Τέλος αγώνα στο Αιγίνιο

18:54

Ένα λεπτό ακόμα στο θρίλερ του Αιγινίου

18:53

90'+5: Πλασέ του Κωνσταντινίδη, ο Κοντέων του λέει όχι με τα πόδια!

18:53

Ο Κοντέων σε θέση τερματοφύλακα για τον Ηρακλή

18:52

90'+3: Σουτ του Κουτσοσπύρου μετά από σέντρα του Κωνσταντινίδη, η μπάλα άουτ

18:49

90': Έξι λεπτά οι καθυστερήσεις

18:49

Με εννιά παίκτες έχει μείνει ο Ηρακλής

18:49

Κάρτα έχει δει και ο Κουτσοσπύρος

18:49

Την όλη ένταση πάντως την έχει δημιουργήσει ο Κουτσοσπύρος ο οποίος μόλις σκόραρε πήγε και είπε κάτι στον Χουάντερσον με τον γκολκίπερ του Ηρακλή να ''απαντά'' και να τον χτυπά

18:48

89': Κίτρινη στον Ζάχορα για διαμαρτυρία

18:47

Την βλέπει ο Χουάντερσον που κουτούλησε τον Κουτσοσπύρο μετά το γκολ

18:47

89': ΚΟΚΚΙΝΗ για τον ΗΡΑΚΛΗ!

18:46

Και ενώ ο σκόρερ έχει πέσει στο έδαφος, μετά από χτύπημα που φαίνεται να δέχτηκε από τον γκολκίπερ του Ηρακλή

18:46

Ο Κουτσοσπύρος από κοντά με πλασέ, μετά από σέντρα του Γεωργίου ισοφαρίζει σε 2-2

18:45

87': ΓΚΟΛ ο ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ

18:44

86': Αλλαγή για τον Ηρακλή. Έξω ο Τσιλιανίδης, σκόρερ του δεύτερου γκολ, μέσα ο Κουρδάκης

18:43

Στο 85' φτάσαμε

18:43

Το ματς έχει ξεκινήσει, ο Αιγινιακός τα παίζει όλα για όλα πλέον, σε παθητικό ρόλο ο Ηρακλής για να κρατήσει το διπλο

18:40

Νέα διακοπή και πάλι ο γκολκίπερ του Ηρακλή στο έδαφος

18:39

80' Ωραίο σουτ του Μανζάνο με φάλτσο από το ύψος της μεγάλης περιοχής, δύσκολη ο Χουάντερσον

18:35

77': Αλλαγή για τον Ηρακλή. Στην θέση του Τάι ο Ζαχόρα

18:32

73': Ωραία ενέργεια του Τσιαλιανίδη που πλασάρει απο το ύψος της μεγάλης περιοχής αλλα αστοχεί

18:29

70': Εκτελεί ο Τάι με πολύ φάλτσο, ο Τόλιος σταθερά

18:28

69': Φάουλ σε καλή θέση κερδίζει ο Ηρακλής που έχει πάρει τα πάνω του μετά το 1-2, παρά το ότι παίζει με παίκτη λιγότερο!

18:27

68': Κάρτα στον Μπελόν

18:25

''Φωτιά'' παίρνει η εξέδρα που βρίσκονται οι φίλοι του Ηρακλή οι παίκτες του οποίου κάνουν συγκινητική προσπάθεια

18:24

Εξαιρετική κάθετη πάσα του Τάι στον Τσιλιανίδη στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας, αυτος φεύγει ταχύτατα, βγαίνει τετ-α-τετ με τον Τόλι, τον νικά με ωραίο πλασεδάκι και κάνει το 1-2

18:24

66': ΓΚΟΛ ο ΗΡΑΚΛΗΣ!

