Στο 90'+3 φτάσαμε, φάουλ έχει κερδίσει η Κέρκυρα

Σηκώθηκε ο φορ της Κέρκυρας, το ματς ξεκινά

21:17

Στο έδαφος ο Μπαλντοβαλίεφ, διακοπή στο ματς

21:16

90': Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος

21:13

88': Αλλαγή κάνει και η Νίκη Βόλου. Έξω ο Ρονκάτο, μέσα ο Πιτταράς

21:12

87': Στην θέση του Σουάνη ο Κόντος για την Κέρκυρα

21:12

Πέντε λεπτά ακόμα στο ΕΑΚ, η Νίκη Βόλου προσπαθεί να πιέσει, σε πιο παθηρικό ρόλο πλέον η Κέρκυρα

21:07

80': Κάρτα στον Ρονκάτο

21:02

76': Σουτ του Ρονκάτο, άουτ η μπάλα!

21:01

Ο Ισαάκ πιάνει ένα ξερό σουτ λίγο έξω από την γωνιά της μεγάλης περιοχής και δεξιά, η μπάλα στο παραθυράκι της εστίας του Κουτζαβασίλη

21:01

''Ζωγραφιά'' του Ισαάκ για την ακρίβεια!

21:01

75': ΓΚΟΛ η ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ!

21:01

75': Κάρτα βλέπει ο Ανδρεόπουλος

20:59

Μπήκαμε στο τελευταίο 20λεπτο στο ΕΑΚ

20:58

73': Σουτ του Σοϊλέδη από το ύψος της μεγάλης περιοχής για τη Νίκη, μπλοκάρει ο Κουτζαβασίλης

20:55

Ένα γκολ, μια ασίστ ο απολογισμός σήμερα του Ναγιάς ο οποίος έκανε μεγάλο ματς

20:55

69': Τώρα η αλλαγή (αναγκαστική). Εκτός ο Ναγιάρ, MVP του αγώνα, μέσα ο Ανδρεόπουλος

20:54

Στο έδαφος ο Ναγιάρ, δεν μπορεί να συνεχίσει...

20:54

Απειλεί, εδώ και με τρίτο γκολ η Κέρκυρα

20:54

68': Εκτέλεση κόρνερ του Μπαλντοβαλίεφ, κεφαλιά του Παρασκευαΐδη, η μπάλα λίγο άουτ!

20:52

66': Να μια καλή στιγμή για τη Νίκη Βόλου με δυνατό δεξί σουτ του Ανιέτε, ο Κουτζαβασίλης σταθερά

20:47

61': Αλλαγή για την Κέρκυρα. Στην θέση του Μπεριαν ο Κρητικός

20:44

59': Εκτέλεση φάουλ του Σοϊλέδη, ο Κουτζαβασίλης με διπλή προσπάθεια μπλοκάρει την μπάλ και τελειώνει την φάση

20:41

Οι Βολιώτες πληρώνουν σίγουρα μέχρι τώρα την κακή μέρα στην οποία βρίσκεται ο Ανιέτε, βαρόμετρο της ομάδας

20:40

Παρά τις αλλαγές του Αλέκου Βοσνιάδη η Νίκη Βόλου δεν δείχνει αντίδραση, η Κέρκυρα κρατά εύκολα το 2-0

20:37

51': Ο Ναγιάρ εκτελεί, η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Αποστολίδη

20:36

50': Φάουλ σε εξαιρετική θέση κερδίζει η Κέρκυρα, κάρτα στον Ακασού

20:34

48': Μακρινό σουτ του Σουάνη, ο Αποστολίδης μπλοκάρει σταθερά

20:31

46': Σέντρα στην επανάληψη

20:30

46': Στην θέση των Μπακάλη - Μανουσάκη οι Σουλίδης - Τσίτας. Διπλή αλλαγή για τη Νίκη Βόλου με την έναρξη της επανάληψης

20:29

Οι δύο ομάδες επιστρέφουν σιγά σιγά στον αγωνιστικό χώρο για την έναρξη της επανάληψης

20:14

Ημίχρονο στο ΕΑΚ, 2-0 η Κέρκυρα

20:13

45': Εκτελεί ο Ανιέτε, με το κεφάλι απομακρύνουν οι αμυντικοί της Κέρκυρας

20:12

44': Ένα φάουλ σε καλή θέση, για γέμισμα, έχει κερδίσει η Νίκη, για να δούμε...

