-
2
22:01

22:01

Σπουδαίο διπλό με ανατροπή για τον Παναθηναϊκό, που βελτιώθηκε αμυντικά στο β' ημίχρονο και με το γκολ του Παλάσιος κερδίζει με 2-1, φτάνοντας τους 51 βαθμούς στην κορυφή. O Άρης με 31 πόντους παραμένει στην 6η θέση, για την ώρα δεν κινδυνεύει να μείνει εκτός πλέι οφ.

21:59

90'+6: Λήξη του αγώνα, 1-2.

21:59

90'+6: Άλλο ένα κόρνερ για τον Άρη, περνά ανεκμετάλλευτο.

21:58

90'+6: Ο Χριστοδουλόπουλος εκτελεί το κόρνερ, σουτ του Φαμπιάνο, ο Σάρλια απομακρύνει τον κίνδυνο.

21:58

90'+5: Κόρνερ για τον Άρη.

21:55

90'+3: Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, εκτελείται πλασαριστά, περνά άουτ η μπάλα με τα πολλά.

21:53

90': Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

21:49

Ο Βέρμπιτς εκτελεί το κόρνερ από δεξιά, κεφαλιά του Σάρλια και ο Παλάσιος, λίγο με το πόδι λίγο με την κοιλιά, καταφέρνει με περίεργο τρόπο να δώσει ύψος στην μπάλα και αυτή καταλήγει στα δίχτυα για το 1-2.

21:48

86': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

21:48

85': Κόρνερ κερδίζει ο Βαγιαννίδης για τον ΠΑΟ.

21:46

84': Κίτρινη στον Σάρλια για φάουλ στον Γκρέι.

21:45

83': Γκρέι αντί Ετέμπο, Νταμπό αντί Ματέο Γκαρσία, δύο αλλαγές για τον Άρη.

21:44

82': Μπαλιά του Κουρμπέλη στον Παλάσιος, που δεν πιάνει καλά το διαγώνιο σουτ από θέση μέσα δεξιά, άουτ.

21:42

80': Το κόρνερ του Άρη, στο μεταξύ, περνά χωρίς κάτι σημαντικό.

21:42

80': Πούχατς αντί Χουάνκαρ, Βέρμπιτς αντί Μπερνάρντ, ολοκληρώνονται οι αλλαγές του Παναθηναϊκού.

21:40

78': Ο Χουάνκαρ έχει πρόβλημα τραυματισμού, θα αποχωρήσει όπως όλα δείχνουν.

21:39

77': Κόρνερ παραχωρεί ο Σένκεφελντ για τον Άρη.

21:37

75': Ο Κουρμπέλης κλέβει από τον Ετέμπο, σουτ του Μπερνάρντ από το ημικύκλιο της περιοχής, κόντρα στον Ενκουλού, κόρνερ για τον ΠΑΟ. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

21:36

74': Σπόραρ αντί Ιωαννίδη, Κλάινχαϊσλερ αντί Μαντσίνι, δύο αλλαγές για τον Παναθηναϊκό.

21:33

70': Ντεμπούτο για τον Χριστοδουλόπουλο με τη φανέλα του Άρη, αντικαθιστά τον Πάλμα.

21:27

65': Πρώτη αλλαγή για τον Άρη, Ρουπ αντί Ιτούρμπε.

21:26

63': Παλάσιος αντί Τσέριν, πρώτη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό.

21:23

61': Εκτελεί ο Πάλμα το κόρνερ, βρίσκει την μπάλα ο Φαμπιάνο, άουτ.

21:22

60': Ευκαιρία για τον Άρη, καλή πάσα του Νταρίντα στον Πάλμα, που σουτάρει από πλάγια αριστερά και ο Μπρινιόλι διώχνει σε κόρνερ.

21:13

51': Σέντρα του Μαντσίνι από δεξιά, δυνατή κεφαλιά του Ιωαννίδη, άουτ.

21:08

46': Έναρξη β' ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.