18:23

Να θυμίσουμε πως από το 48' ο Ηρακλής παίζει με παίκτη λιγότερο λόγω της αποβολής του Πουρουλίδη, φτάσαμε στο 65' στο Αιγίνιο

18:22

Στην φάση ήταν και ο Κουτσοσπύρος ο οποίος μπέρδεψε τον αμυντικό του Ηρακλή, 1-1 λοιπόν με δύο αυτογκόλ

18:21

Φαρμακερή σέντρα του Γεωργίου, ο Κοντέων άθελα του με το στήθος στέλνει την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του για το 1-1

18:21

62': ΓΚΟΛ ο ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ

18:20

61': Εκτέλεση φάουλ του Τάι, ο Τόλιος με διπλή προσπάθεια μπλοκάρει την μπάλα

18:18

60': Κάρτα βλέπει ο Πέντα για μαρκάρισμα στον Ματσούκα, σωστή

18:16

57': Αλλαγή για τους γηπεδούχους, τρίτη και τελευταία από νωρίς νωρίς. Έξω ο Γκέσιος που δεν βοήθησε σήμερα, μέσα ο Μπελόν

18:15

Ο Αιγινιακός είναι αυτος που έχει την μπάλα στην κατοχή του πλέον και κάνει παιχνίδι

18:15

56': Γέμισμα Πέντα, κεφαλιά του Σαμαρά, ο Χουάντερσον μπλοκάρει σταθερά

18:13

55': Αλλαγή για τον Ηρακλή. Στην θέση του Σκόρτσα ο Παληγεώργος

18:10

Να δούμε πλέον την εξέλιξη του αγώνα και ενώ οι αριθμητικές ισορροπίες έχουν αλλάξει, με τον Αιγινιακό να παίζει με παίκτη παραπάνω

18:09

Έχει επιστρέψει στο ματς ο Κωνσταντινίδης που ευτυχώς δεν είχε κάτι σοβαρό και ενώ στην αρχή είχε πέσει αναίσθητος στο χορτάρι

18:08

50': Αλλαγή για τον Αιγινιακού. Στην θέση του Χατζή ο Μανζάνο

18:08

Έντονες διαμαρτυρίες από τους ανθρώπους του Ηρακλή, που πάντως μένει με δέκα για το υπόλοιπο του ματς

18:07

Ο Πουρτουλίδης βλέπει δεύτερη κίτρινη για το μαρκάρισμα που έκανε στον Κωνσταντινίδη, τραβηγμένη!

18:07

48': ΚΟΚΚΙΝΗ για τον ΗΡΑΚΛΗ!

18:06

''Πάγωσαν'' άπαντες στο Αιγίνιο, φαίνεται ο παίκτης του Αιγινιακού ευτυχώς να συνέρχεται

18:06

Ο Κωνσταντινίδης είναι

18:05

Στο έδαφος παίκτης του Αιγινιακού, δείχνει να μην έχει τις αισθήσεις του...

18:04

46': Ξαφνικό σουτ ου Κουτσοσπύρου από μακρινή απόσταση, ο Χουάντερσον μπλοκάρει σταθερά

18:04

46': Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

18:03

Όλα έτοιμα για την έναρξη της επανάληψης, οι δύο ομάδες έχουν επιστρέψει στον αγωνιστικό χώρο

17:53

Με αυτογκόλ του Ζούρκου λοιπόν 0-1 ο Ηρακλής, ακόμα 45' για να δούμε αν ο ''Γηραιός'' θα αποδράσει με μεγάλο τρόπο από το Αιγίνιο

17:51

Ο Ηρακλής πάει λοιπόν με αυτό το 0-1 στα αποδυτήρια με ένα γκολ από το πουθενά, που πάντως το άξιζε αφού συνολικά ήταν καλύτερος από τον Αιγινιακό. Ωραία σκηνή κατά την αποχώρηση των δύο ομάδων αυτή που ο Χουάντερσον πήγε να παρηγορήσει τον Τόλιο για το τραγικό λάθος που έκανε

17:50

Ημίχρονο, 0-1 ο Ηρακλής!

17:49

Την γκάφα του αιώνα ο Τόλιος! Ο Ζούρκος γυρίζει την μπάλα στον τερματοφύλακα του, ο Τόλιος ωστόσο είναι χαλαρός, δεν μπορεί να κοντρολάρει και την βλέπει να περνά πάνω από το πόδι του και να καταλήγει στα δίχτυα

17:49

45'+3: ΓΚΟΛ ο ΗΡΑΚΛΗΣ!

