1
20:49

Ο Ρόβας σκόραρε για τους Ναξιώτες.

20:49

Η ΑΕΚ ολοκληρώνει τις υποχρεώσεις της στη Γ' Εθνική με νίκη απέναντι στον Πανναξιακό. Δύο γκολ ο Ανάκογλου και ένα ο νεαρός Βλαχομήτρος για την Ένωση.

20:48

90': Τέλος του αγώνα χωρίς να κρατηθούν καθυστερήσεις.

20:38

Ο Βιδάλης από δεξιά έκανε ωραία ατομική προσπάθεια και έβγαλε την σέντρα, για να κάνει ο Βλαχομήτρος με κεφαλιά ψαράκι από το ύψος του πέναλτι το 3-1.

20:37

Συνεργάστηκαν δύο από τους πιτσιρικάδες της Ένωσης.

20:37

80': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

20:36

78': Τελευταία αλλαγή για τους Ναξιώτες. Έξω ο Λίμα, μέσα ο Ευριπιώτης.

20:35

77': Ωραία κίνηση του Πλατέλλα, αλλά κακό σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής του Πανναξιακού, η μπάλα φεύγει πάνω απ' την εστία του Τσαϊλάκη.

20:24

67': Κόρνερ του Ρόβα, ο Κορδέρο παίρνει την κεφαλιά, αλλά είναι άστοχη.

20:18

Ο Χρήστος Ρόβας εκμεταλλεύεται ολιγωρία στην άμυνα της ΑΕΚ έπειτα από σουτ του Κατσάνη που κόντραρε σε σώματα και σε τετ α τετ νικάει τον Ντούνη για το 2-1.

20:17

60': ΓΚΟΛ για τον Πανναξιακό!

20:15

58': Δεύτερη αλλαγή για τους φιλοξενούμενους. Μέσα ο Σάντα, έξω ο Καρελεμόγλου.

20:12

56': Τριπλή αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Δέλλας βάζει τους πιτσιρικάδες Βλαχομήτρο, Βιδάλη και Τσέλιο και βγάζει Πόποβιτς, Τσιρίλο και Γεωργέα.

20:04

47': Ο Πλατέλλας εκτελεί κόρνερ, ο Κορδέρο στο πρώτο δοκάρι βάζει την προβολή αλλά η μπάλα φεύγει άουτ.

20:03

46': Μία αλλαγή για τον Πανναξιακό. Ο Βούλγαρης μπήκε στη θέση του Μεσημέρη.

20:03

46': Ξεκίνησε το δεύτερο 45λεπτο.

19:47

Στο... ρελαντί η ΑΕΚ βρίσκεται μπροστά στο σκορ με 2-0 χάρη σε δύο γκολ του Ανάκογλου.

19:46

Τέλος στο πρώτο μέρος.

19:44

Δεν έχει απειλήσει μετά το δεύτερο γκολ της η ΑΕΚ. Είναι «φλύαροι» όταν βγαίνουν μπροστά οι γηπεδούχοι.

19:30

Ίδιοι πρωταγωνιστές με το πρώτο γκολ. Σέντρα του Γροντή από αριστερά, ο Ανάκογλου στην καρδιά της περιοχής του Πανναξιακού έπιασε με τη μία το σουτ και έκανε το 2-0.

19:30

31': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

19:28

29': Αδύναμο γυριστό του Πλατέλλα μέσα απ' την περιοχή έπειτα από σέντρα του Γροντή, αποκρούει ο Τσαϊλάκης.

19:21

22': Ο Κορδέρο βγάζει κάθετα για τον Πεταυράκη που έχει ανέβει στην αντίπαλη περιοχή, κάνει ένα δυνατό σουτ για να αποκρούσει ο Τσαϊλάκης.

19:15

Εξακολουθεί να ελέγχει το παιχνίδι η ΑΕΚ, αλλά με εξαίρεση τη φάση του γκολ δεν έχει απειλήσει.

19:07

Οι «κιτρινόμαυροι» φεύγουν στην αντεπίθεση, ο Γροντής από αριστερά κάνει το παράλληλο γύρισμα για τον Ανάκογλου και αυτός μέσα απ' την περιοχή δεν δυσκολεύεται να κάνει με πλασέ το 1-0.

19:07

7': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

19:05

Τίποτα το ιδιαίτερο στα πρώτα λεπτά του αγώνα. Όπως σε κάθε παιχνίδι της η ΑΕΚ έχει αναλάβει πρωτοβουλίες και ψάχνει τρόπο να απειλήσει την αντίπαλη εστία.

19:01

Ντούνης, Τσιρίλο, Τζανετόπουλος, Γεωργέας, Πεταυράκης, Ρόβας, Κορδέρο, Ανάκογλου, Πλατέλλας, Γροντής, Πόποβιτς
Αναπ: Βούρας, Τσουμάγκας, Βλαχομήτρος, Τσέλιος, Βιδάλης, Ράμα, Σταθάκης
ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ
Τσαϊλάκης, Καρελεμόγλου, Παναγιωτίδης, Μεσημέρης, Μποδόνιας, Κατσάνης, Μπανακάκης, Καλογερής, Χαμηλοθοδώρης, Λίμα, Ρόβας
Αναπ: Βαλέττας, Ανεβλαβής, Βούλγαρης, Γιουργούσης, Σάντα, Ευριπιώτης, Καρούσης
Διαιτητής: Ζαχαριουδάκης (Ηρακλείου) - Βοηθοί: Δασκαλάκης (Ηρακλείου), Γαρεφαλάκης (Ηρακλείου)