2
-
0
19:54

Η Νίκη επικράτησε 2-0 του Φωστήρα και έκανε ακόμα ένα βήμα προς την Σούπερ Λίγκα.

19:54

Τέλος του αγώνα.

19:51

Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος.

19:44

83': Αλλαγή για τον Φωστήρα. Ο Μπαστάνης παίρνει τη θέση του Λύρα.

19:40

79': Ολοκληρώνουν τις αλλαγές τους οι γηπεδούχοι. Βγαίνει ο Ισαάκ που κουτσαίνει και μπαίνει ο Τσουκάνης.

19:38

Πολύ κακό από πλευράς θεάματος το δεύτερο 45λεπτο.

19:35

74: Δεύτερη αλλαγή για τη Νίκη. Έξω ο Πινιέιρο, μέσα ο Μπακάλης.

19:30

69': Σμυρλής αντί Γαρουφαλιά η πρώτη αλλαγή για τον Φωστήρα.

19:26

Έχουν κατεβάσει ταχύτητα στην επανάληψη οι γηπεδούχοι. Είναι ξεκάθαρο ότι θέλουν να κάνουν συντήρηση δυνάμεων.

19:20

60': Αναγκαστική αλλαγή τερματοφύλακα για τους γηπεδούχους. Αποχωρεί λόγω τραυματισμού ο Αποστολίδης και μπαίνει ο Ταΐρης.

19:10

50': Απειλεί η Νίκη με τον Ισαάκ να κάνει ωραία ατομική ενέργεια και να δίνει στον Ρονκάτο, ο Βραζιλιάνος έκανε το πλασέ από καλή θέση μέσα στην περιοχή, αλλά η μπάλα κόντραρε στον Ρουγκάλα και οι αμυντικοί του Φωστήρα απομακρύνουν.

19:06

46': Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

18:51

Οι Βολιώτες προηγούνται με 2-0, όντας ανώτεροι των φιλοξενούμενων σε αυτό το πρώτο 45λεπτο. Μανουσάκης, Σουλίδης και Ισαάκ εκ των κορυφαίων για τη Νίκη μέχρι στιγμής.

18:49

Τέλος α' μέρους.

18:49

45'+2': Ευκαιρία για τον Φωστήρα. Σέντρα του Τασουλή, ο Κακαράς πιάνει την κεφαλιά για να στείλει την μπάλα εκατοστά πάνω απ' την εστία του Αποστολίδη.

18:46

Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος.

18:43

41': Νέα ευκαιρία για τη Νίκη. Ο Γιαννιώτης αποκρούει την κοντινή κεφαλιά - ψαράκι του Σουλίδη έπειτα από σέντρα του Σοϊλέδη.

18:42

40': Καλή στιγμή για τους γηπεδούχους. Σέντρα του Μανουσάκη από αριστερά, ο Σουλίδης αφήνει για τον επερχόμενο Ισαάκ, ο οποίος κάνει το σουτ με το αριστερό, αλλά στέλνει την μπάλα ψηλά άουτ.

18:37

Ο Ρονκάτο βγάζει ωραία μπαλιά για τον Ισαάκ, ο Ισπανός μπαίνει από δεξιά στην περιοχή των φιλοξενούμενων και με διαγώνιο σουτ νικάει τον Γιαννιώτη για το 2-0.

18:37

36': ΓΚΟΛ για τη Νίκη Βόλου!

18:36

34': Ο Γκίνο έξω απ' την περιοχή των γηπεδούχων κάνει το σουτ, η μπάλα στα... πουλιά.

18:31

Συμπληρώθηκαν τα πρώτα 30 λεπτά αγώνα, η Νίκη εξακολουθεί να έχει τον έλεγχο, αλλά δεν έχει καταφέρει να απειλήσει από τη φάση του 17' και μετά.

18:19

17': Νέο φάουλ εκτελεί ο Μανουσάκης, αυτή τη φορά με πάσα στον Ζουλιώτη, ο οποίος δίνει στον Ισαάκ, ο Ισπανός κάνει ένα δυνατό σουτ από το ύψος του πέναλτι, αλλά η μπάλα φεύγει πάνω απ' την εστία του Γιαννιώτη.