17:48

Και ενώ οι άνθρωποι του Ηρακλή ακόμα φωνάζουν για το φάουλ-ανακάλυψη του Θάνου, ο Σκόρτσα έβγαινε από δεξιά με απειλητικές διαθέσεις

17:48

45'+2: Σέντρα του Πέντα από αριστερά, κεφαλιά Ζούρκος η μπάλα άουτ, απειλεί εδώ ο Αιγινιακός

17:48

Έντονες διαμαρτυρίες από τους ανθρώπους του Ηρακλή

17:47

45'+1: Κάρτα στον Μπουκουβάλα για διαμαρτυρία, ο διαιτητής Θάνος βλέπει φάουλ σε ένα τζαρτζάρισμα του Σκόρτσα με τον αντίπαλο του!

17:46

45': Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος στο πρώτο μέρος

17:44

44': Ευκαιρία για τον Αιγινιακό, λάθος στην άμυνα του Ηρακλή από τον Κοντεων, ο Ζούρκος δεν μπορεί να πλασάρει σε τετ-α-τετ τον Χουάντερσον

17:43

Θλάση στον δικέφαλο η πρώτη εκτίμηση για τον τραυματισμό του Γιαζιτζόγλου, πιθανότατα εδώ τελειώνει και η παρουσία του στα πλέι οφ

17:43

Επιθετικό φάουλ στον Τόλιο, τελειώνει η φάση

17:43

42': Νέο κόρνερ ο Ηρακλής

17:43

Εκτελέστηκε το κόρνερ αλλά περνά ανεκμετάλλευτο για τον Ηρακλή

17:42

42': Πριν την εκτέλεση η αλλαγή, μέσα ο Ζούρκος, έξω ο Γιατζιτζόγλου

17:42

41': Το κόρνερ εκτελέστηκε με τον Πουρτουλίδη, σε νέο κόρνερ ο Σαμαράς

17:41

Μικρή διακοπή στο ματς, ο Γιατζιτζόγλου στο έδαφος, ζητά αλλαγή

17:40

Ένα γκολ ζητούν οι οπαδοί του ''Γηραιού'' από την εξέδρα

17:40

40': Κόρνερ για τον Ηρακλή που ανεβάζει και πάλι στροφές

17:37

37': Κάρτα βλέπει ο Τάι για κράτημα στον Γιαζιτζόγλου που έβγαζε αντεπίθεση

17:36

36': Εκτελεί ο Τάι, στο τείχος η μπάλα

17:35

35': Στην αντεπίθεση ο Ηρακλής κερδίζει φάουλ σε εξαιρετική θέση για απευθείας εκτέλεση

17:35

Ο Πέντα εκτελεί, βγαίνει ο Χουάντερσον και απομακρύνει με γροθιές

17:34

34': Κερδίζει και κόρνερ

17:34

Εδώ και περίπου ένα πεντάλεπτο ο Αιγινιακός έχει ισορροπήσει την κατάσταση

17:30

30': Μακρινό σουτ του Χατζή για τον Αιγινιακό, καμία τύχη...

17:28

Εκτελέστηκε, μόνος ο Ματσούκας ανενόχλητος από το ύψος του πέναλτι δεν μπορεί να πάρει την κεφαλιά

17:28

27': Εκτελεί ο Τάι με δύναμη, η μπάλα περνά από πολλά κεφάλια, ο Τόλιος με γροθιές δύσκολα, στη συνέχεια ο Σαμαρας σε κόρνερ με το κεφάλι

17:27

Ο Τάι πάνω στην μπάλα

17:27

27': Φάουλ σε καλή θέση για τον Ηρακλή, για ένα γέμισμα!

17:26

56% η κατοχή της μπάλας υπέρ του ''Γηραιού''

17:24

23': Επικίνδυνη σέντρα Κοντοδήμου, η μπάλα στο δεύτερο δοκάρι, ο Σκόρτσα δεν μπορεί να μπει στην πορεία και να την σπρώξει στα δίχτυα, πιέζει ο Ηρακλής

17:22

Στο 22' φτάσαμε, ο Τάι ήταν κάτω, τώρα επιστρέφει στον αγωνιστικό χώρο και πάλι, συνέχεια στο ματς

17:22

Νέα διακοπή, παίκτης του Ηρακλή αυτή την φορά στο έδαφος

17:19

Σηκώθηκε ο επιθετικός του Αιγινιακού, fair play από τους παίκτες του Ηρακλή, η μπάλα στους γηπεδούχους και το ματς συνεχίζεται

