Τελικό στα Περιβόλια. Μεγάλο διπλό η Νίκη Βόλου

21:22

Εκτελέστηκε, κεφαλιά ο Παπατζίκος , ο Αποστολίδης μπλοκάρει

21:22

90'+6: Φάουλ για τον ΑΟΧ σε καλή θέση για ένα γέμισμα τελευταία φάση

21:19

90'+5: ΚΟΚΚΙΝΗ για τη ΝΙΚΗ!

21:18

90'+4: Εκτελέστκε, φάση διαρκείας στα καρέ της Νίκης, νέο κόρνερ!

21:17

90'+2: Και κάρτα στον Μπακάλη

21:17

Φάουλ σε καλή θέση για τα Χανιά

21:16

90'+1: Εκτελεί ο Βασιλόγιαννης, ο Αποστολίδης μπλοκάρει και τελειώνει την φάση

21:16

Κόρνερ κερδίζει ο ΑΟΧ

21:16

90': Έξι λεπτά οι καθυστερήσεις

21:13

Εκτελέστηκε, ο Αποστολίδης με διπλή προσπάθεια μπλοκάρει

21:12

88': Σουτ του Μαραγκουδάκη, η μπάλα κοντράρει σε αμυντικούς και φεύγει κόρνερ

21:10

86': Αλλαγή για τη Νίκη Βόλου. Εκτός ο Τζιώρας μέσα ο Ρονκάτο

21:09

Ο διαιτητής Παππάς βλέπει εκτός φάσης χτύπημα του Μπουντόπουλου λοιπόν και του δείχνει απευθείας κόκκινη, με δέκα παίκτες πλέον τα Χανιά

21:08

Είχε μια μονομαχία με τον αντίπαλο του και φαίνεται να κάνε μια κίνηση με το χέρι προκειμένου να τον χτυπήσει!

21:08

Την βλέπει ο Μπουντόπουλος

21:08

83': ΚΟΚΚΙΝΗ για τον ΑΟΧ!

21:07

Σηκώθηκε ο γκολκίπερ των φιλοξενούμενων, το ματς άρχισε

21:06

Στο 82' φτάσαμε, η Νίκη Βόλου κρατά ένα τεράστιο διπλό

21:06

Στο έδαφος ο Αποστολίδης, νέα διακοπή, ο Παππάς ξεκαθαρίζει πως κρατά καθυστερήσεις

21:05

Μπήκαμε στο τελευταίο δεκάλεπτο, όλη η Νίκη Βόλου πίσω πλέον

21:04

80': Ωραία σέντρα του Βασιλόγιαννη από αριστερά, κεφαλιά ο Λουκίνας από καλή θέση, άουτ η μπάλα

21:02

78': Αλλαγή για τη Νίκη Βόλου. Μέσα ο Μπακάλης, έξω ο Μανουσάκης

21:02

77': Βλέπει και κάρτα τώρα ο φορ της Νίκης Βόλου

21:02

Ο Τζιώρας ενημέρωσε, τελικά, τον Βοσνιάδη πως είναι σε θέση να συνεχίσει

21:01

Το ματς έχει ξεκινήσει στα Περιρόλια ξανά, ο Τζιώρας μάλλον θα γίνει αλλαγή αφού δεν πατά καλά

21:01

75': Αλλαγή για τα Χανιά. Στην θέση του Γκούμα ο Λουκίνας

20:59

Φωνάζουν οι του ΑΟΧ για καθυστερήσεις

20:59

Στο έδαφος ο Τζιώρας που έπεσε μόνος του, δείχνει να πονάει πάντως

20:58

73': Κάρτα στον Μπιτσάκο

20:56

Το ματς τώρα ξεκινά εκ νέου μετά την μικρή διακοπή

20:55

Το σημαντικό είναι πως ο γκολκίπερ της Νίκης Βόλου είναι καλά αφού άπαντες ''πάγωσαν'' αρχικά

20:55

69': Εχει δει κάρτα ο Μαραγκουδάκης για την μονομαχία που είχε με τον Αποστολίδη

20:54

Ευτυχώς, ο Αποστολίδης, σηκώθηκε αφού συνήλθε μετά τις πρώτες βοήθειες που δέχτηκε

20:54

Μάλιστα ο γκολκίπερ της Νίκης φάνηκε αρχικά να έχει χάσει τις αισθήσεις του

20:54

Ο Αποστολίδης είναι στο έδαφος, φαίνεται να έχει χτυπήσει από το πόδι το Μαραγκουδάκη

