:18

63': Μετά από σέντρα του Βλάχου και κακή απομάκρυνση, ο Καραδέμητρος σουτάρει από το ύψος της μεγάλης περιοχής αλλά αστοχεί!

19:14

61': Κάρτα βλέπει ο Ραπτάκης

19:14

61': Ευκαιρία για την Κέρκυρα με τον Σουάνη να πλασάρει από κονά, ο Αθανασόπουλος του λέει όχι!

19:12

5ο γκολ του Μπουμάλ στα πλέι οφ, τα Ψαχνά ισοφαρίζουν γρήγορα γρήγορα και ενώ παίζουν και με παικτη περισσότερο από το 53'

19:11

Ο Μπουμάλ πιάνει ένα εκπληκτικό αριστερό σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή, η μπάλα στο παραθυράκι της εστίας του Κουτζαβασίλη που δεν το περίμενε και ήταν εκτός θέσης

19:11

58': ΓΚΟΛ τα ΨΑΧΝΑ!

19:10

56': Αλλαγή για τα Ψαχνά. Μέσα ο Βιγιαρέχο, έξω ο Ντάνιελ

19:08

55': Κάρτα βλέπει ο Παλαιολόγος για μαρκάρισμα στον Σουάνη

19:07

Ο Μπαλντοβαλίεφ λοιπόν βλέπει δεύτερη κίτρινη (σωστά) για θέατρο και η Κέρκυρα πλέον μένει με παικτη λιγότερο

19:06

53': Είναι ΚΟΚΚΙΝΗ, η Κέρκυρα με δέκα παίκτες!

19:06

53': Κάρτα στον Μπαλντοβαλίεφ για θέατρο!

19:04

Τον Βιγιαρέχο, ο οποίος εκανε ζέσταμα απο το πρώτο μέρος, θα περάσει σε λίγο στο ματς ο Θωμάς Γράφας

19:02

49': Ευκαιρία για την Κέρκυρα. Ωραία ατομική προσπάθεια του Κρητικού, ο οποίος μπαίνει στην περιοχή από αριστερά, σουτάρει με το δεξί αλλά αστοχεί

19:01

48': Εκτέλεση φάουλ του Πατσατζόγλου, ο Κουτζαβασίλης μπλοκάρει εύκολα

18:59

46': Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

18:46

Ημίχρονο στο ΕΑΚ, 1-0 η Κέρκυρα

18:45

45': Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος

18:45

45': Ο Μπουμάλ εκτελεί με δύναμη απευθείας, η μπάλα περνά απ' όλους και ο Κουτζαβασίλης την βλέπει να φεύγει ελάχιστα έξω από το δεξί δοκάρι του

18:44

45': Φάουλ σε καλή θέση, για ένα γέμισμα, κερδίζουν τα Ψαχνά

18:41

42': Τώρα θα γίνει η αλλαγή. Στην θέση του Τσιμόντζι ο Οχάντζα

18:41

Εκτελεί ο Καραδέμητρος, στο πρώτο δοκάρι ο Πατσατζόγλου απομακρύνει

18:40

41': Κόρνερ για την Κέρκυρα

18:38

Τον Οχάντζα θα ρίξει σε λίγα λεπτά στο ματς ο Θωμάς Γράφας, μάλλον πρόκειται για κίνηση τακτικής, αφού τα Ψαχνά εξακολοθούν να μην έχουν μπει στο κλίμα του αγώνα

18:35

Δέκα λεπτά ακόμα για το φινάλε ενός πρώτου ημιχρόνου, που μετά το 1-0 έχει χάσει τον ρυθμό του

18:33

Τώρα σηκώθηκε ο στόπερ της Κέρκυρας και αφού δέχτηκε τις πρώτες βοήθειες, το ματς ξεκινά εκ νέου...

18:32

Ο Βενέτης στο έδαφος, μικρή διακοπή

18:29

Συμπληρώσαμε μισή ώρα αγώνα στο ΕΑΚ, η Κέρκυρα ελέγχει απόλυτα το ματς αν και μετά το γκολ έβγαλε το πόδι από το γκάζι

18:29

18-12 τα λάθη για τις δύο ομάδες

18:26

57% η κατοχή της μπάλας υπέρ της Κέρκυρας

18:25

25': Κάρτα βλέπει ο Μπαλντοβαλίεφ για ένα σκληρό μαρκάρισμα στον Τζάνη

18:23

Εκτελεσε ο Πατσατόγλου, ο Τσούτσης πιο ψηλά από όλους δεν μπορεί να πιάσει την κεφαλιά από κοντά και η μπάλα φεύγει απευθείας άουτ

