2
20:01

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

19:59

Απίστευτα πράγματα στην Τρίπολη, ο Αστέρας βρίσκει.., φιλί ζωής στις καθυστερήσεις και παίρνει τον βαθμό από τον ΠΑΟΚ στο τελικό 2-2 σε ένα ματς που οι "ασπρόμαυροι" είχαν το προβάδισμα 0-2 μέχρι το 90' με τα γκολ των Νάσμπεργκ (4'), Μπράντον Τόμας (82'). Οι Αρκάδες μείωσαν αρχικά στο 90' με τον Σίτο και ισοφάρισαν στο 90+3' με τον Ατιένθα.

19:58

Λήξη της αναμέτρησης, Αστέρας Τρίπολης - ΠΑΟΚ 2-2.

19:57

Σέντρα του Κρεσπί και κόρνερ. Εκτελείται το κόρνερ σουτ του Τασουλή διώχνει ο Ζ. Ζίβκοβιτς, η μπάλα φτάνει ξανά στον Τασουλή που από τα αριστερά κάνει τη σέντρα, κεφαλιά του Ατιένθα δεν μπορεί να αντιδράσει ο πορτιέρο του ΠΑΟΚ και 2-2.

19:56

90+3': ΓΚΟΛ για τον ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ!

19:55

90+2': Κίτρινη στον Ζ. Ζίβκοβιτς για καθυστέρηση.

19:54

Μειώνουν οι Αρκάδες και για να δούμε... Ο Κρεσπί σεντράρει, ο Κωστέας δεν κάνει επαφή με την μπάλα που φτάνει στον Σίτο και ο Ισπανός από κοντά μειώνει σε 1-2.

19:53

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

19:53

90': ΓΚΟΛ για τον ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ!

19:51

88': Κλείνει και ο Λουτσέσκου τις αλλαγές του, ο Κετζιόρα αντί του Σάστρε και ο Φιλίπε Σοάρες αντί του Ντάγκλας Αουγκούστο.

19:50

87': Κλείνει τις αλλαγές του ο Άκης Μάντζιος, ο Κωστέας αντί του Μπαράλες και ο Τασουλής αντί του Άλβαρες που ζήτησε αλλαγή.

19:47

84': Ο Τιλίκα πασάρει στον Γκαρντάφσκι, ο Τιλίκα ξανά αποδέκτης της μπάλας από τα δεξιά σεντράρει, πλασέ στην κίνηση του Προύντζου, η μπάλα λίγο άουτ από το δεξί δοκάρι του Ζ. Ζίβκοβιτς.

19:46

Σφραγίζουν τη νίκη τους οι "ασπρόμαυροι" που φτάνουν σε δεύτερο τέρμα. Ωραία σέντρα του Ράφα Σοάρες από τα αριστερά, ο Μπράντον Τόμας με τη μία και με το αριστερό στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Παπαδόπουλου για το 0-2.

19:45

82': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

19:42

79': Ευκαιρία για τον Αστέρα, ξαφνικό ωραίο σουτ του Γκαρντάφσκι λίγο έξω από την περιοχή, επεμβαίνει και διώχνει ο Ζ. Ζίβκοβιτς.

19:41

78': Ο Νάρεϊ εκτελεί το φάουλ που κέρδισε ο ΠΑΟΚ, χαμηλή εκτέλεση του Γερμανού μπλοκάρει ο Παπαδόπουλος.

19:40

77': Τρίτη αλλαγή και για τον ΠΑΟΚ, στη θέση του Α. Ζίβκοβιτς ο Τάισον.

19:40

77': Τρίτη αλλαγή για τον Αστέρα στη θέση του Ριέρα περνά ο Τιλίκα.

19:39

Στο έδαφος ο Α. Ζίβκοβιτς που ζητά αλλαγή.

19:38

75': Ο Νάρεϊ στο κόρνερ, διώχνει ο Μπαράλες, η μπάλα στον Αουγκούστο που κάνει το σουτ, σταθερά μπλοκάρει ο Παπαδόπουλος.

19:37

74': Σέντρα του Νάρεϊ και κόρνερ παραχωρεί ο Ατιένθα.

19:34

71': Φάουλ από τα αριστερά και μακρία από την εστία του Παπαδόπουλου για τον ΠΑΟΚ, ο Ράφα Σοάρες εκτελεί, η μπάλα περνά πλάγιο.

19:33

70': Δεύτερη αλλαγή για τους Αρκάδες, ο Προύντζος περνά στο ματς αντί του Σανταφέ ο οποίος πάντως ήταν από τους καλούς του Αστέρα μέχρι στιγμής.

19:31

68': Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ, ο Μπράντον Τόμας στη θέση του Ολιβέιρα και ο Μπίσεσβαρ στη θέση του Κωνσταντέλια.

19:30

67': Αυτή τη φορά πάει ο Νάρεϊ στη γωνία κεφαλιά του Σβαμπ στο πρώτο δοκάρι είναι άστοχη.

19:29

66': Σέντρα του Σάστρε από τα δεξιά ξανά σε κόρνερ ο Γκαρντάφσκι.

19:28

66': Ο Α. Ζίβκοβιτς εκτελεί το κόρνερ ο Αουγκούστο αποδέκτης της μπάλας αλλά την χάνει.

19:27

65: Επικίνδυνο γύρισμα του Νάρεϊ από τα δεξιά, ο Γκαρντάφσκι παραχωρεί κόρνερ.