20:53

68': Σουτ του Μπουντόπουλου, ο Αποστολίδης με διπλή προσπάθεια μπλοκάρει

20:47

63': Στο ματς και ο Μπουντόπουλος για τον ΑΟΧ, εκτός ο Κονσταντίνοφ

20:46

61': Στην θέση του Σουλίδη ο Ισαάκ για τη Νίκη Βόλου

20:42

57': Κάρτα στον Ανιέτε

20:42

57': Ο Πάγκαλος δοκιμάζει τα πόδια του από μακρινή απόσταση, η μπάλα άουτ

20:40

Κοντά σε δεύτερο γκολ εδώ οι Βολιώτες και προσωπικά ο Ανιέτε

20:39

54': Χαμένη ευκαιρία για τη Νίκη! Ο Ζουλιώτης βρίσκει τον Τζιώρα στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας, αυτός ''σπάει'' την μπάλα στον Ανιέτε που έρχεται σαν τρέιλερ, ο Ισπανός με πλασέ από το ύψος του πέναλτι αστοχεί!

20:37

Με διάθεση να πιέσουν έχουν μπει τα Χανιά στην επανάληψη, σε πιο παθητικό ρόλο οι φιλοξενούμενοι

20:34

Ο Βασιλόγιαννης εκτελεί, οι αμυντικοί της Νίκης Βόλου απομακρύνουν

20:33

49': Κόρνερ κερδίζει ο ΑΟΧ

20:32

47': Κεφαλιά του Μαραγκουδάκη υπό την πίεση του Ρεπετσά, κανένα πρόβλημα για τον Αποστολίδη

20:30

46': Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος

20:29

Οι δύο ομάδες επιστρέφουν σιγά σιγά στον αγωνιστικό χώρο

20:16

Ημίχρονο στα Χανιά, 0-1 η Νίκη Βόλου με το γκολ του Ανιέτε

20:15

45': Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος

20:15

Γκολ νο17 από τον Ανιέτε!

20:14

Μια φάση του αρκεί λοιπόν, με τον Ανιέτε να φέρνει την μπάλα στο δεξι, να δοκιμάζει ένα συρτό σουτ από μακρινή απόσταση και να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Θεοδωρόπουλου, αφού αυτή πρώτα χτύπησε στο δοκάρι

20:14

Η μεγάλη κλάση του Ανιέτε κάνει την εμφάνιση της και όταν αυτός δεν είναι σε καλή μέρα!

20:14

44': ΓΚΟΛ η ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ!

20:12

43': Να η πρώτη, ουσιαστικά, φάση που φτιάνει ο Ανιέτε ο οποίος πιάνει ένα αδύναμο σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή, η μπάλα βρίσκει και σε αμυντικούς και φτάνει στην αγκαλιά του Θεοδωρόπουλου

20:10

Πέντε λεπτά ακόμα για το φινάλε του πρώτου μέρους

20:09

40': Μακρινό σουτ του Γκούμα, κανένα πρόβλημα για τον Αποστολίδη, βλέπει την μπάλα να φεύγει άουτ

20:08

Το βασικό πρόβλημα της Νίκης Βόλου είναι πως ο Ανιέτε δεν έχει μπει στο κλίμα του αγώνα και μιλάμε για έναν παίκτη βαρόμετρο

20:08

Έχουν ανάψει και οι προβολείς στο γήπεδο Περιβολίων

20:07

Και πάλι ο Βασιλόγιαννης εκτελεί, άουτ η μπάλα, πέρασε εκτός στον αέρα πριν φτάσει στα χέρια του Αποστολίδη

20:07

38': Εκτελεί ο Βασιλόγιαννης, νέο κόρνερ για τον ΑΟΧ

20:06

36': Επικίνδυνο γύρισμα από αριστερά του Μανωλά, ο Μαραγκουδάκης δεν μπορεί να μπει στην φάση για να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα, σε κόρνερ ο Σοϊλέδης για καλό και για κακό

20:04

Ο Βασιλόγιαννης εκτελεί όχι καλά, ο Σοϊλέδης στο πρώτο δοκάρι με το κεφάλι απομακρύνει

