3
21:29

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

21:27

Ο Άρης κερδίζει εύκολα με 0-3 τον ΟΦΗ, διατηρείται στην έκτη θέση αλλά μειώνει τη διαφορά από τον πέμπτο Βόλο στον έναν βαθμό. Μένουν δέκατοι οι Κρητικοί.

21:26

Λήξη του αγώνα.

21:25

90+3': Ωραίο δυνατό σουτ από τον Μοσκέρα, η μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Κουέστα.

21:24

Στο μεταξύ οι καθυστερήσεις είναι πέντε λεπτά.

21:23

Μετά από λάθος του Βούρου, ο Ιτούρμπε παίρνει τη πάλα, πατάει περιοχή και εκτελεί για το 0-3.

21:22

90': ΓΚΟΛ για τον ΑΡΗ!

21:20

89': Πέμπτη αλλαγή για τον Άρη. Έξω ο Καμαρά, μέσα ο Νταμπό.

21:16

85': Σέντρα Θοράρινσον από τα αριστερά, διώχνει με το κεφάλι ο Πίρσμαν.

21:13

81': Γιοχού αντί Γιαννούλη για τον ΟΦΗ.

21:13

79': Αλλαγές για τους φιλοξενούμενους. Χριστοδουλόπουλος και Εμπακατά αντικαθιστούν Νταρίντα και Ματέο Γκαρσία αντίστοιχα.

21:10

78': Τρομερό σουτ του Μπάκιτς έξω από την περιοχή, εκατοστά δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Κουέστα. Κοντά στο 1-2 οι γηπεδούχοι...

21:06

75': Σουτ Νταρίντα από θέση μέσα δεξιά, σε ετοιμότητα ο Μανδάς.

21:03

72': Μπιφουμά αντί Λάρσον για τον ΟΦΗ.

21:03

71': Απευθείας η εκτέλεση του Καμαρά, πάνω από τα δοκάρια.

21:01

70': Φάουλ για τον Άρη στο ημικύκλιο...

20:55

64': Ευκαιρία για τον Άρη, με τον Καμαρά να αδειάζει τον Βούρο και να εκτελεί από πλάγια θέση μέσα στην περιοχή, σε κόρνερ ο Μανδάς που δεν αποφέρει κάτι.

20:54

63': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ! Ο Κουέστα κάνει λάθος, πασάροντας μέσα στην περιοχή του για τον Μεγιάδο, που μοιράζει για τον Μοσκέρα ο οποίος ολομόναχος από το ύψος του πέναλτι πλασάρει άουτ.

20:52

60': Διπλή αλλαγή για τον Άρη. Ο Ντουκουρέ στη θέση του Ρουπ και ο Ιτούρμπε σε αυτή του Πάλμα.

20:49

56': Από τα αριστερά το κόρνερ, η μπάλα απομακρύνεται από τα καρέ των Θεσσαλονικέων.

20:48

56': Καλή στιγμή για τους Κρητικούς! Σουτ Μοσκέρα μέσα από την περιοχή, πέφτει στη δεξιά του γωνία ο Κουέστα και διώχνει σε κόρνερ.

20:46

55': Απειλεί ο ΟΦΗ! Ο Τοράλ βρίσκει χώρο και σουτάρει από το ημικύκλιο όμως ο Κουέστα μπλοκάρει σταθερά.

20:43

52': Δεν μπορεί να συνεχίσει ο Φελίπε και θα γίνει αλλαγή. Στη θέση του μπαίνει ο Μοσκέρα.

20:42

50': Στο έδαφος με πρόβλημα στον οπίσθιο μηριαίο ο Φελίπε...

20:36

46': Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

20:36

Διπλή αλλαγή για τον ΟΦΗ. Φελίπε αντί Ντιουσέ και Τσιλιανίδης αντί Μπαλογιάννη.

20:20

Πολύ καλύτεροι οι Θεσσαλονικείς, προηγούνται με τέρματα των Ρουπ (10') και Νταρίντα (30'), ενώ ενδιάμεσα είχαν και δοκάρι.

20:20

Τέλος πρώτου ημιχρόνου, ΟΦΗ - Άρης 0-2.

20:17

20:16

45': Οφσάιντ ο Πάλμα, ήταν εκτεθειμένος.

20:14

42': Ο Λάρσον σεντράρει από τα δεξιά, κατευθείαν πάνω στον Κουέστα η μπάλα.

20:13

41': Μακρινό σουτ από τον Πάλμα, δεν έχει πρόβλημα ο Μανδάς.

20:12

40': Κόρνερ για τους γηπεδούχους από τα αριστερά, περνά χωρίς αντίκρισμα.

20:09

38: Κόρνερ για τον ΟΦΗ από τα δεξιά με τον Λάρσον, δεν αποφέρει κάτι.

20:04

Διαμαρτύρονται για φάουλ του Ετέμπο πάνω στον Μπάκιτς στο ξεκίνημα της φάσης αλλά δεν υπάρχει κάτι.

20:03

Ο Ματέο Γκαρσία την πάσα στον Ρουπ, που αποφεύγει μέσα στην περιοχή τον Βούρο και σερβίρει έτοιμο γκολ στον Νταρίντα για το 0-2.

20:02

30': ΓΚΟΛ για τον ΑΡΗ!

20:01

29': Ο Μανδάς νικά σε τετ α τετ τον Μανδά όμως η φάση είναι ως μη γενόμενη καθώς προηγήθηκε οφσάιντ του Καμαρά.

19:58

26': Κίτρινη κάρτα στον Οντουμπάγιο

19:55

24': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΑΡΗ! Φάουλ - γέμισμα Πάλμα από τα δεξιά, ο Βούρος διώχνει πάνω στον Νταρίντα ο οποίος κάνει το βολέ, στο οριζόντιο του Μανδά και έξω η μπάλα.

19:51

19': Σουτ του Πίρσμαν από τα όρια της περιοχής, αρκετά άστοχο.

19:45

Όλα κανονικά, παίρνουν το προβάδισμα οι φιλοξενούμενοι.

19:44

Ελέγχεται από το VAR για οφσάιντ η φάση. Για να δούμε...

19:42

Ο Ματέο Γκαρσία στην εκτέλεση του κόρνερ από τα δεξιά, ο Πίρσμαν μπαίνει στην πορεία της μπάλας και τη βρίσκει ίσα ίσα, πασάροντας ουσιαστικά στον Ρουπ, που με προβολή στο δεύτερο δοκάρι τη στέλνει στα δίχτυα ανοίγοντας το σκορ.

19:42

10':ΓΚΟΛ για τον ΑΡΗ!

19:41

9': Απειλεί ξανά ο Άρης, με τον Καμαρά να δοκιμάζει το σουτ από διαγώνια θέση εντός περιοχής και τον Μανδά να κάνει νέα επέμβαση σε κόρνερ.

19:40

9': Από τα δεξιά με τον Ματέο Γκαρσία το κόρνερ, στο πρώτο δοκάρι ο Βούρος βγάζει την άμυνα.

19:40

8': Ευκαιρία για τον Άρη! Ο Ματέο Γκαρσία δίνει στον Καμαρά σουτάρει από τα όρια της περιοχής και αριστερά, απόκρουση του Μανδά σε κόρνερ.