20:12

Τελευταίες στιγμές στο πρώτο μέρος, η Νίκη Βόλου δεν έχει βγάλει αντίδραση μετά το 2-0

20:10

41': Κάρτα βλέπει ο Μπακάλης για μαρκάρισμα στον Μπαλντοβαλίεφ

20:04

Δέκα λεπτά ακόμα για το φινάλε του πρώτου μέρους, πλέον η Νίκη Βόλου έχει να ανέβει ένα βουνό για να γυρίσει την κατάσταση

20:02

Ο Ναγιάρ εκτελεί με πάσα τον κόρνερ, αλλάζει την μπάλα με τον Ζορμπά και αφού μπαίνει στην περιοχή αδειάζοντας υπέροχα δύο αντιπάλους του γράφει το 2-0 με υπέροχο πλασέ από δύσκολη θέση

20:02

33': ΓΚΟΛ, 2-0 η ΚΕΡΚΥΡΑ!

20:01

33': Εκτέλεση φάουλ του Ναγιάρ, κεφαλιά του Βενέτη, η μπάλα βρίσκει και στον Ρεπετσά και φεύγει κόρνερ

19:59

Και όλα αυτά ενώ συμπληρώσαμε μισή ώρα αγώνα και η Κέρκυρα είναι πάντα στο 1-0 από το τέρμα του Βενέτη

19:58

Ο διαιτητής Τριτσώνης αποβάλει... μπολ μπόι, διότι δεν έδωσε γρήγορα την μπάλα στον Σοϊλέδη για να συνεχιστεί το ματς, φοβερή σκηνή στο ΕΑΚ

19:57

Λίγο άουτ η μπάλα από το πλασέ του Ισαακ

19:57

28': Η Νίκη Βόλου βγάζει εξαιρετική αντεπίθεση, η μπάλα φτάνει στον Ισαάκ, αυτός δεν μπορεί σε τετ-α-τετ να νικήσει τον Κουτζαβασίλη!

19:56

Εκτελέστηκε, ο Αποστολίδης βγαίνει και καθαρίζει την φάση

19:56

28': Κόρνερ για την Κέρκυρα

19:55

27': Να ένα καλό σουτ του Ζορμπά, εκτός περιοχής, ο Αποστολίδης μπλοκάρει στη γωνιά του εύκολα

19:55

Εδώ και περίπου ένα πεντάλεπτο οι δύο ομάδες δεν αλλάζουν δεύτερη πάσα, κάκιστο παιχνίδι

19:49

Συμπληρώσαμε το πρώτο 20λεπτο, κυριαρχούν οι δυνατές μάχες στη μεσαία γραμμή

19:46

17': Το εκτελεί ο Ναγιάρ, ο Παρασκευαΐδης παίρνει την καρφωτή κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι, η μπάλα λίγο άουτ

19:46

17': Κόρνερ κερδίζει η Κέρκυρα

19:44

Σηκώθηκε ο Μανουσάκης, το ματς συνεχίζεται

19:44

Ένταση μετά από ένα μαρκάρισμα του Βενέτη στον Μανουσάκη ο οποίος είναι στο έδαδφος και δείχνει να πονάει

19:41

Εκτελέστηκε το κόρνερ αλλά περνά ανεκμετάλλευτο

19:40

12': Κόρνερ κερδίζει η Κέρκυρα που βρίσκει πλέον ανοιχτούς χώρους

19:37

Για να δούμε την αντίδραση της Νίκης Βόλου η οποία πληρώνει εδώ μια ολιγωρία της σε στημένη φάση

19:35

Μετά από εκτέλεση φάουλ του Ναγιάρ ο Σουάνης παίρνει την πρώτη κεφαλιά (γυριστή προς τα πίσω), βρίσκει τον Βενέτη στο δεύτερο δοκάρι κι αυτός με το κεφάλι νικά τον Αποστολίδη για το 1-0

19:35

7': ΓΚΟΛ η ΚΕΡΚΥΡΑ!

19:32

Πρώτη καλή ευκαιρία στο ματς είναι για τη Νίκη Βόλου

19:32

3': Διαγώνιο σουτ του Ανιέτε με το αριστερό, μέσα απο την περιοχή, ο Κουτζαβασίλης μπλοκάρει

19:31

3': Κόρνερ για τη Νίκη περνά ανεκμετάλλευτο, κακή εκτέλεση του Ανιέτε

19:29

1': Σέντρα στην αναμέτρηση

19:29

Όλα έτοιμα για την σέντρα στο ΕΑΚ

ΚΕΡΚΥΡΑ
Κουτζαβασίλης, Βλάχος, Μαραγκός, Βενέτης, Παρασκευαϊδης, Ζορμπάς, Ναγιάρ, Σουάνης, Γκόμες, Μπέριαν, Μπαλντοβαλίεφ.
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
Αποστολίδης, Ζουλιώτης, Ρεπετσάς, Γκότοβος, Σοϊλέδης, Ακασού, Μπακάλης, Ισαάκ, Μανουσάκης, Ρονκάτο, Ανιέτε
Διαιτητής: Τριτσώνης (Αθηνών). Βοηθοί: Αλεξέας (Μεσσηνίας), Γεωργαράκος (Αθηνών). 4ος: Ευαγγέλου (Αθηνών)