20:04

34': Φάουλ σε καλή θέση, για μια σέντρα, κερδίζει ο ΑΟΧ, για να δούμε

20:01

Κάκιστο το θέαμα στο τελευταίο διάστημα, πολλά λάθη και από τις δύο πλευρές

19:57

Δυνατές μονομαχίες και παιχνίδι κέντρου το σκηνικό στα τελευταια λεπτά, φτάσαμε στο 28', πάντα στο 0-0 Χανιά και Νίκη

19:52

23': Ο Σοϊλέδης κάνει ένα από τα γνωστά σόλο του από αριστερά, δίνει δίπλα στον Ανιέτε, αυτός παρά το ότι έχει εύκολη πάσα αριστερά κάνει λάθος και η Νίκη Βόλου χάνει την ευκαιρία να απειλήσει

19:51

53% η κατοχή της μπάλας υπέρ του ΑΟΧ

19:50

Απειλεί εδώ η Νίκη Βόλου από στημένη φάση

19:50

21': Εκτελεί ο Ανιέτε, στο πρώτο δοκάρι ο Γκότοβος παίρνει την κεφαλιά, η μπάλα άουτ!

19:49

20': Ο Ανιέτε στον Πινιέιρο, αυτός σουτάρει, η μπάλα κοντράρει και φεύγει κόρνερ

19:49

Φάουλ σε καλή θέση για τη Νίκη Βόλου

19:46

Οι Κρητικοί δείχνουν να πατούν καλύτερα στον αγωνιστικο χώρο σ' αυτά τα πρώτα 15 λεπτά

19:44

15': Πλασέ του Μαραγκουδάκη από το ύψος της μεγάλης περιοχής, μπλοκάρει ο Αποστολίδης σταθερά

19:43

14': Εκτέλεση φάουλ του Βασιλόγιαννη, ο Αποστολίδης με γροθιές διώχνει, η μπάλα βρίσκει και σε παίκτες του ΑΟΧ και φεύγει άουτ

19:41

Καλό ρυθμό έχει το παιχνίδι στο πρώτο δεκάλεπτο

19:40

Αυτή είναι ουσιαστικά η πρώτη μεγάλη φάση στο ματς, την έχει ο ΑΟΧ

19:40

11': Ο Μαραγκουδάκης μετά από γέμισμα βγαίνει στην πλάτη του Ρεπετσά, πλασάρει αλλά το κάνει αδύναμα, ο Αποστολίδης μπλοκάρει

19:37

8': Σουτ του Πινιέιρο από το ύψος της μεγάλης περιοχής, άουτ η μπάλα

19:35

Πρώτο πεντάλεπτο χωρίς κάτι ιδιαίτερο στα Περιβόλια

19:35

5': Παράληλο γύρισμα του Βασιλόγιαννη, ο Πάγκαλος δεν προλαβαίνει να πλασάρει

19:30

Και ενώ κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή στην μνήμη του πρώην προέδρου του Α.Ο. Χανιά Γιώργου Διακάκη

19:29

1': Σέντρα στην αναμέτρηση!

19:27

Και ενώ οι καιρικές συνθήκες στα Χανιά είναι εξαιρετικές

19:27

Γιορτινό κλίμα στο γήπεδο, αρκετός κόσμος

19:26

Σε πέντε λεπτά η σέντρα στα Περιβόλια στην αναμέτρηση του ΑΟΧ με τη Νίκη Βόλου για την 11η αγωνιστική των πλέι οφ της Β' Εθνικής

ΧΑΝΙΑ
Θεοδωρόπουλος, Παπατζίκος, Μανωλάς, Παγώνης, Πυθαρούλης, Ποτσι, Πάγκαλος, Γκούμας, Βασιλόγιαννης, Μαραγκουδάκης, Κονσταντίνοφ.
Αναπ: Ρίζος, Τσάτσος, Χατζηησαΐας, Λουκίνας, Τσατσαρής, Σκάρος, Μπουντόπουλος.
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
Αποστολίδης, Ζουλιώτης, Ρεπετσάς, Γκότοβος, Σοϊλέδης, Πινιέιρο, Μπιτσάκος, Μανουσάκης, Ανιέτε, Σουλίδης, Τζιώρας.
Αναπ: Ταΐρης, Παπαδόπουλος, Μπακάλης, Εβάντρο, Ισαάκ, Τσουκάνης, Τσίτας
Διαιτητής: Παππάς (Αθηνών). Βοηθοί: Γρεβένης (Χαλκιδικής), Απτόσογλου (Αθηνών). 4ος: Τσακαλίδης (Χαλκιδικής)