18:16

Ο Μανουσάκης εκτελεί φάουλ από αριστερά κοντά στη γωνία της μεγάλης περιοχής, ο Πινιέιρο στο απέναντι δοκάρι πιάνει κοντινή κεφαλιά και κάνει το 1-0.

18:16

14': ΓΚΟΛ για τη Νίκη!

18:15

13': Κίτρινη στον Γιαννιώτη.

18:06

5': Πρώτη καλή φάση στο ματς με τον Σουλίδη να μπαίνει στην περιοχή του Φωστήρα, να κάνει το σουτ, για να μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια ο Γιαννιώτης.

18:02

Πριν την έναρξη του αγώνα οι παίκτες των δύο ομάδων και οι διαιτητές πήγαν στο πέταλο του Πανθεσσαλικού και άφησαν λουλούδια μπροστά στη φωτογραφία του άτυχου Άλεξ Σκοπελίτη. Πρόκειται για έναν φίλαθλο της Νίκης Βόλου που έφυγε από τη ζωή πριν λίγες ημέρες σε ηλικία 21 ετών έπειτα από τροχαίο.

18:02

17:58

Μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

17:53

Έχουμε μπει στην τελική ευθεία για την σέντρα στο ηλιόλουστο Πανθεσσαλικό

17:53

Και η σύνθεση του Φωστήρα Γιαννιώτης, Κακαράς, Ρουγκάλας, Μακρίδης, Λύρας, Τασουλής, Γκίνο, Ζιάμπαρης, Σεχολάρι, Τεγούσης, Γαρουφαλιάς

17:52

Εκτός να θυμίσουμε πως είναι ο Ανιέτε (τιμωρημένος), το βαρόμετρο και πρώτος σκόρερ της Νίκης Βόλου

17:51

O Βοσνιάδης έχει τον Αποστολίδη κάτω από τα δοκάρια, στην άμυνα δεξιά τον Ζουλιώτη, αριστερά τον Σοϊλέδη και στόπερ τους Γκότοβο, Ρεπετσά. Στη μεσαία γραμμή οι Πινιέιρο, Μπιτσάκος, Σουλίδης, στις πτέρυγες οι Ισαάκ, Μανουσάκης και προωθημένος ο Ρονκάτο

17:51

Πάμε να δούμε σιγά σιγά τις συνθέσεις των δύο ομάδων

17:51

Από την μεριά του ο ουραγός ''Φονέας'' μπορεί να έχει μείνει εκτός... κόλπου, ωστόσο σε καμία περίπτωση δεν μπορεί να θεωρηθεί εύκολος αντίπαλος

17:50

Η ομάδα του Αλέκου Βοσνιάδη βρίσκεται στην 2η θέση (20 πόντους) και θελει μόνο νίκη έτσι ώστε να διατηρηθεί σε τροχιά ανόδου

17:49

Σε περίπου δέκα λεπτά η σέντρα στο Πανθεσσαλικό, στην σημαντική αναμέτρηση της Νίκης Βόλου με τον Φωστήρα, για την 12η αγωνιστική των πλέι οφ Β' Εθνικής

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
Αποστολίδης, Ζουλιώτης, Σοϊλέδης, Πινιέιρο, Ρεπετσάς, Μπιτσάκος, Γκότοβος, Μανουσάκης, Ρονκάτο, Ισαάκ, Σουλίδης.
Αναπ: Ταΐρης, Τσουκάνης, Ακασού, Τσίτας, Παπαδόπουλος, Γιώτας, Μπακάλης.
ΦΩΣΤΗΡΑΣ
Γιαννιώτης, Κακαράς, Ρουγκάλας, Μακρίδης, Λύρας, Τασουλής, Γκίνο, Ζιάμπαρης, Σεχολάρι, Τεγούσης, Γαρουφαλιάς.
Αναπ: Μπαστάνης Γ., Μπαστάνης Θ., Σμυρλής, Εμέκα.
Διαιτητής: Δασκαλόπουλος (Κορινθίας) Βοηθοί: Γουργιώτης (Φθιώτιδας), Γεωργιάδης (Κοζάνης) 4ος: Ζούγρας (Κορινθίας)