19:25

63': Ο Α. Ζίβκοβιτς στο κόρνερ, περνά ανεκμετάλλευτο.

19:25

63': Κίτρινη κάρτα στον Νάσμπεργκ για μαρκάρισμα στον Ριέρα.

19:24

62': Επίθεση του ΠΑΟΚ, ο Ράφα Σοάρες για τον Ολιβέιρα που δεν μπορεί να σουτάρει υπό την πίεση του Καστάνο, η μπάλα φτάνει στον Νάρεϊ που πιάνει το δυνατό σουτ, διώχνει σε κόρνερ ο Παπαδόπουλος.

19:22

Μία ώρα παιχνιδιού στο "Θ. Κολοκοτρώνης" ο ΠΑΟΚ είναι πάντα μπροστά με 0-1, δεν είναι καλό το ματς στο πρώτο τέταρτο του δευτέρου 45λεπτου. Ψάχνει τους χώρους για το 0-2 ο "Δικέφαλος του Βορρά", ο Αστέρας κυκλοφορεί την μπάλα και ψάχνει την ισοφάριση.

19:20

58': Σέντρα του Άλβαρες από τα αριστερά. σε θέση οφσάιντ ο Μπαράλες.

19:16

54': Σέντρα του Σίτο από τα αριστερά, ο Ζ. Ζίβκοβιτς μπλοκάρει σταθερά.

19:15

53': Εκτελεί ο Νάρεϊ, δεν μπορεί ο Κωνσταντέλιας να απειλήσει υπό την πίεση του Σανταφέ.

19:14

52': Σέντρα του Νάρεϊ από τα δεξιά, ο Άλβαρες παραχωρεί κόρνερ.

19:13

51': Σε θέση οφσάιντ ο Ριέρα.

19:10

48': Σουτ του Γκαρντάφκσι δεν προβληματίζεται ο Ζ. Ζίβκοβιτς.

19:08

46': Πρώτη αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης, ο Γκαρντάφσκι περνά στο ματς αντί του Ρούμπεν Γκαρθία.

19:08

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

18:51

Σε ένα πολύ ωραίο πρώτο ημίχρονο το τέρμα του Νάσμπεργκ στο 6ο λεπτό κάνει τη διαφορά για το 0-1 των "ασπρόμαυρων", που είχε και δοκάρι στο 36' με τον Νάρεϊ, ενώ τρία λεπτά μετά είχαν δοκάρι και οι Αρκάδες με τον Σίτο.

18:50

Λήξη του ημιχρόνου, Αστέρας Τρίπολης - ΠΑΟΚ 0-1.

18:49

Συμπληρώθηκαν τα 45 λεπτά, 1 επιπλέον θα έχουμε.

18:48

44': Ο Αουγκούστο πάει να βρει τον Νάρεϊ ο Γερμανός κάνει την προσποίηση αφήνοντας την μπάλα στον Κωνσταντέλια που σουτάρει από τα όρια της περιοχής, η μπάλα άουτ από το αριστερό δοκάρι του Παπαδόπουλου.

18:44

40': Αντεπίθεση του ΠΑΟΚ ο Νάρεϊ γεμίζει στον Κωνσταντέλια ο οποίος από τα δεξιά πάει να σκάψει την μπάλα στην έξοδο του Παπαδόπουλου αυτή περνά λίγο άουτ από το δεξί δοκάρι.

18:43

39': ΔΟΚΑΡΙ και για τον ΑΣΤΕΡΑ! Φάουλ για τους Αρκάδες, εκτελεί ο Άλβαρες, η μπάλα από την απομάκρυνση φτάνει στον Κρεσπί που σεντράρει προς τον Σίτο ο οποίος με βολέ βλέπει τον Ζ. Ζίβκοβιτς να βρίσκει την μπάλα και εκείνη να σταματά στο δεξί δοκάρι.

18:40

36': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΟΚ! Επίθεση του ΠΑΟΚ η μπάλα φτάνει από τον Κωνσταντέλια στον Νάρεϊ που πιάνει δυνατό σουτ από τα όρια της περιοχής με την μπάλα να τραντάζει το οριζόντιο του Παπαδόπουλου.

18:39

35': Ο Γερμανός εκτελεί γρήγορα το κόρνερ, ο Ολιβέιρα προσπαθεί να πιάσει την κεφαλιά αλλά κάνει φάουλ στον Σανταφέ.

18:39

35': Ο Νάρεϊ από τα αριστερά κερδίζει κόρνερ από τον Ατιένθα.

18:37

33': Ωραία αλλαγή της μπάλας του Κωνσταντέλια στον Α. Ζίβκοβιτς, ο οποίος από τα δεξιά στρώνει στον Σάστρε που κάνει το σουτ, η μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων του Παπαδόπουλου.

18:35

31': Ωραία συνεργασία των παικτών του ΠΑΟΚ, ο Κωνσταντέλιας για τον Αουγκούστο ο οποίος βρίσκει τον Ολιβέιρα που σουτάρει εκτός περιοχής, ψηλά άουτ η μπάλα

18:32

28': Ο Άλβαρες από τα αριστερά σεντράρει κεφαλιά του Ριέρα στον Κρεσπί που σουτάρει εν κινήσει στέλνοντας την μπάλα άουτ ωστόσο στην πάσα που δέχεται είναι εκτεθειμένος.