-
0
22:32

22:30

Ο ΠΑΟΚ ήταν όσο αποτελεσματικός χρειαζόταν για να κερδίσει δίκαια την ΑΕΚ, που μόνο στο τελευταίο δεκάλεπτο έδειξε κάτι στο παιχνίδι. Οι «ασπρόμαυροι» με 47 βαθμούς στην 4η θέση είναι στο -7 από τον πρωτοπόρο Παναθηναϊκό, η Ένωση παραμένει με 50 πόντους στο -4 με ματς λιγότερο. Μια ΑΕΚ που αν θέλει να πάρει πρωτάθλημα θα πρέπει να μάθει να κερδίζει και τα εκτός έδρας ντέρμπι.

22:30

90'+7: Λήξη του αγώνα, 2-0.

22:25

90'+2: Τρίτη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ, Φιλίπε Σοάρες αντί Κωνσταντέλια, αποθέωση για τον 19χρονο μεσοεπιθετικό και δικαιολογημένα, αφού η ασίστ στο 1-0 του Νάρεϊ είναι το χάιλαϊτ του φετινού πρωταθλήματος.

22:24

90'+1: Έξι τα λεπτά των καθυστερήσεων.

22:23

90': Ο Σιντιμπέ το πλασέ εντός περιοχής, ο Κοτάρσκι δείχνει ξανά τα αντανακλαστικά του.

22:23

89': Σημαντική ευκαιρία για την ΑΕΚ, ο Τσούμπερ μπαίνει στην περιοχή από αριστερά και σουτάρει συρτά, σπουδαία απόκρουση του Κοτάρσκι.

22:21

88': Τάισον αντί Νάρεϊ, δεύτερη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ.

22:16

82': Μια καλή ευκαιρία για την ΑΕΚ τώρα, σέντρα του Σιμάνσκι από αριστερά, κεφαλιά του Βίντα και η μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

22:15

82': Ο Σάστρε, στο μεταξύ, θα συνεχίσει στο ματς με δεμένο κεφάλι, είχε τραυματιστεί από ένα χτύπημα του Άμραμπατ.

22:14

81': Σβαμπ αντί Ντάντας, πρώτη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ.

22:13

80': Φαν Βέερτ αντί Αραούχο, Τσούμπερ αντί Γκαρσία, Σιντιμπέ αντί Ρότα, ολοκληρώνονται οι αλλαγές της ΑΕΚ.

22:13

79': Κίτρινη στον Νάρεϊ για φάουλ στον Άμραμπατ.

22:07

74': Ο Κωνσταντέλιας το γύρισμα από πλάγια αριστερά, κοντράρει στον Σιμάνσκι η μπάλα και αποσοβεί το αυτογκόλ ο Αθανασιάδης. Το κόρνερ περνά χωρίς κάτι σημαντικό για τον ΠΑΟΚ.

22:05

72': Ελίασον αντί Πινέδα, δεύτερη αλλαγή για την ΑΕΚ.

22:04

71': Ο Γκατσίνοβιτς μπαίνει ωραία στην περιοχή από αριστερά, πλασάρει από πλάγια θέση, διώχνει σε κόρνερ ο Κοτάρσκι. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

22:03

70': Μακρινό σουτ του Σιμάνσκι, άουτ.

21:57

63': Γκατσίνοβιτς αντί Γιόνσον, πρώτη αλλαγή για την ΑΕΚ.

21:56

Με πάσα στον Νάρεϊ το κόρνερ, ο οποίος κάνει τη σέντρα από δεξιά, ο Κουλιεράκης με κεφαλιά νικά κατά κράτος τον Σιμάνσκι, 2-0. Έχει ευθύνη και ο Αθανασιάδης, που δεν βγήκε να κάνει την έξοδο.

21:55

62': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

21:55

62': Σέντρα του Σάστρε, κοντράρει στον Αραούχο η μπάλα, κόρνερ για τον ΠΑΟΚ.

21:51

58': Κερδίζει κόρνερ ο Σάστρε για τον ΠΑΟΚ, εκτελείται πλασαριστά, δεν προκύπτει κάτι σημαντικό.

21:45

52': Σέντρα του Ρότα από δεξιά, προβολή στην κίνηση από τον Γιόνσον, άουτ.

21:44

51': Ο Γκαρσία το σουτ από πλάγια θέση δεξιά, άουτ.

21:39

46': Ο Κωνσταντέλιας σκοράρει, αλλά στην αρχή της φάσης ο Νάρεϊ ήταν σε θέση οφσάιντ.

21:39

46': Έναρξη β' ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

21:20

45'+3: Λήξη α' ημιχρόνου, 1-0.

21:17

45': Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.

21:13

41': Σουτ του Αραούχο από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα.