2
-
1
23:59

Αν και βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο ύστερα από το πέναλτι που είδε ο Φοτρέλ στην πτώση του Κάνιας, ο ΠΑΟΚ κατάφερε να κάνει την ανατροπή και να πάρει τη νίκη με 2-1. Σημαντική η είσοδος του Λίνο στο ματς, με τον Λούκας να ξεχωρίζει αλλά τους Στοχ και Νίνη να μην συνεχίζουν στους ρυθμούς του πρώτου ημιχρόνου.

23:56

90'+5': Λήξη της αναμέτρησης

23:53

Ο Λίνο κάνει το γέμισμα από αριστερά με τον Βούκιτς να πιάνει την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι και νικώντας τον Μόκιν να διαμορφώνει το 2-1

23:53

90'+1': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ

23:52

4 τα λεπτά των καθυστερήσεων

23:52

90': Ο Στοχ εκτελεί κόρνερ από αριστερά με τον Σαλπιγγίδη με κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι να στέλνει την μπάλα άουτ

23:49

88': Δεύτερη αλλαγή για τη Σαχτάρ με τον Ζενκόβιτς να παίρνει τη θέση του Κιζνιτσένκο

23:48

87': Αποβάλλεται με δεύτερη κίτρινη ο Ποριβάεφ για μαρκάρισμα στον Κίτσιου

23:46

85': Κλείνει τις αλλαγές ο ΠΑΟΚ με τον Βούκιτς να αντικαθιστά τον Νίνη

23:44

83': Μπαίνει από δεξιά στην περιοχή του ΠΑΟΚ ο Μπαϊζάνοφ που κάνει το δυνατό γύρισμα με την μπάλα να φεύγει πλάγια χωρίς να απειληθεί ο Χακόμπο

23:42

81': Αλλαγή για τη Σαχτάρ με τον Φινοντσένκο να παραχωρεί τη θέση του στον Μπαϊζάνοφ

23:41

79': Κίτρινη κάρτα στον Ταράσοφ για φάουλ στον Σαλπιγγίδη

23:37

Ο Λούκας εκτελεί κόρνερ από δεξιά με τον Αθανασιάδη να βρίσκεται αμαρκάριστος στην μικρή περιοχή κοντά στο δεύτερο δοκάρι και με κοντινό πλασέ νικάει τον Μοκίν για το 1-1

23:37

75': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ

23:33

69': Ο Λίνο κάνει τη σέντρα με τον Μαλιού να πιάνει την κεφαλιά αναγκάζοντας τον τερματοφύλακά του να διώξει δύσκολα σε κόρνερ. Μετά την εκτέλεση ο Λούκας επιχειρεί το σουτ από το ύψος του πέναλτι έχοντας χάσει την ισορροπία του με τον Μοκίν να μπλοκάρει εύκολα

23:32

Γνώριμο το σκηνικό με τη Σαχτάρ πίσω από τη σέντρα περιμένοντας τον ΠΑΟΚ που δυσκολεύεται να μπει στα καρέ του Μοκίν

23:28

66': Ο Γκαζαριάν εκτελεί το φάουλ από πλάγια δεξιά, με τον Φοτρέλ να μην δίνει φάουλ σε μαρκάρισμα πάνω στον Τζιόλη στην περιοχή και στην εξέλιξη της φάσης ο Χακόμπο μπλοκάρει ύστερα από κόντρες. Στη συνέχεια ο Ποριβάεφ κάνει εμφανώς φάουλ στον Σαλπιγγίδη έξω από την περιοχή της Σαχτάρ με τον Φοτρέλ να μην σφυρίζει ούτε σ' αυτή τη φάση

23:26

65': Δεύτερη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ με τον Λίνο να αντικαθιστά τον Τζαβέλλα

23:26

64': Κίτρινη κάρτα στον Τζιόλη για μαρκάρισμα στον Φινοντσένκο

23:20

59': Ο Σαλπιγγίδης μπαίνει στην περιοχή από πλάγια δεξιά και στο ύψος της μικρής περιοχής κάνει το αδύναμο γύρισμα με τον Μοκίν να μπλοκάρει εύκολα καθώς δεν ακολουθούσε παίκτης του ΠΑΟΚ

23:19

58': Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ με τον Σαλπιγγίδη να παίρνει τη θέση του Λάζαρ

23:18

57': Ο Λάζαρ επιχειρεί το δυνατό σουτ έξω από την περιοχή με την μπάλα να βρίσκει στη συμβολή των δοκαριών στο αριστερό "γάμα" και να απομακρύνεται

23:13

52': Ο Γκαζαριάν αντικρίζει την κίτρινη κάρτα μετά από μαρκάρισμα στον Κίτσιου

23:11

Ο Κάνιας αναλαμβάνει την εκτέλεση και νικώντας τον Χακόμπο κάνει το 0-1

23:11

50': ΓΚΟΛ για την Σαχτάρ

23:10

49': Ο Κάνιας πέφτει στο έδαφος στην περιοχή μπροστά από τον Κατσουράνη με τον ρέφερι Φοτρέλ να δίνει πέναλτι. Ωστόσο ο διεθνής άσος του ΠΑΟΚ είχε εμφανώς τραβηχτεί και φαίνεται ότι η απόφαση είναι λανθασμένη, καθώς ο Κάνιας πέφτει αρκετά εντυπωσιακά χωρίς να υπάρχει επαφή

