0
21:28

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

21:27

Ο Παναιτωλικός κερδίζει τον Ιωνικό με 1-0 στη δεύτερη εντός έδρας νίκη του για το 2023 και πάει στους 27 πόντους, ενώ ο Ιωνικός παραμένει στους 15. Το γκολ του Κολοβού στο 74' έμελλε να κρίνει το ματς στο οποίο ο Ιωνικός είχε δοκάρι στο 5' με τον Λοβέρα, όπως δοκάρι είχε και ο Παναιτωλικός με τον Σενγκέλια στο 51ο λεπτό.

21:26

Λήξη της αναμέτρησης, Παναιτωλικός - Ιωνικός 1-0.

21:25

90+5': Εκτελεί ο Καμπράλ διώχνει ο Λιάβας, σέντρα του Μασάς η μπάλα στον Μπουενά ο οποίος από κοντά κάνει το πλασέ όμως ο Γκρατερόλ κρατά το 1-0 και τη νίκη της ομάδας του.

21:25

90+5': Κόρνερ για τον Ιωνικό ανεβαίνει και ο Χουτεσιώτης...

21:24

Κάνει την ύστατη προσπάθεια για το 1-1 ο Ιωνικός...

21:21

90+1': Φάουλ για τον Παναιτωλικό από πλάγια δεξιά εκτελεί ο Μπουζούκης ο Πέδρο προσπαθεί να πάρει την κεφαλιά, διώχνει ο Τσιγκρίνσκι.

21:20

Συμπληρώσαμε τα 90 λεπτά, 5 θα είναι οι καθυστερήσεις.

21:20

90': Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Βαλεριάνος για μαρκάρισμα στον Ντίας.

21:18

88': Τέταρτη αλλαγή για τον Παναιτωλικό ο Μπουζούκης στη θέση του Κολοβού.

21:16

86': Ένα ακόμα κόρνερ για τον Ιωνικό εκτελεί ο Καμπράλ ο Τσιγκρίνσκι δεν μπορεί να απειλήσει και διώχνει ο Λιάβας.

21:15

85': Τρίτη αλλαγή για τον Παναιτωλικό ο Ντουάρτε περνά εκτός αγώνα για να περάσει ο Αποστολάκης.

21:13

83': Ο Καμπράλ εκτελεί το κόρνερ, διώχνουν οι γηπεδούχοι.

21:13

83': Γέμισμα του Φαντιγκά και ο Μαλής παραχωρεί κόρνερ.

21:11

81': Διπλή αλλαγή κάνει ο Ιωνικός. Ο Μασάς αντί του Σεμπά και ο Μάνος αντί του Αντούνες.

21:10

80': Σέντρα του Μύγα από τα δεξιά ο Μάντζης δεν μπορεί να κοντρολάρει την μπάλα.

21:09

79': Ανεκμετάλλευτο περνά το κόρνερ για τους φιλοξενούμενους.

21:09

79': Ο Σεμπά από τα δεξιά κερδίζει κόρνερ από τον Μόρσεϊ.

21:06

76': Ψάχνει... απάντηση ο Ιωνικός ψηλοκρεμαστό σουτ του Μπουενά από μακριά η μπάλα ψηλά άουτ.

21:05

Ο Παναιτωλικός ανοίγει το σκορ λάθος του Καμπράλ, ο Μόρσεϊ από τα αριστερά κερδίζει την μπάλα κάνει το γύρισμα στον Κολοβό ο οποίος από το ύψος του πέναλτι στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Χουτεσιώτη για το 1-0.

21:04

74': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ!

21:03

Έχει πέσει ο ρυθμός στο ματς...

21:02

72': Διπλή αλλαγή για τον Παναιτωλικό, ο Μόρσεϊ στη θέση του Σενγκέλια και ο Πέδρο στη θέση του Καρέλη.

21:01

71': Ο Σενγκέλια στο κόρνερ, ο Κολοβός στο δεύτερο δοκάρι πασάρει στον Ντουάρτε που σεντράρει και διώχνει ο Τσιγκρίνσκι.

21:01

70': Σέντρα σουτ του Χουχούμη από τα αριστερά, ο Βαλεριάνος παραχωρεί κόρνερ.

20:55

65': Ο Ντουάρτε πασάρει για τον Σενγκέλια αυτός με τακουνάκι αφήνει την μπάλα στον Κολοβό ο οποίος λίγο έξω από την περιοχή κάνει το σουτ η μπάλα ψηλά άουτ.

20:53

63': Πρώτη αλλαγή για τον Ιωνικό ο Καμπράλ περνά στο ματς αντί του Λοβέρα.

20:51

61': Φάουλ τώρα για τον Παναιτωλικό στα όρια της περιοχής, ο Σενγκέλια με τον Ντίας είναι πάνω στην μπάλα, εκτελεί ο Γεωργιανός η μπάλα κοντράρει στο τείχος, βρίσκει και σε παίκτη του Παναιτωλικού και περνά άουτ.

20:50

Μία ώρα αγώνα στο Αγρίνιο παραμένει πάντα το 0-0 με τον Παναιτωλικό να είναι καλύτερος στο πρώτο τέταρτο του δευτέρου ημιχρόνου.

20:50

60': Ο Σενγκέλια στο κόρνερ κεφαλιά του Καρέλη στο πρώτο δοκάρι, η μπάλα άουτ.

20:49

59': Ο Σενγκέλια από τα δεξιά κάνει σέντρα και ο Βαλεριάνος παραχωρεί κόρνερ.

20:47

58': Κίτρινη κάρτα στον Λοβέρα για φάουλ στον Ντίας.

20:47

57': Μπαλιά του Σεμπά για τον Μάντζη σε θέση οφσάιντ ο επιθετικός του Ιωνικού.

20:46

56': Φάουλ από τα αριστερά και σε μακρινή απόσταση για τον Παναιτωλικό εκτελεί ο Σενγκέλια διώχνει ο Φαντιγκά.

20:44

54': Βαθιά μπαλιά του Μαλή για τον Ντουάρτε που κάνει το σουτ με την μπάλα να περνά άουτ, ωστόσο υπάρχει οφσάιντ.

20:42

52': Κόρνερ για τον Ιωνικό εκτελεί ο Λοβέρα και ο Λιάβας διώχνει στο πρώτο δοκάρι...

20:41

51': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ! Ο Ντίας από τα δεξιά κάνει το γύρισμα προσωρινή απόκρουση από τον Τσιγκρίνσκι, ο Σενγκέλια γίνεται κάτοχος της μπάλας κάνει δυνατό σουτ η μπάλα στο οριζόντιο του Χουτεσιώτη.

20:40

50': Ωραία ενέργεια του Μάντζη από τα δεξιά και γύρισμα της μπάλας προς τον Λοβέρα προλαβαίνει και διώχνει ο Μλάντεν.

20:37

47': Βαθιά μπαλιά του Μλάντεν για τον Ντίας βγαίνει και μπλοκάρει ο Χουτεσιώτης.

20:36

46': Έναρξη στο δεύτερο ημίχρονο, χωρίς αλλαγές Παναιτωλικός και Ιωνικός.