18:23

23': Κόρνερ κερδίζουν τα Ψαχνά

18:21

Έχει σηκώσει για ζέσταμα και τον Βιγιαρέχο ο τεχνικός των φιλοξενούμενων, ίσως προχωρήσει σε μια γρήγορη αλλαγή

18:20

Τα Ψαχνά δεν έχουν μπει καλά στο ματς, πολλά παράπονα από τον Θωμά Γράφα

18:20

Φυσική εξέλιξη σε έναν αγώνα όπου η Κέρκυρα κυριαρχούσε

18:19

Το δεύτερο κόρνερ εκτελέστηκε με πάσα, ο Καραδέμητρος σέντραρε ωραία και ο Παναγιωτης Ζορμπάς που βγήκε στο δεύτερο δοκάρι με καρφωτή κεφαλιά ολομόναχος έκανε το 1-0

18:19

20': ΓΚΟΛ η ΚΕΡΚΥΡΑ!

18:19

Εκτελέστηκε, νέο κόρνερ για την Κέρκυρα

18:18

19': Κόρνερ κερδίζουν οι νησιώτες

18:16

16': Σέντρα του Βάχου από δεξιά, ο Καραδέμητρος παίρνει την κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι, λίγο άουτ η μπάλα! Κοντά στο γκολ η Κέρκυρα που είναι σαφώς ανώτερη και πιο επιθετική στο πρώτο τεταρτο...

18:14

14': ''Ξερό'' σουτ του Σουάνη έξω από την μεγάλη περιοχή, άουτ η μπάλα

18:13

13': Μακρινό σουτ του Μπουμάλ με το δεξί, το κακό του πόδι, από μακρινή απόσταση, η μπάλα ψηλά!

18:12

13': Ωραία προσπάθεια του Ζορμπά μέσα στην περιοχή και αριστερά, ''αδειάζει'' τον αντίπαλο του, δεν εκτελεί αμέσως ωστόσο και η μπάλα κοντράρει σε αμυντικούς

18:11

Τα Ψαχνά προσπαθούν να ''παγώσουν'' τον ρυθμό και να κυκλοφορήσουν την μπάλα στην μεσαία γραμμή

18:08

Μετά από μια μικρή διακοπή, αφού ο Καραδέμητρος ήταν στο έδαφος, το ματς ξεκινά εκ νέου

18:07

7': Ευκαιρία για την Κέρκυρα! Ο Σουάνης πασάρει κάθετα στον Μπαλντοβαλίεφ, αυτός προσπαθεί να πλασάρει και ενώ βρισκόταν υπό την πίεση του Μπακομήτρου, δεν τα καταφέρνει και αστοχεί

18:06

Κάτι παραπάνω από 1.000 φίλαθλοι στις εξέδρες του ΕΑΚ

18:05

Πρώτη πεντάλεπτο στην αναμέτρηση, πιέζει ψηλά η Κέρκυρα

18:02

2': Σέντρα από δεξιά του Βλάχου, η μπάλα στο δεύτερο δοκάρι στον Μπαλντοβαλίεφ, αυτός παίρνει την κεφαλιά, ο Αθανασόπουλος μπλοκάρει

18:01

1': Πρώτη επικίνδυνη στιγμή με τον Σουάνη μέσα στην περιοχή, ο Αθανασόπουλος βγαίνει και μπλοκάρει

18:01

Εξαιρετικές καιρικές συνθήκες στο νησί των ''Φαιάκων''

17:59

1': Σέντρα στο ΕΑΚ στην αναμέτρηση της Κέρκυρας με τα Ψαχνά, για την 12η αγωνιστική των πλέι οφ Β' Εθνικής!

ΚΕΡΚΥΡΑ
Κουτζαβασίλης, Βλάχος, Βενέτης, Παρασκευαϊδης, Ζορμπάς, Ναγιάρ, Σουάνης, Καραδέμητρος, Κρητικός, Ραπτάκης, Μπαλντοβαλίεφ.
Αναπ: Βρονταράς, Καραγιαννίδης, Αρμένης, Κόντος, Μπέριαν, Παππάς, Γεωργακόπουλος.
Αθανασόπουλος, Μπακομήτρος, Τζάνης, Παληγεώργος, Γκεμίσης, Παλαιολόγος, Πατσατζόγλου, Τσούτσης, Τζιμόντζι, Μπουμάλ, Ντάνιελ Γκμπαγκουίτι.
Αναπ: Αγγελόπουλος, Καλαϊτζίδης, Νικολόπουλος, Ντελέκος, Βιγιαρέχο, Σταματής, Οχάντζα.
Διαιτητής: Στυλιαράς (Αιτ/νίας) Βοηθοί: Μπαλτάς (Αχαΐας), Καρσιώτης (Κορινθίας) 4ος: Παναγιωτόπουλος (Αιτ/νίας)