23:08

47': Στο έδαφος ο Τζαβέλλας μετά από σύγκρουση με τον Σίμτσεβιτς σε διεκδίκηση της μπάλας. Ο διαιτητής διέκοψε προσωρινά το ματς που συνεχίζεται κανονικά με τον άσο του ΠΑΟΚ να μην αντιμετωπίζει πρόβλημα

23:07

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου

22:54

Έχοντας τον πλήρη έλεγχο του αγώνα ο ΠΑΟΚ ξεκίνησε ιδιαίτερα «ορεξάτος», αλλά από το 30’ και μετά η Σαχτάρ κατάφερε να «παγώσει» τον ρυθμό. Στις εμπνεύσεις των Στοχ, Λούκας και Νίνη στηρίζονται οι Θεσσαλονικείς, που δεν έχουν απειληθεί ουσιαστικά από τους φιλοξενούμενους.

22:52

45'+1' Λήξη του πρώτου μέρους

22:51

45': Ο Λούκας από το ύψος της περιοχής και πλάγια δεξιά επιχειρεί το σουτ, αλλά η προσπάθειά του είναι αδύναμη καi δεν ανησυχεί τον Μοκίν που μπλοκάρει εύκολα

22:48

42': Ο Νίνης κάνει την σέντρα από δεξιά με τον Βιτόρ να πιάνει την ανάποδη κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι όντας στενά μαρκαρισμένος στέλνοντας την μπάλα ψηλά άουτ

22:45

39': Ο Γκαζαριάν επιχειρεί το διαγώνιο συρτό σουτ από την αριστερή γωνία της περιοχής με την μπάλα να καταλήγει άουτ

22:44

37': Ο Στοχ παίζει το ένα-δυο με τον Λούκας μπαίνοντας στην περιοχή αλλά ο Ντζίντιτς βάζει την κόντρα και η μπάλα περνάει άουτ

22:43

36': Κίτρινη στον Ποριβάεφ μετά από μαρκάρισμα στον Λαζάρ

22:40

34': Ο Στοχ κάνει το δυνατό σουτ έξω από την περιοχή και ο Μοκίν δεν συγκρατεί την μπάλα που παίρνει πορεία προς τα πλάγια και απομακρύνεται

22:38

31': Ακόμη μια φορά ο Νίνης "δοκιμάζει" το πόδι του αλλά το σουτ που επιχειρεί λίγο έξω από την περιοχή περνάει άουτ

22:37

Με όλη τη Σαχτάρ κάτω από τη σέντρα ο ΠΑΟΚ δύσκολα βρίσκει διαδρόμους προς την εστία του Μοκίν, διατηρώντας ωστόσο τον απόλυτο έλεγχο του αγώνα

22:32

26': Ο Βίσιους εκτελεί το δυνατό πλάγιο άουτ από δεξιά και ο Ντζίντιτς με κεφαλιά αναγκάζει τον Χακόμπο να διώξει δύσκολα σε κόρνερ

22:28

22': Ο Τζαβέλλας κάνει από αριστερά την σέντρα στο πρώτο δοκάρι με τον Λάζαρ να πλασάρει πάνω στον Μοκίν

22:26

20': Μετά από ατομική προσπάθεια από πλάγια δεξιά και από το ύψος της περιοχής ο Λούκας επιχειρεί το δυνατό διαγώνιο σουτ με την μπάλα να περνά ψηλά άουτ

22:24

18': Ο Γκαζαριάν κάνει τη σέντρα από δεξιά και ο Κιζνιτσένκο αμαρκάριστος παίρνει την κεφαλιά στέλνοντας την μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Χακόμπο

22:23

16': Ο Λούκας εκμεταλλεύται το λάθος του Ντζίντιτς, μπαίνει κατά μέτωπο στην περιοχή αλλά το σουτ που επιχειρεί υπό την πίεση του πρώτου περνάει άουτ

22:21

15': Από πλάγια αριστερά κι έξω από την περιοχή ο Νίνης βλέπει τον Μοκίν εκτός θέσης, κάνει το σουτ με τον δεύτερο να διώχνει δύσκολα σε κόρνερ

22:13

7': Ο Λούκας μπαίνει στην περιοχή από δεξιά, φτάνει μέχρι τη γραμμή του άουτ και μην βλέποντας συμπαίκτη του να κάνει κίνηση, κάνει το σουτ με τον Μοκίν να απομακρύνει έχοντας κλείσει τη γωνία του

22:12

5': Ο Νίνης επιχειρεί το μακρινό σουτ με τον Μοκίν να μην ανησυχεί βλέποντας την μπάλα να περνάει μακριά από το αριστερό του δοκάρι

22:09

2': Ο Λάζαρ μπαίνει στην περιοχή από αριστερά και κάνει το συρτό σουτ, με τον Μοκίν σε σωστή θέση να μπλοκάρει την μπάλα

22:07

1': Έναρξη της αναμέτρησης

22:02

Το ματς διεξάγεται κεκλεισμένων των θυρών με τον ΠΑΟΚ να εκτίσει την τρίτη και τελευταία αγωνιστική της ποινής του. Επίσης, ο Στέφενς δεν είναι στον πάγκο λόγω τιμωρίας από το ματς με τη Σάλκε και στη θέση του βρίσκεται ο Λοκχόφ