17:19

Μικρή διακοπή, στο έδαφος ο Γκέσιος

17:17

Πρώτη καλή στιγμή για τον Αιγινιακό που δεν έχει μπει στο κλίμα του αγώνα, ο Ηρακλής παραμένει σαφώς ανώτερος

17:17

16': Επικίνδυνη σέντρα του Γεωργίου, η μπάλα περνά από τον Χουάντερσον, περνά και από Κουτσοσπύρο Κοντέων και φεύγει άουτ

17:15

14': Κάρτα στον Γεωργίου για δυνατό μαρκάρισμα

17:14

14': Ακόμα μια καλή στιγμή για τον Ηρακλή, ο Τσιλιανίδης από δεξιά ''σπάει'' την μπάλα στον Τάι, αυτός πλασάρει και ενώ βρισκόταν υπό πίεση, ο Τόλιος μπλοκάρει

17:13

12': Κάρτα βλέπει ο Πουρτουλίδης για μαρκάρισμα στον Φαμπίνιο

17:09

9': Και απειλεί εδώ, με τον Σκόρτσα να βγάζει παράλληλα την μπάλα στον Τάι, αυτός πλασάρει στην κίνηση, ο Τόλιος μπλοκάρει!

17:09

Ο Ηρακλής είναι αυτός που έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων

17:08

8': Μετά από εκτέλεση φάουλ η μπάλα μένει στα καρέ του Αιγινιακού, οι του Ηρακλή φωνάζουν για χέρι, η φάση σταματά ωστόσο για οφ σαιντ

17:05

- Συμπληρώσαμε το πρώτο πεντάλεπτο

17:05

Τώρα ξεκινά εκ νέου το παιχνίδι

17:04

Μικρή διακοπή στο ματς μετά από μια ένταση που υπήρξε με την εξέδρα, ο διαιτητής μάλιστα μάζεψε τους βοηθούς

17:01

Στις εξέδρες βρίσκονται και φίλοι του Ηρακλή που έχουν ξεκινήσει από νωρίς το τραγούδι

17:01

1': Ξεκίνησε ο αγώνες, ο Ηρακλής στη σέντρα

17:01

Όρκος νίκης από τις δύο ομάδες, όλα έτοιμα για την σέντρα

16:58

Μόλις τώρα οι δύο ομάδες μαζί με τους διαιτητές κάνουν την εμφάνιση τους στον αγωνιστικό χώρο

16:57

Αρκετός κόσμος στο γήπεδο, στις εξέδρες βρίσκεται και ο άσος της Σάλκε, Κυριάκος Παπαδόπουλος

16:56

Εξαιρετικές οι καιρικές συνθήκες στο Αιγίνιο, 27 βαθμοί κελσίου

16:55

Σε περίπου πέντε λεπτά η σέντρα στο Αιγίνιο στην αναμέτρηση του Αιγινιακού με τον Ηρακλή για την 11η αγωνιστική των πλέι οφ της Β' Εθνικής

ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ
Τόλιος, Σαμαράς, Δήμου, Γιαζιτζόγλου, Κωνσταντινίδης, Φαμπίνιο, Χατζής, Πέντα, Γεωργίου, Γκέσιος, Κουτσοσπύρος.
Αναπ: Μπαϊμάκης, Μανζάνο, Μπελόν, Λαζαρίδης, Ζούρκος, Δεμηρτζόγλου, Λιόλιος.
ΗΡΑΚΛΗΣ
Χουάντερσον, Τάι, Κοντέων, Κοντοδήμος, Πουρτουλίδης, Ιντζόγλου, Μπουκουβάλας, Σαββίδης, Ματσούκας, Τσιλιανίδης, Σκόρτσα.
Αναπ: Κηπουρός, Κουρουπής,. Μπάμπα, Ζαχόρα, Παληγεώργος, Χιονίδης, Κουρδάκης.
Διαιτητής: Θάνος (Γρεβενών), Βοηθοί: Χαρίσης (Γρεβενών), Πασχάλης (Ηπείρου), 4ος: Σέζος (Κιλκίς).